Saten Yüz Germe

Saten Yüz Germe

Saten Yüz Germe : Yüzümüz yaş almamızdan en çok etkilenen bölgelerin başında gelir. Yaş almanın yanı sıra çevresel faktörler, şehrin kirli havası, makyaj artıkları, sebum dengesinin bozulması ve gözeneklerin tıkanması gibi birçok farklı deformasyona maruz kalan cildimiz, vücudumuzun diğer bölgelerine göre çok daha hızlı şekilde problemlerle karşılaşır.

Çeşitli deformasyonlar maruz kalan cildimiz zamanla kırışmaya, matlaşmaya ve hatta bu deformasyonlara müdahale edilmediğinde cilt kalitemiz düştüğü için gevşemeye başlar.

Bundan birkaç yıl önce söz konusu cilt gevşemeleri olduğunda herkesin aklına yüz germe uygulamaları geliyordu. Ancak günümüzde işlerin tamamen bizlerin lehine döndüğünü söyleyebiliriz. Artık çeşitli deformasyonlara maruz kalan cildimizi toparlamak ve daha genç bir görünüme kavuşmak için ameliyat masasına yatmamıza gerek yok. Günümüzün gelişen medikal teknolojileri sayesinde ağrısız, acısız ve hatta enjeksiyonsuz şekilde cildimizi toparlayabiliyor, cilt gevşekliklerini geride bırakarak daha güzel yaş alabiliyoruz.

Ameliyatsız gençleştirme uygulamaları dendiğinde kuşkusuz ki birçok kişinin aklına aynı uygulama geliyor; Saten Yüz Germe Uygulaması.

Saten yüz germe nedir, nasıl yapılır, ağrılı bir süreç midir gibi sorulara geçmeden önce ameliyatsız işlemlerin öneminden biraz daha bahsetmek istiyoruz. Ameliyatsız estetik uygulamalar, doğru zamanda doğru bir planlama ile yapıldığı takdirde yüz güldüren başarılı sonuçlar alınan ve yüksek hasta memnuniyeti sağlanan uygulamalardır.

Ameliyatsız estetik işlemleri arasında en çok rağbet gören uygulamalardan biri olan saten yüz germe uygulaması da gerek hastalara sunduğu avantajlar gerekse konforlu işlem süreci sayesinde günümüzde birçok kadın ve erkek tarafından güvenle tercih edilen uygulamalardan biridir. Özellikle yüksek yaşam temposuna sahip ve bakımlar için yeterince vakti olmayan ancak görünümüne de özen göstermek isteyen kadın ve erkeklerin tercihi olan saten yüz germe uygulaması, güzel yaş almanıza katkı sağlayan başarılı işlemlerden biridir.

Saten Yüz Germe nedir?

Saten yüz germe, FDA onaylı BTL Exilis Elite cihazı ile klinik ortamda yapılan bir çeşit ameliyatsız yüz germe uygulamasıdır. Saten yüz germe uygulamasını diğer ameliyatsız yüz germe işlemlerinden ayıran en büyük özellik, işlemde kullanılan BTL Exilis Elite teknolojisidir. BTL Exilis Elite, ultrason ve radyofrekans dalgalarını bünyesinde beraber barındıran enerji bazlı bir cihazdır.

Konforlu bir uygulama süreci sunan BTL Exilis Elite ile yapılan saten yüz germe işlemi sonrasında hastaların daha genç ve daha canlı bir görünüm kazanmaları hedeflenir.

Saten Yüz Germe ne işe yarar?

Saten yüz germe uygulamasında amaç; ciltteki kollajen üretimini tetiklemek ve ciltte doğal bir onarım süreci başlatmaktır. Ciltteki bağ dokuları güçlendirmeyi hedefleyen saten yüz germe uygulaması, adından da anlaşılacağı üzere ciltte saten etkisi yani pürüzsüz ve yumuşak bir cilt yaratmayı hedefler.

İnce kırışıklıkların yanı sıra burun kanatları ile dudak kenarları arasında oluşan oluklu görünümü, hafif derecedeki yanak sarkmalarını da gidermeyi hedefleyen BTL Exilis Elite ile saten yüz germe uygulaması, doğru bir planlama ve uygulama ile jawline olarak da bilinen çene hattının belirginleştirilmesinde de etkilidir.

Ciltteki gevşemeleri gidererek ciltte toparlanma sağlayan saten yüz germe uygulaması, ultrason ve radyofrekans enerjilerinin bir arada kullanıldığı tek teknolojidir.

Saten Yüz Germe nasıl yapılır?

İşlem klinik ortamda yapılır. Uygulama ortalama 45 dakikada tamamlanır. İşlem öncesinde veya sonrasında herhangi bir ağrı kesici uygulanmaz. Konforlu bir uygulama olan BTL Exilis Elite ile saten yüz germe uygulamasında BTL Exilis Elite cihazının yüz için olan özel başlığı kullanılır. Cihaz başlığı cilt yüzeyine sıfırlanarak mekanik hareketlerle cilt yüzeyi taranır. Böylelikle cilt altına ultrason ve radyofrekans enerjileri gönderilerek bağ dokular güçlendirilir.

Seanslar halinde yapılan BTL Exilis Elite ile saten yüz germe uygulamasında, ihtiyaç halinde dekolte bölgesine de müdahale edilir.

Saten Yüz Germe ne kadar kalıcıdır?

Saten yüz germe uygulamasının kalıcılığı hastadan hastaya değişiklik göstermektedir. Ciltteki bağ dokuların güçlendirilerek ciltte germe etkisinin yaratıldığı saten yüz germe uygulamasında hastaların yaşam tarzları, uygulamanın kalıcılığını büyük oranda etkilemektedir. Bu nedenle söz konusu saten yüz germe olduğunda standart bir kalıcılık süresinden bahsetmek pek mümkün değildir.

Saten Yüz Germe kimlere uygulanmaz?

Saten yüz germe uygulaması, kalp pili kullanan kişilere, metal implantı olanlara, hamilelere, hamilelik şüphesi olanlara ve emziren annelere yapılmamaktadır.

Saten Yüz Germe kimlere uygulanır?

Saten yüz germe uygulaması, cilt gevşekliğinden şikayet eden, daha genç göz çevresi ve dekolte bölgesi arzulayan, cilt kalitesi düşüklüğünden muzdarip her kadın ve erkek için uygun bir işlemdir.

Saten Yüz Germe uygulamasında yaş sınırı var mı?

Saten yüz germe uygulamasında yasal olarak yaş sınırı bulunmamakla birlikte işlemin amacı gevşemiş cilt dokusuna müdahale etmek olduğu için uygulama genellikle 30’lu yaşların ortalarından itibaren tercih edilmektedir.

Saten Yüz Germe tehlikeli mi?

Saten yüz germe uygulaması, güvenilir bir işlemdir. Uygulama, FDA onaylı BTL Exilis Elite cihazıyla yapılmaktadır.

Saten Yüz Germe fiyatları nedir?

Saten yüz germe uygulamasının fiyatları, işlemin yapıldığı kliniğe ve seans sayısına göre değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte ülkemizdeki yönetmelikler gereği sağlık sektöründe faaliyet gösteren merkezlerin kendi web sitelerinde fiyat bilgisi belirtmesi yasaktır.

Saten yüz germe uygulamasıyla ilgili fiyat bilgisi için merkezimizin telefon numaralarından veya sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Saten Yüz Germe yan etkileri var mı?

Saten yüz germe uygulamasının uzun vadede herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Saten Yüz Germe kaç kez yaptırılabilir?

Seanslar halinde yapılan saten yüz germe uygulamasında seans sayıları ve seans aralıkları hastanın ihtiyaçları doğrultusunda belirlenmektedir. Bununla birlikte saten yüz germe uygulamasında genellikle 4 ila 6 seanslık uygulama protokolleri yeterli olmaktadır.

Günümüzün popüler uygulamalarından biri olan BTL Exilis Elite ile saten yüz germe uygulamasıyla ilgili merak edilenleri sizler için derledik! Ayrıca uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Saten Yüz Germe uygulamasında ağrı, acı olur mu?

Saten yüz germe ağrısız ve acısız bir uygulamadır. İşlem esnasında hastalar herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler.

Saten Yüz Germe FDA onaylı mı?

Saten yüz germe uygulaması BTL Exilis Elite ile yapılan bir uygulamadır. Ödüllü bir teknoloji olan BTL Exilis Elite cihazı aynı zamanda FDA onaylıdır.

Saten Yüz Germe sonrası sosyal hayata ne zaman dönülür?

Saten yüz germe uygulaması konforlu olduğu kadar güvenilir de bir uygulamadır. İşlemden hemen sonra hastalar rahatlıkla sosyal hayatlarına geri dönebilir, günlük rutinlerine kaldıkları yerden devam edebilirler. BTL Exilis Elite ile yapılan saten yüz germe uygulaması, sosyal hayatı kesintiye uğratmayan bir işlemdir.
Bize Ulaşın

Daisy Poliklinik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  BBL Lazer Tedavisi
  BBL Lazer Tedavisi

  BBL Lazer - Broad Band Light Tedavisi : Güzel yaş almak dendiğinde birçok kişinin aklına kırışıklıklardan arınmış bir cilt gelebilir. Halbuki güzel ya..

  Devamı >
  Saten Yüz Germe
  Saten Yüz Germe

  Saten Yüz Germe : Yüzümüz yaş almamızdan en çok etkilenen bölgelerin başında gelir. Yaş almanın yanı sıra çevresel faktörler, şehrin kirli havası, mak..

  Devamı >
  Q Switch Lazer
  Q Switch Lazer

  Q-Switch Lazer : Günümüzün popüler lazer uygulamalarından biri olan Q-Switch Lazer ile kısa sürede etkin sonuçlar elde edilebilir. Doğru bir şekilde p..

  Devamı >
  Kök Hücre Tedavisi
  Kök Hücre Tedavisi

  Kök Hücre Tedavisi : Günümüz medikal teknolojileri her ne kadar yaşlanmayı durdurmanın formülünü henüz bulmamış olsa da sağlık sektöründe elde ettiğim..

  Devamı >
  Komedon Tedavisi
  Komedon Tedavisi

  Komedon Tedavisi : Toplumda yaygın olarak görülen cilt problemlerinin başında gelen komedonlar, tedavi edilmedikleri takdirde cilt sağlığını olumsuz y..

  Devamı >
  Karbon Peeling
  Karbon Peeling

  Karbon Peeling : Günümüzün popüler cilt yenileme uygulamalarından biri olan Karbon Peeling uygulaması, güzel yaş almak isteyenlerin tercihi olurken kı..

  Devamı >
  Doublo Gold Lifting
  Doublo Gold Lifting

  Doublo Gold Lifting : Gün geçmiyor ki daha genç bir görünüme kavuşmamız için yeni bir uygulama karşımıza çıkmasın. Günümüzde medikal teknolojiler o ka..

  Devamı >
  BTL Exilis Elite
  BTL Exilis Elite

  BTL Exilis Elite : Hayatımız gün ve gün daha hızlı, daha tempolu ve daha yoğun hale geliyor. İçerisinde bulunduğumuz uzay çağı bizlere her an her şeye..

  Devamı >
  Baby Face
  Baby Face

  Baby Face Uygulaması : Cildimiz zamana bağlı olarak birçok deformasyonla karşılaşabilir. Bu deformasyonlar arasında en sık görülenler ince kırışıklıkl..

  Devamı >
  PRP Tedavisi
  PRP Tedavisi

  PRP Tedavisi : Kişinin kendi kanıyla yenilenmesi ve tedavi edilmesi olarak bilinen PRP tedavileri, gerek sunduğu güvenli uygulama protokolü gerekse bi..

  Devamı >