English English

Q Switch Lazer

Q Switch Lazer

Q-Switch Lazer : Günümüzün popüler lazer uygulamalarından biri olan Q-Switch Lazer ile kısa sürede etkin sonuçlar elde edilebilir. Doğru bir şekilde planlanan uygulama prosedürleri sayesinde Q-Switch Lazer ile cilt lekeleri, yanlış yapılan dövmeler, yeterli sonuç alınamayan kıl kökleri ve çiller gibi birçok problem giderilebilir. Doğru ve kişiye özel planlanan Q-Switch Lazer seansları ile başarılı sonuçlar almak mümkündür.

Q-Switch Lazer, gerek kısa süren seans sayıları gerekse sunduğu yüksek ve güvenli atışlar sayesinde hastalar için hem vakit hem de nakit avantajlar sağlayan bir uygulamadır.

Yüksek hasta memnuniyetinin sağlandığı işlemler olan Q-Switch Lazer uygulamalarıyla kısa sürede etkin sonuçlar alınırken hastalar sosyal hayattan kopmaz, rahatlıkla işlerine ve günlük rutinlerine devam edebilirler.

Q-Switch Lazer ile yapılan işlemler mutlaka uzman bir estetisyen tarafından yapılması gereken işlemlerdir. İşlem konforlu bir uygulama olmakla birlikte yetkin olmayan kişiler tarafından yapıldığında doğru ve etkin sonuçlar alınamayabilir, dahası kişiler birçok olumsuz durumla karşı karşıya kalabilirler. Bu nedenle, hemen hemen her işlemde olduğu gibi Q-Switch Lazer ile yapılacak işlemler de mutlaka bir uzman tarafından yapılmalıdır.

Q Switch Lazer nedir?

Q-Switch, 1064 nm ve 532 nm gibi birden fazla farklı dalga boylarında atış yapabilen bir uygulamadır. Diğer cilt cihazlarından farklı olarak Q-Switch Lazer, kısa sürede güçlü ışın atımları yapar. Bu sayede de Q-Switch Lazer

ile yapılan uygulamalar genellikle hem daha az seans sayısına hem de diğer lazerlere oranla daha fazla etkiye sahiptir. Bu kısa sürede yapılan hızlı atışlar sayesinde çevre dokulara zarar vermeden direkt işlem bölgesine etki eden Q-Switch Lazer, günümüzde birçok farklı tedavide kullanılmaktadır.

Q Switch Lazer ne işe yarar?

Q-Switch Lazer; çil tedavisinde, güneş hasarına bağlı olarak ortaya çıkan cilt lekelerinde, dövme sildirmede, cilt gençleştirme uygulamalarında ve hatta ayak mantarı tedavisinde dahi kullanılan bir cihazdır.

Sunduğu etkin işlem süreci ve sonuçları sayesinde Q-Switch Lazer uygulaması, lazer tedavileri arasında en sık başvurulan işlemlerden biridir.

Q Switch Lazer nasıl yapılır?

İşlem klinik ortamda yapılır. Q-Switch Lazer uygulamalarında seans sayısı ve seans aralıkları hastaların cildinin durumuna ve neden Q-Switch Lazer uygulamasına başvurduklarına göre değişiklik gösterir. Uygulama alanının genişliğine bağlı olarak seans süreleri değişiklik göstermekle birlikte tek bir seans genellikle 25 dakikada tamamlanmaktadır.

Q Switch Lazer nasıl etki eder?

Q-Switch Lazer uygulamasının çalışma prensibi kısa sürede çok hızlı ve çok sayıda atış yapmasıdır. Bu yönüyle diğer lazerlerden ayrılan Q-Switch Lazer, işlem bölgesinde cilt yüzeyine zarar vermeden ısı oluşturarak tedavinin tamamlanmasını sağlar.

Q Switch Lazer ne kadar kalıcıdır?

Bu sorunun maalesef tek bir cevabı yoktur. Kalıcılıktan bahsedebilmek için öncelikle Q-Switch Lazer uygulamasının hangi amaçla kullanıldığına bakmak gerekir. Örneğin dövme sildirme işlemi için Q-Switch Lazer uygulamasına başvurulduysa o zaman işlem ömür boyu kalıcıdır. Ancak leke tedavileri için Q-Switch Lazer uygulamasına başvurulduysa o zaman kişinin işlemden sonraki aylarda kendini güneş ışınlarından ne derece koruduğuna göre değişiklik gösterir.

Bu nedenle Q-Switch Lazer ile yapılan uygulamalarda kalıcılığın hastadan hastaya değiştiğini söylemek gerekmektedir.

Q Switch Lazer kimlere uygulanmaz?

Güvenilir ve konforlu bir uygulama olan Q-Switch Lazer uygulaması, cilt yüzeyinde açık yarası bulunan ve enfeksiyonu olan hastalara uygulanmamaktadır.

Q Switch Lazer kimlere uygulanır?

Yaşlanmaya ve güneş hasarına bağlı olarak cilt yüzeyinde lekelenmeler meydana gelen, çil tedavisi olmak isteyen, diğer lazer sistemleriyle yapılan epilasyon işleminden yeterli verimi alamayan, dövmelerinden sıkılan ve dövmelerini sildirmek isteyenler Q-Switch Lazer ile yapılan uygulamalar için uygun birer adaydır.

Q Switch Lazer uygulamasında yaş sınırı var mı?

Hemen hemen lazer sistemleriyle yapılan her uygulamada olduğu gibi Q-Switch Lazer

ile yapılan uygulamalarda da alt yaş sınırı 18’dir. 18 yaşını doldurmuş her kadın ve erkek Q-Switch Lazer uygulamalarına başvurabilir. Q-Switch Lazer uygulamalarında herhangi bir üst yaş sınırı bulunmamaktadır.

Q Switch Lazer tehlikeli mi?

Q-Switch Lazer ile yapılan uygulamalar oldukça güvenilir ve konforlu işlemlerdir. Bununla birlikte Q-Switch bir lazer sistemi olduğu için mutlaka alanında yetkin kişiler tarafından kontrollü bir şekilde yapılması gerekir. Bu nedenle Q-Switch Lazer uygulamalarına başvurmadan önce işlem yaptıracağınız kliniği titizlikle seçmeniz gerekmektedir.

Q Switch Lazer fiyatları nedir?

Q-Switch Lazer uygulamalarında fiyatlar, işlemin yapıldığı kliniğe işlemi yapan kişinin uzmanlığına, seans sayısına ve Q-Switch Lazer uygulamasının hangi amaçla neden tercih edildiğine göre değişiklik gösterir. Bununla birlikte sağlık sektöründe faaliyet gösteren merkezlerin web sitelerinde uygulamalara dair fiyat bilgisi paylaşması yasaktır. Bu nedenle eğer siz de Q-Switch Lazer uygulamalarından birini yaptırmayı düşünüyor ve fiyat bilgisine ihtiyaç duyuyorsanız kliniğimizin sosyal medya hesaplarından veya iletişim numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

Q Switch Lazer yan etkileri var mı?

Güvenilir ve konforlu bir işlem olan Q-Switch Lazer uygulamaları, uzun vadede herhangi bir yan etkiye sahip değildirler. Bununla birlikte işlemden sonra uygulama alanında kızarıklıklar görülmesi ve hafif ödem olması beklenen bir durumdur. Ancak bu durum da birkaç saat içerisinde kendiliğinden geçmektedir.

Q Switch Lazer kaç kez yaptırılabilir?

Q-Switch Lazer ile yapılan uygulamalar seanslar halinde yapılan işlemlerdir. Seans sayıları ve seans aralıkları Q-Switch Lazer uygulamasına neden ihtiyaç duyulduğuna göre değişiklik gösterir. Örneğin Q-Switch Lazer ile dövme sildirme uygulamasıyla tüy sarartma uygulamalarının seans sayıları birbirinden farklıdır. İşlemin doğası gereği oluşan farklılıkların yanı sıra seans sayıları hastalara göre de değişiklik göstermektedir.

Q-Switch Lazer uygulamalarıyla ilgili en çok merak edilen soruları ve cevaplarını sizler için derledik. Ayrıca uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Q Switch Lazer uygulamasında ağrı, acı olur mu?

İşlemler genel olarak konforlu ve neredeyse ağrısız acısız diyebileceğimiz işlemlerdir. Bununla birlikte özellikle dövme sildirme uygulaması esnasında hastalar işlem bölgesinde hafif karıncalanma hissetmektedirler.

Q Switch Lazer FDA onaylı mı?

Evet, Q-Switch Lazer ile yapılan uygulamalar FDA onaylı işlemlerdir.

Q Switch Lazer sonrası sosyal hayata ne zaman dönülür?

Q-Switch Lazer’in hangi uygulamada kullanıldığına göre değişiklik gösterir. Leke tedavileri, epilasyon ve dövme sildirme uygulamalarında işlemden hemen sonra hastalar rahatlıkla sosyal hayatlarına dönüp günlük rutinlerine devam edebilirler. Ancak mutlaka, işlem alanını güneşin zararlı ışınlarından korumaları gerekmektedir.
Bize Ulaşın

Daisy Poliklinik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Medikal Cilt Bakımı
  Medikal Cilt Bakımı

  Medikal Cilt Bakımı Nedir? Medikal cilt bakımı, cildin derinlemesine temizlenmesi, beslenmesi ve gençleştirilmesi amacıyla uzman estetisyenler ve cil..

  Devamı >
  BTL Exion Face & Body
  BTL Exion Face & Body

  EXION BTL Nedir? Exion BTL , ciltte azalan hyaluronik asit miktarını iğnesiz doğal yollarla artıran yapay zeka ile geliştirilmiş 4 ayrı sistem ile te..

  Devamı >
  Ultra Lifting
  Ultra Lifting

  Ultra lifting nedir? Cilt bakımı ve gençleştirme prosedürlerinden biridir. Bu işlem, yüzün belirli bölgelerine odaklanarak cildin sıkılaşmasını, tonl..

  Devamı >
  Ultracel Q+
  Ultracel Q+

  Ultracel Q+ Linear Nedir? Ultracel Q+ Linear, cilt yenileme ve gençleştirme amaçlı kullanılan bir estetik cihazdır. Bu cihaz, son teknoloji ultrason ..

  Devamı >
  BBL Lazer Tedavisi
  BBL Lazer Tedavisi

  BBL Lazer - Broad Band Light Tedavisi : Güzel yaş almak dendiğinde birçok kişinin aklına kırışıklıklardan arınmış bir cilt gelebilir. Halbuki güzel ya..

  Devamı >
  Saten Yüz Germe
  Saten Yüz Germe

  Saten Yüz Germe : Yüzümüz yaş almamızdan en çok etkilenen bölgelerin başında gelir. Yaş almanın yanı sıra çevresel faktörler, şehrin kirli havası, mak..

  Devamı >
  Q Switch Lazer
  Q Switch Lazer

  Q-Switch Lazer : Günümüzün popüler lazer uygulamalarından biri olan Q-Switch Lazer ile kısa sürede etkin sonuçlar elde edilebilir. Doğru bir şekilde p..

  Devamı >
  Kök Hücre Tedavisi
  Kök Hücre Tedavisi

  Kök Hücre Tedavisi : Günümüz medikal teknolojileri her ne kadar yaşlanmayı durdurmanın formülünü henüz bulmamış olsa da sağlık sektöründe elde ettiğim..

  Devamı >
  Komedon Tedavisi
  Komedon Tedavisi

  Komedon Tedavisi : Toplumda yaygın olarak görülen cilt problemlerinin başında gelen komedonlar, tedavi edilmedikleri takdirde cilt sağlığını olumsuz y..

  Devamı >
  Karbon Peeling
  Karbon Peeling

  Karbon Peeling : Günümüzün popüler cilt yenileme uygulamalarından biri olan Karbon Peeling, güzel yaş almak isteyenlerin tercihi olurken kısa sürede s..

  Devamı >