Q Switch Lazer ile Tüy Sarartma

Q Switch Lazer ile Tüy Sarartma

Q Switch Lazer ile Tüy Sarartma : İstenmeyen tüyler kuşkusuz görünümüne özen gösteren pek çok kişinin ortak problemlerinden biridir. Günümüzde söz konusu istenmeyen yüz ve vücut tüyleri olduğunda birçok kadın ve erkek gerek sağladığı konfor gerekse etkin sonuçlar nedeniyle sıklıkla lazer epilasyon uygulamalarına başvurmaktadır. Ancak lazer epilasyon uygulamaları her ne kadar güvenilir ve konforlu işlemler olsalar da maalesef herkes için uygun işlemler değildirler.

Başarılı bir lazer epilasyon uygulaması için hastaların kıl köklerinin yapısı ve kıl renkleri önemlidir. İnce yapılı veya kahverengi kılların hepsi maalesef bazı lazer epilasyon cihazlarında görünmeyebilir. Hal böyle olunca da lazer epilasyon sonuçlarından istenilen sonuçlar alınamayabilir. Böyle durumlarda pek çok kişi tüy sarartma yöntemlerini tercih etmektedir.

Günümüzde birçok farklı tüy sarartma yöntemi bulunmakla birlikte gerek sağladığı yüz güldüren sonuçlar gerekse bizlerin hastalarımızdan aldığımız yüksek memnuniyet bildirimleri nedeniyle lazerle tüy sarartma işlemleri, hem popüler hem de etkili tüy sarartma uygulamaları olarak kabul edilmektedir.

Q Switch Lazerle yapılan tüy sarartma işlemleri sonrasında hastalar hem görünümleriyle barışmakta hem de lazer epilasyona oranla daha konforlu bir şekilde istenmeyen kıl görünümünden kurtulmaktadırlar.

Lazer ile Tüy Sarartma nedir?

Lazerle tüy sarartma işlemi, uzun yıllardır başvurulan ve günümüzde de popülerliğini koruyan uygulamalardan biridir. Lazerle tüy sarartma işleminde amaç; lazer epilasyon için uygun olmayan kişileri, istenmeyen tüy görünümünden kurtarmaktır.

Kıl kökleri ince olan veya açık renkli olan kişilerin sıklıkla başvurduğu uygulamalardan biri olan lazerle tüy sarartma işleminde amaç; epilasyonla etkin sonuç alınamayan tüylerin rengini açarak kötü görünümün önüne geçmektir.

Lazer ile Tüy Sarartma ne işe yarar?

Lazerle tüy sarartma işlemi, adından da anlaşılacağı üzere tüylerin rengini açan bir işlemdir. Bu uygulama ile koyu renkli tüylerin rengi açılarak genel görünümde iyileşme sağlanır. Böylelikle özellikle lazer epilasyon için uygun olmayan ancak koyu tüyler nedeniyle kendini kötü hisseden kişilerin hem daha iyi görünmelerine hem de daha iyi hissetmelerine yardımcı olunur. Bununla birlikte, lazer ile yapılan tüy sarartma işlemlerinin ölü derinin soyulmasına yardımcı olarak cildin yenilenmesine katkı sağladığı da bilinmektedir.

Lazer ile Tüy Sarartma nasıl yapılır?

Lazerle tüy sarartma işlemi, Q Switch Lazer kullanılarak yapılan bir işlemdir. Bu uygulamada, lazer epilasyonda olduğu gibi kıl kökleri yakılmaz ancak kıl köklerinde yer alan pigmentler lazer ışınlarıyla tahrip edilir. Böylelikle kıl rengi sarıya döner, cilt tonuna yakın bir renk alır. Rengi değişen kılların görünürlüğü azalır ve daha az göze çarparlar.

Lazer ile Tüy Sarartma ne kadar kalıcıdır?

Lazerle tüy sarartma işlemi, kıl kökleri yenilendikçe yapılması gereken bir işlemdir. Hastaların kıl yapısına bağlı olarak kalıcılığı değişmekle birlikte genellikle 1 ila 3 ay arasında yenilenmesi gerekir. İşlem, düzenli şekilde yapıldığı takdirde kıl köklerinde görülen renk değişimlerinin yanı sıra kıl köklerinde incelme de görülmektedir.

Lazer ile Tüy Sarartma kimlere uygulanmaz?

Lazerle tüy sarartma işlemi herkes için uygun olmayabilir. Özellikle yüz bölgesinde yoğun kıllanma söz konusuysa veya kıl yapınız tetiklenmeye yatkınsa o zaman lazerle tüy sarartma sizin için iyi bir seçenek değildir. Bununla birlikte eğer kişilerde hormonal bozukluklar söz konusuysa o zaman lazerle yüz sarartma işleminden yeterli verim alınamayacağı için bu kişilere lazerle tüy sarartma işlemi uygulanmamaktadır.

Lazer ile Tüy Sarartma kimlere uygulanır?

Lazer ile tüy sarartma işlemi hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilen bir işlemdir. Bununla birlikte erkeklerin kıl yapısı genellikle koyu ve sert olduğu için kadınlara oranla lazer epilasyon işlemlerine daha uygundurlar. Bu nedenle erkeklerde tüy sarartma uygulamalarına pek ihtiyaç duyulmamaktadır.

Yoğunlukla kadınların tercih ettiği bir işlem olan tüy sarartma uygulaması, lazer epilasyondan yeterli derecede verim alamamış veya kıl kökleri lazer epilasyon cihazının göremeyeceği yapıda olan kişiler için ideal bir uygulamadır.

Lazer ile Tüy Sarartma uygulamasında yaş sınırı var mı?

Her cilt tipine uygun bir uygulama olan lazerle tüy sarartma işleminde yasal olarak bir yaş sınırı bulunmamakla birlikte işlem, gelişim çağındaki kişiler için önerilmemektedir. Bununla birlikte eğer kıl kökleri uygunsa 16 yaşındaki kişilere lazer ile tüy sarartma işlemi yapılabilmektedir.

Lazer ile Tüy Sarartma tehlikeli mi?

Lazerle tüy sarartma işlemi konforlu olduğu kadar güvenilir de bir işlemdir. Uygulama sonrasında bazı kişilerde işlem alanında hafif bir kızarıklık görülebilir ancak bu geçici bir durumdur. Aynı gün içerisinde kızarılık genellikle yok olmaktadır.

Lazer ile Tüy Sarartma fiyatları nedir?

Lazerle tüy sarartma işlemi fiyatlarını etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. İşlemin yapıldığı klinik, kişilerin ihtiyaç duyduğu seans sayısı ve işlem bölgesinin genişliği gibi birçok etken lazer ile tüy sarartma fiyatlarını etkilemektedir.

Ülkemizin kanunları gereği, sağlık sektöründe faaliyet gösteren merkezlerin web sitelerinde uygulamalara dair fiyat bilgisi paylaşması yasaktır. Bu nedenle lazer ile tüy sarartma işleminin fiyatlarını öğrenmek için merkezimizin telefon numaralarından bizleri arayabilir veya sosyal medya hesaplarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Lazer ile Tüy Sarartma yan etkileri var mı?

Lazer ile tüy sarartma işleminin bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır. İşlem konforlu ve güvenilir bir uygulamadır.

Lazer ile Tüy Sarartma kaç kez yaptırılabilir?

Lazerle tüy sarartma işleminde etkin sonuç alınabilmesi için seanslara düzenli şekilde gidilmesi önemlidir. Tüylerin yeniden çıkması kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 1 ila 3 ay arasında değişiklik gösterir. Bu nedenle işlemin etkilerinin devam etmesi için bu süre zarfı sonrasında uygulamanın mutlaka yeniden yaptırılması gerekir.

Günümüzün popüler uygulamalarından biri olan ve yüksek hasta memnuniyeti sağladığımız işlemlerin başında gelen lazer ile tüy sarartma uygulamasıyla ilgili merak edilenleri sizler için derledik. Ayrıca uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Daisy Poliklinik Nişantaşı

Adres : Harbiye Mah. Maçka Cd. Narmanlı Apt. No:24 D:14 Nişantaşı – Şişli / İSTANBUL

Etiketler : Lazerle tüy sarartma yaptıranlar , Lazerle tüy sarartma fiyat , Q Switch lazer tüy sarartma , Q Switch lazer tüy sarartma fiyat

Sıkça Sorulan Sorular

Lazer ile Tüy Sarartma uygulamasında ağrı, acı olur mu?

Lazer ile tüy sarartma uygulaması, neredeyse ağrısız ve acısız diyebileceğimiz bir işlemdir. Lazer epilasyon uygulamalarına göre çok daha konforlu olan bir işlem olan lazer ile tüy sarartma, konforlu bir uygulamadır.

Lazer ile Tüy Sarartma FDA onaylı mı?

Merkezimizde lazer ile tüy sarartma işlemlerinde FDA onaylı, güvenilir cihazlar kullanılmaktadır.

Lazer ile Tüy Sarartma sonrası sosyal hayata ne zaman dönülür?

İşlem kişilerin sosyal hayatını kesintiye uğratmayan bir uygulamadır. İşlemden hemen sonra kişiler rahatlıkla sosyal hayatlarına dönebilir, günlük rutinlerine devam edebilirler.
Bize Ulaşın

Daisy Poliklinik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Saten Vücut Germe
  Saten Vücut Germe

  Saten Vücut Germe : Söz konusu yaş almak olunca pek çok kişinin aklına her ne kadar ilk etapta yüzümüz gelse de aslında cildimiz bir bütündür ve bizle..

  Devamı >
  Lenf Drenaj
  Lenf Drenaj

  Lenf Drenaj : Fit ve biçimli bir vücuda sahip olmak her kadın ve erkeğin hayali olsa da her zaman doğal olarak mümkün olmayabilir. Spor ve diyetin vüc..

  Devamı >
  Q Switch Lazer ile Tüy Sarartma
  Q Switch Lazer ile Tüy Sarartma

  Q Switch Lazer ile Tüy Sarartma : İstenmeyen tüyler kuşkusuz görünümüne özen gösteren pek çok kişinin ortak problemlerinden biridir. Günümüzde söz kon..

  Devamı >
  Genital Estetik
  Genital Estetik

  Genital Estetik : Her ne kadar söz konusu sağlık olduğunda utanma olmaz denilse de bazı durum ve koşullar hastaların kendini anlatırken çekinmesine, u..

  Devamı >
  Emtone Selülit Tedavisi
  Emtone Selülit Tedavisi

  Emtone Selülit Tedavisi Emtone Selülit Tedavisi : Fit bir görünümün vazgeçilmezi kabul edilen selülitten arınmış pürüzsüz bacaklara kavuşmak, kuşkusu..

  Devamı >
  Dövme Sildirme
  Dövme Sildirme

  Dövme Sildirme : Hayatımız boyunca kendimiz için iyi ve güzel olduğu kadar kötü ve yanlış kararlar da verebiliriz. Bu, insan olmanın gerekliliklerinde..

  Devamı >
  BTL Exilis Ultra 360
  BTL Exilis Ultra 360

  BTL Exilis Ultra 360 : Her ne kadar büyük oranda özgür bir dünyada yaşıyor olsak da yaşadığımız toplum, aile düzenimiz, gelenek ve göreneklerimiz nede..

  Devamı >
  Schwarzy (Kas Güçlendirme)
  Schwarzy (Kas Güçlendirme)

  Schwarzy İle 30 Dakikada 30 Bin Mekik Schwarzy (Kas Güçlendirme) : Her yönüyle, adeta A’dan Z’ye görsel bir dünyada yaşıyoruz. Görünüşümüz, zaman zam..

  Devamı >