English English

Ameliyatsız Vücut Sıkılaştırma

Ameliyatsız Vücut Sıkılaştırma

Ameliyatsız Vücut Sıkılaştırma : Sıkı ve fit bir vücuda sahip olmanın pek çok yolu vardır. Düzenli yapılan sporlar, fonksiyonel antrenmanlar, sağlıklı beslenme ve beraberinde kişinin yaşamsal alışkanlıklarına dikkat etmesi fit ve sıkı bir vücuda sahip olmasına yardımcı olur.

Ancak gerek kişinin maruz kaldığı çevresel faktörler gerekse genetik yapı nedeniyle herkes spor ve diyetten veya düzenli bir yaşam tarzından istenilen sonucu alamayabilir ve hayalini kurduğu sıkı, fit vücuda kavuşamayabilir.

Peki spor ve diyetten yeterli verimi alamayan kişiler veya yaptırdıkları uygulamalardan yeterli sonucu alamayan kişiler kaderlerine boyun mu eğmelidirler?

Tabii ki hayır!

Günümüzün medikal teknolojileri, özellikle ameliyatsız şekillendirme konusunda her geçen gün daha da ileriye gitmekte, fit ve sıkı bir vücuda sahip olmak isteyen kadınlara ve erkeklere pek çok seçenek sunmaktadır. Erkeklere de diyoruz çünkü söz konusu vücut sıkılaştırma olduğunda ya da herhangi bir ameliyatsız estetik işlemi olduğundan genellikle pek çok kişinin aklına sadece kadınlar gelmektedir.

Halbuki günümüzde erkekler de kendi öz bakımlarına fazlasıyla dikkat etmekte ve dış görünüşlerini önemseyerek pek çok ameliyatsız estetik uygulamasına başvurmaktadırlar.

Daisy Poliklinik ailesi olarak ameliyatsız vücut sıkılaştırma kapsamında pek çok uygulamayı bir arada yaparak uzun soluklu sonuçlar elde ediyoruz.

Ancak ameliyatsız vücut sıkılaştırma işlemlerinden bahsetmeden önce bir kişinin neden vücut sıkılaştırma işlemine ihtiyaç duyduğundan bahsedelim.

Öncelikle vücudumuzu çepeçevre saran cildimiz pek çok çevresel faktörden etkilendiği gibi yaş almaya bağlı olarak da yapısında çeşitli değişikliklere uğrar. Kollajen üretimi azalır, bağ dokuları zayıflar, kollajen üretimi azalıp bağ dokuları zayıfladığı için de cilt gevşemeleri dediğimiz problemler ortaya çıkar. Bununla beraber cilt altı dokular dediğimiz; yağ yastıkçıları ve kas dokuları zarar gördüğünde de cilt altı boşaldığı için ciltte gevşemeler söz konusu olur.

Peki bu gevşemeleri ameliyatsız bir şekilde nasıl geride bırakabiliriz?

Hemen söyleyelim; şöyle ki günümüzde cilt gevşemesini tedavi edebilmenin etkin yolu enerji bazlı uygulamalardır. Enerji bazlı cihazlarla yapılan ve kişiye özel planlanan protokollerle etkin bir ameliyatsız vücut sıkılaştırma mümkündür.

Ameliyatsız Vücut Sıkılaştırma Uygulamalarında Hangi Teknolojilerden Faydalanıyorsunuz?

Daisy Poliklinik ailesi olarak, kliniğimizde BTL Exilis Elite ve BTL Exilis Ultra uygulamalarını ameliyatsız vücut sıkılaştırma işlemlerinde sıklıkla kullanmaktayız. Bu uygulamaları tercih etmemizin en büyük nedeni bu her iki uygulamanın da ultrason ve radyo frekans enerjilerini bünyelerinde beraber barındırmalıdır. Böylece ultrason dalgalarıyla ciltte toparlanma sağlarken radyo frekans enerjisi sayesinde de cilt altında kontrollü hasar meydana getirerek ciltte onarım sürecini başlatıyoruz. Bu iki uygulama, ameliyatsız sıkılaştırmada etkin sonuçlar almamıza yardımcı olmakla beraber iyi bir ameliyatsız vücutı sıkılaştırma işleminden bahsedebilmek için sonuçların uzun soluklu ve kalıcı olmasının önemli olduğunu düşünüyoruz.

Bu nedenle cilt yapısına müdahale ettiğimiz BTL Exilis Ultra ve BTL Exilis Elite uygulamalarının yanı sıra vücuttaki kas dokusunu güçlendiren, kas kütlesini arttıran ve kasların şekillenmesine yardımcı olan Schwarzy uygulamasını da yine ameliyatsız vücut sıkılaştırma işlemlerinde sıklıkla kullanmaktayız.

Schwarzy uygulaması, hali hazırda, fonksiyonel bir antrenmanda elde edemeyeceğiniz kadar çok fazla kas stimülasyonu yaratır. Özel elektromanyetik dalgalarla yaratılan kas stimülasyonu doğrultusunda kaslar uzun süre kasılır ve güçlenerek şekillenmeye başlar. Hali hazırda yarım saatlik bir kas stimülasyonu sonrasında kaslar üzerinde yaklaşık 30.000 mekik çekmişcesine etki elde edilir.

Normal şartlarda 1 saatlik bir fonksiyonel antrenmanla ya da ağırlık antrenmanıyla böyle bir sonuç elde etmek mümkün değildir. Bu nedenle Schwarzy uygulaması, özellikle zamanı kısıtlı olan yoğun bir iş hayatına ve yaşam temposuna sahip olan kadın ve erkekler için ideal bir uygulamadır.

Ameliyatsız vücut sıkılaştırma işlemleri nasıl yapılır, fiyatları nelerdir, nelere dikkat etmek gerekir gibi konulardan bahsetmeden önce şunu belirtmekte fayda görüyoruz ki günümüzde birçok klinikte pek çok medikal cihaz söz konusudur. Bu cihazlardan bazıları orijinal cihazlar olmakla birlikte bazıları muadil dediğimiz veya orijinalin taklidi dediğimiz cihazlardır. Taklit cihazlarla yapılan işlemlerin yeterli sonuçlar sağlamadığını belirtmeliyiz. Çünkü bu cihazlar düşük kalitedeki materyallerle üretildikleri için cilt yüzeyinde ve cilt altı katmanlarda yeterli etkiyi sağlamazlar. Bu nedenle ameliyatsız vücut sıkılaştırma işlemi yaptırmayı düşündüğünüzde mutlaka birinci sınıf cihazlar kullanan bir kliniğin tercih edilmesi gerekmektedir.

Ameliyatsız vücut sıkılaştırma işlemleri FDA onaylı, konforlu ve güvenilir uygulamalarla yapılan işlemler olmakla birlikte mutlaka alanında yetkin bir uzman tarafından yapılması gereken işlemlerdir. Uygulama protokolü belirlenirken danışanların vücut analizi iyi bir şekilde yapılmalı ve ihtiyaç duyulan seanslar ile uygulamalar doğru şekilde belirlenmelidir. Başarılı bir ameliyatsız vücut sıkılaştırma işleminin olmazsa olmazı, uygulama öncesi konsültasyon görüşmesi esnasında kişiye özel hazırlanan uygulama protokolüdür.

Eğer siz de daha sıkı ve fit bir vücuda sahip olmak istiyorsanız hemen bugün kendiniz için harekete geçip merkezimizin telefon numaralarından bizlere ulaşarak ameliyatsız vücut sıkılaştırma uygulamaları için konsültasyon görüşmesi talep edebilirsiniz.

Ameliyatsız vücut sıkılaştırma uygulamaları, güvenilir ve konforlu uygulamalar olmakla birlikte doğru bir planlama akabininde yapılan işlemlerle uzun soluklu sonuçlar elde edilebilmektedir.

Ameliyatsız vücut sıkılaştırma uygulamalarıyla ilgili olarak en çok merak edilen soruları ve cevapları sizler için derledik. Ayrıca uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Ameliyatsız vücut sıkılaştırma uygulamaları güvenli mi?

Ameliyatsız vücut sıkılaştırma protokolleri güvenilir ve konforlu uygulamaları barındıran protokollerdir. Ameliyatsız vücut sıkılaştırma kapsamında kliniğimizde yapılan tüm uygulamalar FDA onaylı işlemler olup uygulamaların güvenliği ve konforu başta Amerikan otoriteri olmak üzere tüm dünyada kabul görmüştür.

Ameliyatsız vücut sıkılaştırma uygulamaları ne kadar kalıcı?

Ameliyatsız vücut sıkılaştırma uygulamalarının kalıcılık süresi hastadan haftaya değişiklik göstermektedir kişilerin yaşamsal alışkanlıkları beslenme düzeni spor aktiviteleri gibi birçok etken ameliyatsız vücut sıkılaştırma uygulamalarının kalıcılığını etkilemektedir. Bununla birlikte bu uygulamaların kalıcılığını arttırmak da azaltmak da mümkündür. Eğer işlemden sonra daha sağlıklı bir yaşam tarzını benimseyip aktif bir hayata sahip olursanız elde ettiğiniz vücut sıkılaştırma çok daha uzun süre kalıcı olacaktır.

Ameliyatsız vücut sıkılaştırma uygulamalarının fiyatları nelerdir?

Ameliyatsız vücut sıkılaştırma uygulamalarının fiyatları işlem protokolü gereğince yapılan uygulamaların çeşidine ve uygulamaların seans sayılarına göre değişiklik gösterir. Ameliyatsız vücut sıkılaştırma uygulamaları, genel anlamda kombine tedaviler sunmakla birlikte her uygulama her hasta için gerekli olmayabilir. Örneğin kişinin vücudunda fazla yağ söz konusu değilse sadece kaslarının şekillendirilmesine ihtiyaç duyuyorsa o zaman bu kişiye yapılacak vücut sıkılaştırma işlemi ile bölgesel olarak fazlalıklara sahip kişiye yapılacak ameliyatsız vücut sıkılaştırma işlemi aynı olmayacaktır. Bu nedenle işlem esnasında tercih edilen uygulamalar ve seans sayılarına göre fiyatlar değiştiği için söz konusu ameliyatsız vücut sıkılaştırma uygulamaları olduğunda standart bir fiyattan söz etmek pek mümkün değildir. Bununla birlikte ülkemizin yönetmelikleri gereği sağlık sektöründe faaliyet gösteren merkezlerin, muayenehanelerin ve polikliniklerin kendi web sitelerinde, yaptıkları uygulamalara dair fiyat bilgisini paylaşmaları yasaktır. Bu kapsamda eğer sizler de ameliyatsız vücut sıkılaştırma uygulamalarından yararlanmak istiyor ancak fiyatlarla ilgili bilgi talep ediyorsanız kliniğimizin telefon numaralarından bizlere ulaşabilir veya sosyal medya hesaplarımızdan bize her zaman yazabilirsiniz.
Bize Ulaşın

Daisy Poliklinik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Leke Tedavisi
  Leke Tedavisi

  Cilt Lekeleri Tedavileri Leke Tedavisi : Yıllar geçtikçe ve bizler yaş aldıkça cildimiz pek çok deformasyona maruz kalır. Çevresel faktörler, beslenm..

  Devamı >
  Kırışıklık Tedavisi
  Kırışıklık Tedavisi

  Kırışıklık Tedavisi : Zaman akıp gidiyor ve bizler de yaşlanıyor, kırışıyor, buluşuyoruz. Gün geçtikçe cildimiz matlaşıyor ve deformasyonlara daha da ..

  Devamı >
  Gözenek Sıkılaştırma
  Gözenek Sıkılaştırma

  Gözenek Sıkılaştırma : Cildimiz gözenekli bir yapıya sahiptir. Bu gözenekli yapı bizler için hem pek çok avantaj sağlamakta hem de dezavantaj birçok d..

  Devamı >
  Ameliyatsız Yüz Germe
  Ameliyatsız Yüz Germe

  Ameliyatsız Yüz Germe : Güzel yaş almak söz konusu olduğunda kuşkusuz ki gergin, sıkı ve parlak bir cildin önemi çok büyüktür. Güzel yaş almanın alame..

  Devamı >
  Ameliyatsız Vücut Germe
  Ameliyatsız Vücut Germe

  Ameliyatsız Vücut Germe : Fit bir vücuda sahip olmanın altın kuralı nedir diye sorsak kuşkusuz ki birçok kişi bu soruya kilo vermek, zayıflamak, zayıf..

  Devamı >
  Ameliyatsız Popo Dikleştirme
  Ameliyatsız Popo Dikleştirme

  Ameliyatsız Popo Dikleştirme ve Popo Sarkması Tedavisi : Kalkık ve biçimli kalçalar kuşkusuz ki hem kadınların hem de erkeklerin ortak hayallerinden b..

  Devamı >
  Ameliyatsız Gıdı Estetiği
  Ameliyatsız Gıdı Estetiği

  Ameliyatsız Gıdı Estetiği : Güzellik, bütünsel bir kavramdır. Güzellik kavramının içerisinde estetik, sağlık, oran ve orantı bulunur. Bir durumun, ola..

  Devamı >