English English

Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız Yüz Germe : Güzel yaş almak söz konusu olduğunda kuşkusuz ki gergin, sıkı ve parlak bir cildin önemi çok büyüktür. Güzel yaş almanın alamet’i farikalarından biri olarak kabul edilen gergin cilde ulaşmak da maalesef gün geçtikçe zorlaşmaktadır. Bunun nedeni maruz kaldığımız çevresel faktörlerden yaşlanma belirtilerine kadar birçok etkenin yüzümüzde çeşitli deformasyonlara neden olmasıdır.

Yüzümüz yukarıdan aşağıya doğru yaşlanan bir yapıya sahiptir. Yukarıdan aşağıya doğru ilk etapta yağ yastıkçıkları zamanla erimeye başlar ve boşalan cilt altı nedeniyle cildimizde çöküntüler kendini göstermeye başlar. Bu çöküntülerin devamında ise ciltte gevşemeler meydana gelir^.

Bu gevşemeler çeşitli dolgu işlemleri ile kamufle edilmeye çalışılsa da günün sonunda cildimizin elastikiyeti de azaldığı ve cilt kalitemiz de yaşlanmaya bağlı olarak düştüğü yüz germe uygulamaları kaçınılmaz olur.

Bundan birkaç yıl önce söz konusu yüz germe olduğunda pek çok kişinin aklına ilk etapta yüz germe ameliyatları gelmekteydi. Özellikle orta yüz dediğimiz yanak bölgesinin sarkması ya da burun kanatları ile dudaklar arasında nazolabial bölge dediğimiz yerde derin olukların oluşmasının tek tedavisinin yüz germe ameliyatları olduğu düşünülürdü. Ancak günümüzün medikal teknolojileri sayesinde artık pek çok branşta olduğu gibi estetik işlemlerde de ameliyatlar son seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Ameliyatsız yüz germe uygulamaları son yıllarda popülerliği gittikçe artan ve pek çok kişinin daha güzel yaş almasına katkı sağlayan uygulamalar olarak karşımıza çıkıyor. Bu uygulamalar kombine şekilde yapılan işlemler olduğu gibi tekil olarak, seanslar halinde yapılan işlemler de olabilmektedir.

Ameliyatsız yüz germe uygulamaları, teknoloji ve sağlığı bir arada sunan uygulamalar olmakla birlikte etkileri işlemden sonraki aylarda dahi devam eden uygulamalardır. Ciltte kontrollü hasar yaratarak cildin kollajen üretimini destekleyen böylelikle ciltte lifting etkisi yaratan uygulamalar olan ameliyatsız yüz germe uygulamaları, doğru bir planlamanın akabinde uygulandığında yüz güldüren sonuçlar veriyor.

Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamalarında Hangi Teknolojilerden Faydalanılıyor?

Ameliyatsız yüz germe işlemlerinde birden fazla uygulama kullanılabilir. Ancak hangi uygulamanın ne aralıklarla nasıl kullanılacağı kişinin cilt yapısı ve maruz kaldığı cilt gevşekliğine bakılarak karar verilir. Bizler, Daisy Poliklinik ailesi olarak kliniğimizde FDA onaylı ameliyatsız yüz germe uygulamalarını kullanıyoruz Bu kapsamda en çok kullandığımız uygulamalardan biri Exilis ailesidir. Exilis ailesi diyoruz çünkü Exilis ailesi birden fazla cihazdan oluşan bir uygulamalar bütünüdür.

Kliniğimizde BTL Exilis Ultra ve BTL Exilis Elite uygulamalarını kullanıyoruz. Bu uygulamalar, ultrason ve radyo frekans enerjilerini bünyelerinde beraber barındıran uygulamalardır.

Peki ultrason ve radyo frekans neden önemli veya bu ultrason ve radyo frekans ayrı ayrı yapılsa aynı etkiyi yaratır mı?

Öncelikle şunu söyleyelim kombine tedavilerde uygulanan kombine uygulamalar her zaman için tekil işlemlere göre çok daha etkili ve bütünsel güzellik sunan uygulamalardır. Bu kapsamda bir cihazın ultrason ve radyo frekans enerjisini beraber sunuyor olması aynı anda ciltte birden fazla noktaya birden fazla probleme etki ediyor olması demektir.

Örneğin ultrason enerjisi ciltteki fibroblast hücrelerini tetikleyerek cildin kollajen üretimini arttırır. Artan kollajen üretimi de beraberinde daha sıkı bağ dokuları dolayısıyla da daha gergin bir cildi getirir. Radyo frekans ise cilt altında termal hasarlar oluşturur. Oluşan kontrollü hasarlar doğrultusunda cilt yenileme işlemi kendi içerisinde hızlanır, yani ultrason ve radyo frekansın beraber kullanılması demek; ciltte kısa sürede çok daha etkin sonuç almak demektir.

Ameliyatsız yüz germe uygulamaları kapsamını başvurduğumuz bir diğer işlem ise Ultra Lifting işlemidir. Bu uygulama temel olarak ultrason enerjisi ile çalışan bir işlemdir. Ancak Ultra Lifting uygulamasını diğer ultrason enerjisi bazlı cihazlardan ayıran en büyük özellik Ultra Lifting uygulamasında yüksek odaklı ultrason kullanılmasıdır. Böylelikle işlem yapılan bölge daha iyi hedeflenerek işlem yapılan bölgenin cildinin daha hızlı bir şekilde toparlanması sağlanır.

Hangi işlemin hangi sırayla uygulanacağı veya hangi işlemin kaç seans uygulanacağı hastaların maruz kaldığı cilt problemlerine göre değişiklik gösterir. Bununla birlikte ameliyatsız yüz germe uygulamaları güzel yaş almanın olmazsa olmazları arasında kabul edildiği için hayatının belirli bir döneminde hemen hemen her kadın ve erkek bu uygulamalara başvurur.

Ameliyatsın yüz germe uygulamaları, uzun soluklu sonuçlar sağlamakla birlikte olası bir yüz germe ameliyatını da erteleyen uygulamalardır. Ameliyatsız yüz germe uygulamaları sayesinde ciltte her an kollajen üretimi tetiklenir, cilt her zaman kendini yenilemeye devam eder.

Cilt yaşayan bir dokudur ve günün sonunda biz yaşlanmaya devam ettikçe o da bizimle beraber yaş almaya devam eder akabinde de daha fazla bakıma ihtiyaç duyar. Ancak ameliyatsız yüz germe uygulamaları yaptıran kişilerin ileriki yıllarda ciltlerinde yeni deformasyonlar ortaya çıksa da bu kişiler asla işlemden önceki cilt yapısına dönmezler. Hali hazırda yapılan işlem, uzun yıllar hastaların cildinde olumlu sonuçlar vermeye devam eder.

Ameliyatsız yüz germe uygulamaları FDA onaylı işlemlerdir. Dolayısıyla tüm dünyada güvenilirliği ve konforu kabul edilen işlemlerdir. Bu nedenle ameliyatsız yüz germe uygulamaları söz konusu olduğunda mutlaka orijinal cihazlar kullanılmalıdır. Aksi halde yapılan işlemden yeterince verim alınmaz.

Tüm ameliyatsız yüz germe uygulamaları hasta kaç yaşında olursa olsun, hasta hangi cinsiyete sahip olursa olsun mutlaka kişinin kendi cilt özellikleri göz önünde bulundurularak planlanmalı, kişiye özel uygulama protokolü oluşturulmalıdır. Nasıl ki vücut tiplerimiz, cilt tiplerimiz farklı ise cildimizin maruz kaldığı deformasyonlar ve cildimizin bir uygulamaya verdiği tepki de farklıdır. Dolayısıyla ameliyatsız yüz germe uygulamalarında mutlaka kişiye özel işlem protokolleri uygulanmalıdır.

Doğru bir merkez seçimiyle siz de başarılı şekilde ameliyatsız yüz germe uygulamasının sağladığı avantalardan yararlanabilir, cildinize ihtiyaç duyduğu bakımı vererek cildinizin güzel yaş almasına katkı sağlayabilirsiniz. Ameliyatsız yüz germe işlemleri, üst yaş sınırı olmayan konforlu ve bir o kadar da güvenilir kabul edilen işlemlerdir.

Ameliyatsız yüz germe uygulamalarıyla ilgili merak edilen soru ve cevapları sizler için derledik! Ayrıca uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Ameliyatsız yüz germe uygulamaları FDA onaylı mı?

Ameliyatsız yüz germe uygulamaları kapsamında kliniğimizde yapılan tüm işlemler FDA onaylı cihazlarla yapılan güvenilir ve konforlu işlemlerdir. Neredeyse ağrısız ve acısız diyebileceğimiz işlemler olan ameliyatsız yüz germe uygulamaları ile güzel yaş almak mümkündür.

Ameliyatsız yüz germe uygulamalarının fiyatları nelerdir?

Ameliyatsız yüz germe kapsamında birçok uygulama kombine veya tek tek yapılmaktadır. Bu kapsamda her hastanın ihtiyaç duyduğu müdahale farklı olduğu için söz konusu ameliyatsız yüz germe uygulamaları olduğunda tek bir fiyattan söz etmek mümkün değildir. Ameliyatsız yüz germe uygulamaları kapsamında yapılan işleme ve seans sayısına göre uygulamanın fiyatı değişiklik göstermektedir.

Ameliyatsız yüz germe uygulamaları sonrasında sosyal hayata ne zaman dönülebilir?

Ameliyatsız yüz germe uygulamaları kapsamında yapılan işlemler, sosyal hayatı kesintiye uğratmayan uygulamalardır. İşlemlerden sonra hastalar rahatlıkla sosyal yaşantıları geri dönebilir, günlük rutinlerine kaldıkları yerden devam edebilirler. Bununla birlikte işlemlerden sonra ciltte hafif kızarıklıklar görülmesi beklenen bir durumdur. Ancak bu kızarıklıklar kişinin sosyal hayatını kesintiye uğratacak düzeyde değildirler.
Bize Ulaşın

Daisy Poliklinik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Leke Tedavisi
  Leke Tedavisi

  Cilt Lekeleri Tedavileri Leke Tedavisi : Yıllar geçtikçe ve bizler yaş aldıkça cildimiz pek çok deformasyona maruz kalır. Çevresel faktörler, beslenm..

  Devamı >
  Kırışıklık Tedavisi
  Kırışıklık Tedavisi

  Kırışıklık Tedavisi : Zaman akıp gidiyor ve bizler de yaşlanıyor, kırışıyor, buluşuyoruz. Gün geçtikçe cildimiz matlaşıyor ve deformasyonlara daha da ..

  Devamı >
  Gözenek Sıkılaştırma
  Gözenek Sıkılaştırma

  Gözenek Sıkılaştırma : Cildimiz gözenekli bir yapıya sahiptir. Bu gözenekli yapı bizler için hem pek çok avantaj sağlamakta hem de dezavantaj birçok d..

  Devamı >
  Ameliyatsız Yüz Germe
  Ameliyatsız Yüz Germe

  Ameliyatsız Yüz Germe : Güzel yaş almak söz konusu olduğunda kuşkusuz ki gergin, sıkı ve parlak bir cildin önemi çok büyüktür. Güzel yaş almanın alame..

  Devamı >
  Ameliyatsız Vücut Germe
  Ameliyatsız Vücut Germe

  Ameliyatsız Vücut Germe : Fit bir vücuda sahip olmanın altın kuralı nedir diye sorsak kuşkusuz ki birçok kişi bu soruya kilo vermek, zayıflamak, zayıf..

  Devamı >
  Ameliyatsız Popo Dikleştirme
  Ameliyatsız Popo Dikleştirme

  Ameliyatsız Popo Dikleştirme ve Popo Sarkması Tedavisi : Kalkık ve biçimli kalçalar kuşkusuz ki hem kadınların hem de erkeklerin ortak hayallerinden b..

  Devamı >
  Ameliyatsız Gıdı Estetiği
  Ameliyatsız Gıdı Estetiği

  Ameliyatsız Gıdı Estetiği : Güzellik, bütünsel bir kavramdır. Güzellik kavramının içerisinde estetik, sağlık, oran ve orantı bulunur. Bir durumun, ola..

  Devamı >