Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu : Feminen bir görünümün olmazsa olmazı nedir derseniz, kuşkusuz ki birçok kişi gibi bizler de biçimli ve dolgun dudaklar deriz. Dolgun, orantılı, yüz ile uyumlu ve biçimli dudaklar, günümüzde sadece daha feminen bir görünümün anahtarı kabul edilmiyor aynı zamanda daha genç bir görünümün de olmazsa olmazı kabul ediliyor.

Neden mi?

Yaş aldıkça yüzümüzün ve vücudumuzun birçok bölgesi çeşitli deformasyonlara uğrar. Dudaklarımız da yaş almaya bağlı olarak zamanla volümlerini kaybetmeye ve incelmeye başlarlar. Öyle ki bir noktadan sonra hacim kayıpları nedeniyle dudak çizgimiz belirsizleşir ve dudaklarımız ince bir hat halini alır. Bu görünümün önüne geçmek mümkün mü? derseniz hemen söyleyelim. Günümüzün medikal teknolojileri her ne kadar büyük gelişmeler gösterseler de üzülerek söylüyoruz ki henüz yaşlanmayı durdurmak mümkün değil. Ancak yaşlanmanın getirdiği deformasyonları geride bırakıp yaşımızın en iyi halinde görünmek mümkün!

Dudak Dolgusu nedir?

Günümüzün popüler ameliyatsız estetik uygulamalarından biri olan dudak dolgusu, hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla dudağın hacimlendirilmesi işlemidir. Uygulamada amaç; hastaların daha dolgun bir dudak formuna kavuşmasını sağlamaktır. Doğru bir planlama ile yapılan işlem, yüksek hasta memnuniyeti sağlanan işlemlerin başında gelir.

Size ne katacak?

Bu işlem hastalara pek çok avantaj sağlar. Bunlardan ilki kuşkusuz ki daha biçimli ve dolgun dudaklar sayesinde kazanılan daha genç görünümdür. Hacim kazandırılan dudaklar hem yüz ile daha uyumlu, orantılı hale gelir hem de yaşlanma nedeniyle dudaklarda ortaya çıkan çizgili ve ince görünüm geride kalır.

Uygulamanın ikinci büyük avantajı ise dudaklardaki asimetrik görünümü gidermektir. Kişilerin ifadesini etkileyen deformasyonlardan biri olan dudak asimetrisini, dudak dolgusuyla gidermek mümkündür.

Nasıl yapılır?

İşlem, klinik ortamda lokal anestezi ile yapılan bir uygulamadır. Uygulama öncesinde dudaklara anestetik etki gösteren topikal krem sürülür ve dudakların uyuşması beklenir. Uyuşma elde edildikten sonra özel ince uçlu iğne yardımıyla dudaklara hyaluronik asit bazlı dermal dolgu enjekte edilir.

Enjeksiyon işleminin doğru şekilde yapılması, güzel bir dudak formu için önemlidir. Dolgu, mutlaka adım adım ve dudağın farklı bölgelerinden enjekte edilmelidir. Uygulanan dolgunun dudaklara eşit şekilde dağılması, dudaklarda topaklanma olmaması önemlidir. Uygulama, altın oran esas alınarak uygulanır.

Nasıl etki eder?

İşlemden hemen sonra sonuçların görüldüğü bir uygulamadır. İşlemi takip eden ilk 2-3 gün dudaklarda hafif bir ödem görülebilir, bu beklenen bir durumdur. Birkaç gün sonra ödemlerin de inmesiyle dudaklar son halini alır.

Dudak Dolgusu ne kadar kalıcıdır?

Kullanılan dolgunun kalitesine, işlemi yapan kişinin uzmanlığına ve dolguyu yaptıran hastaların yaşamsal alışkanlıklarına göre değişmekle birlikte dudak dolgusu ortalama 8 – 12 ay kalıcılığı olan bir işlemdir.

Kimlere uygulanmaz?

Henüz reşit olmamış kişilere, dudaklarında aktif olarak uçuk olanlara bu işlem uygulanmaz. Bununla birlikte hastaların lidokain’e alerjileri varsa da yine dudak dolgusu işlemi uygulanmaz.

Kimlere uygulanır?

18 yaşını doldurmuş, daha dolgun ve biçimli dudaklara sahip olmak isteyen, dudaklarında aktif uçuk veya enfeksiyon olmayan herkese uygulama yapılabilir.

Yaş sınırı var mı?

Hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan tüm dolgu işlemlerinde olduğu gibi bu işlemde de yaş sınırı 18’dir. Bunun nedeni, 18 yaşından önce kişilerin gelişimlerinin büyük oranda devam ediyor olmasıdır.

Dudak Dolgusu tehlikeli mi?

Hayır, işlem doğru kişiler tarafından birinci sınıf dolgu malzemeleri kullanılarak yapıldığında hastalar için herhangi bir tehlike teşkil etmez. Dünyada yaygın olarak yapılan ameliyatsız işlemlerden biri olan dudak dolgusu işlemi, mutlaka eğitimli kişiler tarafından klinik ortamda steril şekilde yapılmalıdır.

Dudak Dolgusu fiyatları nedir?

Günümüzde dudak dolgusu işlemlerinde kullanılan pek çok farklı dolgu markası bulunmaktadır. 1 ml dudak dolgusu fiyat ne kadar ?   İşlemin yapıldığı kliniğe, kullanılan dolgu malzemesine ve dolgu miktarına göre değişiklik gösterir.

Dudak Dolgusu yan etkileri var mı?

İşlemden sonraki ilk birkaç gün dudaklarda hafif bir ödem görülebilir. Bu, beklediğimiz bir durumdur. Bunun dışında doğru şekilde yapıldığında herhangi bir yan etki söz konusu değildir. Ancak yetkisiz kişiler tarafından yapıldığında dudaklarda asimetri, topaklanma ve morarma görülebilmektedir.

Dudak Dolgusu kaç kez yaptırılabilir?

Bu uygulama ömürlük kalıcılığı olan bir işlem değildir. İşlemin kalıcılık süresi geçtiği zaman uygulama, her seferinde tekrarlanabilir. Bu yönüyle söz konusu dudak dolgusu olduğunda uygulamanın sayısız kere yaptırılabildiğini söyleyebiliriz.

Dudak Dolgusu sonrası sosyal hayata ne zaman dönülür?

İşlemden hemen sonra sosyal hayata dönebilirsiniz. Ancak işlemi takip eden ilk 6-8 saat boyunca çok sıcak içecekler tüketmekten kaçınmalısınız. Uygulama sonrasında ilk birkaç gün dudaklarınızda hafif ödemler görülebilir ancak bunlar kendiliğinden geçmektedir.

Dudak Dolgusu uygulaması için iş yerinden kaç gün izin almak gerekir?

Uygulama bir öğle arası vakitte yaptırabileceğiniz bir işlemdir. Dolayısıyla işlem için herhangi bir rapora veya istirahat iznine gerek yoktur. Uygulamadan sonra rahatlıkla işinize dönebilirsiniz.

Dudak dolgusu uygulaması kapsamında yapılan uygulamalarla ilgili en çok merak edilenleri soruları ve cevaplarını sizler için derledik! Ayrıca uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Daisy Poliklinik Nişantaşı

Adres : Harbiye Mah. Maçka Cd. Narmanlı Apt. No:24 D:14 Nişantaşı – Şişli / İSTANBUL

Etiketler : dudak dolgusu çeşitleri , hera tipi dudak dolgusu , eros tipi dudak dolgusu , afrodit tipi dudak dolgusu , doğal dudak dolgusu

Sıkça Sorulan Sorular

Dudak Dolgusu uygulamasında ağrı, acı olur mu?

Dudak dolgusu işlemi öncesinde hastalara topikal kremler sürülür. İşlem alanı uyuşturulur. Böylelikle işlem esnasında hastalar herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler.

Dudak Dolgusu FDA onaylı mı?

Dudak dolgusu prosedürü, güvenli ve konforlu kabul edilen bir prosedürdür. İşlem, birçok farklı marka dolgu maddesiyle yapılabilmektedir. Gerek işlemin kalitesi gerekse sağlığınız için FDA onaylı dolgu markalarını kullanan merkezleri tercih etmelisiniz. FDA onaylı dolgularla yapıldığında dudak dolgusu işleminin herhangi bir zararı yoktur.

Öpüşmek dudak dolgusunun şeklini bozar mı?

Söz konusu dudak dolgusu olduğunda hastaların en çok merak ettiği konulardan biri de öpüşmenin dudak dolgusunu etkileyip etkilemeyeceğidir. Dudak dolgusu işlemi ortalama 5-7 gün içerisinde tam olarak oturur. Bu süre zarfından sonra hastaların öpüşmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Öpüşme, dudakların şeklini bozmaz veya dudağa yapılan dolgunun yer değiştirmesine neden olmaz.
Bize Ulaşın

Daisy Poliklinik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  BTL Exion Face & Body
  BTL Exion Face & Body

  EXION BTL Nedir? Exion BTL , ciltte azalan hyaluronik asit miktarını iğnesiz doğal yollarla artıran yapay zeka ile geliştirilmiş 4 ayrı sistem ile te..

  Devamı >
  Ultra Lifting
  Ultra Lifting

  Ultra lifting nedir? Cilt bakımı ve gençleştirme prosedürlerinden biridir. Bu işlem, yüzün belirli bölgelerine odaklanarak cildin sıkılaşmasını, tonl..

  Devamı >
  Ultracel Q+
  Ultracel Q+

  Ultracel Q+ Linear Nedir? Ultracel Q+ Linear, cilt yenileme ve gençleştirme amaçlı kullanılan bir estetik cihazdır. Bu cihaz, son teknoloji ultrason ..

  Devamı >
  BBL Lazer Tedavisi
  BBL Lazer Tedavisi

  BBL Lazer - Broad Band Light Tedavisi : Güzel yaş almak dendiğinde birçok kişinin aklına kırışıklıklardan arınmış bir cilt gelebilir. Halbuki güzel ya..

  Devamı >
  Saten Yüz Germe
  Saten Yüz Germe

  Saten Yüz Germe : Yüzümüz yaş almamızdan en çok etkilenen bölgelerin başında gelir. Yaş almanın yanı sıra çevresel faktörler, şehrin kirli havası, mak..

  Devamı >
  Q Switch Lazer
  Q Switch Lazer

  Q-Switch Lazer : Günümüzün popüler lazer uygulamalarından biri olan Q-Switch Lazer ile kısa sürede etkin sonuçlar elde edilebilir. Doğru bir şekilde p..

  Devamı >
  Kök Hücre Tedavisi
  Kök Hücre Tedavisi

  Kök Hücre Tedavisi : Günümüz medikal teknolojileri her ne kadar yaşlanmayı durdurmanın formülünü henüz bulmamış olsa da sağlık sektöründe elde ettiğim..

  Devamı >
  Komedon Tedavisi
  Komedon Tedavisi

  Komedon Tedavisi : Toplumda yaygın olarak görülen cilt problemlerinin başında gelen komedonlar, tedavi edilmedikleri takdirde cilt sağlığını olumsuz y..

  Devamı >
  Karbon Peeling
  Karbon Peeling

  Karbon Peeling : Günümüzün popüler cilt yenileme uygulamalarından biri olan Karbon Peeling, güzel yaş almak isteyenlerin tercihi olurken kısa sürede s..

  Devamı >
  Doublo Gold Lifting (HIFU)
  Doublo Gold Lifting (HIFU)

  Doublo Gold Lifting HIFU : Gün geçmiyor ki daha genç bir görünüme kavuşmamız için yeni bir uygulama karşımıza çıkmasın. Günümüzde medikal teknolojiler..

  Devamı >