Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu : Feminen bir görünümün olmazsa olmazı nedir derseniz, kuşkusuz ki birçok kişi gibi bizler de biçimli ve dolgun dudaklar deriz.

Dolgun, orantılı, yüz ile uyumlu ve biçimli dudaklar, günümüzde sadece daha feminen bir görünümün anahtarı kabul edilmiyor aynı zamanda daha genç bir görünümün de olmazsa olmazı kabul ediliyor.

Neden mi?

Yaş aldıkça yüzümüzün ve vücudumuzun birçok bölgesi çeşitli deformasyonlara uğrar. Dudaklarımız da yaş almaya bağlı olarak zamanla volümlerini kaybetmeye ve incelmeye başlarlar. Öyle ki bir noktadan sonra hacim kayıpları nedeniyle dudak çizgimiz belirsizleşir ve dudaklarımız ince bir hat halini alır. Bu görünümün önüne geçmek mümkün mü? derseniz hemen söyleyelim. Günümüzün medikal teknolojileri her ne kadar büyük gelişmeler gösterseler de üzülerek söylüyoruz ki henüz yaşlanmayı durdurmak mümkün değil. Ancak yaşlanmanın getirdiği deformasyonları geride bırakıp yaşımızın en iyi halinde görünmek mümkün!

Dudak Dolgusu nedir?

Günümüzün popüler ameliyatsız estetik uygulamalarından biri olan dudak dolgusu, hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla dudağın hacimlendirilmesi işlemidir. Dudak dolgusunda amaç; hastaların daha dolgun bir dudak formuna kavuşmasını sağlamaktır.

Doğru bir planlama ile yapılan dudak dolgusu, yüksek hasta memnuniyeti sağlanan işlemlerin başında gelir.

Dudak Dolgusu ne işe yarar?

Dudak dolgusu hastalara pek çok avantaj sağlar. Bunlardan ilki kuşkusuz ki daha biçimli ve dolgun dudaklar sayesinde kazanılan daha genç görünümdür. Hacim kazandırılan dudaklar hem yüz ile daha uyumlu, orantılı hale gelir hem de yaşlanma nedeniyle dudaklarda ortaya çıkan çizgili ve ince görünüm geride kalır.

Dudak dolgusunun ikinci büyük avantajı ise dudaklardaki asimetrik görünümü gidermektir. Kişilerin ifadesini etkileyen deformasyonlardan biri olan dudak asimetrisini, dudak dolgusuyla gidermek mümkündür.

Dudak Dolgusu nasıl yapılır?

Dudak dolgusu, klinik ortamda lokal anestezi ile yapılan bir uygulamadır. Dudak dolgusu öncesinde dudaklara anestetik etki gösteren topikal krem sürülür ve dudakların uyuşması beklenir. Uyuşma elde edildikten sonra özel ince uçlu iğne yardımıyla dudaklara hyaluronik asit bazlı dermal dolgu enjekte edilir.

Enjeksiyon işleminin doğru şekilde yapılması, güzel bir dudak formu için önemlidir. Dolgu, mutlaka adım adım ve dudağın farklı bölgelerinden enjekte edilmelidir. Uygulanan dolgunun dudaklara eşit şekilde dağılması, dudaklarda topaklanma olmaması önemlidir.

Dudak dolgusu işlemleri, altın oran esas alınarak uygulanır.

Dudak Dolgusu nasıl etki eder?

Dudak dolgusu, işlemden hemen sonra sonuçların görüldüğü bir uygulamadır. İşlemi takip eden ilk 2-3 gün dudaklarda hafif bir ödem görülebilir, bu beklenen bir durumdur. Birkaç gün sonra ödemlerin de inmesiyle dudaklar son halini alır.

Dudak Dolgusu ne kadar kalıcıdır?

Kullanılan dolgunun kalitesine, işlemi yapan kişinin uzmanlığına ve dolguyu yaptıran hastaların yaşamsal alışkanlıklarına göre değişmekle birlikte dudak dolgusu ortalama 8 – 12 ay kalıcılığı olan bir işlemdir.

Dudak Dolgusu kimlere uygulanmaz?

Henüz reşit olmamış kişilere, dudaklarında aktif olarak uçuk olanlara dudak dolgusu işlemi uygulanmaz.

Bununla birlikte hastaların lidokain’e alerjileri varsa da yine dudak dolgusu işlemi uygulanmaz.

Dudak Dolgusu kimlere uygulanır?

18 yaşını doldurmuş, daha dolgun ve biçimli dudaklara sahip olmak isteyen, dudaklarında aktif uçuk veya enfeksiyon olmayan herkese dudak dolgusu uygulaması yapılabilir.

Dudak Dolgusu uygulamasında yaş sınırı var mı?

Hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan tüm dolgu işlemlerinde olduğu gibi dudak dolgusu işleminde de yaş sınırı 18’dir. Bunun nedeni, 18 yaşından önce kişilerin gelişimlerinin büyük oranda devam ediyor olmasıdır.

Dudak Dolgusu tehlikeli mi?

Hayır, dudak dolgusu doğru kişiler tarafından birinci sınıf dolgu malzemeleri kullanılarak yapıldığında hastalar için herhangi bir tehlike teşkil etmez. Dünyada yaygın olarak yapılan ameliyatsız işlemlerden biri olan dudak dolgusu işlemi, mutlaka eğitimli kişiler tarafından klinik ortamda steril şekilde yapılmalıdır.

Dudak Dolgusu fiyatları nedir?

Günümüzde dudak dolgusu işlemlerinde kullanılan pek çok farklı dolgu markası bulunmaktadır. Dudak dolgusunun fiyatı işlemin yapıldığı kliniğe, kullanılan dolgu malzemesine ve dolgu miktarına göre değişiklik gösterir.

Dudak Dolgusu yan etkileri var mı?

Dudak dolgusu işleminden sonraki ilk birkaç gün dudaklarda hafif bir ödem görülebilir. Bu, beklediğimiz bir durumdur. Bunun dışında doğru şekilde yapıldığında herhangi bir yan etki söz konusu değildir. Ancak yetkisiz kişiler tarafından yapıldığında dudaklarda asimetri, topaklanma ve morarma görülebilmektedir.

Dudak Dolgusu kaç kez yaptırılabilir?

Dudak dolgusu ömürlük kalıcılığı olan bir işlem değildir. İşlemin kalıcılık süresi geçtiği zaman uygulama, her seferinde tekrarlanabilir. Bu yönüyle söz konusu dudak dolgusu olduğunda uygulamanın sayısız kere yaptırılabildiğini söyleyebiliriz.

Dudak Dolgusu sonrası sosyal hayata ne zaman dönülür?

Dudak dolgusu işleminden hemen sonra sosyal hayata dönebilirsiniz. Ancak işlemi takip eden ilk 6-8 saat boyunca çok sıcak içecekler tüketmekten kaçınmalısınız. Uygulama sonrasında ilk birkaç gün dudaklarınızda hafif ödemler görülebilir ancak bunlar kendiliğinden geçmektedir.

Dudak Dolgusu uygulaması için iş yerinden kaç gün izin almak gerekir?

Dudak dolgusu işlemi bir öğle arası vakitte yaptırabileceğiniz bir işlemdir. Dolayısıyla işlem için herhangi bir rapora veya istirahat iznine gerek yoktur. Uygulamadan sonra rahatlıkla işinize dönebilirsiniz.

Dudak dolgusu uygulaması kapsamında yapılan uygulamalarla ilgili en çok merak edilenleri soruları ve cevaplarını sizler için derledik! Ayrıca uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Dudak Dolgusu uygulamasında ağrı, acı olur mu?

Dudak dolgusu işlemi öncesinde hastalara topikal kremler sürülür. İşlem alanı uyuşturulur. Böylelikle işlem esnasında hastalar herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler.

Dudak Dolgusu FDA onaylı mı?

Dudak dolgusu prosedürü, güvenli ve konforlu kabul edilen bir prosedürdür. İşlem, birçok farklı marka dolgu maddesiyle yapılabilmektedir. Gerek işlemin kalitesi gerekse sağlığınız için FDA onaylı dolgu markalarını kullanan merkezleri tercih etmelisiniz. FDA onaylı dolgularla yapıldığında dudak dolgusu işleminin herhangi bir zararı yoktur.

Öpüşmek dudak dolgusunun şeklini bozar mı?

Söz konusu dudak dolgusu olduğunda hastaların en çok merak ettiği konulardan biri de öpüşmenin dudak dolgusunu etkileyip etkilemeyeceğidir. Dudak dolgusu işlemi ortalama 5-7 gün içerisinde tam olarak oturur. Bu süre zarfından sonra hastaların öpüşmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Öpüşme, dudakların şeklini bozmaz veya dudağa yapılan dolgunun yer değiştirmesine neden olmaz.
Bize Ulaşın

Daisy Poliklinik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  BBL Lazer Tedavisi
  BBL Lazer Tedavisi

  BBL Lazer - Broad Band Light Tedavisi : Güzel yaş almak dendiğinde birçok kişinin aklına kırışıklıklardan arınmış bir cilt gelebilir. Halbuki güzel ya..

  Devamı >
  Saten Yüz Germe
  Saten Yüz Germe

  Saten Yüz Germe : Yüzümüz yaş almamızdan en çok etkilenen bölgelerin başında gelir. Yaş almanın yanı sıra çevresel faktörler, şehrin kirli havası, mak..

  Devamı >
  Q Switch Lazer
  Q Switch Lazer

  Q-Switch Lazer : Günümüzün popüler lazer uygulamalarından biri olan Q-Switch Lazer ile kısa sürede etkin sonuçlar elde edilebilir. Doğru bir şekilde p..

  Devamı >
  Kök Hücre Tedavisi
  Kök Hücre Tedavisi

  Kök Hücre Tedavisi : Günümüz medikal teknolojileri her ne kadar yaşlanmayı durdurmanın formülünü henüz bulmamış olsa da sağlık sektöründe elde ettiğim..

  Devamı >
  Komedon Tedavisi
  Komedon Tedavisi

  Komedon Tedavisi : Toplumda yaygın olarak görülen cilt problemlerinin başında gelen komedonlar, tedavi edilmedikleri takdirde cilt sağlığını olumsuz y..

  Devamı >
  Karbon Peeling
  Karbon Peeling

  Karbon Peeling : Günümüzün popüler cilt yenileme uygulamalarından biri olan Karbon Peeling uygulaması, güzel yaş almak isteyenlerin tercihi olurken kı..

  Devamı >
  Doublo Gold Lifting
  Doublo Gold Lifting

  Doublo Gold Lifting : Gün geçmiyor ki daha genç bir görünüme kavuşmamız için yeni bir uygulama karşımıza çıkmasın. Günümüzde medikal teknolojiler o ka..

  Devamı >
  BTL Exilis Elite
  BTL Exilis Elite

  BTL Exilis Elite : Hayatımız gün ve gün daha hızlı, daha tempolu ve daha yoğun hale geliyor. İçerisinde bulunduğumuz uzay çağı bizlere her an her şeye..

  Devamı >
  Baby Face
  Baby Face

  Baby Face Uygulaması : Cildimiz zamana bağlı olarak birçok deformasyonla karşılaşabilir. Bu deformasyonlar arasında en sık görülenler ince kırışıklıkl..

  Devamı >
  PRP Tedavisi
  PRP Tedavisi

  PRP Tedavisi : Kişinin kendi kanıyla yenilenmesi ve tedavi edilmesi olarak bilinen PRP tedavileri, gerek sunduğu güvenli uygulama protokolü gerekse bi..

  Devamı >