English English

PRP Tedavisi

PRP Tedavisi

PRP Tedavisi : Kişinin kendi kanıyla yenilenmesi ve tedavi edilmesi olarak bilinen PRP tedavileri, gerek sunduğu güvenli uygulama protokolü gerekse birçok probleme deva olması nedeniyle medikal teknolojiler ne kadar gelişirse gelişsin halen daha popülerliğini koruyan eski bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

Eski diyoruz çünkü PRP tedavileri, çok uzun yıllardır güvenle uygulanan tedaviler arasında olmakla birlikte bu uygulamalardan sonra gelişen medikal teknolojiler sayesinde pek çok farklı cilt yenileme uygulaması ortaya çıkmasına rağmen halen daha rağbet gören ve yüksek hasta memnuniyeti sağladığımız, başarılı sonuçlar elde ettiğimiz uygulamalarda başı çekiyor.

Gerek sunduğu avantajlar gerekse pratik uygulamaları sayesinde PRP uygulaması, birçok kadın ve erkeğin tercihi olmaya devam ediyor.

PRP nedir, nasıl ve kimlere yapılır gibi sorulara geçmeden önce şunu belirtmekte fayda görüyoruz; PRP uygulamaları her ne kadar güvenilir ve konforlu uygulamalar olsalar da mutlaka uzman kişiler tarafından hijyenik koşullar ön planda tutularak uygulanması gereken işlemlerdir. Uygulamanın pratik ve güvenli oluşu, komplikasyon riski taşımadığı anlamına gelmez.

Dünyanın en güvenilir ve pratik uygulamaları dahi yetkin olmayan kişilerin elinde zararlı ve tehlikeli işlemler haline gelebilir. Bu nedenle söz konusu PRP uygulamaları olduğunda mutlaka hasta odaklı yaklaşımı benimsemiş poliklinikler tercih edilmelidir.

Uzman ellerde, başarılı bir uygulama protokolü sayesinde PRP ile her anlamda etkin ve uzun soluklu sonuçlar elde etmek mümkündür.

PRP Tedavisi nedir?

Platelet Rich Plasma isminin kısaltması olan PRP tedavisi, plazma yönünden zengin uygulama demektir. PRP tedavisinde amaç, kişinin kendi kanından elde edilen plazmalarla başta cilt ve saçlarda yenilenme, canlanma ve onarım sağlamaktır.

Kişinin kendi kanı kullanıldığı için herhangi bir alerjik reaksiyon riski barındırmayan bu nedenle hemen hemen her hasta grubu tarafından tercih edilen bir işlem olan PRP uygulaması, hem kozmetik hem de medikal bakım alanında sıklıkla kullanılmaktadır.

PRP Tedavisi ne işe yarar?

Plazma yönünden zenginleştirilen özel bir karışımın kullanıldığı PRP uygulaması; cildin kendini yenilemesine yardımcı olur. Ciltteki ince kırışıklıkların giderilmesinde, cilt kalitesinin artmasında, cildin bağ dokularının güçlenmesine yardımcı olur. Bununla birlikte ciltte görülen lezyonların giderilmesinde de etkilidir. Cildin yanı sıra PRP uygulamaları sıklıkla saç sağlığı için de kullanılmaktadır. Saç köklerinin güçlenmesine ve saç derisinin daha sağlıklı olmasına katkı sağlar.

PRP Tedavisi nasıl yapılır?

PRP uygulaması klinik ortamda yapılır. İlk olarak hastadan yeterli miktarda, yapılacak işlem kapsamında kan alınır. Alınan bu kan özel bir santrifüj işleminden geçirilir ve plazma yönünden zenginleştirilir. Ardından plazma yönünden zenginleştirilen bu yeni ürün, problemli bölgeye enjekte edilir. Böylelikle ilgili bölgede cildin kendini yenilemesi için bir onarım süreci başlatılır.

PRP Tedavisi ne kadar kalıcıdır?

İşlemin kalıcılığı ne için yapıldığına bağlı olarak değişir. Eğer saç sağlığı için yapılıyorsa uygulama, uzun soluklu kalıcılık sağlar. Kişinin yaşamsal alışkanlıklarına da dikkat etmesiyle uzun süre sağlıklı, canlı ve parlak saçlar elde edilir. Ancak cilde yapılıyorsa o zaman saça oranla daha kısa aralıklarla işlemin yenilenmesi gerekebilir.

Güzel yaş almak isteyen kişilerin sıklıkla başvurduğu uygulamalardan biri olan PRP uygulamaları, belirli aralıklar doğru bir prosedürle tekrarlandığında kişilerin daha zinde ve daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

PRP Tedavisi kimlere uygulanmaz?

PRP uygulamasında kişinin kendi kanı kullanılır. Dolayısıyla işlem pek çok farklı hasta grubuna rahatlıkla yapılabilmektedir.

PRP Tedavisi kimlere uygulanır?

Cildindeki ince kırışıklıklardan rahatsız olan, cilt lezyonlarını geride bırakmak isteyen, cildinin güzel yaş almasını isteyen ve daha sağlıklı, canlı, gür saçlara kavuşmak isteyen her kadın ve erkek PRP uygulaması için uygun birer adaydır.

PRP Tedavisi uygulamasında yaş sınırı var mı?

PRP bir çeşit cilt yenileme uygulamasıdır. Resmi olarak bir yaş sınırı olmamakla birlikte henüz gelişim çağında olan kişilerin yaptırması önerilmez. PRP uygulamaları genellikle ciltteki kollajen üretiminin azalmaya başladığı 30’lu yaşlardan itibaren tercih edilen uygulamalardır.

PRP Tedavisi tehlikeli mi?

Uygulamada kişinin kendisinden alınan kan kullanılır. Bu kan özel bir işlemden geçirilerek içerisindeki plazma oranı artırılır. Herhangi bir farklı ürün veya solüsyonla birleştirilmez. Dolayısıyla tamamen kişinin kendi vücudundan alınan bir ürün ham madde olarak kullanıldığı için söz konusu PRP tedavisi olduğunda uygulamanın güvenli ve konforlu olduğunu söylemek mümkündür.

PRP Tedavisi fiyatları nedir?

PRP uygulamalarının fiyatları, yapılacak seans sayısına ve işlem bölgesine göre değişiklik gösterir. Genellikle saç için yapılan PRP seansları ile cilt için yapılan PRP seanslarının ücretleri farklıdır. Bununla birlikte işlemin yapılacağı merkezin kalitesi, tercih ettiği ürünlerin birinci sınıf olması ve işlemi yapacak kişinin uzmanlığı da PRP uygulamasının fiyatlarını etkilemektedir.

Ülkemizin yasaları gereği sağlık sektöründe faaliyet gösteren merkezlerin web sitelerinde fiyat bilgisi paylaşması yasaktır. Bu nedenle PRP uygulamaları ile ilgili fiyat bilgisi almak ve randevu oluşturmak için merkezimizin telefon numaralarından veya sosyal medya hesaplarından bize ulaşabilir, PRP fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz.

PRP Tedavisi yan etkileri var mı?

Kişinin kendi kanı kullanıldığı için PRP uygulamalarında herhangi bir yan etki görülmez. Olası bir lezyon veya alerjik reaksiyon söz konusu değildir.

PRP Tedavisi kaç kez yaptırılabilir?

PRP uygulaması, seanslar halinde yapılan bir uygulamadır. Seans paketleri işlemin yapılacağı alana ve kişinin ihtiyaç duyduğu uygulamaya göre değişiklik gösterir. Bununla birlikte cildimiz canlı bir doku olduğu için bizler yaş aldıkça yaş almaya devam edecektir. PRP uygulamalarında tanımlanan seans paketleri bittikten sonraki yıllarda da eğer hastalar ihtiyaç duyarsa tekrarlama mümkündür.

PRP uygulamaları, belirli aralıklarla yapıldığı takdirde sınırsız kere tekrarlanabilen güvenli ve konforlu uygulamalardır.

Günümüzün eskitemediği popüler uygulamalardan biri olan PRP seansları ile ilgili merak edilen soruları ve cevaplarını sizler için derledik! Ayrıca uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

PRP Tedavisi uygulamasında ağrı, acı olur mu?

Uygulama, genel anlamda ağrısız ve acısız diyebileceğimiz kadar konforlu ve basit bir uygulamadır. Ancak günün sonunda enjeksiyon içeren bir işlem olduğu için hastalar uygulama esnasında sinek ısırığına benzer hafif ve anlık bir acı duyabilirler.

PRP Tedavisi FDA onaylı mı?

Otolog tedaviler kapsamında değerlendirilen bir işlem olan PRP uygulaması, FDA onaylı güvenli bir uygulamadır.

PRP Tedavisi sonrası sosyal hayata ne zaman dönülür?

PRP uygulamasına birçok farklı problem için başvurulabilir. İster saç tedavileri söz konusu olsun ister cilt, farketmeksizin tüm PRP uygulamaları sonrasında hastalar rahatlıkla sosyal hayatlarına dönebilir, günlük rutinlerine kaldıkları yerden devam edebilirler. PRP uygulamaları hastaları sosyal hayattan koparmayan, onların yaşam akışlarına engel olmayan konforlu ve bir o kadar da pratik bir tedavidir.
Bize Ulaşın

Daisy Poliklinik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Medikal Cilt Bakımı
  Medikal Cilt Bakımı

  Medikal Cilt Bakımı Nedir? Medikal cilt bakımı, cildin derinlemesine temizlenmesi, beslenmesi ve gençleştirilmesi amacıyla uzman estetisyenler ve cil..

  Devamı >
  BTL Exion Face & Body
  BTL Exion Face & Body

  EXION BTL Nedir? Exion BTL , ciltte azalan hyaluronik asit miktarını iğnesiz doğal yollarla artıran yapay zeka ile geliştirilmiş 4 ayrı sistem ile te..

  Devamı >
  Ultra Lifting
  Ultra Lifting

  Ultra lifting nedir? Cilt bakımı ve gençleştirme prosedürlerinden biridir. Bu işlem, yüzün belirli bölgelerine odaklanarak cildin sıkılaşmasını, tonl..

  Devamı >
  Ultracel Q+
  Ultracel Q+

  Ultracel Q+ Linear Nedir? Ultracel Q+ Linear, cilt yenileme ve gençleştirme amaçlı kullanılan bir estetik cihazdır. Bu cihaz, son teknoloji ultrason ..

  Devamı >
  BBL Lazer Tedavisi
  BBL Lazer Tedavisi

  BBL Lazer - Broad Band Light Tedavisi : Güzel yaş almak dendiğinde birçok kişinin aklına kırışıklıklardan arınmış bir cilt gelebilir. Halbuki güzel ya..

  Devamı >
  Saten Yüz Germe
  Saten Yüz Germe

  Saten Yüz Germe : Yüzümüz yaş almamızdan en çok etkilenen bölgelerin başında gelir. Yaş almanın yanı sıra çevresel faktörler, şehrin kirli havası, mak..

  Devamı >
  Q Switch Lazer
  Q Switch Lazer

  Q-Switch Lazer : Günümüzün popüler lazer uygulamalarından biri olan Q-Switch Lazer ile kısa sürede etkin sonuçlar elde edilebilir. Doğru bir şekilde p..

  Devamı >
  Kök Hücre Tedavisi
  Kök Hücre Tedavisi

  Kök Hücre Tedavisi : Günümüz medikal teknolojileri her ne kadar yaşlanmayı durdurmanın formülünü henüz bulmamış olsa da sağlık sektöründe elde ettiğim..

  Devamı >
  Komedon Tedavisi
  Komedon Tedavisi

  Komedon Tedavisi : Toplumda yaygın olarak görülen cilt problemlerinin başında gelen komedonlar, tedavi edilmedikleri takdirde cilt sağlığını olumsuz y..

  Devamı >
  Karbon Peeling
  Karbon Peeling

  Karbon Peeling : Günümüzün popüler cilt yenileme uygulamalarından biri olan Karbon Peeling, güzel yaş almak isteyenlerin tercihi olurken kısa sürede s..

  Devamı >