Gözenek Sıkılaştırma

Gözenek Sıkılaştırma

Gözenek Sıkılaştırma : Cildimiz gözenekli bir yapıya sahiptir. Bu gözenekli yapı bizler için hem pek çok avantaj sağlamakta hem de dezavantaj birçok dezavantaja neden olmaktadır.

Gözenekli cilt yapısının avantajlarından biri kuşkusuz ki cildin çok iyi şekilde nefes almasıdır. Nefes alan cilt, uzun yıllar kalitesini korumakla birlikte güzel yaş almaya yatkındır.

Dezavantajı ise bu gözenekli yapının çok çabuk dış etkenlerden, çevresel faktörlerden etkilenmesi ve dolayısıyla çok çabuk tıkanıp deformasyona uğramasıdır. Cildimizdeki gözenekler tıkandığında cildimiz nefes alamaz ve akabinde cildimizde siyah noktalar, sivilceler ve çeşitli cilt deformasyonları kendini göstermeye başlar.

Peki bu deformasyonları gidermek mümkün müdür?

Evet, doğru uygulamalarla ciltteki deformasyonları gidererek cildin kalitesini korumak, kaybolan cilt kalitesini yeniden yükseltmek mümkündür. Cildimizin gözenekli yapısının bizim için avantaj olduğu kadar dezavantaj olduğundan da bahsetmiştik bu gözenekli yapının çok iyi şekilde korunması gerekir.Çünkü gözenekli yapı iyi bir şekilde korunmadığı takdirde, yani gözenekler düzenli olarak temizlenmediğinde ve cildin ihtiyaç duyduğu bakımlar cilde verilmediğinde bu gözenekler sadece tıkanmakla kalmaz aynı zamanda içinde biriken kirler nedeniyle daha da genişler.

Genişlemiş gözenekler, toplumda yaygın olarak görülen cilt problemlerinden biridir. Genişlemiş gözenekler tedavi edilebilmekle birlikte, müdahale edilmediği takdirde cildin çok daha hızlı yağlanmasına, çok daha hızlı yaşlanmasına ve cilt kalitesinin çok daha hızlı düşmesine neden olur. Bununla birlikte genişlemiş gözenekler, her ne kadar temizlenirse temizlensin bir noktadan sonra cilt, çok temiz olsa bile gözeneklerin geniş olması nedeniyle pürüzsüz bir cilt görünümü elde edilemez.

Peki genişlemiş gözenekleri nasıl tedavi edebiliriz ya da genişlemiş gözeneklere nasıl müdahalede bulunabiliriz?

Öncelikle şunu söyleyebiliriz ki günümüzün medikal teknolojileri, cilt yapısını onarmak ve cilt kalitesini arttırmak için bize pek çok seçenek sunmaktadır. Bunlardan biri kliniğimizde de yaygın olarak kullandığımız, sıklıkla başvurduğumuz uygulamalardan biri olan Baby Face Beauty uygulamasıdır.

Baby Face Beauty ,bünyesinde bulunan Thulium lazer sayesinde özel bir dalga boyuna sahiptir. Thulium lazer sayesinde cilde parlaklık kazandırır ve gözeneklerin sıkılaşmasında etkin rol oynar.

Gözenek Sıkılaştırma Tedavisinde Farklı Uygulamalardan Destek Almak Gerekir Mi?

Bununla birlikte özellikle, az önce de bahsettiğimiz gibi cildin ihtiyaç duyduğu besinleri cilde sağlamak adına gözenek sıkılaştırma uygulamaları kapsamında Frozen Face dediğimiz halk arasında iğnesiz mezoterapi olarak da bilinen uygulamayı da yapmaktayız. Frozen Face ile cilde ihtiyaç duydu mineraller, vitamin, bakım ve aminoasitler verilir. Böylelikle cilt, içten dışa doğru yani alt katmanlardan üst katmanlara doğru derinlemesine temizlenir ve beslenir. Frozen Face, cildin ihtiyaç duyduğu besinleri cilde sağladığı için cildin daha güzel yaşanmasına katkı sağlar.

Gözenek probleminin, güzel yaş almak isteyen kişilerin mutlaka müdahale etmesi gereken problemlerden biri olduğunu söylemiştik. Bununla birlikte gözeneklerin sıkılaştırılması için lazer içeren Baby Face Beauty ve mezoterapi içeriklerini uygulayabildiğimiz Frozen Face işlemleri  dışında PRP uygulamasını da sıklıkla kullanmaktayız.

Türkçe plazma yönünden zengin içerik olarak çevirebileceğimiz PRP işlemi, otolog bir uygulamadır; yani kişinin kendi kanından, kendi vücut dokusunun kendi kanının kullanıldığı bir işlemdir. PRP uygulamaları günümüzde pek çok doku yenileme işlemlerinde kullanılmakla birlikte özellikle gözenek sıkılaştırmada da başarılı sonuçlar elde ettiğimiz işlemlerden biridir. PRP uygulamasında ilk olarak hastadan kan alınır. Ardından alınan bu kan özel bir santrifüj işleminden geçirilir. Özel bir işlemden geçirilen kan, plazma yönünden zenginleştirilir ve akabinde problemli bölgeye yeniden enjekte edilir.

Gözenek sıkılaştırma uygulamalarında kullandığımız bu üç yöntem beraber kullanılabildiği, yani kombine şekilde uygulanabildiği gibi tek tek de uygulanabilir. Gözenek sıkılaştırma uygulamalarında hangi protokolün nasıl izleneceği veya işlemlerin kaç seansta tamamlanacağı hastadan hastaya değişiklik gösterir. Çünkü herkesin maruz kaldığı cilt  deformasyonu farklıdır.

Mesela bazı hastalarda gözenek temizliğinden sonra cildin parlatılması ve gözeneklerin sadece temizlenmesi yeterli olurken bazı hastalarda birkaç seanslık gözenek sıkılaştırma işlemi uygulanmaktadır. Özellikle uzun süre gözenekleri kirli kalmış ve biriken kir nedeniyle gözenekleri genişlemiş hastalarda mutlaka gözenek sıkılaştırma işlemlerinde enerji bazlı cihazlar kullanılmaktadır. Bununla birlikte söz konusu gözenek sıkılaştırma işlemi olduğunda kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de uygulamaların ne derece güvenli olduğudur çünkü cildimiz hassas bir yapıya sahip olduğu için yapılacak yanlış bir uygulama, beraberinde daha kötü sonuçları getirebilir. Ancak söz konusu gözenek sıkılaştırma olduğunda, gözenek sıkılaştırma işlemi kapsamında yaptığımız bütün işlemler FDA onaylı içeriklere sahiptir. Dolayısıyla gözenek sıkılaştırma işlemleri içinde güvenli ve konforlu işlemler olduklarını söylemek mümkündür.

Gözenek sıkılaştırma işlemleri, konforlu ve güvenilir uygulamalar olmakla birlikte mutlaka bir uzman tarafından yapılması gereken işlemlerdir. Gözenek sıkılaştırma uygulamaları kapsamında yapılan işlemlerden etkin sonuçlar alınabilmesi için hastaların ciltleri iyi bir şekilde analiz edilmeli akabinde hastalara özel tedavi protokolleri uygulanmalıdır. Aksi halde başarılı sonuçlardan söz etmemiz pek mümkün değildir. Gözenek sıkılaştırma uygulamaları, doğru bir planlama doğrultusunda yapıldığında uzun yıllar koruyuculuğunu koruyabilecek uygulamalardır. Ancak söz konusu gözenek sıkılaştırma uygulamalarının kalıcılığı olduğunda işlem sonrasında hastaların kendilerine gösterdikleri özenin de önemli olduğunu belirtmemiz gerekir.

Doğru yapılan cilt bakımları, düzenli cilt temizlikleri ve doğru cilt ürünleriyle yapılan seanslar akabinde gözeneklerin sıkı yapısı uzun süre korunabilmektedir. Uygulama prosedürlerinin belirli bir standart kapsamında hastadan hastaya değişiklik gösterdiği gözenek sıkılaştırma uygulamaları ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için merkezimizin iletişim numaralarından bizlere ulaşabilir, konsültasyon görüşmesi için randevu alabilirsiniz.

Gözenek sıkılaştırma uygulamaları, kişiye özel planlanan konforlu ve güvenilir işlemler olmakla birlikte bir öğle arası vakitte diyebileceğimiz kadar kısa sürede uygulanabilen pratik uygulamalardır.

Günümüzün popüler uygulamalarından biri olan gözenek sıkılaştırma işlemleriyle ilgili en çok merak edilen soruları ve cevaplarını sizler için derledik. Ayrıca uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Gözenek sıkılaştırma fiyatı nedir?

Konforlu ve bir o kadar da etkili olan gözenek sıkılaştırma işlemleri, tercih edilen uygulamalara ve yapılacak seans sayılarına göre değişiklik gösterir. Bununla birlikte sağlık sektöründe hizmet veren merkezlerin ülkemizin yönetmelikleri gereği kendi web sitelerinde uygulama ve tedavi fiyatlarını paylaşması yasaktır. Eğer siz de geniş gözeneklerden şikayetçiyseniz ve gözenek sıkılaştırmaya ihtiyaç duyuyor ancak fiyatlar konusunda ön bilgilendirme istiyorsanız merkezimizin sosyal medya hesaplarından veya kliniğimizin telefon numaralarından bizlere her zaman ulaşabilirsiniz.

Gözenek sıkışlaştırma sonrası sosyal hayata ne zaman dönebilirim?

Gözenek sıkılaştırma işlemleri, sosyal hayatı kesintiye uğratmayan güvenli ve konforlu uygulamalardır. Gözenek sıkılaştırma uygulamalarından sonra hastalar rahatlıkla sosyal hayatlarına dönebilir, günlük rutinlerine kaldıkları yerden devam edebilirler. Bununla birlikte gözenek sıkılaştırma işlemi bir cilt protokolü olduğu için uygulama sonrasında işlem bölgesinin direkt güneş ışığına maruz kalmaması önemlidir.

Gözenek sıkılaştırma işlemleri ağrılı uygulamalar mıdır?

Gözenek sıkılaştırma protokolünde kullanılan tüm işlemler ağrısız ve acısız işlemlerdir. Gerek uygulamadan önce gerekse uygulamadan sonra herhangi bir ağrı kesiciye ihtiyaç duyulmamaktadır.
Bize Ulaşın

Daisy Poliklinik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Leke Tedavisi
  Leke Tedavisi

  Cilt Lekeleri Tedavileri Leke Tedavisi : Yıllar geçtikçe ve bizler yaş aldıkça cildimiz pek çok deformasyona maruz kalır. Çevresel faktörler, beslenm..

  Devamı >
  Kırışıklık Tedavisi
  Kırışıklık Tedavisi

  Kırışıklık Tedavisi : Zaman akıp gidiyor ve bizler de yaşlanıyor, kırışıyor, buluşuyoruz. Gün geçtikçe cildimiz matlaşıyor ve deformasyonlara daha da ..

  Devamı >
  Gözenek Sıkılaştırma
  Gözenek Sıkılaştırma

  Gözenek Sıkılaştırma : Cildimiz gözenekli bir yapıya sahiptir. Bu gözenekli yapı bizler için hem pek çok avantaj sağlamakta hem de dezavantaj birçok d..

  Devamı >
  Ameliyatsız Yüz Germe
  Ameliyatsız Yüz Germe

  Ameliyatsız Yüz Germe : Güzel yaş almak söz konusu olduğunda kuşkusuz ki gergin, sıkı ve parlak bir cildin önemi çok büyüktür. Güzel yaş almanın alame..

  Devamı >
  Ameliyatsız Vücut Germe
  Ameliyatsız Vücut Germe

  Ameliyatsız Vücut Germe : Fit bir vücuda sahip olmanın altın kuralı nedir diye sorsak kuşkusuz ki birçok kişi bu soruya kilo vermek, zayıflamak, zayıf..

  Devamı >
  Ameliyatsız Popo Dikleştirme
  Ameliyatsız Popo Dikleştirme

  Ameliyatsız Popo Dikleştirme ve Popo Sarkması Tedavisi : Kalkık ve biçimli kalçalar kuşkusuz ki hem kadınların hem de erkeklerin ortak hayallerinden b..

  Devamı >
  Ameliyatsız Gıdı Estetiği
  Ameliyatsız Gıdı Estetiği

  Ameliyatsız Gıdı Estetiği : Güzellik, bütünsel bir kavramdır. Güzellik kavramının içerisinde estetik, sağlık, oran ve orantı bulunur. Bir durumun, ola..

  Devamı >