Ameliyatsız Cilt Yenileme

Ameliyatsız Cilt Yenileme

Ameliyatsız Cilt Yenileme : Yüksek tempolu iş yaşamımız, ailelerimize dair sorumluluklarımız, gün içerisinde verdiğimiz sözler ve yaşam akışımız içerisinde zaman zaman hepimiz yenilenme, tazelenme ihtiyacı duyarız. Bu yeni başlangıçlar çoğu zaman hem psikolojik hem de fizyolojik olarak bizlere ihtiyaç duyduğumuz o tazelenme hissini verir. Her tazelenme sonrasında yenilenmenin getirisiyle kendimizi çok daha canlı ve yaşam dolu hissederiz.

Yenilenme; hayatın her alanında kişiye kendini iyi hissettiren, yaşam kalitesini artıran dahası daha mutlu ve tatminkar bir yaşam sürmesine olanak sağlayan bir olaydır. Yenilenme, çevremizin değişiminde olduğu gibi kendimizde de olabilir.

Daha fit bir vücuda sahip olabilir, yeni bir dövme yaptırabilir ya da sildirebilir, kas kütlemizi artırarak vücudumuzu biçimlendirebilir ya da daha derinlerde, bizlere çok daha uzun süre eşlik edecek bir yenilenme yaşayarak cildimizin yenilenmesini sağlayabiliriz. Daha uzun süre diyoruz çünkü katmanlardan oluşan cilt, doğru bir yenileme prosedürü sonrasında uzun yıllar parlak ve canlı kalabiliyor, dahası bu parlaklık ve canlılık kişilerin çok daha genç ve sağlıklı görünmesine yardımcı olabiliyor.

Cilt yenileme uygulamaları, ameliyatsız estetik kapsamında yapılan basit prosedürler değildirler. Tam tersi, ciddi bir uzmanlık ve tecrübe gerektiren prosedürlerdir. Üstelik bu prosedürler mutlaka birinci sınıf ürünler ve cihazlarla yapılmalı, cilt doğru ve uzun soluklu şekilde yapılandırılmalıdır.

Peki ameliyatsız cilt yenileme neden yapılır? Cildimiz yenilenmezse ne gibi sorunlarla karşılaşırız?

Öncelikle şunu söyleyelim ameliyatsız cilt yenileme prosedürleri, sadece tazelenme ihtiyacından doğan işlemler değildirler. Aynı zamanda kişinin güzel yaş almasını sağlayan ve cildinin sağlığını korumasına yardımcı olan işlemlerdir. Ameliyatsız cilt yenileme işlemleri, doğru şekilde yapıldığı takdirde uzun yıllara yayılan başarılı sonuçlar söz konusudur. Bu yönüyle de yüksek hasta memnuniyeti sağladığımız ve yüz güldüren sonuçlar elde ettiğimiz prosedürlerin başında gelir.

İkinci soruya gelecek olursak, yani cildimiz yenilenmezse ne gibi sorunlarla karşılaşırız? kısmına gelecek olursak, şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki eğer cilt yenileme uygulamaları yaptırmazsanız cildiniz, çok kolay bir şekilde olması gerekenden çok daha hızlı bir şekilde yaşlanma sürecine girebilir.

Neden mi? Çünkü kalabalık bir toplumda yaşıyoruz, şehir hayatının yoğunluğu ve hava kirliliği, iş toplantıları nedeniyle yapılması gereken makyajlar ve tıraşlar, yorgun argın eve gelindiği için temizlenemeyen yüz, olması gerekenden çok daha hızlı yaşlanır. Saydığımız tüm bu etkenler cildin gözenekli yapısını etkileyerek gözenekleri tıkar ve cildin nefes almasını engeller. Bu engelleme hali beraberinde de pek çok cilt sorununu getirir.

Komedonlar, aktif akneler, cilt lezyonları ve kuruluk, en çok görülen cilt problemleridir. Bu sorunların önüne geçebilmenin yegane yolu da cildimize iyi bakmalı, onun sağlığını düşünmeliyiz.

Her ne kadar öyleymiş gibi düşünülmese de aslında bilindiği üzere cildimiz de bir organdır ve belirli bakımlara ihtiyaç duyar.

Nasıl ki karaciğerimizin temizlenmesi için bol yeşillik tüketiyorsak, böbreklerimiz için sıvı alımına dikkat ediyor, kalbimiz için yağlı yiyeceklerden uzak duruyorsak cildimiz için de dikkat etmemiz gereken birçok etken vardır. Bunlardan ilki de tabii ki az önce bahsettiğimiz cilt temizliğidir. Ancak cildimizin sağlığını korumak için sadece temizlenmesi yetmez, zamanla azalan vitamin, mineral ve aminoasitler de yerine konmalı, cildin gözeneklerini besleyip sıkılaştıracak serumlara başvurulmalı, çeşitli lazer uygulamalarıyla ciltteki kollajen üretimi tetiklenmelidir. Bu kapsamda, Daisy ailesi olarak danışanlarımızın daha iyi bir cilde sahip olabilmesi için ameliyatsız cilt yenileme uygulamaları kapsamında birçok işlem uygulamakta ve danışanlarımızın daha güzel yaş almasına katkı sağlamaktayız.

Ameliyatsız cilt yenileme uygulamaların bir kısmı enerji bazlı medikal cihazlarla yapılmakla birlikte bir kısmı otolog uygulama dediğimiz kişinin kendisinden alınan dokularla yapılmaktadır. Bu nedenle ameliyatsız cilt yenileme uygulamaları, etkin ve konforlu olmasının yanı sıra güvenilir de işlemlerdir.

Peki ameliyatsız cilt yenileme konusunda neler yapılır?

Ameliyatsız cilt yenileme uygulamaları o kadar kapsamlıdır ki birçok farklı işlemle cildimizde daha yeni daha taze bir hisse kavuşabilir, cildimizin güzel yaş almasını sağlayabiliriz.

Adım adım gidecek olursak; öncelikle güzel, sağlıklı ve tek renk bir cildin olmazsa olmazı cilt temizliğidir. Hollywood bakımı olarak da bilinen Hydrafacial cilt bakımıyla cildiniz derinlemesine temizlenir. Böylelikle gözenekleriniz açılır ve cildiniz yeni vitamin ve mineral uygulamalarına hazır hale gelir. Düzenli yaptırılan Hydrafacial cilt bakımlarının cildin güzel yaş almasını sağladığı, cilt tonunu eşitlediği bilinmektedir.

Ameliyatsız cilt yenileme uygulamalarında kullandığımız bir diğer yöntem ise Baby Face Beauty ve Frozen Face uygulamalardır. Baby Face Beauty bünyesinde bulundurduğu Thulium lazer sayesinde cilde parlaklık ve canlılık katarken Frozen Face uygulaması ise iğnesiz mezoterapi etkisi sayesinde cildin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, aminoasit ve hyaluronik asiti almasını sağlar. Böylelikle cilt zamanla yapısında azalan elementlere yeniden kavuşur ve gençlik dönemindeki gibi daha parlak ve canlı bir görünüm kazanır.

Ameliyatsız cilt yenileme uygulamalarında en çok kullandığımız bir diğer yöntemse PRP uygulamalardır. Ciltteki lezyonlardan ince kırışıklıklara kadar birçok deformasyonun çözümü olan PRP uygulamaları, içerisindeki zengin plazma sayesinde cildin kendini onarmasına katkı sağlar.

Her cilt kişiye özel belirtiler gösterir. Bazı ciltler çok kuru, bazıları aşırı yağlı bazıları ise fazlasıyla lekelidir. Kişinin yaşam tarzından genetik faktörlere kadar birçok etken kişinin cilt durumunu etkiler. Bu kapsamda ameliyatsız cilt yenileme uygulaması olarak sıklıkla başvurduğumuz bir diğer yöntem ise Fraksiyonel Lazer uygulamalarıdır. Özellikle leke bakımlarında ve izleri gidermede etkili olan Fraksiyonel Lazer uygulaması, kapsamlı bir yenileme uygulamasının olmazsa olmazıdır.

Günümüzün gelişen medikal teknolojileri sayesinde artık söz konusu cilt sağlığı olduğunda sıklıkla kök hücre uygulamalarına da başvurulmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda vücutta birçok farklı hastalık için kullanılan kök hücre uygulamaları, artık ameliyatsız cilt yenileme işlemlerinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Kişinin kulak arkasından alınan küçük bir doku örneğinin laboratuvara gönderilip içerisindeki fibroblastlar hücrelerin çoğaltıldığı bir işlem olan kök hücre ile cilt yenileme uygulamaları; özellikle cildine dışarıdan müdahale edilmesini istemeyen, kendi dokusuyla yenilenmek isteyen, vücudunda farklı ürün ve materyaller kullanmak istemeyenler için ideal bir uygulamadır. İşlemde kişinin kendi dokusu kullanıldığı için herhangi bir alerjik reaksiyon da söz konusu değildir. Bu yönüyle, lazer tedavileri için uygun olmayan kişilerin dahi yaptırabileceği bir işlem olarak karşımıza çıkan kök hücre ile cilt yenileme uygulamaları, Daisy ailesi olarak cildinde tazelenme isteyen pek çok danışanımıza uyguladığımız bir işlemdir.

Yeni nesil etkin ameliyatsız cilt yenileme ile ilgili merak edilen soruları ve cevaplarını sizler için derledik! Ayrıca uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Ameliyatsız cilt yenilemeye kimler ihtiyaç duyar?

Yaş almaya bağlı olarak cildinde kırışıklıkların, lekelenmelerin ve gevşemelerin ortaya çıktığı kişiler için ideal uygulamalardan biri olan ameliyatsız cilt yenileme uygulamaları, güzel yaş almak isteyen her kadın ve erkeğin ihtiyaç duyduğu işlemlerdir.

Ameliyatsız cilt yenileme uygulamaları nasıl yapılır?

İşlemde tercih edilen uygulama veya uygulamalara bağlı olarak işlemin süresi ve yapılış şekli değişiklik gösterir. Ameliyatsız cilt uygulamaları genellikle seanslar halinde yapılmakla birlikte tercih edilen işlem kapsamında tek seansta da uygulama protokolü tamamlanabilmektedir.

Ameliyatsız cilt yenileme uygulamaları sosyal hayatı kesintiye uğratır mı?

İşlemler genellikle konforlu ve hızlı sonuç veren uygulamalar olmakla birlikte kullanılacak uygulamaya göre bu sorunun cevabı değişmektedir. Örneğin Hydrafacial uygulamasından hemen sonra sosyal hayatınıza dönebilirsiniz ancak Fraksiyonel Lazer uygulaması sonrasında birkaç gün dinlenmeniz gerekebilir.
Bize Ulaşın

Daisy Poliklinik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Leke Tedavisi
  Leke Tedavisi

  Cilt Lekeleri Tedavileri Leke Tedavisi : Yıllar geçtikçe ve bizler yaş aldıkça cildimiz pek çok deformasyona maruz kalır. Çevresel faktörler, beslenm..

  Devamı >
  Kırışıklık Tedavisi
  Kırışıklık Tedavisi

  Kırışıklık Tedavisi : Zaman akıp gidiyor ve bizler de yaşlanıyor, kırışıyor, buluşuyoruz. Gün geçtikçe cildimiz matlaşıyor ve deformasyonlara daha da ..

  Devamı >
  Gözenek Sıkılaştırma
  Gözenek Sıkılaştırma

  Gözenek Sıkılaştırma : Cildimiz gözenekli bir yapıya sahiptir. Bu gözenekli yapı bizler için hem pek çok avantaj sağlamakta hem de dezavantaj birçok d..

  Devamı >
  Ameliyatsız Yüz Germe
  Ameliyatsız Yüz Germe

  Ameliyatsız Yüz Germe : Güzel yaş almak söz konusu olduğunda kuşkusuz ki gergin, sıkı ve parlak bir cildin önemi çok büyüktür. Güzel yaş almanın alame..

  Devamı >
  Ameliyatsız Vücut Germe
  Ameliyatsız Vücut Germe

  Ameliyatsız Vücut Germe : Fit bir vücuda sahip olmanın altın kuralı nedir diye sorsak kuşkusuz ki birçok kişi bu soruya kilo vermek, zayıflamak, zayıf..

  Devamı >
  Ameliyatsız Popo Dikleştirme
  Ameliyatsız Popo Dikleştirme

  Ameliyatsız Popo Dikleştirme ve Popo Sarkması Tedavisi : Kalkık ve biçimli kalçalar kuşkusuz ki hem kadınların hem de erkeklerin ortak hayallerinden b..

  Devamı >
  Ameliyatsız Gıdı Estetiği
  Ameliyatsız Gıdı Estetiği

  Ameliyatsız Gıdı Estetiği : Güzellik, bütünsel bir kavramdır. Güzellik kavramının içerisinde estetik, sağlık, oran ve orantı bulunur. Bir durumun, ola..

  Devamı >