BBL Lazer Tedavisi

BBL Lazer Tedavisi

BBL Lazer – Broad Band Light Tedavisi : Güzel yaş almak dendiğinde birçok kişinin aklına kırışıklıklardan arınmış bir cilt gelebilir. Halbuki güzel yaş almak sadece görünümle değil cildin kalitesiyle de alakalıdır. Güzel yaş alabilmek için sadece cilt yüzeyine değil cilt altı katmanlara da müdahalede bulunmak gerekir.

Günümüzün lazer teknolojileri birçok cilt tedavisi sunmakla birlikte hemen hemen hepsi en azından bir konuda eksik kalmakta bu nedenle de kişiler daha iyi bir görünüm için birden fazla uygulamaya başvurmaktadır.

Geniş bant teknolojisi ve farklı dalga boyları sayesinden tüm cilt problemlerine etkin çözümler sunan ve bu sayede kombine uygulamalara olanak tanıyan BBL, Daisy ailesi olarak sıklıkla başvurduğumuz uygulamalardan biridir.

Güzel yaş almanın olmazsa olmazı yüksek cilt kalitesi ve cilt tonu eşitliği başta olmak üzere danışanlarımıza cilt problemleri konusunda birçok çözüm sunmamıza olanak sağlayan BBL, konforlu ve güvenilir olmasının yanı sıra pratik de diyebileceğimiz bir uygulamadır.

BBL Lazer nedir, ne işe yarar gibi detaylara girmeden önce şunu belirtmekte fayda görüyoruz ki her kadın ve erkek, aynı cilt problemlerini yaşayabildiği gibi aynı cilt problemlerine farklı reaksiyonlar da gösterebilir. Nasıl ki yüz hatlarımız kişiye özelse cildimiz de bize özeldir ve bize has özellikler taşır. Bu nedenle söz konusu cilt uygulamaları olduğunda mutlaka kişiye özel uygulama protokolleri hazırlanmalı ve bu kapsamda doğru cihazlardan destek alınmalıdır.

BBL Lazer (Broad Band Light) Tedavisi nedir?

BBL Lazer, cilt yenileme uygulamaları arasında son teknoloji diyebileceğimiz uygulamalardan biridir. Geniş bant teknolojisinin kullanıldığı BBL uygulamasıyla birçok cilt probleminin giderilmesini sağlıyor, danışanlarımızın güzel yaş almasına katkıda bulunuyoruz.

Geniş bant teknolojisi nedir derseniz, şöyle açıklayalım; cilt gençleştirme ve genetik olarak yenileme için FDA onaylı özel bir sistemdir. Yeni nesil lazer sistemi de diyebileceğimiz geniş bant teknolojisinde IPL geniş ışık spektrumu kullanılır. Böylelikle farklı cilt problemlerinde başarılı sonuçlar elde edilir.

Farklı cilt problemlerinde farklı seans sayılarının uygulandığı BBL uygulamasında amaç; cildin alt tabakalarından itibaren ciltte total bir onarım başlatmak ve kişinin cilt problemlerini geride bırakmasını sağlamaktır. BBL, geniş bant teknolojisi ve etkin lazer atımları sayesinde akne problemleri ve cilt deformiteleri başta olmak üzere birçok cilt problemi için birkaç dakikada çözüm sunar.

BBL Lazer (Broad Band Light) Tedavisi ne işe yarar?

BBL Lazer uygulaması bünyesinde barındırdığı teknoloji sayesinde birçok cilt probleminde etkin olarak kullandığımız uygulamalardan biridir.

Cihaz odaklı bir yaklaşımdan ziyade hastalık odaklı bir yaklaşım benimsediğimiz Daisy Poliklinik’te, önce danışanlarımızın cildini değerlendiriyor ardından ihtiyaç duyulan uygulama protokollerini kişiye özel hazırlıyoruz.

BBL Lazer, kişiye özel uygulama protokollerini hazırlamamızı kolaylaştıran ve bizlere akne tedavisinden cilt yenileme işlemlerine kadar birçok artı katan uygulamalarımızdan biridir. Özellikle rozasea, cilt lekelenmeleri, cilt kalitesinde düşüş, elastikiyet kaybı, kılcal damar görünümü gibi birçok problemin çözümünde etkin olarak kullandığımız BBL, danışanlarımızın neredeyse tüm cilt ihtiyaçlarını karşılayan yüksek hasta memnuniyeti sağladığımız bir uygulamadır.

BBL Lazer (Broad Band Light) uygulamasına neden ihtiyaç duyulur?

Hem görünümümüzü direkt etkilemesi hem de vücudumuzu dış etkenlerden koruması nedeniyle sağlığımız üzerinde büyük etkisi olan cildimiz, bizler yaş aldıkça çeşitli deformasyonlara maruz kalır. Zamanla kollajen üretimi azalır, güneşin zararlı ışınları yüzünden lekelenmeler ortaya çıkar, elastikiyetini kaybeder, akneler kendini göstermeye başlar ve dahası, zamanla olduğumuzdan çok daha yaşlı ve yorgun görünmemize neden olur. İşte BBL uygulaması, tam da bu problemleri gidermek için ihtiyaç duyduğumuz uygulamaların başında gelir.

Bünyesinde bulunan farklı dalga boyları sayesinde kendisinden önceki teknolojiler Skin Tyte I ve II etkisi gösterirken BBL tüm cilt tiplerinde etki gösterir.

Tüm cilt tiplerinde etki göstermesi ne demek derseniz şöyle açıklayalım; burada bahsettiğimiz yağlı veya kuru cilt sınıflandırması değildir. Burada bahsettiğimiz cilt tipleri ciltlerde görülen problemlerin sınıflandırılmasıdır.

Cilt tipi I-II; vasküler ve pigmentli lezyonlarda etki gösteren dalga boyuna sahiptir ve yüz telenjektazisi, küçük kılcal damar görünümü ve lentigo gibi cilt problemlerinin giderilmesinde kullanılır.

BBL Lazer (Broad Band Light) ise tüm cilt tiplerinde etki gösterir. Bunun anlamı şu; Ciltteki damarlı görünüm, kızarılıklar, gül hastalığı olarak da bilinen rozasea gibi birçok cilt probleminde yüz güldüren sonuçlar almamızı sağlar.

BBL, ihtiyaç duyduğumuz cilt uygulamalarını özel dalga boyu sayesinde tek bir bünyede barındıran bir teknoloji olduğu için danışanlarımız hem zamandan tasarruf ederler hem de sosyal hayatlarını kesintiye uğratmadan cilt problemlerini geride bırakabilirler. 

Kimler BBL (Broad Band Light) için uygun bir adaydır?

Konforlu bir uygulama olan BBL uygulaması, pek çok cilt hasarına etkin çözüm sunan bir uygulamadır.

Yaşlanmanın getirisi olan kahverengi lekelenmeler, yanak bölgesindeki kızarıklıklar, akne problemleri, pigmentli lezyonlar dediğimiz cilt tonu eşitsizlikleri, vasküler nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan cilt problemlerinden mustarip olan ve 18 yaşını doldurmuş her kadın ve erkek BBL uygulamasını yaptırabilir.

Yaş alsa da genç bir cilt görünümünü korumak isteyenler için ideal uygulamalardan biri olan BBL uygulaması, doğru şekilde planlandığı takdirde yüz güldüren sonuçlar alınan başarılı bir uygulamadır.

Cellev V BBL Tedavisi kimlere yapılamaz?

Cellev V BBL uygulaması her ne kadar güvenilir ve bir o kadar da konforlu bir işlem olsa da maalesef her danışan grubuna uygulanamamaktadır.

Cellev V BBL işlemini, 4 haftalık süre içerisinde güneşlenip bronzlaşmış kişilere, hamilelere, hamilelik şüphesi olanlara ve işlem bölgesinde açık veya iltihaplı yarası bulunan kişilere uygulanmaz.

Cellev V BBL Tedavisi sonrası nelere dikkat etmek gerekir? 

Cellev V BBL konforlu bir işlem olmakla birlikte uygulamanın bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. BBL uygulaması sonrasında danışanlarımızın sadece işlem bölgesini güneşin zararlı ışınlarından koruması yeterlidir. Bunun dışında danışanlarımızın dikkat etmesi gereken özel bir durum veya koşul bulunmamaktadır.

Etkin cilt yenileme ve gençleştirme uygulaması olan BBL ile ilgili en çok merak edilen soruları sizler için derledik. Ayrıca uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz. BBL Lazer fiyatları için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

BBL Lazer (Broad Band Light) kaç seans yapılması gerekir?

Cildimiz yaşayan bir dokuya sahiptir. Dolayısıyla bizler yaş aldıkça cildimiz de bizimle birlikte yaş almaya ve deforme olmaya devam eder. Bu nedenle danışanlarımızın cilt durumlarına göre farklılık göstermekle birlikte BBL uygulamasının yılda 1 kez, yaklaşık 2-4 seans halinde yapılmasını öneriyoruz.

BBL Lazer (Broad Band Light) sonrası ne zaman sosyal hayata dönülür?

BBL uygulaması, sosyal hayatı kesintiye uğratmayan işlemden hemen sonra danışanlarımızın rahatlıkla günlük rutinlerine dönebildikleri bir işlemdir. Bununla birlikte unutulmamalıdır ki hemen hemen her cilt yenileme işleminde olduğu gibi BBL uygulamasından sonra da işlem bölgesinin güneş ışınlarından korunması gerekir.

BBL Lazer (Broad Band Light) ağrılı bir uygulama mıdır?

Bünyesinde bulunan geniş bant teknolojisi sayesinde başarılı sonuçlar aldığımız BBL uygulaması, neredeyse ağrısız ve acısız diyebileceğimiz bir uygulamadır. İşlem esnasında danışanlarımız cilt yüzeylerinde hafif bir ısı hissederler ancak bu ısı, rahatsız edecek düzeyde değildir.
Bize Ulaşın

Daisy Poliklinik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  BTL Exion Face & Body
  BTL Exion Face & Body

  EXION BTL Nedir? Exion BTL , ciltte azalan hyaluronik asit miktarını iğnesiz doğal yollarla artıran yapay zeka ile geliştirilmiş 4 ayrı sistem ile te..

  Devamı >
  Ultra Lifting
  Ultra Lifting

  Ultra lifting nedir? Cilt bakımı ve gençleştirme prosedürlerinden biridir. Bu işlem, yüzün belirli bölgelerine odaklanarak cildin sıkılaşmasını, tonl..

  Devamı >
  Ultracel Q+
  Ultracel Q+

  Ultracel Q+ Linear Nedir? Ultracel Q+ Linear, cilt yenileme ve gençleştirme amaçlı kullanılan bir estetik cihazdır. Bu cihaz, son teknoloji ultrason ..

  Devamı >
  BBL Lazer Tedavisi
  BBL Lazer Tedavisi

  BBL Lazer - Broad Band Light Tedavisi : Güzel yaş almak dendiğinde birçok kişinin aklına kırışıklıklardan arınmış bir cilt gelebilir. Halbuki güzel ya..

  Devamı >
  Saten Yüz Germe
  Saten Yüz Germe

  Saten Yüz Germe : Yüzümüz yaş almamızdan en çok etkilenen bölgelerin başında gelir. Yaş almanın yanı sıra çevresel faktörler, şehrin kirli havası, mak..

  Devamı >
  Q Switch Lazer
  Q Switch Lazer

  Q-Switch Lazer : Günümüzün popüler lazer uygulamalarından biri olan Q-Switch Lazer ile kısa sürede etkin sonuçlar elde edilebilir. Doğru bir şekilde p..

  Devamı >
  Kök Hücre Tedavisi
  Kök Hücre Tedavisi

  Kök Hücre Tedavisi : Günümüz medikal teknolojileri her ne kadar yaşlanmayı durdurmanın formülünü henüz bulmamış olsa da sağlık sektöründe elde ettiğim..

  Devamı >
  Komedon Tedavisi
  Komedon Tedavisi

  Komedon Tedavisi : Toplumda yaygın olarak görülen cilt problemlerinin başında gelen komedonlar, tedavi edilmedikleri takdirde cilt sağlığını olumsuz y..

  Devamı >
  Karbon Peeling
  Karbon Peeling

  Karbon Peeling : Günümüzün popüler cilt yenileme uygulamalarından biri olan Karbon Peeling, güzel yaş almak isteyenlerin tercihi olurken kısa sürede s..

  Devamı >
  Doublo Gold Lifting (HIFU)
  Doublo Gold Lifting (HIFU)

  Doublo Gold Lifting HIFU : Gün geçmiyor ki daha genç bir görünüme kavuşmamız için yeni bir uygulama karşımıza çıkmasın. Günümüzde medikal teknolojiler..

  Devamı >