English English

Kök Hücre Tedavisi

Kök Hücre Tedavisi

Kök Hücre Tedavisi : Günümüz medikal teknolojileri her ne kadar yaşlanmayı durdurmanın formülünü henüz bulmamış olsa da sağlık sektöründe elde ettiğimiz teknolojik gelişmeler sayesinde artık çok daha güzel yaş alabiliyor üstelik bunu da oldukça konforlu bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz.

Günümüze kadar güzel yaş almak için başvurduğumuz birçok uygulamada ya cilt altına çeşitli maddeler elde ediliyor ya da cildimiz çeşitli enerji bazlı cihazlara maruz kalıyordu. Bu tür estetik uygulamalar halen daha devam ediyor mu derseniz evet ediyor. Ancak, artık devir değişti. Enerji bazlı cihazlarla işleme girmek istemeyen veya vücuduna dışarıdan bir etken madde enjekte edilmesini istemeyen kişiler için de artık güzel yaş almak mümkün. Üstelik diğer uygulamalardan farklı olarak bu işlem, birçok hasta grubuna ve hemen hemen her yaş grubundan kadına ve erkeğe güvenle yapılabiliyor.

Yeni nesil cilt gençleştirme uygulamalarından biri olarak kabul edilen kök hücre ile cilt gençleştirme uygulamaları, son yılların rağbet gören ameliyatsız estetik uygulamalarından biridir. Gerek sağladığı güvenli uygulama prosedürü gerekse etkin sonuçlar sayesinde birçok kadın ve erkek tarafından tercih edilen bir işlem olan kök hücre ile cilt gençleştirme uygulamaları; özellikle 40’lı yaşlardan itibaren, cildinde yaşlanmaya bağlı deformasyonlar oluşan hemen hemen herkesin gözdesi uygulamalardan biridir.

Peki kök hücre ile cilt gençleştirme uygulamasını bu kadar popüler yapan nedir?

Hemen söyleyelim, işlemin güvenli olması ve hemen hemen her hasta grubuna güvenle uygulanabiliyor olmasıdır. Üstelik kök hücre ile yapılan cilt gençleştirme tedavilerinde, diğer ameliyatsız estetik uygulamalardan farklı olarak herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır.

Kök hücre ile yapılan cilt gençleştirme işleminin detaylarına geçmeden önce şunu belirtmekte fayda görüyoruz ki söz konusu işlem hangisi olursa olsun uygulama, mutlaka alanında yetkin bir uzman tarafından yapılmalıdır. Bununla birlikte işlemin yapılacağı klinik çok iyi araştırılmalı ve mutlaka titizlikle seçilmelidir.

Kök Hücre Uygulaması nedir?

Kök hücre ile cilt gençleştirme uygulaması, kişinin kendi dokusundan elde edilen kök hücrelerin yeniden kişiye enjekte edilerek cildinde daha genç bir görünüm elde edilmesini sağlayan etkin ve güvenli bir ameliyatsız estetik uygulamadır. Klinik ortamda yapılan bir işlem olan kök hücre ile cilt gençleştirme uygulaması seanslar halinde yapılır.

Yüksek hasta memnuniyeti sağladığımız uygulamalardan biri olan kök hücre ile cilt gençleştirme uygulamaları, mutlaka uzmanlar tarafından yapılması gereken işlemlerdir.

Kök Hücre Uygulaması ne işe yarar?

Kök hücre uygulamasıyla ciltte yenilenme süreci başlatılır. Cilde enjekte edilen yeni kök hücreler, ciltteki sağlıklı hücreleri taklit ederek cildin daha gergin ve canlı görünmesine katkı sağlar. Yaşlanma belirtilerinden sivilce izlerine kadar birçok alanda etkin sonuçlar alınan kök hücre uygulamaları, konforlu ve ağrısız uygulamalardır.

Kök Hücre Uygulaması nasıl yapılır?

Kök hücre uygulaması iki aşamadan oluşan bir işlemdir. İlk aşamada hastanın kulak arkasından bir doku örneği alınır. Bu örnek ortalama 2-3 mm boyutunda küçük bir örnektir. Ardından alınan örnek laboratuvar ortamında sentezlenerek çoğaltılır ki bu süreç yaklaşık 4 ila 6 hafta sürer.

Sentezlenen doku örneğinden elde edilen fibroblast hücreler, ince uçlu bir enjektör yardımıyla hastaya  enjekte edilir.

Kök Hücre Uygulaması nasıl etki eder?

Kök hücreleri, diğer hücrelerden ayıran en büyük özellik; kök hücrelerin bulundukları yerdeki sağlıklı hücreleri taklit edebilmeleridir. Kök hücre tedavisinde de amaç tam olarak budur.

Cilde ve saçlara yapılan uygulamalarda laboratuvar ortamında elde edilen kök hücreler enjekte edildikleri alandaki sağlıklı hücreleri taklit ederek orada bir onarım başlatırlar.

Kök Hücre Uygulaması ne kadar kalıcıdır?

FDA onaylı bir işlem olan kök hücre ile cilt gençleştirme uygulamalarında kalıcılık hastadan hastaya değişiklik göstermekle birlikte genellikle işlem sonrası ciltte uzun soluklu bir gençleşme söz konusu olabilmektedir.

Uzun soluklu kalıcılığın yanı sıra arzu edildiği takdirde işlem 3-4 yılda bir tekrarlanabilir, dolayısıyla kalıcılığın süresi tekrarlanan işlemlerle daha da artırılabilir.

Kök Hücre Uygulaması kimlere uygulanmaz?

Kök hücre tedavisinde kişinin kendi dokusu kullanıldığı işlem, her kadın ve erkeğe güvenle uygulanabilmektedir.

Kök Hücre Uygulaması kimlere uygulanır?

Yaşlanmanın belirtisi olan kırışıklıklardan şikayetçi olanlar, daha gergin canlı ve parlak bir cilt görünümü isteyenler, burun kanatları kenarlarında oluşan oluklu görünümü geride bırakmak isteyenler ve daha canlı saçlara sahip olmak isteyenler, kök hücre uygulamaları için uygun birer adaydırlar.

Kök Hücre Uygulamasında yaş sınırı var mı?

Kök hücre ile yapılan cilt gençleştirme uygulamalarından herhangi bir yaş sınırlaması söz konusu değildir. Bununla birlikte işlemin amacı deforme olmuş cildi onarmak olduğu için uygulama genellikle 30’lu yaşların ortalarından itibaren tercih edilmektedir.

Kök Hücre Uygulaması tehlikeli mi?

Kök hücre tedavisi güvenli uygulamalardır. İşlem esnasında kişinin kendisinden alınan doku örneği kullanıldığı için herhangi bir tehlike söz konusu değildir.

Kök Hücre Uygulaması fiyatları

Kök hücre tedavisinin fiyatları, işlemin yapıldığı kliniğe ve işlemin cilt için mi yoksa saç için mi yapıldığına göre değişiklik gösterir.

Ülkemizdeki yönetmelikler gereği sağlık sektöründe faaliyet gösteren merkezlerin, kendi web sitelerinde uygulamalara dair fiyatlar paylaşması yasaktır. Bu nedenle kök hücre uygulamalarıyla ilgili fiyat bilgisi için web sitemizdeki iletişim formunu doldurabilir veya merkezimizin telefon numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

Kök Hücre Uygulaması yan etkileri var mı?

Kök hücre uygulamasında elde edilen materyal kişinin bizzat kendisinden geldiği için işlemin ne uzun vadede ne de kısa vadede herhangi bir yan etkisi yoktur.

Kök Hücre Uygulaması kaç kez yaptırılabilir?

Cilt kalitesini artırmak ve kişinin güzel yaş almasını sağlamak için yapılan kök hücre uygulamaları, seanslar halinde gerçekleştirilir. Kök hücre tedavisi ortalama 4 haftalık aralıklarla 3 seans olarak gerçekleştirilir.

Etkileri kişiden kişiye göre değişmekle birlikte genellikle ikinci seanstan itibaren kendini göstermeye başlar.

Yeni nesil cilt yenileme yöntemlerinden biri olan kök hücre tedavisiyle ilgili merak edilenleri sizler için derledik. Ayrıca uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kök hücre tedavisi saçlara da yapılır mı?

Evet, kök hücre uygulamaları tek seans halinde saçlara da yapılabilir. Kök hücre uygulaması sayesinde daha canlı, parlak ve güçlü saçlar elde etmek mümkündür.

Kök hücre tedavisi ağrılı mıdır?

Kök hücre uygulaması, neredeyse ağrısız ve acısız diyebileceğimiz konforlu bir işlemdir.

Kök hücre tedavisinden ne kadar zaman sonra sosyal hayata dönülür?

Kök hücre uygulamaları sosyal hayatı kesintiye uğratmayan işlemlerdir. Uygulamadan hemen sonra hastalar rahatlıkla sosyal hayatlarına geri dönebilir, günlük rutinlerine kaldıkları yerden devam edebilirler.
Bize Ulaşın

Daisy Poliklinik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Medikal Cilt Bakımı
  Medikal Cilt Bakımı

  Medikal Cilt Bakımı Nedir? Medikal cilt bakımı, cildin derinlemesine temizlenmesi, beslenmesi ve gençleştirilmesi amacıyla uzman estetisyenler ve cil..

  Devamı >
  BTL Exion Face & Body
  BTL Exion Face & Body

  EXION BTL Nedir? Exion BTL , ciltte azalan hyaluronik asit miktarını iğnesiz doğal yollarla artıran yapay zeka ile geliştirilmiş 4 ayrı sistem ile te..

  Devamı >
  Ultra Lifting
  Ultra Lifting

  Ultra lifting nedir? Cilt bakımı ve gençleştirme prosedürlerinden biridir. Bu işlem, yüzün belirli bölgelerine odaklanarak cildin sıkılaşmasını, tonl..

  Devamı >
  Ultracel Q+
  Ultracel Q+

  Ultracel Q+ Linear Nedir? Ultracel Q+ Linear, cilt yenileme ve gençleştirme amaçlı kullanılan bir estetik cihazdır. Bu cihaz, son teknoloji ultrason ..

  Devamı >
  BBL Lazer Tedavisi
  BBL Lazer Tedavisi

  BBL Lazer - Broad Band Light Tedavisi : Güzel yaş almak dendiğinde birçok kişinin aklına kırışıklıklardan arınmış bir cilt gelebilir. Halbuki güzel ya..

  Devamı >
  Saten Yüz Germe
  Saten Yüz Germe

  Saten Yüz Germe : Yüzümüz yaş almamızdan en çok etkilenen bölgelerin başında gelir. Yaş almanın yanı sıra çevresel faktörler, şehrin kirli havası, mak..

  Devamı >
  Q Switch Lazer
  Q Switch Lazer

  Q-Switch Lazer : Günümüzün popüler lazer uygulamalarından biri olan Q-Switch Lazer ile kısa sürede etkin sonuçlar elde edilebilir. Doğru bir şekilde p..

  Devamı >
  Kök Hücre Tedavisi
  Kök Hücre Tedavisi

  Kök Hücre Tedavisi : Günümüz medikal teknolojileri her ne kadar yaşlanmayı durdurmanın formülünü henüz bulmamış olsa da sağlık sektöründe elde ettiğim..

  Devamı >
  Komedon Tedavisi
  Komedon Tedavisi

  Komedon Tedavisi : Toplumda yaygın olarak görülen cilt problemlerinin başında gelen komedonlar, tedavi edilmedikleri takdirde cilt sağlığını olumsuz y..

  Devamı >
  Karbon Peeling
  Karbon Peeling

  Karbon Peeling : Günümüzün popüler cilt yenileme uygulamalarından biri olan Karbon Peeling, güzel yaş almak isteyenlerin tercihi olurken kısa sürede s..

  Devamı >