Cosmelan Dermamelan

Cosmelan Dermamelan

Cosmelan Dermamelan : Cilt lekeleri kadın erkek, genç yaşlı demeden toplumun her kesiminden insanın sıklıkla karşılaştığı problemlerden biridir. Aşırı güneş ışığına maruz kalma, yanlış yapılan akne bakımları veya ergenlik döneminden kalma sivilce izleri gibi birçok farklı leke, kişilerin tek renk ve pürüzsüz bir cilde ulaşmasındaki engellerden biridir.

Genetik faktörler ve çevresel etkenlerin yanı sıra hamilelik gibi hayatın bir parçası olan dönem sonrasında da birçok kişi cilt lekeleriyle boğuşmaktadır.

Bundan birkaç yıl önce söz konusu cilt lekeleri olduğunda genellikle cildin derin şekilde soyulduğu tedaviler gerçekleştirilirdi. Bu uygulamalar hem ağrılı ve acılıydı hem de cilt işlemden sonra aşırı derecede hassaslaştığı için uygulama sonrası kişiler sosyal hayatlarından ve işlerinden büyük oranda uzak kalırlardı.

Artık leke tedavileri de günümüzün yüksek temposuna uyum sağlayan uygulamalara dönüştü. Derin soymaların olmadığı, sadece doğru etken maddelerin bir araya getirilerek yapıldığı leke bakımları sayesinde kişiler leke bakımları boyunca ne sosyal hayattan ne de iş hayatlarından geri kalıyor, ne de daha pürüzsüz ve tek renk bir cilde kavuşmak için ağrılar çekiyorlar.

Özellikle son yıllarda cosmelan dermamelan leke bakımlarının daha da popüler olmasıyla birçok kadın ve erkek, gönül rahatlığıyla leke bakımları yaptırıyor dahası yeni cilt görünümleri sayesinde kendi görünümleriyle barıştıklarını belirtiyorlar.

Son yıllarda başarılı leke bakımları denince ilk akla gelen uygulamalardan biri olan cosmelan dermamelan leke bakımı, yüksek hasta memnuniyetinin sağlandığı ve doğru bir protokolle uygulandığı takdirde yüz güldüren sonuçların elde edildiği uygulamalar olarak karşımıza çıkıyor.

Gerek sunduğu avantajlı uygulama protokolü gerekse konforlu ve ağrısız süreci nedeniyle günümüzde söz konusu leke bakımı olduğunda birçok kadın ve erkeğin tercihi olan cosmelan dermamelan leke bakımı, daha uzun yıllar daha leke bakımı konusunda popülerliğini korumaya devam edecek uygulamalardan biri olacak gibi görünüyor.

Cosmelan Dermamelan nedir?

Cosmelan Dermamelan bir leke bakımıdır. Konforlu ve güvenli bir uygulama olan işlem, diğer leke tedavilerinden farklı olarak enzim peeling içerir. Bunun anlamı, ciltte derin soymalara neden olmadan başarılı leke bakımları gerçekleştirmesidir.

Hafif soymalarla ve ciltte lekeye neden olan faktörleri baskılayıcı enzimler içermesi sayesinde hemen hemen her kesimden kadın ve erkeğin rahatlıkla başvurabildiği bir uygulama olan cosmelan leke bakımı, genellikte tek seanslık tedaviler şeklinde uygulanmaktadır.

Cosmelan içerisinde yer alan azeleik asit, kojik asit, askorbik asit ile fitik asit gibi maddeler sayesinde cilt lekelerinin açılmasını sağlayarak cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olur.

Cosmelan Dermamelan ne işe yarar?

Cildin daha parlak ve canlı görünmesine yardımcı olur. Ciltteki ton eşitsizliklerini gidererek cildin tek renk olmasına katkı sağlar. Güneş lekeleri veya yaşlanmaya bağlı ortaya çıkan kahverengi yaşlılık lekelerinin üzerinde de etkilidir.

Cosmelan bakımıyla akne izleri ve ciltteki pigmentasyon bozuklukları da büyük oranda giderilmektedir.

Dermamelan Cosmelan nasıl yapılır?

Bu uygulama iki aşamalı bir bakımdır. İlk aşama olan maske aşaması klinik ortamda uygulanır. Tek seferde tamamı uygulanan maske, cildin ihtiyaçları doğrultusunda cilt yüzeyinde 8-10 saat kalmaktadır. Bu süre zarfından sonra yüz yıkanarak maskeden arındırılır.

Cosmelan Dermamelan bakımının ikinci aşaması ise evde bakım aşamasıdır. İşlem sonrasında hastalara özel bir bakım devam kremi verilir. İlk aşama tamamlandıktan sonra işlemin lekeler üzerinde tam etki gösterebilmesi için devam bakım kreminin hastalar tarafından düzenli olarak kullanılması gerekir.

Cosmelan Dermamelan nasıl etki eder?

Cosmelan dermamelan bakımının içerisinde azeleik asit, kojik asit, askorbik asit ile fitik asit gibi lekeler üzerinde açıcı etkisi olan etken maddeler bulunmaktadır. Bu maddeleri içeren özel maskenin cilt yüzeyine uygulanmasıyla etken maddeler aktive olmakta ve lekeler üzerinde etki göstermektedir.

Cosmelan Dermamelan ne kadar kalıcıdır?

İşlem esnasında hangi lekelere uygulandıysa o lekeler üzerinde kalıcı etki yaratmakla birlikte işlemden sonra ilerleyen yıllarda aynı bölgelerde farklı nedenlere bağlı olarak yeniden lekelenmeler görülebilir.

Cosmelan Dermamelan kimlere uygulanmaz?

Cosmelan dermamelan bakımı, güvenilir bir işlem olmakla birlikte maalesef her hasta grubu için uygun bir leke bakımı değildir. Cildinde açık yara bulunanlar, kronik cilt hastası olanlar, hamileler, emzirme döneminde olanlar ve cilt alerjileri olanlar için cosmelan dermamelan bakımları yapılmamaktadır.

Cosmelan Dermamelan kimlere uygulanır?

Yaş almaya bağlı olarak ortaya çıkan kahverengi yaşlılık lekeleri olanlar, güneş hasarına bağlı olarak cildinde lekelenmeleri olanlar, gebelik sonrası ortaya çıkan lekelenmelerden muzdarip olanlar ve akne, sivilce lekeleri olanlar cosmelan dermamelan bakımı için uygun birer adaydırlar.

Cosmelan Dermamelan uygulamasında yaş sınırı var mı?

Evet, leke bakımlarını yaptırabilmeleri için hastaların 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir.

Uygulama tehlikeli mi?

Bu işlemin bakımları, içerisinde çeşitli asidik özellikler bulunan etken maddeler barındıran bakımlardır. Dolayısıyla işlemler mutlaka uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Aksi halde yanlış bir uygulama sonrasında cilt yüzeyinde yanıklar veya daha fazla ve daha büyük lekelenmeler ortaya çıkabilir.

Bir uzman tarafından yapıldığında cosmelan dermamelan leke bakımlarının herhangi bir tehlikesi bulunmamaktadır.

Cosmelan Dermamelan fiyatları nedir?

İşlemin fiyatı, işlemin yapıldığı merkezin fiyat politikasına göre değişiklik göstermektedir. Uygulamaya dair detaylı fiyat bilgisi için sosyal medya hesaplarımızdan veya web sitemizdeki iletişim formundan bizlere ulaşabilirsiniz.

Yan etkileri var mı?

Bu uygulamanın uzun vadede herhangi bir yan etkisi olmamakla birlikte kısa vadede hastalarda işlemden sonra uygulama bölgesinde hafif kızarıklık ve kaşıntı görülebilmekte bazı hastalarda kısmi de olsa ödem oluşabilmektedir. Ancak tüm bu yan etkiler bir iki gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir.

Kaç kez yaptırılabilir?

Uygulama tek seanslık bir tedavidir ve uygulamada kullanılan her kit, kişiye özeldir.

Leke tedavilerinde başarılı sonuçlar sunan uygulamalardan biri olan cosmelan dermamelan uygulamasıyla ilgili merak edilenleri sizler için derledik. Ayrıca uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Daisy Poliklinik Nişantaşı

Sıkça Sorulan Sorular

Cosmelan Dermamelan uygulamasında ağrı, acı olur mu?

İşlem esnasından herhangi bir ağrı ya da acı olmaz. Ancak uygulamanın maske aşamasında maske henüz cilt yüzeyindeki ciltte gerilme hissi ve hafif kaşıntı olabilir. Bunların dışında ağrı veya acı söz konusu değildir.

Cosmelan Dermamelan FDA onaylı mı?

Bir enzim peeling olan cosmelan dermamelan uygulaması FDa onaylı, güvenli bir işlemdir.

Cosmelan Dermamelan sonrası sosyal hayata ne zaman dönülür?

İşlemden hemen sonra uygulama alanında hafif kızarıklık görülmesi beklenen bir durumdur. Bununla birlikte bazı hastalarda kısmi ödem de görülebilir. Bu kızarıklık ve ödem genellikle birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Bu dönemi daha rahat geçirmek için hastalar genellikle 1 günlük izin kullanmaktadırlar.
Bize Ulaşın

Daisy Poliklinik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  BTL Exion Face & Body
  BTL Exion Face & Body

  EXION BTL Nedir? Exion BTL , ciltte azalan hyaluronik asit miktarını iğnesiz doğal yollarla artıran yapay zeka ile geliştirilmiş 4 ayrı sistem ile te..

  Devamı >
  Ultra Lifting
  Ultra Lifting

  Ultra lifting nedir? Cilt bakımı ve gençleştirme prosedürlerinden biridir. Bu işlem, yüzün belirli bölgelerine odaklanarak cildin sıkılaşmasını, tonl..

  Devamı >
  Ultracel Q+
  Ultracel Q+

  Ultracel Q+ Linear Nedir? Ultracel Q+ Linear, cilt yenileme ve gençleştirme amaçlı kullanılan bir estetik cihazdır. Bu cihaz, son teknoloji ultrason ..

  Devamı >
  BBL Lazer Tedavisi
  BBL Lazer Tedavisi

  BBL Lazer - Broad Band Light Tedavisi : Güzel yaş almak dendiğinde birçok kişinin aklına kırışıklıklardan arınmış bir cilt gelebilir. Halbuki güzel ya..

  Devamı >
  Saten Yüz Germe
  Saten Yüz Germe

  Saten Yüz Germe : Yüzümüz yaş almamızdan en çok etkilenen bölgelerin başında gelir. Yaş almanın yanı sıra çevresel faktörler, şehrin kirli havası, mak..

  Devamı >
  Q Switch Lazer
  Q Switch Lazer

  Q-Switch Lazer : Günümüzün popüler lazer uygulamalarından biri olan Q-Switch Lazer ile kısa sürede etkin sonuçlar elde edilebilir. Doğru bir şekilde p..

  Devamı >
  Kök Hücre Tedavisi
  Kök Hücre Tedavisi

  Kök Hücre Tedavisi : Günümüz medikal teknolojileri her ne kadar yaşlanmayı durdurmanın formülünü henüz bulmamış olsa da sağlık sektöründe elde ettiğim..

  Devamı >
  Komedon Tedavisi
  Komedon Tedavisi

  Komedon Tedavisi : Toplumda yaygın olarak görülen cilt problemlerinin başında gelen komedonlar, tedavi edilmedikleri takdirde cilt sağlığını olumsuz y..

  Devamı >
  Karbon Peeling
  Karbon Peeling

  Karbon Peeling : Günümüzün popüler cilt yenileme uygulamalarından biri olan Karbon Peeling, güzel yaş almak isteyenlerin tercihi olurken kısa sürede s..

  Devamı >
  Doublo Gold Lifting (HIFU)
  Doublo Gold Lifting (HIFU)

  Doublo Gold Lifting HIFU : Gün geçmiyor ki daha genç bir görünüme kavuşmamız için yeni bir uygulama karşımıza çıkmasın. Günümüzde medikal teknolojiler..

  Devamı >