Masseter Botoks

Masseter Botoks

Masseter Botoks : Günümüzün medikal teknolojileri sayesinde artık pek çok ameliyatsız estetik uygulamayla birçok problemin çözümünü sağlayabiliyoruz. Özellikle enjeksiyon işlemleri, günümüzde artık çok daha konforlu, güvenilir ve pratik olmakla birlikte geçmişe oranla çok daha fazla tercih edilmektedir. Bunun pek çok nedeni vardır.

İşlemlerden sonra sosyal hayatın etkilenmemesi, birçok işlemin kombine olarak yapılabilmesi ve enjeksiyon içeren işlemlerin Aatık eskisi kadar korkutucu olmaması gibi birçok sebebe bağlı olarak günümüzde ameliyatsız estetik dendiğinde enjeksiyon içeren işlemlerin hatırı sayılır bir tercih edilebilirliği vardır.

Bu işlemler arasında özellikle botoks uygulamaları, hem ülkemizde hem de dünya çapında yaygın olarak tercih edilen ameliyatsız estetik işlemlerin başında gelmektedir.

Botoks işlemi, pratik ve konforlu olmasının yanı sıra birçok farklı probleme çözüm sunan bir işlemdir. Botoks uygulamalarıyla kırışıklıklar tedavi edilebilir, diş sıkma problemi giderilebilir ve kişinin keskin yüz hatları inceltilerek daha estetik ve daha zarif bir görünüm kazanmasına, daha iyi bir çehre kazanmasına yardımcı olunabilir.

Masseter Botoks FDA Onaylı Bir Uygulama mıdır?

Botoks uygulamaları söz konusu olduğunda bazı çevrelerde çeşitli endişeler bulunmakla birlikte günümüzde FDA onaylı botoks markaları bulunmaktadır. İyi bir klinik tercih ettiğinizde bu klinikler mutlaka FDA onaylı botoks markaları kullanmakta ve başarılı sonuçlar alarak yüksek hasta memnuniyeti sağlamaktadır.

Daisy Poliklinik olarak uzun yıllardır botoks uygulamalarını kliniğimizde başarıyla uyguluyoruz. Bununla birlikte Masseter Botoks, son yıllarda pek çok hastamızın sıklıkla başvurduğu uygulamalardan biridir. Gerek yüz inceltmede gerekse diş sıkma tedavisinde etkin sonuçlar aldığımız işlemlerden biri olan Masseter Botoks uygulamasıyla adeta bir taşla iki kuş vurduğumuzu söyleyebiliriz.

Masseter Botoks uygulamasıyla hem diş sıkma problemi söz konusuysa doğru bir planlama ile diş sıkma problemini giderebiliyor hem de kişinin yüz hatlarını yumuşatarak daha zarif  ve daha estetik bir görünüm kazanmasına, günümüzde gençliğin simgesi olarak kabul edilen oval yüz hattına kavuşmasına yardımcı oluyoruz.

Masseter Botoks Kişiye Özel Planlanmalıdır

Enjeksiyon içeren tüm ameliyatsız estetik uygulamalarda olduğu gibi Masseter Botoks uygulaması da mutlaka kişiye özel şekilde yapılmalıdır. Kişinin yüz hatları doğru şekilde analiz edilmeli, akabinde yapılacak enjeksiyon minimal dozlarda ve doğru oranda yapılmalıdır. Aksi halde yapılacak yanlış bir işlem sonrasında kişinin yüz hattında bozulmalar meydana gelebilir.

Her ne kadar botoks uygulaması kalıcı bir işlem olmasa da uygulamanın kalıcılığı yaklaşık 4 ay olsa da günün sonunda yanlış yapılan botoks işlemleri nedeniyle hastalar hayal kırıklığına uğrayabilir.

Doğru bir şekilde planlanan ve yapılan bu botoks uygulaması sonrasında kişilerin hem oval bir yüz hattına sahip olmasına yardımcı olunur hem de hem de hali hazırdaki diş sıkma probleminin önüne geçilir.

Doğru doz ve doğru bir teknikle yapılmasının önemli olduğu Masseter Botoks uygulaması, uzman kişiler tarafından yapıldığında yüz güldüren sonuçlar alınan bir işlemdir.

Masseter Botoks nedir?

İşlem günümüzde yaygın olarak yapılan botoks işlemlerinden biridir. Alt yüz bölgesindeki Masseter kasına yapılan işlemde amaç; yüzü inceltmek ve varsa diş sıkma problemini tedavi etmektir.

Masseter Botoks nasıl yapılır?

Konforlu bir uygulama olan Masseter Botoks işleminde öncelikle alt yüz bölgesi sterilize edilir. Akabinde bu bölgeye kişinin uygulama esnasında herhangi bir acı veya ağrı duymaması için anestetik krem uygulanır. Bu anestetik krem sayesinde ortalama 5-10 dakika içerisinde bölgede uyuşma sağlanır.

Uyuşma sağlandıktan sonra minimal dozlar eşliğinde Masseter kasına botoks enjekte edilir. Böylelikle Masseter kasının çalışmasının engellenmesi amaçlanır. İşlem ortalama 10 dakikada tamamlanır.

Masseter Botoks uygulamasına neden ihtiyaç duyulur?

Uygulama günümüzde yaygın olarak yapılan işlemlerden biridir. Masseter kasının çalışmasını engelleyerek yüzü inceltmek ve akabinde kişilerin diş sıkma problemine çözmek amaçlanır.

Alt yüz bölgemizde Masseter dediğimiz bir kas bulunur. Bu kas, aşırı diş sıkmaya bağlı olarak zamanla gelişir ve daha da büyür. Masseter kasının büyümesi ile yüz oval görünümden daha kare diyebileceğimiz hatta dikdörtgen diyebileceğimiz bir görünüme bürünür. Bu da kişinin olduğundan daha maskülen görünmesine neden olur. Özellikle kadınlarda bu görünüm; ciddi problemlere, kişilerin mutsuz olmasına, psikolojik olarak olumsuz etkilenmesine yol açar.

Masseter kasına yapılan botoks işlemi ile Masseter kası paralize edilerek kasın daha fazla çalışması engellenir ve kas küçülerek yüzün incelmesi sağlanır. Böylelikle hem diş sıkma probleminin önüne geçilir hem de yüz inceltilerek daha feminen bir görünüm kazanılmasına yardımcı olunur.

Masseter Botoks için kimler uygun adaydır?

Tüm botoks işlemlerinde olduğu gibi Masseter Botoks uygulamasında da yaş sınırı bulunmaktadır. 18 yaşını dolduran her kadın ve erkek Masseter Botoks uygulaması için uygun birer adaydır.

Diş sıkma problemi yaşayan ve bu nedenle özellikle çene bölgesinde ağrı olan dişlerinde çeşitli deformasyonlar meydana gelen hastalar ve yüzünün daha oval bir görünüme kavuşmasını isteyen kişiler Masseter Botoks uygulaması için uygun birer adaydır.

Masseter Botoks kimlere yapılamaz?

Uygulama, 18 yaşın altındaki kişiler için uygun bir işlem değildir. Bununla birlikte, hamilelik döneminde olan veya emzirme döneminde olan kadınlara da botoks uygulaması yapılmaz. Bunun nedeni, yapılan botoks işleminin bebek üzerindeki etkilerinin bilinmemesidir.

Masseter Botoks fiyatları

Masseter Botoks işleminin fiyatları, işlemin yapıldığı merkeze göre değişiklik gösterir. Bununla birlikte, uygulamada kullanılacak botoks miktarı da işlemin fiyatını etkilemektedir.

Ülkemizdeki yasalar gereği sağlık sektöründe hizmet veren kliniklerin web sitelerinde uygulamalarla ilgili fiyat bilgisi paylaşması yasaktır. Bu nedenle eğer siz de Masseter Botoks, yaptırmak istiyor ancak öncesinde fiyatlarla ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız kliniğimizin telefon numaralarından veya sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Masseter Botoks ile hangi uygulamalar kombine olarak yapılabilir?

İşlem, konforlu ve güvenilir bir uygulamadır. İşlem oldukça kısa sürede tamamlanır ve herhangi bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaz. Bu nedenle özellikle pek çok enjeksiyon içeren ameliyatsız estetik uygulamayla kombine olarak yapılabilmektedir. Özellikle hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan dolgu işlemleri ile bu uygulama sıklıkla kombine olarak yapılmaktadır.

Söz konusu botoks uygulamaları olduğunda günümüzde en sık yapılan işlemlerden biri olan Masseter Botoks ile ilgili merak edilenleri sizler için derledik. Ayrıca uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Daisy Poliklinik Nişantaşı

Sıkça Sorulan Sorular

Masseter Botoks ağrılı mıdır?

Masseter Botoks uygulaması, ağrısız ve acısız diyebileceğimiz bir işlemdir. Uygulama öncesi işlem alanına sürülen anestetik kremler sayesinde hastalar, işlem esnasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler.

Masseter Botoks sonrası ne zaman sosyal hayata dönülür?

Masseter Botoks işleminden hemen sonra hastalar rahatlıkla sosyal hayatlarına dönebilirler. İşlem sonrasında klinikte müşahade altında kalmalarına gerek yoktur.

Masseter Botoks yaş sınırı var mı?

Hemen hemen tüm ameliyatsız estetik uygulamalarda olduğu gibi botoks uygulamalarında yaş sınırı söz konusudur. Bir kişinin botoks işlemi yaptırabilmesi için 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.
Bize Ulaşın

Daisy Poliklinik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Alın ve Kaş Arası Botoks
  Alın ve Kaş Arası Botoks

  Alın ve Kaş Arası Botoks : Yaşayan bir doku olması sebebiyle cildimiz, zamanla pek çok farklı deformasyona maruz kalır. Bu deformasyonlar, genetik fa..

  Devamı >
  Koltuk Altı Terleme Botoksu
  Koltuk Altı Terleme Botoksu

  Koltuk Altı Terleme Botoksu : Söz konusu ameliyatsız estetik olduğunda belki de işlemler arasında en popüler olan ve pek çok farklı alanda kullanılan ..

  Devamı >
  Masseter Botoks
  Masseter Botoks

  Masseter Botoks : Günümüzün medikal teknolojileri sayesinde artık pek çok ameliyatsız estetik uygulamayla birçok problemin çözümünü sağlayabiliyoruz. ..

  Devamı >