Alın ve Kaş Arası Botoks

Alın ve Kaş Arası Botoks

Alın ve Kaş Arası Botoks : Yaşayan bir doku olması sebebiyle cildimiz, zamanla pek çok farklı deformasyona maruz kalır. Bu deformasyonlar, genetik faktörlerin etkisiyle çok şiddetli olabilmekle birlikte daha hafif şekilde de kendini gösterebilmektedir. Özellikle yaş aldıkça ve zararlı çevresel faktörlere maruz kaldıkça cildimiz ve akabinde yüzümüz hızlıca yaşlanır.

Bu yaşlanmaya bağlı olarak da başta kırışıklıklar olmak üzere birçok cilt problemi kendini göstermeye başlar. Söz konusu kırışıklıklar olduğunda başvurulan uygulamaların başında gelen botoks uygulaması, yüzümüzde; alın, kaş arası ve kaz ayağı dediğimiz bölgelere yapılan işlemlerden biridir.

Mimik kırışıklıkları dediğimiz yani kişi güldüğünde kızdığında ya da üzüldüğünde ortaya çıkan kırışıklıkların tedavisinde kullanılan botoks uygulamaları güvenilir ve konforlu işlemler olmakla birlikte ortalama 4 ile 6 ay arasında kalıcılığı bulunan işlemlerdir.

Özellikle son yıllarda piyasada olanbotoks markalarının birçoğu 4 ortalama 4 aylık kalıcılık sunmaktadır. Ancak kişi botoks işlemini düzenli aralıklarla tekrarlarsa o zaman bu kalıcılık süresi biraz daha uzamaktadır.

Bununla birlikte özellikle alın ve kaş arasına yapılan botoks uygulaması, diğer botoks uygulamalarına oranla günümüzde çok daha popülerdir.

Kızdığımızda, şaşırdığımızda ya da üzüldüğümüzde tekrarlayan mimik hareketleri nedeniyle alın ve kaş arası bölgemizde ortaya çıkan kırışıklıkların giderilmesinde tercih edilen bir işlem olan alın ve kaş arası botoksu uygulaması, neredeyse ağrısız ve acısız diyebileceğimiz bir işlemdir.

Kaş arası da ortaya çıkan çizgilere aynı zamanda kızgınlık çizgisi de denmektedir Bunun nedeni kaşlarımızı çattığımızda bu kaş arasındaki çizginin derinleşmesidir.

Alın ve Kaş Arası Botoks nedir?

Alın ve kaş arası botoks uygulaması, günümüzde popüler olarak yapılan etkin bir ameliyatsız estetik işlemdir. Klinik ortamda yapılan ve ortalama 5 ila 10 dakikada tamamlanan bir işlem olan alın ve kaş arası botoks uygulaması, yaklaşık bir hafta içerisinde etkisinin görülmeye başlandığı bir uygulamadır.

Alın ve Kaş Arası Botoks nasıl yapılır?

Alın ve kaş arası botoks uygulaması, yukarıda da bahsettiğimiz gibi klinik ortamda yapılan bir işlemdir. Uygulama öncesinde işlem bölgesi sterilize edilir. Bu noktada eğer hastanın yüzünde makyaj varsa çıkartılır. Akabinde işlem bölgesine, yani alın ve kaş arasına, anestetik etki gösteren topikal kremler sürülür. Bu kremlerin şöyle bir özelliği vardır; çok kısa sürede yani yaklaşık 10 dakika gibi bir sürede, uygulandığı bölgede uyuşma sağlar. Böylelikle sonrasında yapılacak işlem esnasında hastaların ağrı ya da acı hissetmesini engeller.

Alın ve kaş arasında anestetik krem uygulandıktan yaklaşık 10 dakika sonra işleme geçilir. Botoks uygulamaları özel ince uçlu iğnelerle yapılan uygulamalardır. İşlemde botoks maddesi tek seferde kaslara enjekte edilmez. Adım adım ve minimal dozlarda enjekte edilir.

Yaklaşık bir hafta sonra alın ve kaş arasındaki kırışıklıklar giderilmiş olur. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi botoksun kalıcılık süresi ortalama 4 aydır. Yani bu süre zarfından sonra eğer işlemin etkilerinin devam etmesi isteniyorsa botoks işlemi mutlaka tekrarlanmalıdır.

Alın ve Kaş Arası Botoks neden ihtiyaç duyulur?

Alın ve kaş arası botoks uygulamasına pek çok nedene bağlı olarak ihtiyaç duyulabilir. Özellikle daha genç bir görünüme sahip olmak isteyen, güldüğünde kızdığında üzüldüğünde sinirlendiğinde yüzünde oluşan kırışıklıklardan rahatsız olan kişilerin başvurduğu bir uygulama olan alın ve kaş arası botoks uygulaması kişilerin güzel yaşanmasına katkı sağlayan bir uygulamadır.

Bu nedenle daha güzel yaş almak isteyen, yüzünde kırışıklıklar görmek istemeyen ancak doğal görünümden de ödün vermek istemeyen pek çok kadın ve erkek, alın ve kaş arası botoks uygulamasına ihtiyaç duyar. Bununla birlikte kırışıklık tedavilerinde botoks kullanımı ileriki yaşlarda ihtiyaç duyulacak olası bir yüz germe ameliyatının da daha ileri tarihlere ertelenmesine yardımcı olur.

Alın ve Kaş Arası Botoks için kimler uygun adaydır?

Alın ve kaş arası botoks uygulaması güvenilir ve konforlu olması nedeniyle neredeyse tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir. Bununla birlikte ameliyatsız estetik işlemler söz konusu olduğunda geçerli olan bazı kurallar, alın ve kaş arası botoks uygulamasında da geçerlidir.

Örneğin botoks uygulamasında da tıpkı diğer ameliyatsız estetik işlemlerde olduğu gibi 18 yaş sınırı bulunur, yani bu işlemi yapılması için kişilerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.

Alın ve Kaş Arası Botoks kimlere yapılamaz?

18 yaşını doldurmamış kişilere alın ve kaş arası botoks uygulaması yapılmaz. Ek olarak, yeterli bilimsel araştırma olmadığı ve bebekler üzerindeki, çocuklar üzerindeki etkisi bilinmediği için hamilelere, hamilelik şüphesi olanlara ve emziren annelere de botoks uygulamaları önerilmemektedir.

Alın ve Kaş Arası Botoks fiyatları

Alın ve kaş arası botoks uygulamaları söz konusu olduğunda bu uygulamaları yaptırmak isteyen hastaların en çok merak ettiği konulardan biri de alın ve kaş arası botoks uygulamalarını fiyatlarıdır.

Öncelikle şunu söylemekte fayda görüyoruz ki söz konusu ameliyatsız estetik uygulamaların fiyatları olduğunda hemen hemen her kliniğin, her merkezin kendi fiyat politikası vardır. Bu fiyat politikasını belirleyen de bazı etkenler söz konusudur. İşlemi yapan kişinin uzmanlığı, kullanılan ürün ve materyallerin kalitesi gibi birçok nedene bağlı olarak bu fiyatlar merkezden merkeze değişiklik gösterir.

Alın ve kaş arası botoks uygulaması ile ilgili detay ve fiyat bilgisi için merkezimizin telefon numaralarından veya sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Alın ve Kaş Arası Botoks ile hangi uygulamalar kombine olarak yapılabilir?

Alın ve kaş arası botoksu uygulaması popüler ameliyatsız estetik uygulamalardan biri olmakla birlikte konforlu ve güvenilir işlemler olduğu için günümüzde birçok farklı ameliyatsız estetik uygulamayla kombine olarak yapılabilmektedir.

Özellikle daha güzel yaş almak isteyen kişilere uygulanan kombine kırışıklık tedavileri arasında botoks ve dolgu işlemleri sıklıkla bir arada kullanılmaktadır.

Alın ve kaş arası botoks uygulaması söz konusu olduğunda bu işlemi yaptırmak isteyen pek çok kişinin aklına takılan 3 tane soru vardır. Alın ve kaş arası botoks ile ilgili en çok sorulan soruları sizler için derledik. Ayrıca uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Alın ve Kaş Arası Botoks ağrılı mıdır?

Alın ve kaş arası botoks uygulaması neredeyse ağrısı ve acısız diyebileceğimiz bir uygulamadır. Bunun nedeni işlemin hem ince uçlu iğnelerle yapılıyor olması hem botoks dozlarının minimal şekilde, adım adım enjekte ediliyor olmasıdır. Ek olarak, işlemden önce uygulama alanına topikal krem dediğimiz anestetik etki gösteren kremlerin uygulanması nedeniyle de söz konusu alın ve kaş arası botoks uygulaması olduğunda işlemin ağrısız ve acısız bir işlem olduğunu söyleyebiliriz.

Alın ve Kaş Arası Botoks sonrası ne zaman sosyal hayata dönülür?

Alın ve kaş arası botoks uygulaması sonrasında sosyal hayata rahatlıkla dönebilir. İşlemden hemen sonra hastalar rahatlıkla günlük rutinlerine dönebilir, sosyal yaşamlarına kaldıkları yerden devam edebilirler. Ancak unutulmaması gereken birkaç husus vardır. Bunlardan ilki botoks işlemiş sonrasında yaklaşık 4 ila 6 saat boyunca başın aşağıya doğru eğik tutulmaması gerekir. Bununla birlikte, yine aynı gün, işlem yapılan bölgenin zarar görmemesi için hastaların yüzü koyun şekilde, diğer bir deyişle yüz üstü yatmamaları gerekmektedir. Alın ve kaş arası botoks işleminde hastaların dikkat etmesi gereken bir diğer husus da işlem bölgesine ilk 24 saat su değdirilmemesi gerekliliğidir.

Alın ve Kaş Arası Botoks yaş sınırı var mı?

Botoks uygulamaları; her ne kadar güvenilir ve konforlu işlem süreçleri sunsalar, her ne kadar yan etkisi olmayan işlemler olsalar da günün sonunda bu uygulamalarda da 18 yaş sınırı bulunmaktadır. Bunun nedeni kişilerin 18 yaşına kadar halen daha gelişim çağında olmasıdır. Bu nedenle söz konusu alın ve kaş arası botoks uygulaması olduğunda bu işlemi yaptırmak isteyen kişilerin mutlaka 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekir.
Bize Ulaşın

Daisy Poliklinik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Alın ve Kaş Arası Botoks
  Alın ve Kaş Arası Botoks

  Alın ve Kaş Arası Botoks : Yaşayan bir doku olması sebebiyle cildimiz, zamanla pek çok farklı deformasyona maruz kalır. Bu deformasyonlar, genetik fa..

  Devamı >
  Koltuk Altı Terleme Botoksu
  Koltuk Altı Terleme Botoksu

  Koltuk Altı Terleme Botoksu : Söz konusu ameliyatsız estetik olduğunda belki de işlemler arasında en popüler olan ve pek çok farklı alanda kullanılan ..

  Devamı >
  Masseter Botoks
  Masseter Botoks

  Masseter Botoks : Günümüzün medikal teknolojileri sayesinde artık pek çok ameliyatsız estetik uygulamayla birçok problemin çözümünü sağlayabiliyoruz. ..

  Devamı >