English English

Lenf Drenaj

Lenf Drenaj

Lenf Drenaj : Fit ve biçimli bir vücuda sahip olmak her kadın ve erkeğin hayali olsa da her zaman doğal olarak mümkün olmayabilir. Spor ve diyetin vücut şekillendirmede önemli olduğa aşikar olmakla birlikte metabolizma hızımız, vücudumuzun yapısı ve hayat tarzımız gibi birçok etken de vücudumuzun biçimini etkilemektedir.

Vücudumuzda farklı nedenlere bağlı olarak bölgesel yağlanmalar, cilt gevşemeleri, metabolik atık birikimi, lenf deformasyonları ve şişlikler görülebilir. Günlük sıvı tüketiminden beslenme alışkanlıklarına kadar birçok etkenin neden olabileceği bu problemler, biçimli bir vücuda sahip olmanın önündeki engel olabilmektedir.

Günümüzün medikal teknolojileri her ne kadar vücut şekillendirmede etkin çözümler sunsalar da birçoğu genellikle yağ yakımına odaklanır. Halbuki vücudumuzun biçimli görünmesinin önündeki tek engel bölgesel, dirençli yağlar değildir. Az önce de bahsettiğimiz gibi metabolik atıkların birikmesi de vücudumuzun biçimli görünmesindeki engellerden biridir.

Lenf drenaj uygulaması, metabolizmamızın daha iyi çalışmasını sağlarken vücudumuzda biriken metabolik atıkların giderilmesine katkı sağlar ve ödemlerin vücuttan doğal yollarla uzaklaştırılmasına etki eder. Böylelikle fit bir görünümü arzularken karşılaştığımız engellerden biri olan ödem ve şişlik problemi, lenf drenaj uygulamasıyla giderilir.

Günümüzün medikal teknolojileri arasında kendisine yer bulan lenf drenaj uygulamasının detaylarına geçmeden önce şunu belirtmekte fayda görüyoruz ki hangi uygulamaya başvurulursa vurulsun günün sonunda kişilerin yaşam tarzları da işlemin başarısını etkileyen faktörler arasındadır.

Günlük sıvı tüketimine dikkat edilmesi, yeterli ve dengeli beslenilmesi, her işlemin başarısına katkı sağlayan alışkanlıklardır.

Lenf Drenaj nedir?

Modası asla geçmeyen ve geçmeyecek uygulamalardan biri olan lenf drenaj uygulaması, temelde, bir çeşit masajdır. Hastalara özel bir kıyafet giydirilerek yapılan lenf drenaj uygulamasında amaç; vücuttaki zararlı metabolik atıkların hızlıca vücuttan atılmasını sağlamak ve lenflere etki ederek vücuttaki şişlik ve ödemin azalmasına yardımcı olmaktır.

Lenf drenaj uygulaması, klinik ortamda yapılan bir işlem olmakla birlikte işlem süresince hastalar sıcak masaj yaptırıyorlarmış gibi hissederler. Presso terapi olarak da bilinen lenf drenaj, monoton ve ritmik hareketlerle vücuttaki lenf noktalarına basınç yapar ve vücudun dolaşımını yeniden düzenler.

Metabolizmaya sağladığı katkılar nedeniyle sağlıklı yaşamın bir parçası kabul edilen uygulamalardan biri olan lenf drenaj veya bir diğer ismiyle presse terapi uygulaması, bir dolaşım bozukluğu olan selülitin giderilmesinde de etkilidir.

Günümüzde birçok farklı medikal uygulama olmakla birlikte vücuttaki toksinlerin atılmasında halen daha ilk tercih olan lenf drenaj uygulaması, ortalama 30 dakikada tamamlanan bir işlemdir. Dolayısıyla sadece ödem problemi olanlar için değil aynı zamanda yoğun yaşam temposunun stresini atmak isteyenler için de ideal uygulamalardan biridir.

Lenf drenaj uygulaması, gerek pratik ve konforlu olması gerekse masaj etkisi yaratması nedeniyle özellikle yoğun iş temposuna sahip kadınlar ve erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen uygulamalardan biridir.

Vücuda pek çok katkı sağlayan lenf drenaj uygulaması, sağlık ve güzelliği bir arada sunan uygulamalardandır.

Lenf Drenaj ne işe yarar?

Lenf drenaj, hastaların vücutlarındaki ödemleri, şişlikleri ve metabolik atıkları atmasına yardımcı olur. Metabolizmanın çalışmasını düzenler ve bölgesel incelmeye katkı sağlar.

Vücuttaki dolaşım bozukluğuna etki ederek vücudun daha sağlıklı ve daha zinde olmasına yardımcı olur. Seanslar halinde yapılan lenf drenaj uygulaması, vücut şekillendirmede sıklıkla başvurduğumuz uygulamalardan biridir.

Lenf Drenaj nasıl yapılır?

Lenf drenaj uygulaması klinik ortamda yapılan bir işlemdir. Uygulama öncesinde kişiye vücudunu saran özel ince bir çorap giydirilir. Ardından hastalar lenf drenaj cihazının içine yerleştirilir. Lenf drenaj cihazı bir çeşit uyku tulumu benzeridir.

Hastalar lenf drenaj cihazının içine girdikten sonra cihaz, tüm vücuda düzenli aralıklarla basınç uygulayarak lenf drenajı sağlar.

Lenf Drenaj ne kadar kalıcıdır?

Lenf drenaj uygulamasının kalıcılığı hastadan hastaya değişiklik göstermektedir. İşlem sonrasında hastaların hayat tarzları ve yaşamsal alışkanlıkları, işlemin etkilerinin kalıcılığını büyük oranda etkilemektedir.

Lenf Drenaj kimlere uygulanmaz?

Güvenilir bir işlem olmakla birlikte lenf drenaj uygulaması maalesef her hasta grubuna uygulanabilen bir uygulama değildir. Lenf drenaj uygulaması; hamilelere, hamilelik şüphesi olanlara, kalp ve tansiyon hastalarına, kan hastalığı olanlara uygulanmaz.

Lenf drenaj uygulaması lenflere etki ederek vücuttaki kan akışını hızlandırır ve metabolizma hızını artırır. Bu nedenle yukarıda saydığımız hasta grupları için lenf drenaj uygulaması sakıncalı olabilmektedir.

Lenf Drenaj kimlere uygulanır?

Vücudunda ödem ve şişlikten şikayetçi olanlara, bölgesel fazlalığı olanlara ve daha fit bir görünüme kavuşmak isteyenlere uygulanabilir.

Lenf Drenaj uygulamasında yaş sınırı var mı?

Lenf drenaj uygulamasında herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Bununla birlikte gelişim çağında olan kişilerin metabolizmaları hali hazırda hızlı çalıştığı için bu yaş grubunda ödem atıcı işlemlere ihtiyaç duyulmamaktadır.

Lenf Drenaj tehlikeli mi?

Lenf drenaj uygulaması bir çeşit masaj uygulamasıdır. Vücuttaki lenflere sıcak masaj etkisiyle müdahale edilir ve vücuttan ödemlerin atılması sağlanır. Non-invaziv dediğimiz yöntemler arasında olan lenf drenaj uygulaması, güvenilir bir uygulamadır.

Lenf Drenaj fiyatları nedir?

Lenf drenaj uygulamasında fiyatlar, seans sayılarına ve işlemin yapıldığı kliniğe göre değişiklik gösterir.

Ülkemizde sağlık sektörü kapsamındaki uygulamaların ücretlerini web sitelerinde belirtmek yasaktır. Bu nedenle eğer siz de lenf drenaj yaptırmak istiyor ancak fiyatlarını merak ediyorsanız bizlere sosyal medya hesaplarımızdan veya kliniğimizin iletişim numaralarından her zaman ulaşabilir, detaylı bilgi alarak lenf drenaj randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Lenf Drenaj yan etkileri var mı?

Güvenilir bir işlem olan lenf drenaj uygulaması sonrasında gerek kısa vadede gerekse uzun vadede herhangi bir yan etki görülmez. Lenf drenaj işlemi sonrasında bölgede kızarıklık, morarma ve şişlik olmaz. Tam tersi hastalar, uygulamadan hemen sonra dahi rahatlamış hissederler.

Lenf Drenaj kaç kez yaptırılabilir?

Lenf drenaj uygulamasında belirli bir sınır yoktur. İhtiyaç duyulduğu takdirde belirli aralıklarla yaşam boyu yaptırılabilir. Konforlu bir işlem olan ve hastalarda sıcak masaj etkisi yaratan lenf drenaj, ödemlerin vücuttan doğal yollarla atılmasında etkilidir.

Sıcak masaj etkisiyle vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olan ve metabolizmanın çalışmasına katkı sağlayan lenf drenaj uygulamasıyla ilgili merak edilenleri sizler için derledik. Ayrıca uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Lenf Drenaj uygulamasında ağrı, acı olur mu?

Uygulama, ağrısız ve acısızdır. İşlem esnasında hastalar masaj hissi yaşarlar. Gerek işleme hazırlık döneminde gerekse işlemden sonra herhangi bir ağrı kesiciye başvurulmamaktadır.

Lenf Drenaj FDA onaylı mı?

Vücutta sıcak masaj etkisi yaratan ve ödemlerin atılmasında etkili olan lenf drenaj uygulaması, FDA onaylı güvenilir bir işlemdir.

Lenf Drenaj sonrası sosyal hayata ne zaman dönülür?

Lenf drenaj uygulaması, sosyal hayatı kesintiye uğratmayan bir işlemdir. Uygulamadan sonra hastalar rahatlıkla sosyal yaşantılarına dönebilir, günlük rutinlerine devam edebilirler.
Bize Ulaşın

Daisy Poliklinik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  DEKA Again Pro Lazer Epilasyon
  DEKA Again Pro Lazer Epilasyon

  Türkiye’de İlk Kez Daisy Poliklinik’te: DEKA Again Pro Lazer Epilasyon Daisy Poliklinik olarak, lazer epilasyon yaptırmak isteyenlerin en çok istedik..

  Devamı >
  Saten Vücut Germe
  Saten Vücut Germe

  Saten Vücut Germe : Söz konusu yaş almak olunca pek çok kişinin aklına her ne kadar ilk etapta yüzümüz gelse de aslında cildimiz bir bütündür ve bizle..

  Devamı >
  Lenf Drenaj
  Lenf Drenaj

  Lenf Drenaj : Fit ve biçimli bir vücuda sahip olmak her kadın ve erkeğin hayali olsa da her zaman doğal olarak mümkün olmayabilir. Spor ve diyetin vüc..

  Devamı >
  Q Switch Lazer ile Tüy Sarartma
  Q Switch Lazer ile Tüy Sarartma

  Q Switch Lazer ile Tüy Sarartma : İstenmeyen tüyler kuşkusuz görünümüne özen gösteren pek çok kişinin ortak problemlerinden biridir. Günümüzde söz kon..

  Devamı >
  Genital Estetik
  Genital Estetik

  Genital Estetik : Her ne kadar söz konusu sağlık olduğunda utanma olmaz denilse de bazı durum ve koşullar hastaların kendini anlatırken çekinmesine, u..

  Devamı >
  Emtone Selülit Tedavisi
  Emtone Selülit Tedavisi

  Emtone Selülit Tedavisi Emtone Selülit Tedavisi : Fit bir görünümün vazgeçilmezi kabul edilen selülitten arınmış pürüzsüz bacaklara kavuşmak, kuşkusu..

  Devamı >
  Dövme Sildirme
  Dövme Sildirme

  Dövme Sildirme : Hayatımız boyunca kendimiz için iyi ve güzel olduğu kadar kötü ve yanlış kararlar da verebiliriz. Bu, insan olmanın gerekliliklerinde..

  Devamı >
  BTL Exilis Ultra 360
  BTL Exilis Ultra 360

  BTL Exilis Ultra 360 : Her ne kadar büyük oranda özgür bir dünyada yaşıyor olsak da yaşadığımız toplum, aile düzenimiz, gelenek ve göreneklerimiz nede..

  Devamı >