Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu : Yaş almaya bağlı olarak yüzümüzde meydana gelen birçok deformasyona etkin çözüm sunan ameliyatsız estetik uygulamalar sayesinde geçtiğimiz yıllara oranla güzel yaş alma konusunda çok daha başarılı sonuçlar alıyoruz.

Güzel yaş almamıza katkı sağlayacak birçok uygulama olmakla birlikte kuşkusuz ki Göz Altı Işık Dolgusu, bu uygulamalar arasında ilk sırada geliyor. Yüzümüz yukarıdan aşağıya doğru yaşlanan bir yapıya sahip olduğu için göz çevremiz yaş almaya bağlı olarak ortaya çıkan deformasyonlardan en çok etkilenen bölgelerin başında geliyor. Özellikle stres, yorgunluk, düzensiz uyku ve çeşitli faktörlere bağlı olarak göz altlarında zamanla morluklar ve çökükler meydana geliyor. İşte bu deformasyonlar kendini göstermeye başladığında Göz Altı Işık Dolgusu, etkin bir çözüm olarak imdadımıza yetişiyor. Göz Altı Işık Dolgusu uygulaması, kişilerin daha canlı, dinamik ve genç görünmesine katkı sağlıyor.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Söz konusu dolgu uygulamaları olduğunda kuşkusuz ki en çok yapılan uygulamalardan biri de Göz Altı Işık Dolgusudur. Daha aydınlık bakışlar için yapılan uygulamada amaç; genetik faktörler veya yaşlanmaya bağlı olarak göz altlarında ortaya çıkan çöküklerin giderilmesi akabinde de göz altında daha aydınlık bir görünüm elde edilmesidir.

Göz Altı Işık Dolgusu hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan bir uygulamadır.

Göz Altı Işık Dolgusu nasıl yapılır?

Göz Altı Işık Dolgusu klinik ortamda ortalama 15 dakikada yapılan bir işlemdir. Uygulama neredeyse ağrısız ve acısız diyebileceğimiz bir konforda yapılır. İşlemden hemen sonra hastalar rahatlıkla sosyal yaşamlarına geri dönebilirler. Bu nedenle de oldukça pratik ve güvenlidir.

Bir öğle arası vakitte yapılabilecek işlemlerden biri olan uygulama, özel ince uçlu iğnelerle yapılır.

Göz Altı Işık Dolgusu yapılırken önce işlem alanı sterilize edilir. Ardından özel ince uçlu iğnelerle dolgu maddesi adım adım enjekte edilir.

Işık Dolgusu, mutlaka bir uzman tarafından yapılmalıdır çünkü göz altındaki deri, yüzümüzün diğer bölgelerine göre çok daha incedir. Bu nedenle yanlış yapılacak bir uygulama sonrasında göz altlarında morluk, kızarıklık ve hatta şişlikler görülebilir.

Söz konusu Göz Altı Işık Dolgusu olduğunda mutlaka bu alanda yetkin ve tecrübeli bir uzmandan destek alınmalıdır.

Göz Altı Işık Dolgusu neden ihtiyaç duyulur?

Uygulama pek çok nedene bağlı olarak ihtiyaç duyulabilir. Bunlardan biri  kuşkusuz ki göz altındaki çöküklüklerin giderilmesidir. Göz altındaki çöküklükler, bizleri olduğumuzdan daha yaşlı ve daha yorgun gösterir.

Işık Dolgusuyla göz altlarına hacim kazandırılarak göz altı adeta cilt seviyesinde yükseltilir. Böylelikle kişilerin daha aydınlık bir görünüm kazanmasına yardımcı olunur.

Göz Altı Işık Dolgusu için kimler uygun adaydır?

Işık Dolgusu güvenilir ve konforlu diyebileceğimiz ameliyatsız estetik uygulamalardan biridir. Her ne kadar göz altlarındaki deri ince olsa da doğru bir uygulama ve doğru hasta seçimi ile etkin sonuçlar alınabilir.

Işık Dolgusu uygulamasında da hemen hemen tüm dolgu uygulamalarında hatta ameliyatsız estetik uygulamalarda olduğu gibi 18 yaş sınırı bulunur. 18 yaşını doldurmuş, hamilelik veya emzirme döneminde olmayan her kadın ve erkeğe Göz Altı Işık Dolgusu yapılabilir.

Göz Altı Işık Dolgusu kimlere yapılamaz?

Göz altlarına yapılacak müdahale oldukça önemlidir çünkü göz altları yüzün en hassas bölgelerinden biridir. Bu nedenle çok dikkatli şekilde işlem yapılmalıdır. Bu dikkat ve hassasiyete rağmen Işık Dolgusu pek çok kişiye yapılabildiği gibi maalesef bazı hasta gruplarına da yapılamamaktadır.

18 yaşın altında olan kişiler, göz altlarında çeşitli cilt problemleri olan ya da gözünde enfeksiyon olan kişilere uygulama yapılmamaktadır. Enfeksiyon durumunda iyileşme sağlandıktan sonra o kişiler eğer yaş sınırına uygunlarsa işlemi yaptırabilirler.

Göz Altı Işık Dolgusu fiyatları

Göz Altı Işık Dolgusunun fiyatları; işlemin yapıldığı merkeze, işlemi yapan kişiye ve kullanılan dolgu markasına göre değişiklik gösterir. Günümüzde piyasada pek çok farklı dolgu markası vardır. Bunlardan bazıları FDA onaylı, bazıları da FDA onaysızdır.

İyi bir klinik tercih ettiğinizde Işık Dolgusu mutlaka FDA onaylı dolgu markalarıyla yapılır. Kullanılan markaya ve işlemi yapana göre Göz Altı Işık Dolgusu fiyatları değişiklik gösterir. Bununla birlikte Göz Altı Işık Dolgusu fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör de uygulamada kullanılacak dolgu miktarıdır.

Her kadın ve erkeğin göz altlarında yaşadığı problem, kişiye özel olduğu için kullanılacak dolgu miktarı da kişiye göre değişiklik göstermektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu ile hangi uygulamalar kombine olarak yapılabilir?

Günümüzün popüler uygulamalarından biri olan Göz Altı Işık Dolgusu gerek kısa sürede yapılması gerekse iyileşme süresine ihtiyaç duyulmaması nedeniyle pek çok farklı uygulama ile kombine olarak yapılabilir.

Ortalama 15 dakikada tamamlanan ve yaklaşık bir hafta içerisinde etkisini tam olarak göstermeye başlayan Işık Dolgusu, başta diğer dolgu uygulamaları olmak üzere botoks ve pek çok enjeksiyon içeren ameliyatsız estetik uygulamayla birlikte rahatlıkla yapılabilebilmektedir.

Daha aydınlık bakışlara sahip olmak isteyenlerin başvurduğu uygulamaların başında gelen Göz Altı Işık Dolgusu ile ilgili en çok merak edilen soruları ve cevaplarını sizler için bir araya getirdik. Ayrıca uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Daisy Poliklinik Nişantaşı

Sıkça Sorulan Sorular

Göz Altı Işık Dolgusu gözlere zarar verir mi?

Söz konusu Göz Altı Işık Dolgusu olduğunda işlemi yaptırmak isteyen pek çok kişinin merak ettiği konulardan biri de Göz Altı Işık Dolgusunu gözlere zarar verip vermeyeceğidir. Göz Altı Işık Dolgusu, gözün alt kısmında bulunan ince cilt dokusunun altına yapılan bir işlemdir. Dolayısıyla göz sinirlerine ya da görmeye herhangi bir etkisi yoktur. Göz Altı Işık Dolgusu söz konusu olduğunda işlemin gözlere zarar vermediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Göz Altı Işık Dolgusu sonrası ne zaman sosyal hayata dönülür?

Göz Altı Işık Dolgusu işleminden sonra hastalar rahatlıkla sosyal yaşantılarına dönebilirler, günlük rutinlerine kaldıkları yerden devam edebilirler. Ortalama 12 ila 18 ay kalıcılığı bulunan Göz Altı Işık Dolgusu uygulamalarında işlemden sonra hastaların aynı gün spa veya solaryuma girmemeleri ve işlem bölgesini güneşin zararlı ışınlarından korumaları gerekir. Bunun dışında dikkat edilmesi gereken başka bir husus yoktur. Uygulamadan hemen sonra kişiler rahatlıkla sosyal yaşamlarına geri dönebilir.

Göz Altı Işık Dolgusu yaş sınırı var mı?

18 yaşına kadar kişinin gelişim çağı devam ettiği için uygulamalar her ne kadar güvenli ve konforlu olsa da günümüzde pek çok ameliyatsız estetik uygulamada yaş sınırı bulunmaktadır. Göz Altı Işık Dolgusu uygulaması da yaş sınırının olduğu işlemlerden biridir. Tüm dolgu uygulamalarında olduğu gibi Göz Altı Işık Dolgusu uygulamasını da yaptırabilmek için kişilerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.
Bize Ulaşın

Daisy Poliklinik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Jawline Çene Dolgusu
  Jawline Çene Dolgusu

  Jawline Çene Dolgusu : Genetik faktörler, yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan deformasyonlar veya kilo değişimleri akabinde yüzümüzde meydana gelen d..

  Devamı >
  Göz Altı Işık Dolgusu
  Göz Altı Işık Dolgusu

  Göz Altı Işık Dolgusu : Yaş almaya bağlı olarak yüzümüzde meydana gelen birçok deformasyona etkin çözüm sunan ameliyatsız estetik uygulamalar sayesi..

  Devamı >
  Elmacık ve Nazolabial Dolgu
  Elmacık ve Nazolabial Dolgu

  Elmacık ve Nazolabial Dolgu : Yüzümüz yapısı gereği yukarıdan aşağıya doğru yaşlanır. Yaş aldıkça cilt altındaki yağ dokuları erimeye başlar. Bu da ci..

  Devamı >
  Burun Dolgusu
  Burun Dolgusu

  Burun Dolgusu : Günümüzde her ne kadar ameliyatlar geçmişe oranla çok daha konforlu ve güvenilir bir şekilde yapılsa da günün sonunda ameliyat oldukla..

  Devamı >