Nişantaşı Lazer Epilasyon Merkezi

Nişantaşı Lazer Epilasyon Merkezi

İpek Lazer Epilasyon Nişantaşı : Söz konusu daha iyi bir görünüm olduğunda hem kadınların hem de erkeklerin ortak problemi nedir derseniz kuşkusuz ki istenmeyen tüyler deriz.

Geçtiğimiz yıllarda istenmeyen tüyler söz konusu olduğunda birçok kişinin aklına daha çok kadınlar gelir ve istenmeyen tüy probleminin kadınlara özgü olduğu kabul edilirdi. Halbuki günümüzde erkekler de en az kadınlar kadar istenmeyen tüylerden muzdarip olabiliyor dahası onlar da kadınlar gibi kalıcı çözümler arıyorlar.

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın kuşkusuz ki birçok yöntemi var. Jiletler, tüy dökücü kremler, çeşitli ağdalar… Ancak bu yöntemlerin hepsi hem acıya ve ağrıya sebep olan hem de hastalara kısa süreli çözümler sunan uygulamalardır. Halbuki pratikliğe ihtiyaç duyduğumuz, zamanımızın pek çok şey için az olduğu bir çağda yaşıyoruz. Bu nedenle ihtiyaçlarımızı karşılarken hem basit ve pratik hem de uzun soluklu çözümlere ihtiyaç duyuyoruz. Söz konusu istenmeyen tüyler olduğunda da bu ihtiyaç hali bizleri lazer epilasyon uygulamalarına yönlendiriyor.

Günümüzde birçok lazer epilasyon cihazı ve bu cihazların sunduğu çeşitli avantajlar var. Kimisi ağrısız ve acısız seans seçeneği sunarken kimisi daha uzun süre kalıcı sonuçlar sunuyor kimisi ise fazla kalıcılık sunmamakla birlikte daha kısa süren seanslar sunuyor.

Hepsini bir arada sunan bir sistem var mı diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Hemen söyleyelim, evet var; İpek Epilasyon (Candela GentleMax) !

İsminden de anlaşılacağı üzere İpek Lazer Epilasyon uygulaması, kişilere pürüzsüz bir görünüm vadeden uygulamalardan biridir. Sunduğu uzun soluklu sonuçların yanı sıra hem kısa süren seanslar sayesinde pratik şekilde uygulanmakta hem de en ince tüylerde dahi etkin sonuçlar vermesiyle yüksek hasta memnuniyeti sağlamaktadır.

İpek lazer epilasyon kimler için uygundur nasıl yaptırılır gibi detaylara geçmeden önce belirtmekte fayda gördüğümüz bir konu var ki o da lazer epilasyon cihazlarının kalitesidir.

Lazer epilasyon uygulamaları konforlu işlemler olmakla birlikte eğer ki birinci sınıf cihazlar kullanan kaliteli kliniklerde yapılmazlarsa hastalarda pek çok yan etkiye ve komplikasyona neden olabilen uygulamalardır. Bu sebeple lazer epilasyon yaptırmak istediğinizde mutlaka bir kliniği tercih etmeli ve kliniğin kullandığı ürün ve cihazları sormayı ihmal etmemelisiniz.

İpek Lazer Epilasyon nedir?

İpek epilasyon, 4 mevsim güvenle uygulanabilen bir epilasyon uygulamasıdır. Konforlu olmasının yanı sıra her cilt tipine güvenle uygulanan bir işlem olan ipek lazer epilasyon uygulamasında amaç; istenmeyen tüylere uzun soluklu çözümler sunmak ve kişilere ipeksi, pürüzsüz, tüylerden arınmış bir cilt sunmaktır.

İpek Lazer Epilasyon ne işe yarar?

İpek epilasyon; yüz bölgesi, koltuk altı, üst ve alt kol, tüm bacak, popo, sırt, eller ve genital bölgedeki istenmeyen tüylerin alınmasında kullanılan bir uygulamadır.

İpek epilasyon ile jilet, ağda veya tüy dökücü kremlerin yapamadığı şekilde kıl köklerine müdahale edilir ve uzun süre kalıcılığını koruyan pürüzsüz bir görünüm elde edilir.

İpek Lazer Epilasyon nasıl yapılır?

İpek epilasyon, klinik ortamda uzman bir estetisyen tarafından yapılan bir işlemdir. Uygulama öncesi işlem yapılacak bölgedeki tüyler kısaltılır. Böylelikle yapılan lazer atışlarının köklere daha iyi etki etmesi sağlanır. Tüyler kısaltıldıktan sonra işlem bölgesi cilt ile uyumlu kalemlerle çizilir. Böylelikle atış yaparken hiçbir yerin atlanmaması sağlanır.

İpek lazer epilasyon uygulamasında cihaz başlığı cilt yüzeyine sıfırlanır ve cihaz, mekanik hareketlerle kıl köklerinin üzerinde gezdirilir. Kıl kökleri tahrip edilerek pürüzsüz bir görünüm elde edilir.

İpek Epilasyon nasıl etki eder?

İpek epilasyon uygulaması, kıl köklerine ısı göndererek kıl köklerinin tahrip olmasını ve doğal şekilde dökülmesini sağlar. Isıyla tahrip olan kıl köklerinin yapısı bozulur ve ilgili bölgede yeniden kök oluşumu birkaç seans sonrasında engellenir.

İpek Epilasyon ne kadar kalıcıdır?

İpek epilasyon uygulamaları normal şartlarda büyük oranda kalıcılık sağlar. Ancak işlemden sonraki yıllarda eğer hastalarda çeşitli hormonal bozukluklar görülürse veya hormon tedavileri söz konusu olursa işlem bölgesinde eskisi kadar olmasa da yeniden kıllanma görülebilir.

İpek Epilasyon kimlere uygulanmaz?

Sedef hastalığı olanlar, işlem bölgesinde açık enfeksiyonu yarası olanlar, işlem bölgesinde cilt döküntüleri olanlar ipek lazer epilasyon için maalesef uygun bir aday değildir. Bununla birlikte solaryum veya güneşlenmeye bağlı olarak aşırı bronzlaşan tenlerde de ipek lazer epilasyon yapılması uygun değildir. Bu kişiler, bronzlukları azalıp ten renkleri açıldığında ipek lazer epilasyona başvurabilirler.

İpek Epilasyon kimlere uygulanır?

Yüzünde ve vücudunda istenmeyen tüylerden şikayet eden ağda, jilet veya tüy dökücü kremlerle uğraşmak istemeyen ve ipek lazer epilasyonun sağladığı pürüzsüz cilt görünüme kavuşmak isteyen her kadın ve erkek ipek lazer epilasyon işlemini yaptırabilir.

İpek Epilasyon uygulamasında yaş sınırı var mı?

Hemen hemen tüm lazer sistemlerinde 18 yaş sınırı bulunmaktadır. Bunun nedeni sistem her ne kadar güvenli olsa da kişilerin 18 yaşına kadar gelişimlerini devam ettirmesidir.

İpek epilasyon uygulamasında resmi olarak yaş sınırı bulunmamakla birlikte bizler 18 yaşın altındaki kişilere lazer epilasyon uygulamasını önermemekteyiz.

İpek Epilasyon tehlikeli mi?

Alanında yetkin ve tecrübeli bir estetisyen tarafından hijyen koşullarının ön planda tutulduğu bir klinikte yapıldığı takdirde İpek Lazer Epilasyon uygulaması oldukça güvenilir ve konforlu bir uygulamadır.

İpek Lazer Epilasyon fiyatları nedir?

İpek epilasyon uygulamasının fiyatları işlemin yaptırılacağı merkeze göre değişiklik gösterir. Bununla birlikte işlemin yaptırılacağı alanın genişliği, seans sayısı ve kişinin kıl tipi de ipek lazer epilasyon uygulamasının fiyatlarını etkilemektedir.

İpek Epilasyon yan etkileri var mı?

İşlemden hemen sonra uygulama alanında hafif kızarıklık görülebilir. İpek lazer epilasyon uygulamalarından sonra beklediğimiz bir durumdur. Ancak bu hafif kızarıklık bir iki saat içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Bunun dışında ipek lazer epilasyon uygulaması, uzman bir kişi tarafından yapıldığında vücutta veya yüzde herhangi bir reaksiyona sebep olmamaktadır.

İpek Epilasyon kaç kez yaptırılabilir?

İpek epilasyon uygulaması seanslar halinde yapılan bir işlemdir. Kişinin kıl köküne göre 4-6-8-10 seanslar halinde planlamalar yapılabilir. Seanslara düzenli şekilde gelindiği takdirde uzun soluklu etkin sonuçlar alınır ve kişiler, seanslarını tamamladıktan sonra genellikle yeni bir pakete ihtiyaç duymazlar.

İstenmeyen tüylerin etkin çözümü ipek lazer epilasyon ile ilgili merak edilenleri sizler için derledik! Ayrıca uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Adres : Harbiye Mah. Maçka Cd. Narmanlı Apt. No:24 D:14 Nişantaşı – Şişli/ İSTANBUL

Sıkça Sorulan Sorular

İpek Lazer Epilasyon sonrası ne zaman banyo yapılabilir?

Uygulamadan hemen sonra işlem alanına ilk 24 saat su değmemesi önemlidir. İlk günün ardından ılık suyla, kendinizi keselemeden banyo yapabilirsiniz.

İpek Lazer Epilasyon uygulamasında ağrı, acı olur mu?

Uygulama, neredeyse ağrısız ve acısız diyebileceğimiz konforlu bir işlemdir. Ancak genital bölge gibi hassasiyeti yüksek bölgelerde uygulama esnasında hafif acı hissedilebilir. Hassasiyeti yüksek bölgelerde tropikal kremler kullanılarak bölgesel uyuşma sağlanır. Böylelikle olası ağrı ve acı minimalize edilir.

İpek Lazer Epilasyon FDA onaylı mı?

Kliniğimizde FDA onaylı ipek lazer epilasyon cihazları kullanılmaktadır.
Bize Ulaşın

Daisy Poliklinik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Saten Vücut Germe
  Saten Vücut Germe

  Saten Vücut Germe : Söz konusu yaş almak olunca pek çok kişinin aklına her ne kadar ilk etapta yüzümüz gelse de aslında cildimiz bir bütündür ve bizle..

  Devamı >
  Lenf Drenaj
  Lenf Drenaj

  Lenf Drenaj : Fit ve biçimli bir vücuda sahip olmak her kadın ve erkeğin hayali olsa da her zaman doğal olarak mümkün olmayabilir. Spor ve diyetin vüc..

  Devamı >
  Q Switch Lazer ile Tüy Sarartma
  Q Switch Lazer ile Tüy Sarartma

  Q Switch Lazer ile Tüy Sarartma : İstenmeyen tüyler kuşkusuz görünümüne özen gösteren pek çok kişinin ortak problemlerinden biridir. Günümüzde söz kon..

  Devamı >
  Genital Estetik
  Genital Estetik

  Genital Estetik : Her ne kadar söz konusu sağlık olduğunda utanma olmaz denilse de bazı durum ve koşullar hastaların kendini anlatırken çekinmesine, u..

  Devamı >
  Emtone Selülit Tedavisi
  Emtone Selülit Tedavisi

  Emtone Selülit Tedavisi Emtone Selülit Tedavisi : Fit bir görünümün vazgeçilmezi kabul edilen selülitten arınmış pürüzsüz bacaklara kavuşmak, kuşkusu..

  Devamı >
  Dövme Sildirme
  Dövme Sildirme

  Dövme Sildirme : Hayatımız boyunca kendimiz için iyi ve güzel olduğu kadar kötü ve yanlış kararlar da verebiliriz. Bu, insan olmanın gerekliliklerinde..

  Devamı >
  BTL Exilis Ultra 360
  BTL Exilis Ultra 360

  BTL Exilis Ultra 360 : Her ne kadar büyük oranda özgür bir dünyada yaşıyor olsak da yaşadığımız toplum, aile düzenimiz, gelenek ve göreneklerimiz nede..

  Devamı >
  Schwarzy (Kas Güçlendirme)
  Schwarzy (Kas Güçlendirme)

  Schwarzy İle 30 Dakikada 30 Bin Mekik Schwarzy (Kas Güçlendirme) : Her yönüyle, adeta A’dan Z’ye görsel bir dünyada yaşıyoruz. Görünüşümüz, zaman zam..

  Devamı >