Koltuk Altı Terleme Botoksu

Koltuk Altı Terleme Botoksu

Koltuk Altı Terleme Botoksu : Söz konusu ameliyatsız estetik olduğunda belki de işlemler arasında en popüler olan ve pek çok farklı alanda kullanılan uygulamalardan biri olan botoks uygulamaları günümüzde gerek kırışıklık tedavisi gerek diş sıkma tedavisi gerekse terleme tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kişilerin yaşam kalitesinin artmasına yardımcı olan botoks uygulaması, terleme tedavisi kapsamında koltuk altında, el ve ayaklarda sıklıkla kullanılmakla birlikte koltuk altında daha yaygın olarak tercih edilmektedir. Bunun nedeni, günümüzde aşırı terleme problemi yaşayan pek çok kişinin şikayetçi olduğu durumun koltuk altında meydana gelen ıslaklık, kıyafet lekelenmeleri ve koku olmasıdır.

Koltuk Altı Terleme Botoksu olarak geçen işlemde koltuk altına botoks enjekte edilerek kişilerin kişilerin yaşam kalitesinin artmasına yardımcı olunur çünkü koltuk altında meydana gelen aşırı terleme beraberinde kötü kokuyu da getirir bu da kişilerin özellikle sosyal yaşamda ve iş yaşamında çeşitli problemler yaşamasına neden olur.

Koltuk Altı Terleme Botoksunda amaç, aşırı terlemenin önüne geçerek kişilerin yaşam kalitesinin artmasına katkı sağlamak ve kişilerin aşırı terleme nedeniyle yaşadığı problemleri minimalize etmektir.

Hemen hemen her botoks uygulamasında olduğu gibi ortalama 4 aylık kalıcılık söz konusudur. Bu süre zarfından sonra işlemin etkilerinin devam etmesi isteniyorsa mutlaka uygulama tekrarlanmalıdır. Bununla birlikte, aşırı terleme problemi vücudun pek çok yerinde ortaya çıkabilir.

Bu noktada belirtmekte fayda görüyoruz ki aşırı terleme nedeniyle yapılan botoks işlemlerinin etkisi bölgeseldir, yani eğer hem koltuk altınızda hem avuç içinizde aşırı terleme problemi yaşıyorsanız her iki bölge de ayrı ayrı botoks işleminin yapılması gerekir.  Sadece koltuk altına yapılan ya da sadece avuç içine yapılan botoks, vücutta aşırı terleme olan diğer bölgeleri etkilemez.

Aşırı terlemenin etkin çözümlerinden biri olan Koltuk Altı Terleme Botoksu, kişileri sadece fizyolojik olarak değil aynı zamanda psikolojik olarak da olumlu etkileyen işlemlerden biridir.

Koltuk Altı Terleme Botoksu nedir?

Uygulama, aşırı terleme problemi yaşayan kişilere sunulan ameliyatsız estetik çözümlerden biridir. Günümüzün popüler uygulamalarından biri olan Koltuk Altı Terleme Botoksunda amaç; terlemeyi tamamen önlemek değil, aşırı terleme problemini azaltmaktır.

Koltuk Altı Terleme Botoksu nasıl yapılır?

Uygulama, klinik ortamda yapılan bir işlemdir. Ortalama 10 dakikada tamamlanan işlemde, koltuk altında belirli noktalara botoks işlemi uygulanır. Uygulama neredeyse ağrısı ve acısız diyebileceğimiz bir işlemdir. Bununla birlikte, bir enjeksiyon uygulaması olduğu için ağrı eşiği düşük bazı hastalarımızda, işlem öncesinde uygulama alanına anestetik krem uygulanır. Böylelikle işlem süresince hastalarımızın ağrı veya acı hissetmesi engellenir.

Koltuk Altı Terleme Botoksu, güvenilir ve konforlu işlemlerden biridir.

Koltuk Altı Terleme Botoksu neden ihtiyaç duyulur?

Uygulamaya pek çok nedene bağlı olarak ihtiyaç duyulabilir. Bunlardan ilki sosyal ihtiyaçlardır.

Terleme, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu bir eylem olmakla birlikte aşırı terleme bir problemdir ve kişileri sosyal hayattan izole eder.

Aşırı terleme problemi yaşandığında koltuk altında kişiyi rahatsız edecek derecede ıslaklık olur. Bununla birlikte, kıyafetlerin koltuk altlarında da çeşitli sarı lekelenmeler meydana gelir. Bu da kişinin öz güvenini etkileyen, girdiği ortamlarda kendisini rahatsız hissetmesine neden olan, ikili ilişkilerden kendini izole etmesine sebebiyet veren bir problemdir.

Bu problemleri geride bırakmak ve daha sağlıklı ilişkiler kurarak gün içerisinde kendini daha iyi hissetmek isteyen kişilerin başvurduğu bir uygulama olan Koltuk Altı Terleme Botoksu, etkin sonuçlar alınan ameliyatsız estetik uygulamalardan biridir.

Koltuk Altı Terleme Botoksu için kimler uygun adaydır?

Hemen hemen her botoks uygulamasında olduğu gibi Koltuk Altı Terleme Botoksu işleminde de yaş sınırı vardır. Yaş sınırının gerekliliğini karşılayan ve aşırı terleme problemi yaşayan her kadın ve erkek koltuk altı botoksu için uygun birer adaydır. Bununla birlikte, işlem enjeksiyon içeren bir uygulama olduğu için uygulama alanında kişilerin açık yarasının bulunmaması önemlidir.

Koltuk Altı Terleme Botoksu kimlere yapılamaz?

Koltuk Altı Terleme Botoksu, güvenilir ve konforlu bir işlem olmakla birlikte maalesef her hasta grubu için uygun bir işlem değildiri 18 yaşın altında olan veya yaş sınırı bulunmayıp hamilelik döneminde olan ya da emzirme döneminde olan kişiler koltuk altı botoksu için uygun adaylar değildirler.

Özellikle hamilelik ve emzirme döneminde olan kişilere botoks işleminin yapılmamasının nedeni, botoks uygulamasının bebekler üzerindeki etkisinin yeterince bilinmemesidir. Dolayısıyla yeterli bilimsel araştırma olmadığı için bu dönemlerde botoks uygulaması önerilmemektedir.

Koltuk Altı Terleme Botoksu fiyatları

Koltuk Altı Terleme Botoksu fiyatları, pek çok farklı etkene bağlı olarak değişiklik gösterir. Hemen hemen her merkezin kendine özel bir fiyat politikası vardır. Bununla birlikte; işlemi yapan kişinin uzmanlığı, kullanılan botoks miktarı gibi etkenler de Koltuk Altı Terleme Botoksunun fiyatlarını etkilemektedir.

Ülkemizdeki yönetmelikler gereği sağlık sektöründe faaliyet gösteren merkezlerin kendi web sitelerinde uygulamalara dair fiyat bilgisi paylaşması yasaktır. Bu nedenle eğer siz de Koltuk Altı Terleme Botoksu fiyatlarını merak ediyor ve işlemle ilgili detaylı bilgiye ulaşmak istiyorsanız merkezimizin telefon numaralarından veya sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Koltuk Altı Terleme Botoksu ile hangi uygulamalar kombine olarak yapılabilir?

Ameliyatsız estetik uygulamalar söz konusu olduğunda günümüzde yaygın olarak yapılan işlemlerden biri olan botoks uygulamasının pek çok farklı alanda kullanımı mevcuttur. Bununla birlikte yaygın olarak kırışıklık ve terleme tedavisinde kullanılan botoks işlemi, gerek sağladığı güvenli uygulama gerekse uygulama sonrası hastaların herhangi bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaması nedeniyle birçok farklı ameliyatsız estetik uygulamayla kombine olarak yapılabilir.

Söz konusu botoksu olduğunda çeşitli dolgu uygulamalarıyla botoks işlemleri sıklıkla kombine olarak yapılabilmektedir.

Aşırı terleme problemi yaşayan birçok kadın ve erkeğin kurtarıcısı Koltuk Altı Terleme Botoksu ile ilgili merak edilen soruları ve cevaplarını sizler için derledik. Ayrıca uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Daisy Poliklinik Nişantaşı

Sıkça Sorulan Sorular

Koltuk Altı Terleme Botoksu ağrılı mıdır?

İşlem neredeyse ağrısız ve acısız diyebileceğimiz konforlu bir uygulamadır. Uygulamadan önce işlem alanına sürülen anestetik kremler sayesinde Koltuk Altı Terleme Botoksu, hastalar için konforlu bir şekilde tamamlanabilmektedir.

Koltuk Altı Terleme Botoksu sonrası ne zaman sosyal hayata dönülür?

Koltuk Altı Terleme Botoksu, sosyal hayatı kesintiye uğratmayan uygulama sonrası hastaların rahatlıkla günlük rutinlerine dönebildiği bir işlemdir. Ortalama 5 ila 7 gün içerisinde etkisini göstermeye başlayan Koltuk Altı Terleme Botoksu sonrası hastalar rahatlıkla sosyal hayatlarına devam edebilirler.

Koltuk Altı Terleme Botoksu yaş sınırı var mı?

Hemen hemen her botoks uygulamasında olduğu gibi Koltuk Altı Terleme Botoksu uygulamasında da yaş sınırı 18’dir. Koltuk Altı Terleme Botoksu için kişilerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.
Bize Ulaşın

Daisy Poliklinik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Alın ve Kaş Arası Botoks
  Alın ve Kaş Arası Botoks

  Alın ve Kaş Arası Botoks : Yaşayan bir doku olması sebebiyle cildimiz, zamanla pek çok farklı deformasyona maruz kalır. Bu deformasyonlar, genetik fa..

  Devamı >
  Koltuk Altı Terleme Botoksu
  Koltuk Altı Terleme Botoksu

  Koltuk Altı Terleme Botoksu : Söz konusu ameliyatsız estetik olduğunda belki de işlemler arasında en popüler olan ve pek çok farklı alanda kullanılan ..

  Devamı >
  Masseter Botoks
  Masseter Botoks

  Masseter Botoks : Günümüzün medikal teknolojileri sayesinde artık pek çok ameliyatsız estetik uygulamayla birçok problemin çözümünü sağlayabiliyoruz. ..

  Devamı >