Schwarzy (Kas Güçlendirme)

Schwarzy (Kas Güçlendirme)

Schwarzy İle 30 Dakikada 30 Bin Mekik

Schwarzy (Kas Güçlendirme) : Her yönüyle, adeta A’dan Z’ye görsel bir dünyada yaşıyoruz. Görünüşümüz, zaman zaman tavırlarımızın ve seçimlerimizin önüne geçiyor. Yeni tanıştığımız insanlarda bıraktığımız ilk intibahda etkili oluyorlar. Görselliğin böylesine ön planda olması iyi mi yoksa kötü bir şey mi olduğu kuşkusuz ki tartışmaya açık bir konu. Ancak hemen hemen herkesin buluştuğu ortak bir nokta var ki o da görünümümüze dikkat ettikçe yeni insanlarla tanışmanın ve iletişim kurmanın çok daha kolay olduğudur.

Peki görünüme dikkat etmek ne demek?

Son moda kıyafetler, ayakkabılar veya kadınlar için abartılı makyajlar erkekler için saç spreyinden adeta kaskatı kesilmiş dikkat çeken saç kesimleri mi?

Görünüme dikkat etmek ne demek?

Hemen söyleyelim, görünümünüze dikkat etmek demek daha genç ve sağlıklı görünmek, akıp giden zamana her yönüyle meydan okumaktır. Bundan belki birkaç yıl önce görünüme dikkat etmenin tanımı daha farklıydı hatta belki gelecekte de daha farklı olacaktır, ancak günümüzde bir kişinin görünümüne dikkat etmesi demek; yaşının en iyi versiyonunda görünmesi demektir.

Dengeli ve sağlıklı beslenmesinin yan ısıra cildine dikkat etmesi, biçimli bir vücuda sahip olması, mümkün mertebe ideal kilosunda olması, günümüzün “kendine dikkat etme” tanımının içerisinde yer almaktadır.

Görünümümüze dikkat etmezsek ne olur dediğinizi duyar gibiyiz. Hemen söyleyelim, her ne kadar kendimizle barışık bir hayat sürsek de bir noktadan sonra aynadaki görüntümüzle sorun yaşamaya başlayabilir, içimize kapanabilir dahası kendimizi sosyal çevrelerden soyutlayabiliriz.

Kadın veya erkek farketmeksizin bir kişinin görünümüne dikkat edebilmesi için sadece farkındalığı olması yetmez aynı zamanda zamanı da olması gerekir. Günümüzün yüksek yaşam temposunu göz önünde bulundurduğumuzda birçok kadın ve erkeğin kendine yeterince zaman ayıramamaktan şikayetçi olduğunu, kendilerine dikkat etmek isteseler dahi bunun için yeterince zaman bulamadıklarını biliyoruz. Neyse ki günümüzün yaşam şartları her ne kadar bizlere yoğun bir yaşam temposu sunsa da aynı şartlar beraberinde daha pratik, etkin ve çözüm odaklı uygulamaları da bizlere sunuyor.

İşte Schwarzy, tam olarak bu uygulamalardan biri!

Schwarzy (Kas Güçlendirme) nedir?

Schwarzy veya bilinen bir diğer adıyla kas güçlendirme uygulaması, vücut şekillendirme işlemlerinde sıklıkla başvurduğumuz uygulamalardan biridir. Her ne kadar ismi kas güçlendirme olarak anılsa da Schwarzy uygulamasının yaptığı tek etki kas güçlendirme değildir.

Etkin bir vücut şekillendirme uygulaması olan Schwarzy, temelde, kasları çalıştırarak vücutta yağ yakımını sağlayan bir uygulamadır. Schwarzy  uygulamasını diğer vücut şekillendirme uygulamalarından ayıran en büyük özelliği de bu çalışma prensibidir. Birçok vücut şekillendirme uygulaması direkt yağlara etki ederken Schwarzy kaslarınızı elektromanyetik alan yaratarak çalıştırır. Böylelikle yağ yakımının yanı sıra işlem bölgesindeki kaslar şekillenir ve güçlenir.

Yağ yakımı, kaslar çalıştırılarak yapıldığı için günün sonunda elde edilen yeni vücut şekli, çok daha kalıcıdır.

Vücuttaki yağ kütlesini azaltırken kasları artıran bir işlem olan Schwarzy uygulaması, 30 dakikada 30.000 mekik etkisi yaratan bir işlemdir. Normal şartlarda bir kimsenin 30 dakikada 30 bin mekik çekmesi, kaslarını bu derece etkin şekilde çalıştırması mümkün değildir. Ancak Schwarzy uygulamasının özel (TOP-FMS) çalışma prensibi sayesinde işlem esnasında kaslarda 30 bin mekik etkisi yaratılır.

Schwarzy uygulaması, her türlü spor geçmişi olan veya olmayan herkes için uygundur. Bu işlemde 2 temel modül vardır. İlk modül olan başlangıç modülünde kaslar aerobik etkisiyle yavaş yavaş şekillendirilir. Yeterli gelişme elde edilen hastalarda ikinci modüle geçilir. Bu modül, hali hazırda yeterli kas kitlesi olan ancak kaslarını güçlendirerek vücut şeklini korumak isteyen kişilere uygulanır.

schwarzy mekik

Schwarzy (Kas Güçlendirme) ne işe yarar?

Hem yağ yakımı hem de kasları güçlendirmede etkili olan Schwarzy uygulaması sayesinde hastalar, düzenli spor yapıyormuşçasına etkin bir kas kütlesine ulaşabilirler. Ayrıca elde ettikleri yeni vücut şekillerini diğer uygulamalara oranla çok daha etkili ve uzun soluklu koruyabilirler.

Schwarzy kas güçlendirme uygulaması, vücuttaki kasları çalıştırarak yağ yaktığı için kişilerin zinde bir yaşam sürmesine de katkı sağlar.

Schwarzy (Kas Güçlendirme) nasıl yapılır?

Merkezimizde, 30 dakikalık seanslar halinde yapılan bir işlem olan Schwarzy kas güçlendirme işleminde, önce danışanlarımızın vücutlarını analiz ediyor ardından onlara özgü bir uygulama protokolü oluşturuyoruz.

İşlem planına karar verildikten sonra Schwarzy cihazımızı ilgili bölgeye yerleştiriyoruz. Schwarzy uygulamasının yuvarlak, oval ve kavisli pedleri bulunmaktadır. Bu pedler sayesinde vücudun birçok farklı yerinde etkin sonuçlar alabiliyoruz.

Seanslar halinde yapılan Schwarzy uygulamasında seans sayısı hastaların vücut tipine göre belirleniyor.  Ortalama 30 dakika süren seanslar genellikle haftada 2 defa uygulanıyor.

Schwarzy (Kas Güçlendirme) nasıl etki eder?

Schwarzy uygulaması kasların stimüle edildiği bir uygulamadır. Schwarzy uygulamasının bünyesinde bulunan elektromanyetik dalgalar, işlem bölgesindeki kasların uyarılmasını sağlar. Böylelikle kısa sürede kaslar maksimum derecede uyarılarak şekillenir ve güçlenir.

Schwarzy uygulamasının bir seansında elde edilen kas uyarımı, aynı sürede yapılan herhangi bir fonksiyonel antremandan çok daha fazladır.

Schwarzy (Kas Güçlendirme) ne kadar kalıcıdır?

Etkin bir vücut şekillendirme uygulaması olan Schwarzy, kasların çalıştırıldığı bir sistem olduğu için hastalara uzun soluklu sonuçlar sunar. Bununla birlikte söz konusu vücut şekillendirme uygulamaları olduğunda işlemin kalıcılığının hastaların yaşamsal alışkanlıklarıyla doğru orantılı olduğu da unutulmamalıdır.

Schwarzy (Kas Güçlendirme) kimlere uygulanmaz?

Schwarzy uygulaması elektromanyetik dalgalarla kasları uyaran bir sistemdir. Bu nedenle hamilelere, emziren annelere, işlem bölgesinde açık yarası bulunanlara, şiddetli varis problemi olanlara ve kalp pili takan hastalara uygulanmamaktadır.

Schwarzy (Kas Güçlendirme) kimlere uygulanır?

Daha biçimli bir vücut isteyen ancak spor ve diyet için yeterli vakti bulamayan, vücudundaki dirençli bölgesel yağlardan şikayet eden ve kas kütlesini güçlendirmek isteyen kadın ve erkekler Schwarzy uygulaması için uygun birer adaydır.

Kalça şekillendirme, bacak inceltme ve sıkılaştırma, popo sıkılaştırma, kol sıkılaştırma ve kollardaki kas kütlesini artırmak için ideal bir uygulama olan Schwarzy işlemi, bu bölgelerde cilt gevşemeleri ve yağlanma problemi yaşayan kişiler için ideal uygulamalardan biridir.

Schwarzy (Kas Güçlendirme) tehlikeli mi?

Schwarzy kas güçlendirme uygulaması, güvenilir ve konforlu bir uygulamadır. İşlem esnasında hastalara herhangi bir kesi, enjeksiyon veya iğneli bir işlem uygulanmaz. Uygulama, cilt yüzeyine yerleştirilen pedler sayesinde yapılır ki bu pedlerin cilt üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi yoktur.

Schwarzy Mekik fiyatları nedir?

Schwarzy, seanslar halinde yapılan bir işlemdir. Kişiye özel protokollerle uygulandığı için Schwarzy  fiyatı, ihtiyaç duyulan seans sayısına ve uygulama protokolüne göre değişiklik gösterir.

Schwarzy kas güçlendirme uygulamasının seans fiyatlarıyla ilgili bizlere sosyal medya hesaplarımızdan veya kliniğimizin iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.

Schwarzy (Kas Güçlendirme) yan etkileri var mı?

Schwarzy kas güçlendirme uygulamasının bilenen bir yan etkisi bulunmamaktadır. Sadece aşırı kas çalışmasına bağlı olarak işlemden sonra hastalar kısmi yorgunluk hissedebilirler.

Etkin bir vücut şekillendirme uygulaması olan Schwarzy veya bir diğer adıyla kas güçlendirme uygulamasıyla ilgili merak edilenleri sizler için derledik! Ayrıca uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Schwarzy (Kas Güçlendirme) uygulaması için iş yerinden kaç gün izin almak gerekir?

Schwarzy uygulaması, klinik ortamda yapılan ve hastaların sosyal hayatını aksatmayan bir uygulamadır. İşlemden hemen sonra hastalar rahatlıkla sosyal hayatlarına geri dönebilir, günlük rutinlerine devam edebilirler. Bu kapsamda, Schwarzy uygulaması için hastaların iş yerinden izin almalarına da gerek yoktur. Bir öğle arası vakitte dahi rahatlıkla Schwarzy uygulamasını yaptırabilirler.

Schwarzy (Kas Güçlendirme) uygulamasında ağrı, acı olur mu?

Kas güçlendirme uygulaması, ağrısız ve acısız bir işlemdir. Uygulamadan sonra hastalar yoğun kas çalışımı nedeniyle kendilerini hafif derecede yorgun hissedebilirler. Bu beklenen bir durumdur. Ancak işlem esnasında herhangi bir ağrı veya acı söz konusu değildir.

Schwarzy (Kas Güçlendirme) uygulamasında yaş sınırı var mı?

Schwarzy kas güçlendirme uygulamasında yasal bir yaş sınırı söz konusu değildir. Ancak gelişme çağındaki kişilerin metabolizmaları hali hazırda hızlı çalıştığı ve kas gelişimleri yetişkinlere göre çok daha kolay olduğu için Schwarzy uygulaması, 18 yaşın altındakilere önerilmemektedir.
Bize Ulaşın

Daisy Poliklinik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Saten Vücut Germe
  Saten Vücut Germe

  Saten Vücut Germe : Söz konusu yaş almak olunca pek çok kişinin aklına her ne kadar ilk etapta yüzümüz gelse de aslında cildimiz bir bütündür ve bizle..

  Devamı >
  Lenf Drenaj
  Lenf Drenaj

  Lenf Drenaj : Fit ve biçimli bir vücuda sahip olmak her kadın ve erkeğin hayali olsa da her zaman doğal olarak mümkün olmayabilir. Spor ve diyetin vüc..

  Devamı >
  Q Switch Lazer ile Tüy Sarartma
  Q Switch Lazer ile Tüy Sarartma

  Q Switch Lazer ile Tüy Sarartma : İstenmeyen tüyler kuşkusuz görünümüne özen gösteren pek çok kişinin ortak problemlerinden biridir. Günümüzde söz kon..

  Devamı >
  Genital Estetik
  Genital Estetik

  Genital Estetik : Her ne kadar söz konusu sağlık olduğunda utanma olmaz denilse de bazı durum ve koşullar hastaların kendini anlatırken çekinmesine, u..

  Devamı >
  Emtone Selülit Tedavisi
  Emtone Selülit Tedavisi

  Emtone Selülit Tedavisi Emtone Selülit Tedavisi : Fit bir görünümün vazgeçilmezi kabul edilen selülitten arınmış pürüzsüz bacaklara kavuşmak, kuşkusu..

  Devamı >
  Dövme Sildirme
  Dövme Sildirme

  Dövme Sildirme : Hayatımız boyunca kendimiz için iyi ve güzel olduğu kadar kötü ve yanlış kararlar da verebiliriz. Bu, insan olmanın gerekliliklerinde..

  Devamı >
  BTL Exilis Ultra 360
  BTL Exilis Ultra 360

  BTL Exilis Ultra 360 : Her ne kadar büyük oranda özgür bir dünyada yaşıyor olsak da yaşadığımız toplum, aile düzenimiz, gelenek ve göreneklerimiz nede..

  Devamı >
  Schwarzy (Kas Güçlendirme)
  Schwarzy (Kas Güçlendirme)

  Schwarzy İle 30 Dakikada 30 Bin Mekik Schwarzy (Kas Güçlendirme) : Her yönüyle, adeta A’dan Z’ye görsel bir dünyada yaşıyoruz. Görünüşümüz, zaman zam..

  Devamı >