English English

Ameliyatsız Göz Çevresi Gençleştirme

Ameliyatsız Göz Çevresi Gençleştirme

Ameliyatsız Göz Çevresi Gençleştirme : Yaşlanma belirtileri ilk nerede ortaya çıkıyor derseniz, göz çevremizde deriz. Yüzümüz, yukarıdan aşağıya doğru yaşlanan bir yapıya sahiptir. Bu nedenle göz çevresi yaşlanmanın belirtilerinin ilk ortaya çıktığı yerlerden biridir.

Yaş aldıkça, üst göz kapağındaki yağ yastıkçıkları fıtıklaşmaya, deforme olmaya başlar. Göz altlarında ise zamanla koyu halkalanmalar ve çökmeler kendini gösterir. Bu cilt çökmeleri giderek yoğunlaşırken kaz ayağı dediğimiz, göz kenarlarında, şakak bölgemiz hemen altında birbirine paralel çizgiler ortaya çıkmaya başlar. Böylelikle göz çevresi, zamana yenik düşerek değişip dönüşmeye aynı zamanda da bizleri daha da yaşlı göstermeye başlar.

Gözler, yeni biriyle tanıştığımızda ilk baktığımız yerlerden biridir.

Doğru bir iletişim kurarken mutlaka göz teması kurar, iletişimimizi bakışlarımızla tamamlarız. Hal böyle olunca da göz çevresi yaşlanmaya yenik düşerken karşımızdaki insanların bizde ilk gördüğü şey de çökmüş göz çevresi olur. Bu durumu düzeltmek mümkün mü veya nasıl düzeltilebilir kısmına gelmeden önce şunu belirtmekte fayda görüyoruz; göz çevresi hassas bir yapıya sahiptir. Göz kapakları ve göz altlarındaki deri, yüzümüzün diğer bölgelerine göre çok daha incedir bu nedenle bu bölgelere hassas müdahale yapılması gerekir. Aksi takdirde göz çevresinde yepyeni deformasyonlar ortaya çıkabilir. Mesela bunun en çok rastlanan örneği de çoğu zaman yanlış şekilde yapılan göz altı dolgularıdır. Yanlış yapılan göz altı dolguları sonrasında genellikle ciltte aydınlanma yerine yeni morluklar kendini gösterir.

Göz çevresi hem çeşitli hem de hızlı şekilde yaşlanan bir yapıya sahiptir. Göz çevresinde yaşlanma gerçekleştikçe sadece cildin elastikiyeti kaybolmaz aynı zamanda cilt altındaki yağ dokuları da tahrip olur bu nedenle göz çevresinde bir gençleştirme yapılacaksa mutlaka kombine uygulamalara başvurulmalı, bölge her yönüyle değerlendirilmelidir. Daisy Poliklinik ailesi olarak danışanlarımıza ameliyatsız göz çevresi gençleştirme seçenekleri sunuyoruz. Böylelikle hem daha genç bir görünüme kavuşmalarına katkı sağlıyor hem de onların olası bir göz kapağı ameliyatı olmalarının önüne geçiyoruz.

Göz kapağı ameliyatları tehlikeli mi ki? dediğinizi duyar gibiyiz. Hayır, değiller. Ancak günün sonunda belirli bir iyileşme süreci gerektiren ve hastaların narkoz aldıkları bir işlemdir. Dolayısıyla ameliyatsız seçenekler, her zaman olduğu gibi daha konforlu ve pratiktirler.

Danışanlarımıza ameliyatsız göz çevresi gençleştirme seçeneklerini sunarken hem birçok farklı yaklaşımı benimsiyor hem de göz çevresindeki yaşlanma belirtilerini pek çok farklı yönden ele alıyoruz.

Ameliyatsız Göz Çevresi Gençleştirme Uygulamalarında Hangi Teknolojilerden Faydalanıyorsunuz?

Ameliyatsız göz çevresi gençleştirme uygulamaları kapsamında ilk başvurduğumuz uygulamalardan biri olan BTL Exilis Elite ile adeta saten yüz germede olduğu gibi göz çevresinde de saten pürüzsüzlüğünü yakalamak için seanslar halinde uygulamalar yapıyoruz.

BTL Exilis Elite’ın bünyesinde bulunan radyofrekans ve ultrason enerjileri sayesinde hem cildin toparlanmasını sağlıyor hem de kollajen üretimini tetikleyerek ciltte doğal onarım sürecini başlatıyoruz. Başlattığımız bu doğal onarım süreci sayesinde ciltteki bağ dokular kısalıp sıkılaşıp güçlenirken göz çevresindeki kırışıklıklar da yerini daha gergin ve genç bir görünüme bırakıyor.

Güzel ve genç bir göz çevresi için sadece saten etkisi yaratan BTL Exilis Elite uygulamak yeterli mi derseniz hemen söyleyelim; bazı hastalarda bu uygulama tek başına yeterli olmakla birlikte bazılarında ek uygulamalara da ihtiyaç duyulmaktadır. Örneğin ameliyatsız göz çevresi gençleştirme işlemlerinde başvurduğumuz bir diğer uygulama da iğnesiz mezoterapi olarak da bilinen Frozen Eyes uygulamasıdır.

Frozen Face işleminin göz çevresine uygulanan hali olan Frozen Eyes uygulamasında amaç; göz çevresini vitamin, mineral ve aminoasitlerle besleyerek göz çevresindeki cildin kalitesinin artmasına yardımcı olmak böylelikle daha aydınlık ve canlı bir göz çevresi elde etmektir.

Kliniğimizde gerçekleştirdiğimiz ameliyatsız göz çevresi gençleştirme uygulamalarında, göz çevresi bir bütün olarak ele alınmakta ve yaşlanma belirtilerine neden olan her bir doku kendine özel uygulamalarla onarılmaktadır. Bu onarım sürecinde kullandığımız ultrason ve radyofrekans dalgaları ve mezoterapi işlemlerinin yanı sıra yılların vazgeçilmez uygulaması botoks da yine ameliyatsız göz çevresi gençleştirme işlemlerinde en büyük yardımcılarımızdan biridir. Özellikle kaz ayağı olarak tabir ettiğimiz, göz kenarlarında birbirine paralel olarak ortaya çıkan ve müdahale edilmediği takdirde şakak bölgesinin alt kısmına doğru ilerleyip derinleşen kırışıklıklar olan kaz ayaklarının etkin çözümü, daima botoks enjeksiyonlardır.

Hemen hemen her problemde olduğu gibi söz konusu göz çevresindeki deformasyonlar olduğunda da doğru bir çözüme ulaşmak için göz çevresi her yönüyle ele alınmalı ve kombine uygulamalar yapılmalıdır. Tabii bu uygulama protokollerinde danışanlarımızın cilt durumu ve maruz kaldıkları deformasyona göre bir yol izlenmektedir. Bu kapsamda örneğin bazı danışanlarımız Frozen Eyes olarak da bilinen iğnesiz mezoterapi işlemine ihtiyaç duymayabilir.

İşlemlerin seyrine dair en doğru yola konsültasyon görüşmesinden sonra karar verilir.

Ameliyatsız göz çevresi gençleştirme uygulamaları için yapılan konsültasyon görüşmesinde hem kişiye özel uygulama protokolü hazırlanmakta hem de yapılacak işlemler doğrultusunda uygulamaların fiyat bilgisi paylaşılmaktadır.

Yeni nesil etkin ameliyatsız göz çevresi tedavisi ile ilgili merak edilen soruları ve cevaplarını sizler için derledik! Ayrıca uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Ameliyatsız göz çevresi gençleştirme fiyatları nedir?

Ameliyatsız göz çevresi uygulamaları kapsamında yapılan işlemlerin fiyatları hem merkezlere hem de işlemi yapan kişiye göre değişiklik gösterir. Bununla birlikte eğer işlem seanslar halinde yapılıyorsa yine kişinin ihtiyaç duyduğu seans sayısına göre de fiyat değişmektedir. Bununla birlikte, yukarıda da bahsettiğimiz gibi ameliyatsız göz çevresi uygulamaları kapsamında gerçekleştirdiğimiz işlemlerin her biri, göz çevresinde yaşlanma belirtileri görülen her danışan için gerekli olmayabilir. Bazı danışanlarda her işleme başvurulurken bazılarında sadece BTL Exilis Elite dahi yeterli olabilir. Bu nedenle, söz konusu ameliyatsız göz çevresi gençleştirme olduğunda sabit bir fiyattan söz etmek pek mümkün değildir. Bununla birlikte ülkemizdeki yönetmelikler gereği sağlık sektöründe faaliyet gösteren merkezlerin web sitelerinde uygulamalara dair fiyat bilgisi paylaşması yasaktır. Bu nedenle eğer siz de ameliyatsız göz çevresi işlemlerine ihtiyaç duyuyor ancak öncesinde bütçe bilgisini merak ediyorsanız, web sitemizdeki iletişim formunu doldurabilir veya merkezimizi arayıp bilgi alabilirsiniz.

Ameliyatsız göz çevresi gençleştirme uygulamaları güvenli mi?

Doğru bir planlama ve uzman bir ekip tarafından yapılan her ameliyatsız estetik işlemi güvenli, bir o kadar da konforlu işlemlerdir. Bu kapsamda eğer ameliyatsız göz çevresi gençleştirme uygulamaları için tecrübeli bir ekibi ve merkezi tercih ettiyseniz o zaman endişelenmenizi gerektirecek herhangi bir durum yoktur. Bununla birlikte eğer yeterli araştırma yapmadan birinci sınıf ürünler kullanmayan bir merkezi tercih ettiyseniz o zaman göz çevrenizde yeni deformasyonların ortaya çıkma riski vardır çünkü göz çevresi, yüzümüzün diğer bölgelerine göre çok daha ince ve hassas bir cilt yapısına sahiptir.

Ameliyatsız göz çevresi gençleştirme uygulamaları sonrasında sosyal hayata ne zaman dönebilirim?

Daisy Poliklinik ailesi olarak kliniğimizde ameliyatsız göz çevresi uygulamaları kapsamında gerçekleştirdiğimiz tüm işlemler konforlu olmakla birlikte sosyal hayatı kesintiye uğratmayan işlemlerdir. Bu uygulamalardan sonra rahatlıkla sosyal hayatınıza geri dönebilir ve günlük rutinlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ameliyatsız göz çevresi gençleştirme uygulamaları sonrasında sosyal hayatınıza ara vermenize veya iş yerinden bu uygulamalar için izin almanıza gerek yoktur.
Bize Ulaşın

Daisy Poliklinik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Leke Tedavisi
  Leke Tedavisi

  Cilt Lekeleri Tedavileri Leke Tedavisi : Yıllar geçtikçe ve bizler yaş aldıkça cildimiz pek çok deformasyona maruz kalır. Çevresel faktörler, beslenm..

  Devamı >
  Kırışıklık Tedavisi
  Kırışıklık Tedavisi

  Kırışıklık Tedavisi : Zaman akıp gidiyor ve bizler de yaşlanıyor, kırışıyor, buluşuyoruz. Gün geçtikçe cildimiz matlaşıyor ve deformasyonlara daha da ..

  Devamı >
  Gözenek Sıkılaştırma
  Gözenek Sıkılaştırma

  Gözenek Sıkılaştırma : Cildimiz gözenekli bir yapıya sahiptir. Bu gözenekli yapı bizler için hem pek çok avantaj sağlamakta hem de dezavantaj birçok d..

  Devamı >
  Ameliyatsız Yüz Germe
  Ameliyatsız Yüz Germe

  Ameliyatsız Yüz Germe : Güzel yaş almak söz konusu olduğunda kuşkusuz ki gergin, sıkı ve parlak bir cildin önemi çok büyüktür. Güzel yaş almanın alame..

  Devamı >
  Ameliyatsız Vücut Germe
  Ameliyatsız Vücut Germe

  Ameliyatsız Vücut Germe : Fit bir vücuda sahip olmanın altın kuralı nedir diye sorsak kuşkusuz ki birçok kişi bu soruya kilo vermek, zayıflamak, zayıf..

  Devamı >
  Ameliyatsız Popo Dikleştirme
  Ameliyatsız Popo Dikleştirme

  Ameliyatsız Popo Dikleştirme ve Popo Sarkması Tedavisi : Kalkık ve biçimli kalçalar kuşkusuz ki hem kadınların hem de erkeklerin ortak hayallerinden b..

  Devamı >
  Ameliyatsız Gıdı Estetiği
  Ameliyatsız Gıdı Estetiği

  Ameliyatsız Gıdı Estetiği : Güzellik, bütünsel bir kavramdır. Güzellik kavramının içerisinde estetik, sağlık, oran ve orantı bulunur. Bir durumun, ola..

  Devamı >