Elmacık ve Nazolabial Dolgu

Elmacık ve Nazolabial Dolgu

Elmacık ve Nazolabial Dolgu : Yüzümüz yapısı gereği yukarıdan aşağıya doğru yaşlanır. Yaş aldıkça cilt altındaki yağ dokuları erimeye başlar. Bu da cildimizde, belirli bölgelerde, çeşitli çöküklüklere neden olur. Bu çöküklüklerin ortaya çıkmasıyla birlikte cildimiz ,cilt altı boşaldığı için, gevşemeye meyilli hale gelir.

Böyle bir durumda cildimize en hızlı şekilde müdahale etmemiz gerekir. Aksi halde bu cilt gevşemeleri ve çöküklükler daha da derinleşerek bizleri olduğumuzdan çok daha yaşlı ve yorgun gösterir. Günümüzün medikal teknolojileri söz konusu olduğunda artık güzel yaş almak için pek çok farklı uygulamadan yararlanabiliyoruz. Bu uygulamalar arasında özellikle dolgu uygulamalarının güzel yaş alma da ayrı bir yeri olduğunu söylersek sanıyoruz ki yanılmış olmayız.

Dolgu uygulamaları arasında özellikle orta yüz hattını etkileyen ve kişinin daha dinamik, daha canlı bir yüz ifadesine kavuşmasını sağlayan Elmacık Dolgusu ya da başka bir deyişle Elmacık Kemiği Dolgusu ve Nazolabial Dolgu, özellikle yaşının en iyi versiyonunda görünmek isteyen pek çok kadın ve erkeğin sıklıkla tercih etti uygulamalardır.

Elmacık ve Nazolabial Dolgu nedir?

Elmacık ve Nazolabial Dolgu nedir, bu bölgelere yapılan dolguların yararları nelerdirden bahsetmeden önce Elmacık bölgesinden ve Nazolabial bölgesinden bahsetmek gerekir.

Nazolabial bölge dediğimiz yer, burun kanatları ile dudak kenarları arasında kalan bölgedir. Bu bölgede, yaş almaya bağlı olarak cilt altı dokuların erimesiyle oluk şeklinde deformasyonlar meydana gelir.

Yüzün her iki tarafında ortaya çıkan bu oluklu görünüme müdahale edilmediği takdirde bu oluklar giderek derinleşir ve kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterir.

Elmacık bölgesi ise yanakların üst kısmında yer alan Elmacık kemiğinin olduğu bölgedir. Bu bölgede yaş almaya bağlı olarak pek çok deformasyonlar meydana gelir. Bu bölgenin hacimsiz olması hem kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterir hem de günümüzde ideal güzellik formu olarak kabul edilen kişinin oval yüz hattına kavuşmasının önünde engel olur.

Elmacık ve Nazolabial Dolgu nedir dersek de az önce bahsettiğimiz oluklu görünümün hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla doldurularak yüze hacim kazandırılması ve yine Elmacık bölgesinde, elmacıkların daha dolgun görünmesini sağlayarak kişinin yukarıdan aşağıya doğru daralan bir yüz formuna kavuşmasını sağlayan uygulamalardan biridir.

Normal şartlarda Elmacık bölgesi ve Nazolabial bölge yüzdeki iki farklı bölgedir. Ancak birbirine yakın olan bu iki bölgede, orta yüz hattı dediğimiz bu bölgede, meydana gelen deformasyonlar genellikle kombine şekilde tedavi edilir. Bunun nedeni de estetikte bütünsel yaklaşım felsefesi kapsamında yaşlanma problemlerinin bir bütün olarak ele alınmasıdır.

Elmacık ve Nazolabial Dolgu nasıl yapılır?

Dolgu uygulamaları klinik ortamda yapılan işlemlerdir. Her bir bölgenin dolgu uygulaması, ortalama 10-15 dakikada tamamlanır. İşlem oldukça konforlu ve basit diyebileceğimiz pratik bir işlemdir. Hatta kısa sürmesi ve iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaması nedeniyle pek çok kişinin bir öğle arası vakitte yaptırabileceği bir uygulamadır.

Elmacık ve Nazolabial Dolgu uygulamaları, öncesinde kişinin yüzü temizlenir ve bölgeler sterilize edilir. Bu noktada, eğer kişide makyaj varsa çıkartılır. İşlem bölgeleri sterilize edildikten sonra

Nazolabial bölgeye ve Elmacık bölgesine anestetik etki gösteren topikal kremler sürülür.

Böylelikle işlem esnasında hastaların ağrı ya da acı hissetmesinin önüne geçilir. İşlem bölgelerinde yeterli uyuşma sağlandıktan sonra uygulama, özel ince uçlu iğnelerle yapılır. Kullanılacak dolgu miktarı, kişiden kişiye değişiklik gösterir.

Elmacık ve Nazolabial Dolgu neden ihtiyaç duyulur?

Bu işlemlere ihtiyaç duyulmasının en büyük nedeni, daha genç ve daha dinamik yüz hatlarına sahip olmaktır. Özellikle Elmacık bölgesinin zamanla aşağıya doğru sarkmaya meyilli hale gelmesi ve burun kanatları ile dudak kenarları arasında oluklu görünümün oluşması, müdahale edilmediği takdirde kişileri çok yaşlı ve yorgun gösterir. Bu nedenle Elmacık ve Nazolabial dolgu uygulamalarının temel amacı, kişinin daha genç ve daha hacimli bir yüze sahip olmasıdır.

Bununla birlikte, özellikle Elmacık dolgusu dediğimiz ya da Elmacık kemiği dolgusu olarak da bilinen dolgu uygulaması kişilerin oval yüz hattına kavuşmak istedikleri zaman da başvurduğu uygulamalardan biridir.

Elmacık bölgesine yapılan dolgu işlemleri sayesinde yanaklar daha çukurda kalıp elmacıklar daha hacimli olacağı için kişiler yukarıdan aşağıya doğru, yani alın bölgesinden çene ucuna doğru daralan, oval bir yüz hattına sahip olur. V yüz şekli de denilen bu şekil, günümüzde ideal güzellik formu olarak kabul edilmektedir.

Elmacık ve Nazolabial Dolgu için kimler uygun adaydır?

Güvenilir ve konforlu bir işlem olan Nazolabial dolguyla Elmacık dolgusu uygulamaları hemen hemen her kadın ve erkeğe güvenle uygulanabilen işlemlerdi. Hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapıldığı için etkin sonuçlar elde ettiğimiz dolgu uygulamalarında 18 yaş sınırı bulunur.

18 yaşını doldurmuş her kadın ve erkek; yan hastalıkları yoksa, olası bir hamilelik şüphesi yoksa ve işlem bölgesinde herhangi bir yara söz konusu değilse rahatlıkla, güvenle bu dolgu işlemlerini yaptırabilir

Elmacık ve Nazolabial Dolgu kimlere yapılamaz?

Söz konusu hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan işlemler olduğunda hemen hemen her işlemde uygun aday kriteri birbiriyle benzerlik göstermektedir.

Elmacık dolgusu ve Nazolabial dolgu uygulamalarında da mutlaka 18 yaş sınırı bulunmaktadır. Bununla beraber, işlem yapılacak bölgede kişilerin açık enfeksiyonunun olmaması önemlidir. Ek olarak, bebekler üzerindeki etkisi henüz tam olarak bilinmediği için bu tür enjeksiyon içeren işlemler hamilelere ve emziren annelere uygulanmamaktadır.

Elmacık ve Nazolabial Dolgu fiyatları

Günümüzde pek çok ameliyatsız estetik işlem olduğu gibi bu işlemleri yapan birçok da klinik bulunmaktadır. Söz konusu ameliyatsız estetik işlemler olduğunda bu işlemleri yaptırmak isteyen pek çok hastanın merak ettiği konulardan biri de işlemlerin fiyatlarıdır.

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki işlemin yapıldığı klinik, işlemde kullanılacak dolgu markası ve dolgu miktarı dolgu fiyatlarınaı direkt etkileyen faktörlerdir. Bununla birlikte, işlemi yapan kişinin uzmanlığı ve tecrübesi de dolgu uygulamalarında fiyatı etkileyen bir diğer faktördür.

Elmacık ve Nazolabial Dolgu ile hangi uygulamalar kombine olarak yapılabilir?

Elmacık Dolgusu ve Nazolabial Dolgu, hali hazırda beraber yapıldığında kombine olarak yapılan bir işlem gibi kabul edilebilir. Orta yüz hattında yapılan bu işlemler, hali hazırda sıklıkla beraber yapılmaktadır.

Bunun dışında, hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan tüm işlemlerle bu iki işlem rahatlıkla kombine olarak yapılabilir. Ek olarak, botoks uygulamaları veya cilt yüzeyine baskı uygulamayan çeşitli ameliyatsız estetik işlemler de rahatlıkla Elmacık ve Nazolabial Dolgu uygulamaları ile kombine şekilde yapılabilir.

Hyaluronik asit bazlı dermal dolgular dendiğinde ilk akla gelen işlemlerden biri olan Elmacık ve Nazolabial Dolgu uygulamaları ile ilgili merak edilenleri sizler için derledik. Ayrıca uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Elmacık ve Nazolabial Dolgu ağrılı mıdır?

İşlem, enjeksiyon içeren bir uygulama olduğu için pek çok kişi işlemin ağrılı veya acılı olduğunu düşünebilir. Halbuki uygulama öncesinde işlem bölgelerine uyguladığımız anestetik kremler sayesinde Elmacık ve Nazolabial Dolgu uygulamaları sırasında hastalar, herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler. Dolayısıyla bu yönden değerlendirdiğimizde Elmacık ve Nazolabial Dolgu uygulamaları, güvenilir oldukları kadar konforlu işlemlerdir de diyebiliriz.

Elmacık ve Nazolabial Dolgu sonrası ne zaman sosyal hayata dönülür?

Hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan birçok işlemde olduğu gibi Elmacık ve Nazolabial Dolgu uygulamaları da sosyal hayatı kesintiye uğratmayan işlemlerdir. Uygulamadan hemen sonra rahatlıkla sosyal hayata dönülebilir. Ancak dikkat edilmesi gereken bir husus var ki o da uygulamayı takip eden ilk hafta içerisinde solaryum veya spa gibi çok sıcak bölgelerden uzak durulması gerekliliğidir. Bununla birlikte, işlem alanını güneşin zararlı ışınlarından korumak da gerekmektedir.

Elmacık ve Nazolabial Dolgu yaş sınırı var mı?

18 yaşına kadar kişiler, gelişim aşamasında kabul edildikleri için pek çok ameliyatsız estetik işlemde 18 yaş sınırı bulunmaktadır. Elmacık ve Nazolabial Dolgu uygulaması da 18 yaş sınırının bulunduğu uygulamalardan biridir. Bu işlemleri yaptırabilmek için kişilerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.
Bize Ulaşın

Daisy Poliklinik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Jawline Çene Dolgusu
  Jawline Çene Dolgusu

  Jawline Çene Dolgusu : Genetik faktörler, yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan deformasyonlar veya kilo değişimleri akabinde yüzümüzde meydana gelen d..

  Devamı >
  Göz Altı Işık Dolgusu
  Göz Altı Işık Dolgusu

  Göz Altı Işık Dolgusu : Yaş almaya bağlı olarak yüzümüzde meydana gelen birçok deformasyona etkin çözüm sunan ameliyatsız estetik uygulamalar sayesi..

  Devamı >
  Elmacık ve Nazolabial Dolgu
  Elmacık ve Nazolabial Dolgu

  Elmacık ve Nazolabial Dolgu : Yüzümüz yapısı gereği yukarıdan aşağıya doğru yaşlanır. Yaş aldıkça cilt altındaki yağ dokuları erimeye başlar. Bu da ci..

  Devamı >
  Burun Dolgusu
  Burun Dolgusu

  Burun Dolgusu : Günümüzde her ne kadar ameliyatlar geçmişe oranla çok daha konforlu ve güvenilir bir şekilde yapılsa da günün sonunda ameliyat oldukla..

  Devamı >