Kollajen Lazeri (Red Touch)

Kollajen Lazeri (Red Touch)

Kollajen Lazeri (Red Touch Lazer): Güzel yaş almak günümüzün gelişen medikal teknolojileri sayesinde artık birkaç yıl öncesine kadar çok daha kolay ve pratik bir hal aldı. Öyle ki klinik ortamda birkaç dakikada yapılan üstelik anesteziye dahi ihtiyaç duyulmayan pratik ve konforlu işlemlerle ciltte onarım başlatabiliyor, dahası kişilerin doğal bir şekilde daha genç bir görünüm kazanmasına yardımcı olabiliyoruz.

Canlı bir doku olan cildimiz yıllar içerisinde birçok çevresel faktörün de etkisiyle çeşitli deformasyonlara uğrayabiliyor. Elastikiyetini yitiriyor, kırışmaya ve gevşemeye başlıyor. Bizleri olduğumuzdan çok daha yaşlı gösteren bu deformasyonlara zamanında müdahale edilmediğinde deformasyonlar daha da artıyor ve günün sonunda ameliyatsız estetik uygulamaların yetersiz kaldığı bir noktaya geliyoruz.

Cildimizin canlı bir doku olduğunu her zaman aklımızda tutarak yıllar içerisinde ona ihtiyaç duyduğu bakımı vermek ve zayıf kaldığı noktalarda takviyeler de bulunmak kuşkusuz ki güzel yaş almanın olmazsa olmazlarından biri. Bu kapsamda özellikle son yıllarda, ciltteki kollajen üretimini tetikleyen birçok uygulama ortaya çıkıyor. Hemen hemen hepsi ciltte kollajen üretimini tetikleyip fibroblast hücreleri uyardığını belirtse de günümüzde birçok ameliyatsız estetik uygulaması, cilt yenilemeyi hep ikincil olarak yapıyor. Örneğin ciltteki lekeler için bir uygulama yapıldığında asıl hedef lekelenmelerin giderilmesiyken ikincil hedef cildin kendini yenileyip tazelemesi oluyor. Geldiğimiz noktada, bu durumun değiştiğini söyleyebiliriz.

Kollajen lazeri olarak da bilinen Red Touch, tek bir hedefe odaklı olarak üretilen dünyada ilklere imza atan bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Red Touch Lazer’in tek bir görevi var; cildimizdeki kollajen liflerini tetikleyerek cildin kollajen üretimini hızlandırmak ve buna bağlı olarak ciltte doğal bir yenilenme süreci başlatarak kişilerin daha genç görünmesini sağlamaktır.

Kollajen Lazeri – Red Touch Lazer nedir?

RED Touch veya bilinen bir diğer ismiyle kollajen lazeri, günümüzde daha güzel yaş almak isteyen pek çok kadın ve erkeğin ortak tercihlerinden biridir. İsviçreli bilim insanları tarafından geliştirilen bir sistem olan RED Touch, ciltteki kollajen liflerine etki ederek cildin kendini onarmasını sağlar.

Güzel yaş almak isteyen ve yaşının en iyi versiyonunda görünmek isteyen birçok kadın ve erkeğin tercihi olan RED Touch, gerek sunduğu konforlu uygulama süresi gerekse pratik olması nedeniyle özellikle yüksek yaşam temposuna sahip kişiler tarafından da güvenle tercih edilmektedir.

Red Touch Lazer ne işe yarar?

Konforlu bir işlem prosedürüne sahip olan kollajen lazeri veya bir diğer ismiyle Red Touch; ciltteki kırışıklıkların azaltılmasında, cilt tonunu eşitlemede, cildin elastikiyetinin artırılmasında, gözenekli görünümün azaltılmasına, kaz ayağı çizgilerinin hafifletilmesinde, pigmentasyon tedavisinde etkilidir.

Kırışıklıklara ek olarak Red Touch uygulaması, vücuttaki çatlakların giderilmesinde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Red Touch Lazer nasıl yapılır?

İşlem klinik ortamda estetisyenler tarafından yapılan bir uygulamadır. İşlemden önce kişinin yüzü özel bir solüsyonla temizdir ve işleme hazır hale getirilir. Ardından cihazın başlığı mekanik hareketlerle cilt yüzeyinde gezdirilir. Uygulama yapılacak alanın genişliğine göre işlem ortalama 20-30 dakika arasında tamamlanır.

Kollajen Lazeri nasıl etki eder?

Red Touch uygulamasına kollajen lazeri de denmesinin asıl sebebi, sistemin kullandığı özel dalga boyudur. Zürih Üniversitesi’nde geliştirilen Red Touch, 675 nm dalga boyuna sahiptir. Bu özel dalga boyu sayesinde işlem esnasında sadece kollajen liflerine etki eder. Komşu dokular herhangi bir zarar görmez. Kollajen liflerini tetikleyerek liflerin daha verimli çalışmasını sağlayan Red Touch lazer uygulaması, bu özel dalga boyuna sahip tek teknolojidir.

Kollajen Lazeri ne kadar kalıcıdır?

Red Touch uygulamasının kalıcılığı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu noktada hastaların yaşamsal alışkanlıkları uygulamanın kalıcılığını etkilemektedir. Ancak her ne kadar kalıcılık süresi değişse de işlemden uzun yıllar sonra dahi cilt uygulama öncesindeki haline dönmez. Bunun nedeni Red Touch uygulamasının, doğal bir gençleşme süreci başlatmasıdır. Bu uygulama, enjeksiyon ve ip askılama tedavileri gibi dışarıdan müdahalelerle yapılan bir uygulama değildir.

Lazer sisteminin sahip olduğu özel dalga boyu sayesinde cilt, uygulamadan sonra kendi kendini yenilemeye başlar. Red Touch uygulaması ciltte doğal bir gençleşme sürecinin başlamasına yardımcı olur.

Kollajen Lazeri kimlere uygulanmaz?

Kalp pili takan hastalar, hamileler, emzirme döneminde olanlar, cilt yüzeyinde açık yarası bulunanlar ve solaryum ya da güneşe bağlı olarak bronzlaşmış kişiler bu uygulama için uygun birer aday değildirler.

Eğer bronzlaşmış kişiler, bu uygulamadan yararlanmak istiyorlarsa işlemden önce ten renklerinin normal tonlarına dönmesi beklenmelidir.

Kollajen Lazeri kimlere uygulanır?

Güzel yaş almak isteyen, cildindeki ince kırışıklıklardan şikayetçi olan cilt gevşemelerinden muzdarip her kadın ve erkek kollajen lazeri için uygun birer adaydır.

Kollajen Lazeri uygulamasında yaş sınırı var mı?

İşlem bir lazer sistemi olduğu için yaş sınırı, hemen hemen her lazer sistemli uygulamada olduğu gibi 18’dir. Ancak uygulamanın amacı ciltteki kollajen üretimini hızlandırmaktır. Bu nedenle Red Touch Kollajen Lazeri uygulamasına, 18 yaşlarında hatta 20’li yaşlarda dahi genellikle ihtiyaç duyulmamaktadır.

Red Touch lazer, genellikle ciltte kollajen üretiminin azaldığı 30’lu yaşlardan itibaren tercih edilen bir uygulamadır.

Kollajen Lazeri tehlikeli mi?

Red Touch lazer, güvenilir ve konforlu bir uygulamadır. İşlem cilt altındaki kollajen liflerini tetiklerken cilt yüzeyine herhangi bir zarar vermez.

Kollajen Lazeri fiyatları nedir?

Kollajen lazeri uygulamasının fiyatları işlemin yapıldığı merkeze göre değişiklik göstermektedir. Kollajen lazeri ile ilgili fiyat bilgisi için lütfen sosyal medya hesaplarımızdan veya kliniğimizin iletişim numaralarından bizlere ulaşınız.

Kollajen Lazeri yan etkileri var mı?

Red Touch Kollajen Lazeri’nin uzun vadede bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır. İşlem güvenilir ve konforludur.

Kollajen Lazeri kaç kez yaptırılabilir?

Red Touch lazer güzel yaş almak isteyen herkes tarafından belirli aralıklarla sürekli tekrarlanabilen bir işlemdir. İşlemde bir uygulama sınırı yoktur. Bununla birlikte her kişinin cilt yapısı ve maruz kaldığı deformasyon farklı olabildiği için seans sayıları da kişiden kişiye farklılık gösterir.

Doğal gençleşmenin etkin yolu olarak kabul edilen Red Touch Kollajen Lazeri ile ilgili merak edilenleri sizler için derledik! Ayrıca uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kollajen Lazeri (Red Touch) uygulamasında ağrı, acı olur mu?

Red Touch uygulaması, ağrısızı ve acısız bir işlemdir. Uygulamadan önce veya sonrasında herhangi bir anestetiğe ya da ağrı kesiciye ihtiyaç duyulmamaktadır.

Kollajen Lazeri (Red Touch) FDA onaylı mı?

Red Touch olarak da bilinen kollajen lazeri, İsviçreli bilim insanları tarafından geliştirilmiş bir cihazdır. Uygulama Avrupa ve Amerikan sağlık standartlarına uygundur.

Kollajen Lazeri (Red Touch) sonrası sosyal hayata ne zaman dönülür?

Kollajen lazeri uygulaması, kişilerin sosyal hayatlarını kesintiye uğratmayan bir işlemdir. Uygulamadan hemen sonra hastalar rahatlıkla sosyal yaşantılarına geri dönebilirler.
Bize Ulaşın

Daisy Poliklinik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  BTL Exion Face & Body
  BTL Exion Face & Body

  EXION BTL Nedir? Exion BTL , ciltte azalan hyaluronik asit miktarını iğnesiz doğal yollarla artıran yapay zeka ile geliştirilmiş 4 ayrı sistem ile te..

  Devamı >
  Ultra Lifting
  Ultra Lifting

  Ultra lifting nedir? Cilt bakımı ve gençleştirme prosedürlerinden biridir. Bu işlem, yüzün belirli bölgelerine odaklanarak cildin sıkılaşmasını, tonl..

  Devamı >
  Ultracel Q+
  Ultracel Q+

  Ultracel Q+ Linear Nedir? Ultracel Q+ Linear, cilt yenileme ve gençleştirme amaçlı kullanılan bir estetik cihazdır. Bu cihaz, son teknoloji ultrason ..

  Devamı >
  BBL Lazer Tedavisi
  BBL Lazer Tedavisi

  BBL Lazer - Broad Band Light Tedavisi : Güzel yaş almak dendiğinde birçok kişinin aklına kırışıklıklardan arınmış bir cilt gelebilir. Halbuki güzel ya..

  Devamı >
  Saten Yüz Germe
  Saten Yüz Germe

  Saten Yüz Germe : Yüzümüz yaş almamızdan en çok etkilenen bölgelerin başında gelir. Yaş almanın yanı sıra çevresel faktörler, şehrin kirli havası, mak..

  Devamı >
  Q Switch Lazer
  Q Switch Lazer

  Q-Switch Lazer : Günümüzün popüler lazer uygulamalarından biri olan Q-Switch Lazer ile kısa sürede etkin sonuçlar elde edilebilir. Doğru bir şekilde p..

  Devamı >
  Kök Hücre Tedavisi
  Kök Hücre Tedavisi

  Kök Hücre Tedavisi : Günümüz medikal teknolojileri her ne kadar yaşlanmayı durdurmanın formülünü henüz bulmamış olsa da sağlık sektöründe elde ettiğim..

  Devamı >
  Komedon Tedavisi
  Komedon Tedavisi

  Komedon Tedavisi : Toplumda yaygın olarak görülen cilt problemlerinin başında gelen komedonlar, tedavi edilmedikleri takdirde cilt sağlığını olumsuz y..

  Devamı >
  Karbon Peeling
  Karbon Peeling

  Karbon Peeling : Günümüzün popüler cilt yenileme uygulamalarından biri olan Karbon Peeling, güzel yaş almak isteyenlerin tercihi olurken kısa sürede s..

  Devamı >
  Doublo Gold Lifting (HIFU)
  Doublo Gold Lifting (HIFU)

  Doublo Gold Lifting HIFU : Gün geçmiyor ki daha genç bir görünüme kavuşmamız için yeni bir uygulama karşımıza çıkmasın. Günümüzde medikal teknolojiler..

  Devamı >