Ameliyatsız Vücut Şekillendirme

Ameliyatsız Vücut Şekillendirme

Ameliyatsız Vücut Şekillendirme : Yaşamsal alışkanlıklarımız, hayat tempomuz, ailemizden bize gelen genetik faktörleri bir araya getirdiğimizde birçoğumuz fit ve sıkı bir vücuda sahip olmak için yeterli zamana ve imkana sahip olamayabiliriz.

Peki böyle bir durumda daha fit ve daha biçimli bir vücuda sahip olmak için ne yapmak gerekir?

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki bundan birkaç yıl öncesinde estetik operasyonlar, vücut şekillendirme için önem arz etmekteyken günümüzde medikal teknolojilerin gelişmesiyle artık ameliyatsız yöntemler vücut şekillendirmede daha da popüler hale gelmiştir.

Özellikle Liposuction gibi yağ aldırma temelli işlemlerin yerini artık ONDA Soğuk Dalga Terapisi, Vanquish Me veya bilinen bir diğer ismiyle temassız estetik gibi ameliyatsız estetik uygulamalar almıştır. Bunun nedeni Liposuction sonrası insanların iyileşme sürecine ihtiyaç duyması, yaklaşık bir ay boyunca korse giymeleri ve sosyal hayattan büyük oranda işlem sonrasındaki ilk iki hafta boyunca kısıtlanmalarıdır.

Halbuki ameliyatsız vücut şekillendirme yöntemlerinde sosyal hayat kesintiye uğramaz. Uygulamadan sonra insanları rahatlıkla sosyal yaşamlarına devam edebilir, günlük rutinlerine dönebilirler.

Peki ameliyatsız vücut şekillendirme söz konusu olduğunda elde edilen sonuçlar ameliyatlar kadar etkili midir?

Aslında bu sorunun birden çok cevabı vardır. Öncelikle istenilen vücut şeklinin bu sorunun cevabında büyük önemi vardır. Eğer bir kişi bölgesel yağlanmalardan şikayetçiyse daha biçimli ve kavisli bir vücut yapısına sahip olmak istiyorsa, vücudundaki dirençli yağlar kol, iç bacak ve özellikle karın bölgesinde, sırtta, kadınlarda sütyen bandı dediğimiz bölgede biriktiyse o zaman ameliyatsız vücut şekillendirme işlemleri de en az ameliyatlar kadar etkin sonuçlar sunabilmektedir.

Burada tabii ki işlemin kalitesi, işlem yaparken tercih edilen uygulamalar, uygulama sonrası hastaların uzmanların yönlendirmelerine ne kadar uyduğu ve onların yönergelerini ne kadar dinlediği gibi pek çok etken sonuçları etkilemektedir.

Ameliyatsız vücut şekillendirme uygulamaları, ameliyatlar kadar hızlı sonuç vermemekle birlikte sağladığı konfor nedeniyle her geçen gün çok daha fazla kişi tarafından tercih edilmeye devam etmektedir.

Daisy Poliklinik ailesi olarak, ameliyatsız vücut şekillendirme uygulamaları kapsamında danışanlarımıza pek çok seçenek sunuyoruz.

Ameliyatsız Vücut Şekillendirme Uygulamalarında Hangi Teknolojilerde Faydalanıyorsunuz?

Bunlardan ilki ONDA Soğuk Dalga Terapisi dediğimiz genellikle yağların giderilmesinde tek seansın yeterli olduğu, bir uygulamadır. Bununla birlikte cilt yüzeyinde herhangi bir probleme neden olmamakta birlikte, bazı hastalar cilde temas eden uygulamaları yaptırmaktan kaçınmakta ve cilt yüzeyinde oluşabilecek hasarlar için endişeler duymaktadır. Böyle durumlarda Vanquish Me dediğimiz literatürde temassız estetik olarak da geçen ve etkin bir vücut şekillendirme sunan uygulamamızı başvuruyoruz. İsminden de anlaşılacağı üzere yağları yok eden adeta yağları ortadan kaldıran bir uygulama olan Vanquish Me işlemini diğer uygulamalardan ayıran en büyük özellik ise işlemin temassız olmasıdır. Bu uygulamada cihazın başlığı cilde temas etmez.

Peki cilde temas etmeden ciltteki yağları nasıl kırıyor derseniz bunun cevabı da sahip olduğu ve son teknoloji olarak kabul gören selektif radyo frekanslar sistemidir.

Vanquish Me, selektif radyofrekans sistemi sayesinde işlem yapılacak bölgedeki yağları tespit eder ve sadece yağların tahribata uğrayacağı oranda o bölgeye radyo frekans dalgaları gönderir. Böylelikle temas olmadan ve komşu dokular zarar görmeden vücutta etkin bir şekillendirme sağlanır. Bölgesel yağların tahribata uğrayarak vücuttan doğal yollarla atılmasını yardımcı olur.

Bölgesel yağlanmalar kuşkusuz ki ameliyatsız vücut şekillendirme uygulamalarında büyük yer kaplar ancak vücut şekillendirme dediğimizde sadece bölgesel yağları düşünmemeliyiz. Çünkü vücudumuz bir bütündür ve kaslardan, yağlardan ve ciltten oluşan farklı katmanlara sahip olan, pek çok elemanı bünyesinde bulunduran komplike bir yapıdır.

Etkin bir vücut şekillendirme için sadece bölgesel yağlara müdahalede bulunmak çoğu zaman yeterli değildir. Çünkü bölgesel yağlanmaları fazla olan pek çok kişinin aynı zamanda selülit problemi de vardır. Bir dolaşım bozukluğu olan selülite de müdahale edilmesi ve selülitten bacakların arındırılması gerekir.

Bununla birlikte selülit görünümü ve yağ dokularının tahribatının yanı sıra vücut şekillendirmeden bahsettiğimizde kas dokuların da şekillendirilmesinden bahsetmeliyiz. Çünkü cilt altındaki kas dokularımız kütlesel olarak arttığında ve kaslarımız şekillendiğinde, vücudumuz hem çok daha kolay şekil alır hem de elde ettiğimiz sonuçlar çok daha uzun solukluk ve kalıcı olur.

Kaslı bir vücudun şeklinin değişmesi, kas oranı düşük bir vücuda göre çok daha zordur. Ameliyatsız vücut şekillendirme uygulamaları kapsamında Daisy Poliklinik ailesi olarak pek çok uygulamayı kombine olarak yapmakla birlikte hastalarımızın ihtiyaçlarına göre bu uygulamaları tekil olarak da yapmaktayız.

Her branşta olduğu gibi söz konusu ameliyatsız estetik olduğunda ve ameliyatsız vücut şekillendirme gibi spesifik bir konu olduğunda da işlemler mutlaka kişilere özgü şekilde planlanmalı ve kişilerin vücut yapıları, cilt yapıları, yağ dokuları, kas kütleleri göz önünde bulundurularak bir uygulama protokolü hazırlanmalıdır. Aksi halde, yapılan işlemlerden kişilerin yüksek verim sağlaması mümkün değildir. Çünkü her cilt yapısı farklıdır, her hastanın ihtiyaç duyduğu müdahaleler farklıdır. Ancak bu ihtiyaçlara cevap verecek şekilde planlanan protokollerle doğru ve başarılı bir sonuç elde edilebilir.

Yüksek hasta memnuniyeti sağladığımız işlemlerden biri olan ameliyatsız vücut şekillendirme işlemleri gerek sosyal hayatı kesintiye uğratmaması gerekse tekrarlanabilir olması ile pek çok kadın ve erkeğin sıklıkla tercih ettiği uygulamalardır. Özellikle yoğun bir iş hayatına sahip olanlar, çocukları olduğu için kendisine fazla zaman ayıramayan kadın ve erkekler için ideal olan ameliyatsız vücut şekillendirme uygulamaları kapsamında yapılan tüm işlemler FDA onaylı işlemlerdir. Güvenilirlik ve konfor konusunda başta Amerikan otoriteleri olmak üzere tüm dünyada tanınan onaylara sahiptirler.

Güvenilir ve kişiye özel uygulama protokolleri ile siz de ameliyatsız vücut germe uygulamalarıyla başarılı sonuçlar elde edebilir, ameliyatsız ve konforlu bir biçimde daha fit ve biçimli bir vücuda kavuşabilirsiniz. Ameliyatsız vücut şekillendirme uygulamaları kapsamında yapılan FDA onaylı işlemlerin tamamı hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla rağbet göre ve etkin sonuçlar aldığımız uygulamalardır.

Günümüzün popüler uygulamalarından biri olan ameliyatsız vücut şekillendirme işlemleriyle ilgili merak edilen soru ve cevaplarını sizler için derledik. Ayrıca uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Ameliyatsız vücut şekillendirme uygulamalarında kas kütlesi nasıl artırılır?

Ameliyatsız vücut şekillendirme uygulamalarında vücudun kas kütlesini artırmak ve kaslarını şekillendirme için Schwarzy uygulamasına başvurmaktayız. Kaslar üzerinde 30 dakikada 30.000 mekik çekmişçesine bir etki yaratan Schwarzy uygulamasıyla vücut kaslarını şekillendirirken elde edilen yeni vücut şeklinin korunmasına yardımcı olmaktayız.

Ameliyatsız vücut şekillendirme uygulamasının fiyatı nedir?

Ameliyatsız vücut şekillendirme uygulamaları kapsamında birçok işlem yapılmaktadır. Yapılacak işlemlerin kapsamı, seans sayıları gibi pek çok farklı etken ameliyatsız vücut şekillendirme uygulamasının fiyatını etkilemektedir.

Ameliyatsız vücut şekillendirme uygulaması için kimler uygun adaydır?

Bölgesel yağlanmalardan ve cilt gevşekliklerinden şikayet eden daha biçimli ve fit bir vücuda kavuşmak isteyen, 18 yaşını doldurmuş her kadın ve erkek ameliyatsız vücut şekillendirme uygulamaları için uygun birer adaydır. Bu işlemlerde 18 yaş sınırının bulunmasının nedeni, bu yaş öncesinde vücudun gelişimini henüz tam olarak tamamlamamış olmasıdır. Vücutları henüz gelişim sürecindeki kişilere ameliyatsız estetik uygulamaların yapılması önerilmemektedir.
Bize Ulaşın

Daisy Poliklinik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Leke Tedavisi
  Leke Tedavisi

  Cilt Lekeleri Tedavileri Leke Tedavisi : Yıllar geçtikçe ve bizler yaş aldıkça cildimiz pek çok deformasyona maruz kalır. Çevresel faktörler, beslenm..

  Devamı >
  Kırışıklık Tedavisi
  Kırışıklık Tedavisi

  Kırışıklık Tedavisi : Zaman akıp gidiyor ve bizler de yaşlanıyor, kırışıyor, buluşuyoruz. Gün geçtikçe cildimiz matlaşıyor ve deformasyonlara daha da ..

  Devamı >
  Gözenek Sıkılaştırma
  Gözenek Sıkılaştırma

  Gözenek Sıkılaştırma : Cildimiz gözenekli bir yapıya sahiptir. Bu gözenekli yapı bizler için hem pek çok avantaj sağlamakta hem de dezavantaj birçok d..

  Devamı >
  Ameliyatsız Yüz Germe
  Ameliyatsız Yüz Germe

  Ameliyatsız Yüz Germe : Güzel yaş almak söz konusu olduğunda kuşkusuz ki gergin, sıkı ve parlak bir cildin önemi çok büyüktür. Güzel yaş almanın alame..

  Devamı >
  Ameliyatsız Vücut Germe
  Ameliyatsız Vücut Germe

  Ameliyatsız Vücut Germe : Fit bir vücuda sahip olmanın altın kuralı nedir diye sorsak kuşkusuz ki birçok kişi bu soruya kilo vermek, zayıflamak, zayıf..

  Devamı >
  Ameliyatsız Popo Dikleştirme
  Ameliyatsız Popo Dikleştirme

  Ameliyatsız Popo Dikleştirme ve Popo Sarkması Tedavisi : Kalkık ve biçimli kalçalar kuşkusuz ki hem kadınların hem de erkeklerin ortak hayallerinden b..

  Devamı >
  Ameliyatsız Gıdı Estetiği
  Ameliyatsız Gıdı Estetiği

  Ameliyatsız Gıdı Estetiği : Güzellik, bütünsel bir kavramdır. Güzellik kavramının içerisinde estetik, sağlık, oran ve orantı bulunur. Bir durumun, ola..

  Devamı >