Dövme Sildirme

Dövme Sildirme

Dövme Sildirme : Hayatımız boyunca kendimiz için iyi ve güzel olduğu kadar kötü ve yanlış kararlar da verebiliriz. Bu, insan olmanın gerekliliklerinden biridir. Hepimiz her an hatalar yapabilir, yanlış olduğunu düşündüğümüzü düzeltmek isteyebiliriz. Yanlış olduğunu düşündüğümüzü diyoruz çünkü her zaman bir konu veya durum yanlış olduğu için değil bazı durumlarda da fikrimiz değiştiği için bir şeyleri değiştirmek isteriz.

İşte, söz konusu fiziksel görüntümüz olduğunda fikrimizin en çok değiştiği, zamanla kararlarımızı sorguladığımız durumlardan biri kuşkusuz ki vakti zamanında büyük heveslerle yaptırdığımız dövmelerimizdir.

Güzel bir amblem, yazı veya tasarım ile yola çıkılan ve büyük bir istekle yapılan dövmeler, bir zaman sonra bazı kişiler için bir pişmanlık objesine dönüşebiliyor. Ya zamanla aynı görüntüye maruz kalınmasından doğal sıkılmalar meydana gelebilir ya da kişiler dövme konusunda fikirlerini değiştirmiş olabiliyorlar. Günün sonunda dövmeyi birmez yaptırdığınıza ilk etapta geri dönüşü yokmuş gibi gelse de günümüz medikal teknolojileri sayesinde mutlaka bir geri dönüşün olduğunu bildirmekte fayda görüyoruz.

Günümüzde birçok farklı dövme silme uygulaması bulunmakla birlikte güvenilir ve etkin olanın Q Switch Lazer ile yapılan dövme sildirme işlemi olduğunu söylemeliyiz. Q Switch Lazer sisteminin sağladığı teknoloji sayesinde dövme sildirme işlemi esnasında cilt yüzeyi büyük oranda korunurken işlemde, komşu dokulara da zarar verilmemektedir.

Q Switch Lazer dışında yapılan diğer tüm dövme sildirme uygulamalarının güvenli olmadığını söylemek zorundayız. FDA onaylı bir sistem olan Q Switch Lazer uygulaması, dövme sildirme işlemleri arasında güvenli ve konforlu kabul edilen tek sistemdir. Çeşitli enjeksiyonlar veya buz yöntemiyle yapılan dövme sildirme uygulamalarının cilt yüzeyinize kalıcı hasarlar verebileceğini mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Q Switch Lazer ile yapılan dövme sildirme işlemleri dışındaki dövme sildirme uygulamaları FDA onaylı işlemler değildirler. Dolayısıyla ileriki dönemde cildinizde daha büyük sorunlara yol açabilirler. Bu nedenle dövmelerinizi sildirmeye karar verdiğinizde mutlaka bu işlemi Q Switch Lazer kullanarak yapan bir kliniğe başvurmalısınız.

Q Switch Dövme Sildirme nedir?

Dövme sildirme, lazer sistemleriyle yapılan ve günümüzde ameliyatsız estetik kapsamında değerlendirilen bir uygulamadır. Dövme sildirme uygulamasında amaç; daha önceden yaptırdığı dövmelerinden pişman olan veya dövmelerini değiştirmek isteyen kişilere ikinci bir şans vermektir. Q Switch Lazer kullanılarak yapılan dövme sildirme işlemleri, konforlu uygulamalar olmakla birlikte seanslar halinde yapılan işlemlerdir.

Dövme sildirme uygulamasında, dövmeye rengini veren pigmentlere lazer ışınlarıyla müdahale edilir ve bu pigmentler yok edilerek kişinin yeniden kendi ten rengine kavuşması sağlanır.

Q Switch Dövme Silme ne işe yarar?

Dövme silme uygulamaları, özellikle genç denebilecek yaşlarda karar verilip yaptırılan dövmeler sonrası yaşanılan pişmanlığı ortadan kaldırmak için ideal uygulamalardır. Yaşımız büyüdükçe veya fikirlerimiz değiştikçe önceden yaptırdığımız dövmelerden pişman olabiliriz. Günümüzde bu tip durumlarda iki yol izlenmektedir. İlki, ilgili dövmeyi başka bir şekle sokarak yenilemek diğeri ise dövmeyi lazer sistemleriyle sildirmektir.

İlk seçenek kulağa güzel gelse de oldukça zordur ve ciddi bir tasarım bilgisi gerektirir. Bununla birlikte her dövme, yeniden tasarlanmaya ve tasarımın değiştirilmesine uygun değildir. İkinci seçenek ise ilkine göre çok daha konforlu ve güvenilir bir yoldur. Üstelik silinen dövmeler sonrasında cilt yeterli iyileşme düzeyine ulaştığında aynı bölgeye yeniden dövme yaptırılabilmektedir.

Dövme Silme nasıl etki eder?

dövme silme uygulaması kliniğimizde Q Switch Lazer ile yapılmaktadır. Lazer ışınları cildin alt tabakalarına dahi etki ederek dövmeye rengini veren pigmentlerin renklerinin açılmasını ve bu maddelerin parçalanmasını sağlar.

Q Switch Dövme Sildirme nasıl yapılır?

İşlem klinik ortamda bir uzman tarafından yapılır. Öncelikle dövmenin boyutu ve cildin o anki durumu analiz edilip değerlendirilir. Ardından işleme uygunluk söz konusuysa işlem bölgesine anestetik kremler sürülerek uygulama alanında lokal uyuşma elde edilir. Akabinde de noktasal lazer atışları, dövmenin üzerinde gezdirilerek dövmeyi oluşturan renkli maddenin parçalanması sağlanır.

Dövme Sildirme kimlere uygulanmaz?

dövme silme uygulaması güvenilir ve konforlu bir işlem olmakla birlikte maalesef her hasta grubuna uygulanmamaktadır. Bu kapsamda dövme silme; hamilelere, Hepatit-B hastalarına, cilt hastalıkları bulunanlara, egzama ve mantar hastalığı olanlara, et benlerinin üzerinde dövmeleri olanlara, burun, kulak ve göz çevresinde dövmeleri olanlara uygulanamamaktadır.

Dövme Sildirme kimlere uygulanır?

18 yaşını doldurmuş, daha önce yaptırdığı dövmelerinden artık memnun olmayan veya dövmelerinde değiştirmek istedikleri yerler bulunan her kadın ve erkek dövme silme uygulaması için uygun birer adaydır.

Dövme Sildirme uygulamasında yaş sınırı var mı?

dövme silme uygulaması, Q Switch Lazer ile yapılan bir uygulamadır. Q Switch Lazer uygulamasında alt yaş sınırı 18’dir. Bu nedenle dövme sildirmek isteyenlerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.

Dövme silme tehlikeli mi?

Birinci sınıf bir hizmet veren ve hijyen koşullarına dikkat edilen bir klinikte yapıldığında dövme silme uygulamasının herhangi bir tehlikesi bulunmamaktadır. Q Switch Lazer ile yapılan dövme silme uygulamaları güvenli uygulamalardır.

Dövme silme yan etkileri var mı?

İşlemden sonra uygulama alanında kızarıklık ve ödem görülebilir bu beklenen bir durumdur. Bunların dışında gerek uzun vadede gerekse kısa vadede dövme silme işleminin herhangi bir zararı veya yan etkisi bulunmamaktadır.

Dövme silme kaç kez yaptırılabilir?

Dövmenin büyüklüğüne göre değişmekle birlikte vücudun farklı yerlerindeki dövmeler farklı zamanlarda veya aynı seans içerisinde silinebilir. Ancak daha önce dövme silme yapılmış bir bölgeye yeniden dövme yapılmışsa ve yapılan ikinci dövme de sildirilmek isteniyorsa o zaman öncesinde işlem alanının mutlaka muayene edilmesi gerekir.

Bölgedeki cilt yapısı ve deformasyon tespit edildikten sonra yeniden sildirme işleminin yapılıp yapılmayacağına karar verilir.

Günümüzde ne çok merak edilen işlemlerden biri olan dövme silme uygulamalarıyla ilgili sık sorulan soruları sizler için derledik! Ayrıca uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Daisy Poliklinik Nişantaşı

Sıkça Sorulan Sorular

Dövme Sildirme uygulamasında ağrı, acı olur mu?

Uygulama bölgesine anestetik etki gösteren krem sürülerek işlem alanı uyuşturulur. Böylelikle hastalar işlem esnasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler.

Dövme Sildirme sonrası sosyal hayata ne zaman dönülür?

Dövme sildirme uygulamaları, sosyal hayatı kesintiye uğratmayan işlemlerdir. Uygulamadan hemen sonra işlem bölgesinde hafif kızarıklık veya kabuklanma görülse de bunlar sosyal hayatı etkileyecek düzeyde değildirler. Uygulamadan hemen sonra işlem bölgesini güneşin zararlı ışınlarından korumak kaydıyla sosyal hayata dönülebilir.

Dövme Sildirme fiyatları nedir?

Dövme sildirme fiyatları işlemin yapıldığı kliniğe, işlemi yapan kişinin uzmanlığına ve bölgenin tipine göre değişiklik gösterir. Eğer renkli dövmeler söz konusuysa seanslar siyah dövmelere göre daha uzun sürecektir ki bu da fiyatı direkt etkilemektedir. Bununla birlikte dövmenin büyüklüğü de dövme sildirme fiyatlarını etkileyen bir diğer faktördür.
Bize Ulaşın

Daisy Poliklinik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Saten Vücut Germe
  Saten Vücut Germe

  Saten Vücut Germe : Söz konusu yaş almak olunca pek çok kişinin aklına her ne kadar ilk etapta yüzümüz gelse de aslında cildimiz bir bütündür ve bizle..

  Devamı >
  Lenf Drenaj
  Lenf Drenaj

  Lenf Drenaj : Fit ve biçimli bir vücuda sahip olmak her kadın ve erkeğin hayali olsa da her zaman doğal olarak mümkün olmayabilir. Spor ve diyetin vüc..

  Devamı >
  Q Switch Lazer ile Tüy Sarartma
  Q Switch Lazer ile Tüy Sarartma

  Q Switch Lazer ile Tüy Sarartma : İstenmeyen tüyler kuşkusuz görünümüne özen gösteren pek çok kişinin ortak problemlerinden biridir. Günümüzde söz kon..

  Devamı >
  Genital Estetik
  Genital Estetik

  Genital Estetik : Her ne kadar söz konusu sağlık olduğunda utanma olmaz denilse de bazı durum ve koşullar hastaların kendini anlatırken çekinmesine, u..

  Devamı >
  Emtone Selülit Tedavisi
  Emtone Selülit Tedavisi

  Emtone Selülit Tedavisi Emtone Selülit Tedavisi : Fit bir görünümün vazgeçilmezi kabul edilen selülitten arınmış pürüzsüz bacaklara kavuşmak, kuşkusu..

  Devamı >
  Dövme Sildirme
  Dövme Sildirme

  Dövme Sildirme : Hayatımız boyunca kendimiz için iyi ve güzel olduğu kadar kötü ve yanlış kararlar da verebiliriz. Bu, insan olmanın gerekliliklerinde..

  Devamı >
  BTL Exilis Ultra 360
  BTL Exilis Ultra 360

  BTL Exilis Ultra 360 : Her ne kadar büyük oranda özgür bir dünyada yaşıyor olsak da yaşadığımız toplum, aile düzenimiz, gelenek ve göreneklerimiz nede..

  Devamı >
  Schwarzy (Kas Güçlendirme)
  Schwarzy (Kas Güçlendirme)

  Schwarzy İle 30 Dakikada 30 Bin Mekik Schwarzy (Kas Güçlendirme) : Her yönüyle, adeta A’dan Z’ye görsel bir dünyada yaşıyoruz. Görünüşümüz, zaman zam..

  Devamı >