Jawline Çene Dolgusu

Jawline Çene Dolgusu

Jawline Çene Dolgusu : Genetik faktörler, yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan deformasyonlar veya kilo değişimleri akabinde yüzümüzde meydana gelen değişiklikler nedeniyle zaman zaman yüz hatlarımız belirginliğini yitirebilir.

Yüz hatlarımın belirginliğini yitirmesine bağlı olarak olduğumuzdan çok daha yaşlı, yorgun ve çökmüş bir görünüm ile karşı karşıya kalabiliriz. Böyle durumlarda günümüzün medikal teknolojileri, bizlere pek çok seçenek sunarken özellikle dolgu uygulamaları ile yüksek hasta memnuniyeti sağlamakta ve kişinin ihtiyaç duyduğu dinamik, canlı ve daha genç bir görünümün kazanılmasına yardımcı olabilmekteyiz. Bu kapsamda yapılan işlemlerin başında gelen Jawline Çene Dolgusu uygulaması özellikle gıdı probleminden şikayetçi ve çene hattıyla gıdı bölgesinin birleşik görülmesi nedeniyle çok daha yaşlı ve kilolu görünen hastalar için ideal bir uygulamadır.

Çene Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Son yılların popüler uygulaması olmakla birlikte doğru bir şekilde kişiye özel planlandığında yüz güldüren sonuçlar elde ettiğimiz uygulamaların başında gelen Çene Dolgusu, özellikle uygulamadan çok kısa bir süre sonra etkilerinin görülmesi sayesinde birçok hastanın memnuniyetini belirttiği bir uygulamadır.

Çene Dolgusu uygulaması birçok hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan işlemlerde olduğu gibi ortalama 12 aylık kalıcılığa sahiptir. Ancak bu sürenin hastadan hastaya değişiklik gösterebileceği bilinmelidir. Kişinin yaşam tarzı, uygulamayı tekrarlama sıklığı gibi birçok nedene bağlı olarak bu süre azalabilmekte veya bir miktar da artabilmektedir.

Uzman eller tarafından doğru bir şekilde yapılan Jawline Dolgusu uygulamasıyla siz de çene hattınızın keskinleşmesine katkıda bulunarak yeni bir görünüm kazanmaya ve daha genç görünmeye bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Çene Dolgusu uygulaması, mutlaka bir uzman tarafından yapılması gereken bir işlemdir.

Jawline Çene Dolgusu nedir?

Jawline dolgu, alt yüzde, çene hattına yapılan bir dolgu işlemidir.  Hyaluronik asit bazlı dermal dolgular kullanılarak yapılan Jawline Dolgusu, ortalama 10-15 dakikada tamamlanmaktadır.

Klinik ortamda yapılan ve uygulama sonrası hastaların rahatlıkla günlük rutinlerine dönebildiği bir işlem olan  Çene Dolgusunda amaç; çene hattını keskinleştirmektir.

Jawline Çene Dolgusu nasıl yapılır?

Klinik ortamda ortalama 10-15 dakikada tamamlanan bir işlem olan Çene Dolgusu öncesinde uygulama alanı olarak kulak memesi ile çene ucu arasında kalan hat sterilize edilir. Akabinde de bu bölgeye uygulama esnasında hastaların ağrı ya da acı hissetmemesi için anestetik etki gösteren topikal kremler sürülür. Bu kremler, ortalama 10 dakika içerisinde etkilerini gösterir.

İşlem alanında yeterli uyuşma sağlandıktan sonra özel ince uçlu iğnelerle bu alana hyaluronik asit bazlı dermal dolgular enjekte edilerek çene hattı daha da belirgin hale getirilir.

Jawline Çene Dolgusu neden ihtiyaç duyulur?

Jawline dolgu uygulamasına pek çok nedene bağlı olarak ihtiyaç duyulur. Bunlardan ilki yaşlanmaya bağlı olarak yüzde ortaya çıkan deformasyonlardır.

Yaş almaya bağlı olarak özellikle çene hattımız, zamanla belirginliğini kaybeder. Bunun nedeni cilt altı dokularımızın erimeye başlamasıyla cildimizin gevşemeye ve sarkmaya meyilli hale gelmesidir. Bu cilt gevşekliklerinin yanı sıra özellikle yanak ve gıdı bölgesinde ortaya çıkan bölgesel yağlanmalar da zamanla çene hattının belirginliğini yitirmesine neden olabilir.

Belirginliğini yitiren çene hattı nedeniyle kişiler olduğundan daha kilolu daha yaşlı ve hatta bazı durumlarda daha yorgun görünebilirler.

Jawline Dolgusu uygulamasında amaç; kulak memesi ile çene ucu arasında kalan bölgeyi dolguyla belirginleştirerek yüz ile gıdı bölgesini birbirinden ayırmaktır.

Çene Dolgusu, doğru bir şekilde yapıldığında çene hattı keskinleşir ve böylelikle gıdı görünümü azalır. Buna ek olarak, Jawline Dolgusu sayesinde keskinleşen yüz hattı nedeniyle kişiler, daha genç ve daha dinamik bir görünüme sahip olurlar.

Jawline Çene Dolgusu için kimler uygun adaydır?

Çene Dolgusu uygulaması, güvenilir ve konforlu bir işlem olduğu için pek çok hasta grubuna rahatlıkla uygulanabilir.

18 yaşını doldurmuş ve çene hattındaki belirsizlikten şikayetçi, daha keskin bir yüz hattına sahip olmak isteyen her kadın ve erkek Çene Dolgusu için uygun birer adaydır.

Jawline Çene Dolgusu kimlere yapılamaz?

Birçok ameliyatsız estetik uygulamada ve enjeksiyon işleminde olduğu gibi söz konusu çene dolgusu uygulaması olduğunda da uygulamanın 18 yaş sınırı bulunmaktadır.

18 yaşın altındaki kişilere Jawline Çene Dolgusu uygulaması yapılmamaktadır.

Jawline Çene Dolgusu fiyatları

Çene Dolgusu uygulamasının fiyatları, işlemin yapıldığı kliniğe göre değişiklik gösterir. Bununla birlikte, işlemde kullanılacak dolgu miktarı da fiyatı etkilemektedir.

Bazı hastalarda 2 cc’lik dolgular yeterli olurken bazı hastalarda 3 cc hatta 4 cc’ye varan dozajlara ihtiyaç duyulabilir.

Ek olarak, şu konuyu belirtmekte fayda görüyoruz; fiyat araştırması yaparken kliniklerden aldığınız fiyat bilgisi, dolgu uygulamasının 1 cc’lik bilgisidir. Dolayısıyla aldığınız fiyat bilgileri sonrasında kliniğe gittiğinizde her zaman size söylenen fiyatlarla işlemin yapılamadığını görebilirsiniz.

Bu nedenle fiyat bilgisi alırken mutlaka kaç cc’lik fiyat olduğunu ve işlemin detaylarını öğrenmelisiniz. Bu kapsamda söz konusu Jawline Çene Dolgusu uygulaması olduğunda doğru bir fiyat bilgisi için genel muayenenin ön koşul olduğu bilinmelidir.

Jawline Çene Dolgusu ile hangi uygulamalar kombine olarak yapılabilir?

Jawline Dolgusu uygulaması pek çok ameliyatsız estetik uygulama ile kombine olarak yapılabilmektedir. Özellikle dudak dolgusu, burun dolgusu, çene ucu dolgusu gibi uygulamaların yanı sıra kırışıklık tedavisinde kullanılan botoks işlemleri ile de Jawline Çene Dolgusu uygulaması sıklıkla kombine olarak yapılmaktadır.

Son yılların popüler uygulamalarından biri olan Jawline Dolgusu uygulamasıyla ilgili en çok merak edilen soruları ve cevaplarını sizler için derledik. İşte Jawline Çene Dolgusu ile ilgili en çok merak edilen 3 soru 3 cevap! Ayrıca uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Daisy Poliklinik Nişantaşı

Sıkça Sorulan Sorular

Jawline Çene Dolgusu ağrılı mıdır?

Jawline Çene Dolgusu uygulaması ağrısız ve acısız ameliyatsız estetik işlemlerden biridir. Hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan Jawline Çene Dolgusu uygulaması öncesinde işlem alanına anestetik etki gösteren topikal krem sürülür ve bölgede uyuşma sağlanır. Bu sayede uygulama esnasında hastalar herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler.

Jawline Çene Dolgusu sonrası ne zaman sosyal hayata dönülür?

Jawline Çene Dolgusu uygulaması, sosyal hayatı kesintiye uğratmayan bir işlemdir. Klinik ortamda yapılan uygulama sonrasında hastalar rahatlıkla sosyal yaşantılarına dönebilirler. Uygulamadan hemen sonra hastaların makyaj yapmamaları ve solaryum, spa gibi aşırı sıcak ortamlara girmemeleri gerekir. Bunların dışında Jawline Çene Dolgusu sonrası, hastalar rahatlıkla günlük rutinlerine devam edebilirler.

Jawline Çene Dolgusu yaş sınırı var mı?

Birçok ameliyatsız estetik uygulamada söz konusu olduğu gibi Jawline Çene Dolgusu uygulamasında da yaş sınırı bulunmaktadır. Her ne kadar güvenilir ve konforlu bir işlem olsa ve dermal dolgularla yapılsa da Jawline Çene Dolgusu uygulamasında da 18 yaş sınırı bulunmaktadır.
Bize Ulaşın

Daisy Poliklinik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Jawline Çene Dolgusu
  Jawline Çene Dolgusu

  Jawline Çene Dolgusu : Genetik faktörler, yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan deformasyonlar veya kilo değişimleri akabinde yüzümüzde meydana gelen d..

  Devamı >
  Göz Altı Işık Dolgusu
  Göz Altı Işık Dolgusu

  Göz Altı Işık Dolgusu : Yaş almaya bağlı olarak yüzümüzde meydana gelen birçok deformasyona etkin çözüm sunan ameliyatsız estetik uygulamalar sayesi..

  Devamı >
  Elmacık ve Nazolabial Dolgu
  Elmacık ve Nazolabial Dolgu

  Elmacık ve Nazolabial Dolgu : Yüzümüz yapısı gereği yukarıdan aşağıya doğru yaşlanır. Yaş aldıkça cilt altındaki yağ dokuları erimeye başlar. Bu da ci..

  Devamı >
  Burun Dolgusu
  Burun Dolgusu

  Burun Dolgusu : Günümüzde her ne kadar ameliyatlar geçmişe oranla çok daha konforlu ve güvenilir bir şekilde yapılsa da günün sonunda ameliyat oldukla..

  Devamı >