Karbon Peeling

Karbon Peeling

Karbon Peeling : Günümüzün popüler cilt yenileme uygulamalarından biri olan Karbon Peeling, güzel yaş almak isteyenlerin tercihi olurken kısa sürede sağladığı başarılı sonuçlar sayesinde yüksek yaşam temposuna sahip pek çok kişinin de popüler cilt uygulaması olarak karşımıza çıkıyor.

Karbon Peeling nedir?

Etkin bir cilt yenileme yöntemi olan uygulama, son yılların popüler ameliyatsız estetik işlemlerinden biridir. Uygulamada amaç; cildin derinlemesine temizlenmesi ve nemlendirilerek cildin kendini yenilemesini sağlamaktır.

Doğru şekilde ve alanında yetkin bir uzman tarafından uygulandığında peeling uygulaması; cildin daha canlı ve parlak görünmesine katkı sağlar.

Aktif kömür olarak da bilinen aktif karbonun cilt yüzeyine uygulanmasıyla yapılan uygulama, özellikle son yıllarda güzel yaş almak isteyen pek çok kadın ve erkeğin tercihidir.

Karbon Peeling ne işe yarar?

Cildimiz gözenekli bir yapıya sahiptir. Gün içerisinde maruz kaldığı şehir kirliliği, makyaj, yağ ve toz nedeniyle gözenekler tıkanır ve deforme olur. Tıkanan gözenekler beraberinde komedonları, siyah noktaları ve sivilceleri getirir.

Uygulama, hem gözeneklerin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olur hem de akneye ve komedona zemin hazırlayan cilt deformasyonlarını ortadan kaldırır. Böylelikle daha canlı ve sağlıklı bir cilt görünümünün ortaya çıkmasına yardımcı olur.

Uygulama, sadece yağlı veya deforme olmuş cilde uygulanmaz. Aynı zamanda önleyici tedavi olarak cildin bu tür deformasyonlara maruz kalmaması için de aralıklarla uygulanır.

Karbon Peeling nasıl yapılır?

Uygulama, klinik ortamda uzman bir estetisyen tarafından yapılır. İşlem öncesi cilt, özel temizleme solüsyonlarıyla temizlenerek işleme hazırlanır. Bu esnada eğer hastaların yüzünde makyaj varsa o da çıkarılır.

Temizleme işlemi tamamlandıktan sonra cilt yüzeyine cildin kendini yenilemesine yardımcı olan ve içerisinde karbon partikülleri bulunan özel peeling kremi sürülür. Siyah renkteki bu krem, yumuşak başlı fırçalarla cilt yüzeyine eşit bir şekilde, ince bir katman olarak sürülüp dağıtılır.

Maske halinde uygulanan bu peelingin içerisindeki karbon parçacıklarının cilt tarafından emilmesi önemlidir. Bu nedenle peeling kremi sürüldükten sonra cilt yüzeyinde kuruması için yaklaşık bir 20 dakika bırakılır.

Cilt yüzeyinde kuruduktan sonra özel Q Switch ND: Yaa lazer ile cilt yüzeyine atışlar yapılır.

Uygulanan lazer atışları sayesinde cilt yüzeyindeki karbon parçacıkları cilt yüzeyinde minimal şekilde patlayarak ciltte kontrollü hasar yaratır. Oluşan bu minimal hasar sayesinde ciltteki kollajen üretimi tetiklenir ve gözenek sıkılaştırma başta olmak üzere cilt kendini yenilemeye başlar.

Uygulama nasıl etki eder?

Uygulamada kullanılan karbon partiküllü özel peeling maskesi sayesinde ciltte aktif karbon yardımıyla bir yenileme süreci başlar. Lazer atışlarının sağladığı düşük ısı, bu karbon partiküllerini aktive eder ve cilt ölü deriden ve gözenekleri tıkayan sebumdan arındırılır.

Arınmanın yanı sıra ciltte sıkılaşma da sağlayan uygulama, cildin ölü yüzeyinin altındaki yeni canlı katmanın ortaya açılmasını sağlar. Böylelikle çok daha canlı ve parlak bir cilt görünümü elde edilir.

Uygulama ne kadar kalıcıdır?

Cildimiz canlı bir doku olduğu için cilde uygulanan işlemler maalesef uzun süre kalıcı değildir. Pek çok kozmetik işlem gibi peeling işlemi de belirli bir kalıcılık süresine sahiptir.

Uygulamanın cilde sağladığı canlanma ve parlaklık ortalama 6 ay boyunca etkisini devam ettirir. Bu süre zarfından sonra cilt, yeniden peeling uygulamasına ihtiyaç duyar.

Uygulama kimlere uygulanmaz?

Uygulama güvenli bir işlem olmakla birlikte maalesef her hasta grubu için uygun bir uygulama değildir. Hamilelere, işlem bölgesinde aktif enfeksiyonu ve uçuğu olanlara, yakın zamanda akne ilacı kullananlara ve 16 yaşından küçüklere peeling işlemi uygulanmaz.

Uygulama kimlere uygulanır?

Uygulama, başarılı sonuçlar aldığımız cilt yenileme uygulamalarından biridir. Her cilt tipine uygun bir işlem olan karbon peeling uygulaması; akne ve komedon probleminden şikayet eden cildinin mat göründüğünü belirten ve sebum dengesinin bozulması nedeniyle cildinde aşırı yağlanma olan kişiler için ideal bir uygulamadır.

Uygulamada yaş sınırı var mı?

Uygulama, cilt yüzeyine uygulanan bir işlem olduğu için konforlu ve hemen hemen herkes için uygun bir cilt yenileme işlemidir. Bununla birlikte kişilerin gelişim süreçleri dikkate alındığında bu uygulamanın 16 yaşından küçüklere uygulanması önerilmemektedir.

Uygulama tehlikeli mi?

Uzman estetisyenler tarafından yapıldığında güvenilir bir işlemdir. Aksi halde başta cilt lekelenmesi olmak üzere bazı problemler görülebilir. İşlemde kullanılan peeling karışımındaki karbon miktarı doğru şekilde ayarlanmalı ve maske ciltte uzun süre kalmamalıdır. Bu nedenle güvenli bir uygulama için mutlaka alanında uzman bir estetisyene başvurulmalıdır.

Karbon Peeling fiyatları nedir?

Karbon peeling fiyatları, işlemin yaptırılacağı merkeze ve merkezin seçtiği malzemeye göre değişiklik gösterir. Başarılı bir işlem için mutlaka birinci sınıf ürünler kullanılan bir klinik tercih edilmelidir.

Ülkemizin yasaları gereği sağlık alanındaki uygulama ve tedavilerle ilgili web sitelerinde fiyat bilgisi paylaşmak yasaktır.

Uygulama ilgili fiyat bilgisi için sosyal medya hesaplarımızdan veya kliniğimizin telefon numaralarından bizlere ulaşabilir, detaylı bilgi ve  randevunuzu alabilirsiniz.

Uygulamanın yan etkileri var mı?

Doğru şekilde uygulama ile uzun vadede herhangi bir yan etkisi yoktur. Kısa vadede ise işlem sonrasında uygulama alanında minimal oranda kızarıklıklar görülebilir. Bu kızarıklıklar, işlemi takip eden ilk bir iki saat içerisinde kendiliğinden geçmektedir.

Uygulamada güvenli ve başarılı sonuçlar için mutlaka hasta odaklı yaklaşımı benimseyen ve uzman kadrolara sahip klinikler tercih edilmelidir.

Uygulama kaç kez yaptırılabilir?

Uygulama, belirli aralıklarla sınırsız kere yaptırılabilir bir uygulamadır. Doğru şekilde yapılan bir karbon peeling işleminin etkileri, cildin kendini yenileme sürecini de dahil edersek ortalama 6 ay devam eder. 6 ay sonunda işlemin yenilenmesi cilt kalitesi için önemlidir. Bu kapsamda her 6 ayda 1 işlem, ömür boyu yenilenebilir.

Uygulama alanında aktif bir yara söz konusu olmadığı sürece karbon peeling uygulamasının belirli aralıklarla tekrar tekrar yaptırılmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Etkin cilt yenileme uygulaması karbon peeling işlemi ile ilgili merak edilenleri sizler için derledik! Ayrıca uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Uygulama sonrası sosyal hayata ne zaman dönülür?

Karbon peeling uygulaması, sosyal hayatı kesintiye uğratan bir işlem değildir. Uygulamadan sonra yüzde hafif kızarıklık görülür ancak bu kızarılık gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Karbon peeling uygulaması sonrasında rahatlıkla sosyal hayata dönebilir, günlük rutinlerinize devam edebilirsiniz.

Karbon Peeling uygulamasında ağrı, acı olur mu?

Uygulama öncesinde işlem alanına herhangi bir anestetik sürülmez. Karbon peeling uygulaması, ağrısız ve acısız bir işlemdir.

Uygulama FDA onaylı mı?

Peeling uygulamaları, FDA onaylı cilt yenileme işlemleridir.
Bize Ulaşın

Daisy Poliklinik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  BTL Exion Face & Body
  BTL Exion Face & Body

  EXION BTL Nedir? Exion BTL , ciltte azalan hyaluronik asit miktarını iğnesiz doğal yollarla artıran yapay zeka ile geliştirilmiş 4 ayrı sistem ile te..

  Devamı >
  Ultra Lifting
  Ultra Lifting

  Ultra lifting nedir? Cilt bakımı ve gençleştirme prosedürlerinden biridir. Bu işlem, yüzün belirli bölgelerine odaklanarak cildin sıkılaşmasını, tonl..

  Devamı >
  Ultracel Q+
  Ultracel Q+

  Ultracel Q+ Linear Nedir? Ultracel Q+ Linear, cilt yenileme ve gençleştirme amaçlı kullanılan bir estetik cihazdır. Bu cihaz, son teknoloji ultrason ..

  Devamı >
  BBL Lazer Tedavisi
  BBL Lazer Tedavisi

  BBL Lazer - Broad Band Light Tedavisi : Güzel yaş almak dendiğinde birçok kişinin aklına kırışıklıklardan arınmış bir cilt gelebilir. Halbuki güzel ya..

  Devamı >
  Saten Yüz Germe
  Saten Yüz Germe

  Saten Yüz Germe : Yüzümüz yaş almamızdan en çok etkilenen bölgelerin başında gelir. Yaş almanın yanı sıra çevresel faktörler, şehrin kirli havası, mak..

  Devamı >
  Q Switch Lazer
  Q Switch Lazer

  Q-Switch Lazer : Günümüzün popüler lazer uygulamalarından biri olan Q-Switch Lazer ile kısa sürede etkin sonuçlar elde edilebilir. Doğru bir şekilde p..

  Devamı >
  Kök Hücre Tedavisi
  Kök Hücre Tedavisi

  Kök Hücre Tedavisi : Günümüz medikal teknolojileri her ne kadar yaşlanmayı durdurmanın formülünü henüz bulmamış olsa da sağlık sektöründe elde ettiğim..

  Devamı >
  Komedon Tedavisi
  Komedon Tedavisi

  Komedon Tedavisi : Toplumda yaygın olarak görülen cilt problemlerinin başında gelen komedonlar, tedavi edilmedikleri takdirde cilt sağlığını olumsuz y..

  Devamı >
  Karbon Peeling
  Karbon Peeling

  Karbon Peeling : Günümüzün popüler cilt yenileme uygulamalarından biri olan Karbon Peeling, güzel yaş almak isteyenlerin tercihi olurken kısa sürede s..

  Devamı >
  Doublo Gold Lifting (HIFU)
  Doublo Gold Lifting (HIFU)

  Doublo Gold Lifting HIFU : Gün geçmiyor ki daha genç bir görünüme kavuşmamız için yeni bir uygulama karşımıza çıkmasın. Günümüzde medikal teknolojiler..

  Devamı >