English English

Ameliyatsız Vücut Germe

Ameliyatsız Vücut Germe

Ameliyatsız Vücut Germe : Fit bir vücuda sahip olmanın altın kuralı nedir diye sorsak kuşkusuz ki birçok kişi bu soruya kilo vermek, zayıflamak, zayıf olmak gibi cevaplar verir. Ancak şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki fit bir vücuda sahip olmanın olmazsa olması sıkı bir cilttir.

Sıkı bir cilt ne demek, sıkı bir cilde nasıl ulaşılır gibi konulara girmeden önce cilt neden gevşer biraz bundan bahsedelim.

Cildin gevşemesinin birçok nedeni vardır. Cildimiz yaşayan bir dokudur ve dolayısıyla bizler yaş aldıkça cildimiz de bizimle beraber yaş almaya devam eder. Yaş almaya bağlı olarak cildimizde kollajen üretimi azalır, bağ dokular zayıflar, kollajen lifleri zarar görür. Hatta bunlara ek olarak, vücutta biriken metabolik atıklar da cildimizi olumsuz etkiler.

Bir noktadan sonra cilt altındaki dokuların da erimeye başlamasıyla cildimizde gevşemeler görülür. Bu cilt gevşemeleri, kişinin kilosundan bağımsız olarak ortaya çıkabileceği gibi aşırı kilo değişimleri sonrasında da ortaya çıkabilmektedir.

Peki bu cilt gevşemelerini nasıl tedavi edebiliriz ya da tedavi edebilir miyiz?

Söz konusu daha sıkı bir cilt olduğunda birçok kişinin aklına vücut germe uygulamaları gelmektedir. Özellikle germe ameliyatlarıyla kollar, bacaklar, karın gerilip daha sıkı daha fit bir görünüme kavuşulabilir.  Ancak germe ameliyatları, hem uzun süren operasyonlardır hem de kişiyi sosyal hayatından, iş hayatından koparırlar. Bununla birlikte özellikle işlemden sonraki süreçte giyilen korseler, kişiye sosyal hayatlarında büyük oranda rahatsızlık verir.

Günümüzün medikal teknolojileri sayesinde artık ameliyatsız yöntemlerle de sıkı ve gergin vücuda sahip olabiliriz. Saten vücut germe, ameliyatsız vücut germe gibi birçok farklı isimle karşımıza çıkan ameliyatsız vücut germe uygulamaları, hem konforlu işlemlerdir hem de sosyal hayatı kesintiye uğratmayan, klinikte yapılan, işlem sonrasında kişilerin rahatlıkla sosyal yaşama geri dönüp günlük rutinlerine devam ettiği uygulamalardır.

Ciltte meydana gelen gevşemelere dair yapılan işlemler, kombine şekilde yapılması gereken uygulamalardır. Başarılı bir vücut germeden bahsedebilmemiz için hem cildin kalitesi hem de elastikiyeti artırılmalıdır. Bununla beraber kas oluşumu da desteklenerek ciltte elde edilen yeni gerginliğin uzun süre kalıcı olması sağlanmalıdır.

Aksi halde sadece cilt kalitesine yönelik yapılan işlemlerde etkili bir vücut germe gerçekleşmemektedir. Başarılı bir ameliyatsız vücut germe için birçok uygulama kombine edilmeli ve ciltte gevşekliğe neden olan her bir problemin üzerine tek tek gidilmelidir. Pek çok uygulama kombine şekilde yapılarak birçok enerji bazlı medikal cihazla cildin en alt tabakalarından en üst tabakasına kadar bir yenilenme sağlanmalıdır. Dahası vücuttaki kas kütlesini de şekillendirerek elde edilen vücut germe sonucunun uzun soluklu olmasına yardımcı olunmalıdır.

Ameliyatsız Vücut Germe Uygulamalarında Hangi Teknolojilerden Faydalanıyorsunuz?

Ameliyatsız vücut germe kapsamında özellikle yüksek odaklı ultrason dediğimiz Ultra liftingi sıklıkla kullanıyoruz. Yüksek odaklı ultrason, yaydığı ultrason dalgaları sayesinde ciltteki kollajen üretimini destekler ve ciltteki fibroblast hücrelerini harekete geçirerek cildin kendini yenilemesine ve bağ dokularını güçlendirmesine yardımcı olur. Bununla beraber, BTL Exilis Elite da ameliyatsız vücut germe uygulamalarında sıklıkla başvurduğumuz işlemlerden biridir.

BTL Exilis Elite uygulamasına neden başvuruyorsunuz derseniz; bu sistem, ultrason ve radyo frekans dalgalarını aynı anda bünyesinde barındıran tek sistemdir. Dolayısıyla ciltteki kollajen üretimini tıpkı yüksek odaklı ultrason gibi desteklemekle birlikte cilt altında radyo frekans dalgaları sayesinde termal ısı hasarları yaratarak cildin kendini yenileme sürecini hızlandırır. Böylelikle cilt hem daha kısa sürede kendini toparlar hem de sıkılaşmaya başlar.

Daisy Poliklinik ailesi olarak ameliyatsız vücut germe kapsamında yaptığımız ve cilt kalitesini artıran bu iki uygulamayla beraber elde ettiğimiz vücut germenin uzun soluklu olması için cilt altındaki kasları da şekillendiriyoruz.

Kas şekillendirmesini nasıl mı yapıyoruz? Tabii ki Schwarzy uygulamasıyla!

30 dakikada 30.000 mekik çekmişçesine kaslar üzerinde bir etki yaratan Schwarzy uygulaması, ameliyatsız vücut germe protokollerimizde sıklıkla başvurduğumuz uygulamalardan biridir. Kasları stimüle ederek kasların aşırı şekilde çalışmasını sağlayan Schwarzy uygulanmasıyla kaslar hem kütlesel olarak artar hem de güçlenir. Böylelikle cilt altında şekillenen kaslar, cildin gerginliğine katkı sağlar ve elde edilen vücut verme çok daha uzun soluklu bir şekilde hastalar üstünde kalıcı olur.

Bununla beraber söz konusu ameliyatsız vücut germe olduğunda en çok başvurduğumuz bir diğer uygulama da BTL Emtone uygulamasıdır. Son yıllarda özellikle selülit tedavisinde sıklıkla kullanılan BTL Emtone uygulaması, ameliyatsız vücut germe işlemlerinde de başarılı sonuçlar vermektedir. Çünkü içerisinde hem şok dalgayı hem de monopolar radyo frekansı beraber barındırır. Bu iki enerji sistemi, vücudun kendini yenilemesini kolaylaştırırken vücuttaki dolaşımı da yeniden düzenler. Böylelikle ameliyatsız vücut germe işlemleri esnasında selülit görünümü de azalır. Bu uygulamalar peş peşe veya farklı kombinasyonlarla yapılabildiği gibi hastaların ihtiyaçlarına göre tek tek de yapılabilir.

Seanslar halinde yapılan işlemlerde uygulamaların kaç seans yapılacağı veya seans aralıkları, hastaların maruz kaldığı cilt deformasyonuna göre değişiklik gösterir. Örneğin cilt gevşekliği fazla olan ve artık cildi sarkmaya meyilli hale gelen hastalardaki seans sayısıyla, hafif bir cilt gevşemesine sahip hastaların seans sayıları aynı değildir.

Detaylı analizler, değerlendirmeler sonrasında kişiye özel protokollerin oluşturulduğu ameliyatsız vücut germe işlemleri, konforlu uygulamalar olmakla birlikte doğru bir planlama doğrultusunda yapıldığında uzun soluklu kalıcılığı da olan uygulamalardır. Ancak bu noktada belirtmekte fayda görüyoruz ki cilt uygulamalarının tamamında olduğu gibi ameliyatsız vücut germe uygulamalarında da kalıcılık, kişilerin yaşamsal alışkanlıklarına, beslenme ve uyku düzenlerine hatta tüketim alışkanlıklarına göre değişiklik gösterir. Bu nedenle eğer siz de ameliyatsız vücut germe uygulaması yaptırmak istiyorsanız işlem sonrasında kalıcılığın uzun yıllara yayılması için mutlaka beslenme alışkanlıklarınız başta olmak üzere tüm yaşamsal alışkanlıklarınıza dikkat etmelisiniz.

Her ne kadar ileriki dönemlerde ameliyatsız vücut germe işlemleri tekrarlanabilir uygulamalar olsalar da doğru bir planlama ve disiplinle tek seferde yapılan işlemlerden de büyük oranda verim alınabilmektedir.

Tüm dünyada söz konusu ameliyatsız estetik olduğunda son yılların popüler uygulamaları olarak kabul edilen ameliyatsız vücut germe protokolleri ile ilgili merak edilen soruları ve cevaplarını sizler için derledik. Ayrıca uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Ameliyatsız vücut germe uygulamaları güvenli midir?

Ameliyatsız vücut germe uygulamaları kapsamında kliniğimizde uyguladığımız tüm işlemler, FDa onaylı cihazlarla yapılır. Dolayısıyla uygulamalar, Amerika otoritelerince onaylanmış güvenilir ve konforlu uygulamalardır.

Ameliyatsız vücut germe fiyatı nedir?

Ameliyatsız vücut germe uygulaması kapsamında birçok uygulama seanslar halinde yapılabildiği gibi hastaların ihtiyaçları doğrultusunda tek bir uygulama da yapılabilmektedir. Dolayısıyla söz konusu ameliyatsız vücut germe uygulamalarının fiyatları olduğunda sabit bir ücretten bahsetmek pek mümkün değildir. Ameliyatsız vücut germe uygulamalarıyla ilgili en sağlıklı bilgi, konsültasyon görüşmesinden sonra aktarılabilmektedir.

Ameliyatsız vücut germe uygulamaları başka işlemlerle kombine olarak yapılabilir mi?

Evet, yapılabilir. Ameliyatsız vücut germe uygulamaları ağrısız ve acısız uygulamalardır. Konforlu işlem sürecinin yanı sıra uygulama sonrasında da hastaların müşahade altında kalması gerekmez. Hemen hemen böyle konforlu sürece sahip her uygulamada olduğu gibi ameliyatsız vücut germe uygulamaları da başka işlemlerle kombine olarak yapılabilmektedir.
Bize Ulaşın

Daisy Poliklinik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Leke Tedavisi
  Leke Tedavisi

  Cilt Lekeleri Tedavileri Leke Tedavisi : Yıllar geçtikçe ve bizler yaş aldıkça cildimiz pek çok deformasyona maruz kalır. Çevresel faktörler, beslenm..

  Devamı >
  Kırışıklık Tedavisi
  Kırışıklık Tedavisi

  Kırışıklık Tedavisi : Zaman akıp gidiyor ve bizler de yaşlanıyor, kırışıyor, buluşuyoruz. Gün geçtikçe cildimiz matlaşıyor ve deformasyonlara daha da ..

  Devamı >
  Gözenek Sıkılaştırma
  Gözenek Sıkılaştırma

  Gözenek Sıkılaştırma : Cildimiz gözenekli bir yapıya sahiptir. Bu gözenekli yapı bizler için hem pek çok avantaj sağlamakta hem de dezavantaj birçok d..

  Devamı >
  Ameliyatsız Yüz Germe
  Ameliyatsız Yüz Germe

  Ameliyatsız Yüz Germe : Güzel yaş almak söz konusu olduğunda kuşkusuz ki gergin, sıkı ve parlak bir cildin önemi çok büyüktür. Güzel yaş almanın alame..

  Devamı >
  Ameliyatsız Vücut Germe
  Ameliyatsız Vücut Germe

  Ameliyatsız Vücut Germe : Fit bir vücuda sahip olmanın altın kuralı nedir diye sorsak kuşkusuz ki birçok kişi bu soruya kilo vermek, zayıflamak, zayıf..

  Devamı >
  Ameliyatsız Popo Dikleştirme
  Ameliyatsız Popo Dikleştirme

  Ameliyatsız Popo Dikleştirme ve Popo Sarkması Tedavisi : Kalkık ve biçimli kalçalar kuşkusuz ki hem kadınların hem de erkeklerin ortak hayallerinden b..

  Devamı >
  Ameliyatsız Gıdı Estetiği
  Ameliyatsız Gıdı Estetiği

  Ameliyatsız Gıdı Estetiği : Güzellik, bütünsel bir kavramdır. Güzellik kavramının içerisinde estetik, sağlık, oran ve orantı bulunur. Bir durumun, ola..

  Devamı >