Burun Dolgusu

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu : Günümüzde her ne kadar ameliyatlar geçmişe oranla çok daha konforlu ve güvenilir bir şekilde yapılsa da günün sonunda ameliyat oldukları için bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyulur. Bu iyileşme süreci de çoğu zaman maalesef kişileri sosyal hayattan koparmaktadır. Bu nedenle günümüzde birçok kişi farklı deformasyonlar söz konusu olsa dahi ameliyatsız estetik uygulamalarına başvurmaktadır.

Son yılların popüler uygulamalarından biri olan burun dolgusu uygulaması özellikle burun estetiği ameliyatı gibi detaylı ve kapsamlı bir ameliyat olmak istemeyen bununla birlikte burnundaki küçük deformasyonları geride bırakarak burnunun yüzü ile daha uyumlu bir forma erişmesini isteyen kişilerin başvurduğu uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Uygulama ile ilgili detaylara geçmeden önce şunu belirtmekte fayda görüyoruz ki dolgu uygulamaları, her ne kadar konforlu ve pratik işlemler olsalar da mutlaka alanında yetkin anatomiye hakim bir uzman tarafından yapılması gereken uygulamalardır.

Aksi halde kişiler arzu ettikleri doğal görünüme ulaşmakta problem yaşayabilirler.

Uygulama, mutlaka kişiye özel planlanması gereken uygulamalardır. Nasıl ki her kişinin yüz formu, yüz anatomisi farklı ve karakteristik özellikler taşıyorsa aynı şekilde, yapılan burun dolgusu da kişinin karakteristik yüz hatlarını yapaylaştırmayacak bir şekilde yapılmalıdır.

Uygulama güvenilir ve konforlu işlemler olmakla birlikte mutlaka doğal görünümden ödün verilmeden yapılması gereken işlemlerdir.

Burun Dolgusu nedir?

Uygulama, günümüzde en fazla yapılan dolgu uygulamalarından biridir. Özellikle burnunda küçük deformasyonlar olan ancak burun estetiği ameliyatı gibi kapsamlı bir ameliyat olmak istemeyen hastaların sıklıkla başvurduğu bir işlem olan burun dolgusu uygulaması, klinik ortamda yapılan konforlu ve basit bir işlemdir.

Neredeyse ağrısız ve acısız diyebileceğimiz bir uygulama olan burun dolgusu uygulaması, hemen hemen tüm dolgu uygulamalarında olduğu gibi ortalama 12 ile 18 aylık kalıcılık gösterir. Etkinin devam etmesi için bu süre zarfından sonra uygulamanın mutlaka yenilenmesi gerekir.

Düzenli şekilde yapılan dolgu uygulamalarında kalıcılık süresinin bir miktar daha arttığı bilinmektedir.

Burun Dolgusu nasıl yapılır?

İşlem, yukarıda da belirttiğimiz gibi klinik ortamda yapılan bir işlemdir. Uygulamadan önce işlem alanı sterilize edilir. Akabinde, kişilerin uygulama esnasında herhangi bir ağrı veya acı duymaması için burun ve çevresine anestetik etki gösteren tropikal kremler sürülür.

Yeterli uyuşma sağlandıktan sonra ise işleme geçilir.

Uygulama ile birlikte birçok farklı işlem yapılabilir. Planlanan işlem doğrultusunda, burun dolgusu uygulamasında özel ince uçlu iğnelerle hyaluronik asit baz dermal dolgular buruna enjekte edilir.

Uygulama, ortalama 10-15 dakikada tamamlanır ve işlemden sonra hastaların herhangi bir müşahade altında kalmadan günlük hayatlarına dönmeleri sağlanır.

Burun Dolgusuna neden ihtiyaç duyulur?

Bir çok farklı nedene bağlı olarak burun dolgusu uygulamasına ihtiyaç duyulabilir. Özellikle burun estetiği ameliyatı olmak istemeyen hastaların başvurduğu bir uygulama olan burun dolgusu uygulaması ile buruna hacim kazandırılarak yüze oranla çok daha küçük ve biçimsiz olan burun şekillendirilebilir, burun ucu kaldırılabilir. Kemerli burun görünümü de büyük oranda düzeltilebilir.

İşlem, konforlu ve güvenilir bir uygulama olmakla birlikte maalesef burundaki bütün deformasyonlar burun dolgusu işlemiyle giderilemez. Özellikle burun kanatlarının geniş olması, burun deliklerinde asimetri olması ve burnun yüze oranla daha büyük olduğu durumlarda bu uygulama işe yaramamaktadır.

Kimler uygun adaydır?

Uygulama, hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan bir işlem olduğu için bu uygulamada 18 yaş sınırı bulunmaktadır. 18 yaşını doldurmuş kemerli burun görünümüne veya veya burun ucu düşüklüğüne ya da her ikisine birden sahip olan kadın ve erkekler, bu işlem için uygun birer adaydır.

Uygulama kimlere yapılamaz?

18 yaşını doldurmamış ya da hamilelik şüphesi bulunan, hamile olan, emziren veya burnundaki deformasyon dolgu uygulamaları ile düzeltilemeyecek noktada olan (örneğin burun deliklerinin asimetrik olması veya burun kanatlarının geniş olması gibi) kişilere işlem yapılmaz.

Burun Dolgusu fiyatları

Burun dolgusu fiyatları, işlemin yapıldığı kliniğe göre değişiklik gösterir. Bununla beraber her kişinin burnunda yaşadığı deformasyon farklı olabilmektedir. Bu sebeple kişiye özel bir uygulama olan burun dolgusu uygulamasında kullanılacak dolgu miktarı kişiden kişiye değişiklik gösterir.

Bu sebeple söz konusu burun dolgusu uygulaması olduğunda standart bir fiyat vermek çok da doğru olmayacaktır.

Ek olarak, ülkemizdeki yönetmelikler gereği sağlık sektöründe hizmet veren merkezlerin web sitelerinde uygulamalara dair fiyat bilgisi paylaşması yasaktır.

Hangi uygulamalar kombine olarak yapılabilir?

Hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan burun dolgusu işlemi, hem kısa sürede yapıldığı hem de işlem sonrasında hastaların rahatlıkla klinikten ayrılabildiği bir uygulama olması sebebiyle pek çok ameliyatsız estetik uygulama ile kombine şekilde yapılabilmektedir. Özellikle dudak dolgusu, nazolabial dolgu, yanak dolgusu veya jawline çene dolgusu gibi diğer dolgu uygulamalarıyla birlikte kombine olarak yapılabilir.

Uygulama, sıklıkla botoks işlemleriyle de kombine olarak yapılabilmektedir.

Günümüzün popüler uygulamalarından biri olan buruna dolgu uygulamasıyla ilgili en çok sorulan soruları sizler için cevapladık. Ayrıca uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Daisy Poliklinik Nişantaşı

Sıkça Sorulan Sorular

Burun Dolgusu ağrılı mıdır?

Burun dolgusu işlemi, neredeyse ağrısız ve acısız diyebileceğimiz konforlu bir işlemdir. Uygulama esnasında anestetik kremler kullanıldığı için hastalar, herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler.

Burun Dolgusu sonrası ne zaman sosyal hayata dönülür?

Burun dolgusu uygulaması kişilerin sosyal hayatını kesintiye uğratmayan bir uygulamadır. İşlemden sonra hastalar rahatlıkla günlük rutinlerine devam edebilir, sosyal hayatlarına dönebilirler. Bununla birlikte, dolgu işlemini takip eden bir hafta boyunca spa veya solaryum gibi sıcak yerlere girilmemesi gerekmektedir.

Burun Dolgusu yaş sınırı var mı?

Pek çok hyaluronik asit bazlı dermal dolgu uygulamasında olduğu gibi burun dolgusu uygulamasında da yaş sınırı bulunmaktadır. Burun dolgusu uygulamasını yaptırmak isteyen kişilerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.
Bize Ulaşın

Daisy Poliklinik Sorularınızı Yanıtlıyor.

  Diğer Tedaviler
  Jawline Çene Dolgusu
  Jawline Çene Dolgusu

  Jawline Çene Dolgusu : Genetik faktörler, yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan deformasyonlar veya kilo değişimleri akabinde yüzümüzde meydana gelen d..

  Devamı >
  Göz Altı Işık Dolgusu
  Göz Altı Işık Dolgusu

  Göz Altı Işık Dolgusu : Yaş almaya bağlı olarak yüzümüzde meydana gelen birçok deformasyona etkin çözüm sunan ameliyatsız estetik uygulamalar sayesi..

  Devamı >
  Elmacık ve Nazolabial Dolgu
  Elmacık ve Nazolabial Dolgu

  Elmacık ve Nazolabial Dolgu : Yüzümüz yapısı gereği yukarıdan aşağıya doğru yaşlanır. Yaş aldıkça cilt altındaki yağ dokuları erimeye başlar. Bu da ci..

  Devamı >
  Burun Dolgusu
  Burun Dolgusu

  Burun Dolgusu : Günümüzde her ne kadar ameliyatlar geçmişe oranla çok daha konforlu ve güvenilir bir şekilde yapılsa da günün sonunda ameliyat oldukla..

  Devamı >