PRP Saç Uygulamaları

Saçım çok dökülüyor?

Saçınız dökülmesi genelde kullanılan yanlış ürünler, sigara, çevresel faktörler uzun süre saç bölgesinde kullanılan (şapka, eşarp, bone) vs gibi saç bölgesinin kapalı olmasından ve yeterince beslenmeyişinden kaynaklana bilmektedir.

Bu sorunları yaşayanların saç köklerinin yeterinde güçlü olmayışı savunmasının zayıf oluşundan kaynaklanmaktadır. Kökleri zayıflayan saçlar incelir ve deri tabakasında tutunma süresi kısalır bunun sonucunda dökülmeler kırılmalar ve saç bölgesinde lokal açılmalar görülmektedir.

Saç PRP sinin Tedavi Amacı?

Saç köklerini güçlü tutacak onu besleyecek ve tutulmasını güçlendirecek zayıf çıkan kıl köklerini güçlendirip saçın cılız çıkması gibi durumları azaltmak için saç PRP,si destekleyici bir yöntemdir.

Kendi kanınızda bulunan özel bir sistemle ayrıştırılan plazmalar saç derisinin altına özel enjeksiyonlar ile uygulanır.

Saç PRP sinden sonuç alabilir miyim?

Saç PRP uygulaması bayanlarda, erkeklerde, rahatlıkla uygulana bilmektedir. Saç ekimi sonrası köklerin güçlenmesi için yapılmaktadır. Uygulama sayısı ihtiyaca göre belirlenip 3 ile 4 seans sonrası düzelmeler gözlemlene bilmektedir.

Saçı tamamen dökülmüş kişilerde saç prp uygulaması yeniden saç çıkarmaz saçlar zayıf ve incelip dökülme eğilimi gösterdiği dönemde Saç PRP uygulamasının etkilerini görüle bilmektedir.

Daisy Poliklinik
WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!