Frozen Face (İğnesiz Mezoterapi) Nasıl Uygulanır?

Cildimizin en yıprandığı dönem şüphesiz yaz aylarıdır. Güneş ışınları sebebiyle cildimiz lekelere ve izlere daha yatkın hale gelmektedir. Kış ve sonbahar ayları ise tedaviler için birebirdir. Frozen Face 4 mevsim rahatça uygulanabilen bir işlemdir.

Mezoterapi,  çeşitli makinelerle cildin altına cildin ihtiyacı olan ürünlerin işlenmesidir. Cilde uygulanan 2 tip mezoterapi yöntemi vardır.

Birincisi iğneli enjeksiyon şeklinde ikincisi ise teknolojinin ilerlemesiyle gelen iğnesiz mezoterapidir.

İğnesiz Mezoterapi cilde sürülen başlığı ile uygulanır. Bu uygulama iğneli mezoterapideki gibi tek tek ciltte nokta seçip ürünü göndermez.

 Başlıktaki ürünü eşit olacak şekilde cilde dağıtır. Buda daha etkili sonuçlar sağlar.

Cildin derinine inmek önemli!

Genellikle cildimizi iyileştirmek ve onarmak için ürünleri cildimize yediriyoruz. Evimizde kullandığımız ürünler cildin alt tabakalarına inemediğinden alt tabakalara inmek daha etkili olmaktadır. Frozen Face uygulamasında cilt üzerinde elektrikle mikrokanallar açılır. Açılan kanallar cildin ihtiyaç duyduğu serumları ve nemi cildin alt tabakasına gönderir. Bu şekilde ürünler daha derinlere inmiş olur ve etki durumu artar.

Frozen Face İşlemi Nasıl Uygulanır?

İlk olarak soğuk başlığı ile kan dolaşımı yavaşlatılır. Bu işlem ciltteki mikrokanalların açık kalmasını sağlar. Uygulamada kullanılan ürünler evdeki kullandığımız ürünlerden daha etkili ve kaliteli ürünlerdir. Ürünler açılan mikrokanallardan cildin altına gönderilmeye uygun üretilmiştir. Bu serumların 4 farklı çeşidi vardır. Bunlar, lekelerin rengini açma, lekelenme karşıtı, yaşlanma karşıtı ve kırışıklık gidericidir. Hastanın cildindeki problem cilt analiz cihazları ile tespit edildikten sonra hastanın problemine uygun serum uygulanır.

Tüm bunlar yapıldıktan sonra radyo frekans (ısı enerjisi) uygulanarak cilt sıkılaştırma, yukarı kaldırma, gergin görünüm elde etme gibi olanaklar sağlanır. Isı işlemi uygulanırken o sırada soğukta uyguladığından uygulama çok kolay ve acısız bir süreç sağlar.

Uygulama 4 haftada her hafta 1 kere olmak üzere uygulanır. Uygulama ardından uzmanın gerektiği gördüğü zamanlarda işlem tekrarlanabilir. Buda uzun süre bir kalıcılık sağlar.

Daisy Poliklinik
WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!