Dudak Dolgusu

İlerlemekte olan yaşımızla birlikte tekrarlanan mimik hareketlerine bağlı olarak ve güneşinde etkisi ile yüzümüzün yanı sıra dudaklarımızda da kırışıklıklar oluşabilmektedir. Dudak dolgusu sayesinde artık ağız çevresinde uyumlu sonuçlar elde edebilmek mümkündür.

Dudak dolgusu ile dudak kontürü yeniden belirlenir, dudak köşeleri doldurularak şekillendirilir, dudak hacmi arttırılır ve dudakların yeniden nemlendirilmesi sağlanır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılmaktadır?

Dudak dolgusu işleminde oldukça güvenli olan ve bir çok uygulamada kullanılmakta olan Hyalüronik Asit maddesi kullanılmaktadır.

Dudal dolgusu işleminde kullanılmakta olan Hyalüronik Asit, dudakların kalınlaştırılmasında, yüzeyde ki derin kırışıklıkların düzeltilmesinde ve derin yara izlerinin de düzeltilmesinde sıklıkla kullanılmakta olan bir maddedir. Blok anestezi ile uygulanmakta olan dudak dolgu uygulamasının ardından yirmidört saat sürebilen bir şişme görülebilmekte ve oluşabilecek olan kızarıklık ile şişme iki saat içersinde düzelmektedir.

Dudak Dolgu Uygulamasının Aşaması Ne Kadar Sürer?

Dudak dolgusunun uygulama süresi, dudak yapısı, uygulama yaptırmakta olan kişinin yaşı, kalitesi, miktarı, elastikiyeti ve enjekte edilen dolgu maddesinin özellikleri gibi faktörlere bağlı olarak değişebilmekte ve yaklaşık on dakika kadar düren don derece rahat bir uygulamadır.

İğne yardımı ile enjekte edilen madde, tedavinin sonrasında altı ile sekiz ay içerisinde emilerek vücuttan atılır ve bu sebeplede işlemin tekrarlanması gereklidir. Tekrarlanan uygulamanın ise hastada herhangi bir zararlı etkiside oluşmamaktadır. Çoğunlukla art arda iki seans olarak uygulanması önerilen dudak dolgusuişlemi, şayet ilk kez yapılıyor ise iki ya da üç hafta sonra tamamlayıcı bir seans daha gerekli olabilmektedir.

Dudak Dolgusu Uygulaması Kalıcı Mıdır?

Dudak estetiği uygulamasında, kişinin kendi yağ dokusu kullanılarak kalıcı dudak dolgusunun sağlanabilmesi mümkündür. Bu uygulama esnasında belirgin bir iz kalmadığı gibi kişinin kendi vücuduna ait olan doku kullanıldığı için de herhangi bir reaksiyon riski oluşmamaktadır. Ayrıca dudak dolgusu uygulaması sonrasında doğal bir görünüm elde edebilmek son derece önemlidir. Bu yüzden yapılacak olan dudak dolgusu uygulamasından en verimli sonuç ile istenilen sonucun elde edilebilmesi adına uygulamanın, alanında uzman plastik cerrahlar ya da dermatologlar tarafından yapılmasına dikkat edilmelidir.

Daisy Poliklinik
WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!