Daha Güçlü ve Güzel Saçlar İçin Prp

PRP Saç Tedavisi Nasıl Uygulanır?

PRP Saç Ekimi hem erkekler hem de kadınlar için uygundur. Bölgesel saç dökülmesi veya erkek tipi kellik, hem erkeklerde hem de kadınlarda görülen çok yaygın bir saç dökülmesi türüdür. Trombosit açısından zengin plazma (PRP) saç dökülmesi tedavisinde kullanılarak saç dökülmesini en aza indirmeyi ve saç tellerini güçlendirmeyi amaçlar. 

 

PRP saç tedavisi için önce hastanın kanı alınır ve santrifüj edilir. Böylece saç tedavisinde kullanılacak trombositli plazma elde edilir. Trombositler ve büyüme faktörleri bakımından zengin olan bu plazma, doku rejenerasyonu ve iyileşmesinde çok faydalıdır. PRP yapılacak olan saç derisine topikal anestezik krem uygulanır. Sonrasında PRP yani yüksek konsantrasyonlu trombosit açısından zengin plazma saç derisine enjekte edilir.Daha sonra hastanın saçları yıkanır ve hasta herhangi bir yardım almadan eve gidebilir. PRP sonrası hastalar araba kullanabilir. 

Ne Kadar PRP Saç Tedavisi Yapılmalı?

PRP saç tedavisi ile saç dökülmesini kontrol altına almak için 15 günde bir kere PRP yaptırmanızı öneriyoruz. 3-4 ay boyunca düzenli PRP saç tedavisi yaptırdığınızda saçlarınızın güçlendiğini ve normal dökülme rutinine geçtiğini göreceksiniz. 

Her sağlıklı kişinin günde 100 ila 150 tel saçı dökülür, bu normaldir. Fakat her duş aldığınızda yoğun saç dökülmesi yaşıyorsanız veya yastığınızın üzerinde saç telleri birikiyorsa sizin için PRP saç dökülmesi tedavisi yaptırma zamanınız gelmiş demektir. 

Daisy Poliklinik
WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!