Cosmelan ve Dermamelan ile Leke Tedavileri

Cosmelan ve Dermamelan ile Leke Tedavisinde Etki Nedir?

Bu uygulamalar cilt leke oluşumunu sağlayan mekanizmaları baskılamak için yapılan bir Tek Seans uygulanan bir leke tedavisidir.

Cilt lekelerinde kullanılan kimyasal peelinglerde cilt yüzeyinde yoğun soymalar yaşana bilmektedir. Cosmelanın ve Dermamelan kimyasal peelinglerden ayıran özelliği enzim peeling oluşudur. Enzim Peeling Leke oluşumuna neden olan enzimlerin baskılanmasını sağlar. Maskenin bir diğer etkili yönü ise içerisindeki besleyici vitamin ve aminoasitler sayesinde kolajen üretimini desteklemesidir. Kolajen yönünden güçlenen cilt, yenilenerek lekeli katmanın soyulmasını sağlar. Yaşanan soyulmalar sayesinde cildin üst tabakasındaki renk hücrelerinin yoğunluğu azalır; cilt kendi rengine dönmeye başlar

Bu özelliği sayesinde cosmelan cilt yüzeyini derin soymak  yerine leke oluşumuna neden olan ve ciltte bulunan olumsuz etkileri baskılayarak lekelerin azalmasını sağlar. Bu uygulama kişilerin cilt tonlamasını (renk farlılıklarını) düzenlemede, solgun ve mat olan ciltlerin canlı görünümü kazanılmasına yardımcı olur.  Bu uygulama önce klinik ortamda cilt analizi ve sorunları tespiti yapıldıktan sonra ilk uygulama yapılır, 2. aşamada kişi “devam ürünü” olarak adlandırdığımız ve kendi başına basitçe evinde uygulaya bilecek devam kremini, önerilen süre zarfında kullanmaya devam edibilmektedir.

Cosmelan ve Dermamelan ile Leke Tedavilerinin Faydaları Nelerdir?

  • Güneş lekeleri görünümünü azaltır,
  • Doğum sonrası oluşan lekeleri azaltır,
  • Akne izi lekelerinin azalmasını sağlar,
  • Sivilce izleri lekelerinin azaltılmasını sağlar
  • Uygulama basit ve acısız bir metot içerir,
  • Hafif soyulmalar sayesinde güncel hayattan alıkoymaz,

Cosmelan ve Dermamelan Tedavisi Nasıl Uygulanıyor?

Bu tedavinin uygulanması için öncelikle cilt analizi ve sorun tespiti için konsültasyon yapılır.
Cilt uygulama yapılacak cilt yüzeyi solüsyonla temizlendikten sonra ilk uygulama maske şeklinde sürülerek ortalama 8-12 saat cilt yüzeyinde kalacak şekilde gerçekleşir. Kişi Maskeyi cildini yıkayarak temizlendikten sonra rutin bir şekilde günlük olarak belirlenen şekilde devam kremi, nemlendirici ve güneş koruma ile tedavisini sürdürür.

Daisy Poliklinik
WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!