VIP Class Esra Şeker Röportaj – Leke ve Genel Durum

Songül hanım, öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Merhabalar 1975 Hatay-Kırıkhan İlçesinde dünyaya geldim. 10 çocuklu ailenin son çocuğuyum koca yürekli bir anne. Bir mahalle bakkalı olan bütün ailenin yükünü sırtına alan bir babanın dizlerinde sonsuz sevgiyi ve esnaf olmayı öğrenmenin ilk adımlarını orda attım. İlk orta lise yıllarımı Hatay-Kırıkhan ilçesinde evlendikten sonra Üniversite eğitimini Hatay’da tamamladım. 1998 yılında evlendim 2 erkek 1 kız 3 çocuk annesiyim.

Kendi sektörünüzde, yaptığınız başarılı işlemlerle yıllardır köklü bir marka haline gelmiş Daisy Poliklinik’in kurulma hikayesini öğrenebilir miyiz?

Lise bitirdiğimde aile fertlerinden bir çoğunun Almanya’da olması sebebiyle beni de yanlarına aldılar çok genç yaşta hem dil örgenimi ve hayal ettiğim meslek olan o yıllarda çok bilinmeyen kozmotoloji için ilk olarak eğitime başladım eğitimi burada tamamladıktan sonra annem ve babam son çocuk olarak benim ayrılığıma dayanmadılar Türkiye’ye dönmemi istediler.

Tek şartla dönerim dedim ben işyeri kuracağım beni desteklerseniz dönerim dedim. Malum o yıllarda bir bayanın işyeri açması dayatılan toplum baskı karşısında kolay değildi.  Annem Babam Söz verdiler ve Türkiye döndüm.

İlk olarak 1995 yılında İskenderun’da da 40 m2 olan bir dairede başladım mesleğe o yıllarda teknoloji bu kadar gelişmemişti. İğneli epilasyon, sir uygulamaları, mekanik masaj aletleri, parafinli zayıflama metotları ve çeşitli dermokozmetik kremler kullanırdık. Bir müddet böyle tek başıma tüm işleri yapan (çay kahve, temizlik ve hizmet)  veren kişi olarak devam ettikten sonra insanların güvenini kazanmaya başlamıştım. Yeniliklerin takibindeydim cilt bakım cihazları yeni gelmeye başlamıştı ülkemize onları aldım artık değişim başlamıştı.

Zamanla hedefim işimi büyütmekti 40 m2 alan yetmiyordu 1997 yılında 150 m2 bir işyerine geçtim burada 6 yıl kadar devam ettim ekibimi bir yandan kurup kendim yetiştiriyordum sürekli  yurt dışı eğitimlere, kongrelere, lansmanlara katılarak kendimi eğitim ve geliştirmeye adadım bu arada  işlememde potansiyelimiz artmaya devam ediyordu 2003 yılında İskenderun şehir merkezinde 2 katlı toplamda 500 m2 alana sahip ve çevre illerden gelen taleplere de hizmet veren bölgede marka olma yolunda temellerini atmış DAISY vardı artık.

Artık medikal tedaviler yapan işletme konumunda olmak için bünyemizde doktor çalıştırmak koşulu ile Sağlık bakanlığının şartlarını yerine getirerek Özel Daisy Poliklinik Uygunluk belgesi aldık ve sağlık bakanlığı gözetiminde işletmemiz gelişimine 2007 yılında Adana merkezde 2. Şubesini kurduk.

Bu hizmetleri daha büyütüp geliştirmek tüm Türkiye ve yabancı hastalara hizmet verebilmek için 2014 yılında Adana’da bulunan özel Daisy Polikliniğimizin şubesini İstanbul Nişantaşı’na taşıma kararı alarak özel Daisy Poliklinik olarak hizmetle vermeye başladım.

Ameliyatsız teknolojiler ile kişinin kendisinde gördüğü cilt ve vücut sorunlarının çözümü artık çok daha kolay ve tercih edilir hale geldi.

Amerika’da yapılan araştırmalarda ameliyatla yapılan estetik uygulamalarında son 10 yıla göre kişilerin tercihi ameliyatsız çözümler bulma yolunda. Bunun Sebeplerine bakacak olursak şöyle sıralıya biliriz ameliyat tercih edecek kişilerin yaşaya bileceği riskler, komplikasyonlar veya sosyal hayattan alıkoyma ya da ameliyata uygun olmayan (şeker, tansiyon, vs.) bir hasta adayı gibi durumlar epeyle kişileri zorluyor düşünün bir yüz germe ameliyatı olacaksınız 6 hafta yüz korse si ile yüzünüzü korumanız gerekiyor. Bu nu karın germe, liposuction gibi uygulamaları örnekliye biliriz bu uzun bir süre ya da beklenmedik bir komplikasyon gelişti tekrar bir ameliyat olmak hiçte kolay değil oldukça yıpratıcı bir süreç. Oysa son yıllarda gelişen teknolojiler ve bu alanda ihtiyacı tespit eden güçlü arge ye ve teknolojiye sahip firmalar ameliyatsız teknolojiler adına öyle sistemler geliştirdi ki ameliyata yakın sonuçlar sağlarken hastalarında bu konuda tercih sebebi olmaya devam ediyor.

Sizin bünyenizde bulunan teknolojiler ve etkilerinden bahseder misiniz?

Kliniklerimde bir teknoloji tercih edeceğimde önceliğim dokunduğumuz ciltlerde zarar oluşmayacak maksimum seviyede teknolojileri bünyemize dahil etmek. Amacımız onarmak, iyileştirmek ve daha sağlıklı bir hale dönüştürmektir. Bunun için seçim yaptığımız yeni nesil teknolojilerde klinik çalışmaları yapılmış sonuçları hakkında kesin dayanakları olan ve birçok bağımsız kuruluşlar tarafından onaylanmış teknolojilerdir.

Örneğin kliniklerimizde cilt sarkmaları, kırışıklık, göz altı morlukları, çene kontörü, javline, kaş kaldırma, cilt lekeleri, sivilce izleri, gözenek sıkılaşma, bölgesel sıkılaşma, incelme, selülit tedavileri, kasları geliştirme, popo kaldırma, iğnesiz mezoterapi, dolgu, botox, prp, saç mezoterapi, leke lazerleri, lazer epilasyon başlıca uygulamalarımızdır.

Danışanlarınız, size 2020 yılında en çok hangi işlem için başvurdu?

Öncelikle kişiler doğal gençleşme tercih ediyor En bu dönemde Altın Üçlü gençlik iksiri diye adlandırdığımız dokuları uyararak cildin tüm katmanları yenileyerek hücre gençli sağlayan bu uygulama 3 ayrı yeni nesil teknolojiyi kliniklerimizde bir araya getirerek hızlı ve başarılı çözümler suna bildiğimiz Kombine bir uygulamadır.

Ciltte zamanla oluşan sarkmaların giderilmesi, cildin sıkılaşması, lekelerin açılması, gözenek ve ince kırışıklıkların azalmasını sağlamaktayız. Zamanla cildin kaybettiklerini cilde geri kazandırarak hücre tamiri yaparak doğal gençleşme sağlamaktayız. Uygulamanın 3 ayrı işlem olması hedeflediğimiz sonuca daha hızlı ulaşmamamızı sağlamaktadır. Uygulatıcının cilt sorunlarının giderilmesi esnasında bir eksiğin kalmaması ve bir birini desteleyen bu kombine tedavi şekli ile başarılı bir şekilde sonuca kısa sürede ulaşmamızı sağlamaktadır.

Burada bizlerde klinik olarak şunu aktarıyoruz danışanlarımıza cildin alt yapısını onarmadan güçlendirmeden yapılacak her hangi bir uygulamada beklentiler karşılayamaya bilir. Bu bilinç 2020 yılı içerisinde danışanlarımızda artmaya başladı bu nedenle cilde herhangi bir şey enjekte etmeden cildin onarılıp ihtiyacı ona göre belirlemek daha doğru olduğunu danışanlarımız görmeye başladılar.

Sizce bunun nedeni nedir?

Özellikle 2020 yılı içerisinde Covid-19 salgını nedeniyle kişiler istedikleri hizmetlere kolayca erişmede zorlandılar evde kalınan uzun süreler bir anlamda kolay olmadı. Burada cilt ve vücut konularında yıpranmalar yaşandı bunun sonucunda talepler artış gösterdi. Çünkü normal zamanda bakım bilinci belirli bir periyotta olması gerektiğini her danışan farkında örneğin cildinde veya vücudunda herhangi bir sorun oluşmasa dahi cildini güçlü tutup korumak amacıyla bakımlarını ihmal etmeyenlerin uzun vadede daha sağlıklı bir cilt yapısı sağladığını biliniyor.

Diğer bir taraftan hareketin azalıp yeme alışkanlarının artışı sebebiyle şikayetlerin çoğalıp alınan kilolar sonucu bölgesel incelme, selülit tedavileri, sarkma ve sıkılaşma gibi sorunların giderilmesinde talebin arttığını söyleye biliriz.

Daisy Poliklinik’in tercih edilmesinin sebebi nedir, sektördeki diğer firmalardan sizi ayıran fark nedir?

Öncelikle amacımız kişinin sağlığı onarmak ve tedavi etmek dolayısıyla burada şuna dikkat ediyorum.
Önceliğim yıpratmadan geri dönüşü mümkün olmayan hasarlar yaratmadan hizmet sunmak.  Yapalım görelim nasıl olacak gibi denemeler bizde asla yapılmaz. Böyle bir riske hiçbir danışanımızı dahil etmeyiz, yıllarca bu durum bizim için olmazsa olmazımızdır.  Ayrıca danışanların güvenini boşa çıkaracak durumlar yaşamamasını sağlamak sektörde 25 yıldır var olmamızın önemli bir göstergesi olduğunu düşünüyorum.  Ayrıca güven sunmanın, hizmet memnuniyetinin maksimum seviyede tutmanın yeri bizce önem arz etmektedir. Bununla birlikte sürekli kendini yenileyen ve ameliyatsız yeni nesil teknolojilere yatırım yaparak danışanlarımızın sorunlarına tek bir sistem yerine kombine çalışmalar sağlayarak daha kısa sürede daha iyi sonuçlar sunmak tercih edilme sebepleri arasında.

Şimdilik İstanbul Nişantaşı ve Hatay İskenderun olmak üzere iki şubeniz bulunuyor. 2021 yılında Daisy Poliklinik olarak gelecek planlarınız neler, yeni bir şube açmayı düşünüyor musunuz?

Öncelikle 2 şube ile yolumuza devam edeceğiz çok şubeli işletme yapısı benim rahatsız ediyor. Bunun nedeni ise kontrol dışına çıkan hizmetlerde amaçladığım sonucu alamaz isem bu beni rahatsız eder. Kontrollü şekilde ve amaçlanan sonuca ulaşmam için dağılmak istemiyorum. Mevcut kliniklerimizde yeni nesil teknoloji yatırımlara devam edeceğiz yakın zamanda öyle yenilerle geliyor ki son derece etkin ve yine ameliyatsız sistemler.  Bunları bünyemize dahil edebilmemiz için salgına bağlı olarak biraz normalleşmeye ihtiyacımız olacak bu sürede malum salgının etkileri bazı durumları yavaşlattı.

Son olarak, Pandemi döneminde çalışanlar ve danışanlarınız için ne gibi önlemler aldınız?

Pandemi döneminde hijyen temas ve işlem sonrası bir sonraki randevuda tekrarlanan sterilizasyon işlemlerinde hassasiyetimiz arttırmış durumdayız. Kliniklerimize kapasitemiz dışında kimseyi almıyoruz, Hes Kodu Olan danışanlarımıza randevu ve hizmet sunuyoruz. Hes Kodu Olmayan danışanlarımıza hizmet vermiyoruz.
Maske, eldiven sterilizasyon artık bir parçamız oldu gerek çalışanlarımız gerek ise danışanlarımız sağlığı açısında bu son derece önem arz ediyoruz.

Özel Daisy Poliklinik
Kurucu Sahibi
Kozmotolog & Medikal Estetik Uzmanı
Songül DURUR ZEVZİR

Daisy Poliklinik
WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!