Thulium Lazer

Thulium Lazer Nedir?

Ciltleri Lekeler Neden Oluşur?

Cilt zaman içerisinde güneşin olumsuz etkileri, çevresel faktörler, kirli hava beslenme, genetik yapı yaşam şekli, yanlış kullanılan ürünler veya uygulamalar sonucunda ciltte çeşitli deformasyonlara uğraya bilir. Bu durumlara maruz kalan ciltte melanin ve melasonit adı verilen hücrenin düzensiz ve fazla miktarda artışı ciltlerde çeşitli şekilde ortaya çıkar.

Örneğin güneş ışınlarına direk maruz kalan bir ciltte lekeler oluşturduğu gibi ton farklığı, cildin canlı görünümünüzü bozduğu gibi cildi olumsuz etkiliye bilir.

Bunun yanı sıra cildinize kullanmış olduğunuz ahalı ürünler, kozmetikler, losyonlar, makyaj ürünleri, sirağda gibi uygulamaların sonrası güneşe maruz kalma durumları maalesef ki günümüzde en sık rastladığımız sebepler arasında olduğunu sıralıya biliriz.

Thulium Lazer  Nedir?

Ciltte Oluşan (lekeler, gözenekler, akne izleri, ince kırışıklılar) Erbium yağ lazer, Farksiyonel lazer, Nd;Yağ lazer ve çeşitli Peelingler gibi uygulamalar yaptıran kişilerin uygulama sonrası ciltlerinde oluşan soyulmalar, kızarıklık  komplikasyonlar gözlemlenebilmektedir.

Bu nedenle Thulium lazer dediğimiz yöntem kişiyi sosyal hayattan alı koymadan günlük yaşantısına engel olmadan uygulanabilen bir sistemin adıdır.

Thulium Lazer Nasıl Bir Uygulamadır?

Thulium Lazer tedavisinde cilt yüzeyinde lazer ışınları ile cilt yüzeyine  mikron kalınlığında gözle göremeyeceğiniz kadar küçük kanal açar.Amacımız bu açılan kanallara sayesinde cildin ihtiyacı olan vitaminler, peptitler, hyalüronik asitler, nem takviyesi, serumlar cildin alt katmanlarına istediğimiz ve etkin şekilde nüfuz etmesini sağlarken, aynı zamanda 1927 nm lazer dalga boyu cildin kollajen üretimi uyarılmasına yardımcı olur.  Bu tedavi ciltteki gözeneklerin ve ince kırışıklıkların azaltılması hedeflenir.

Uygulamadan sonra nasıl bir etki yaşanır?

Uygulama sonrası cilt yüzeyinde kısa bir süre süren bir pembemsi kızarıklık yaşanır ve cilt sakinleşmeye başlayınca bu durum azalır. Cilt yüzeyinle bulunan lekeler minik pullanma şeklinde dökülmeler gözlemlenir. Aynı zamanda ciltte buluna gözenekler sıkılaşmasını amaçlar ve cilde  takviye edilen aktiviteler cildin ton farklılıklarını düzenlemesi yardımcı olur. Bu aktiviteler cilt altına bir nevi iğnesiz mezoterapi uygulama tarzında olup enjeksiyon kullanılmadan direk cilt yüzeyine uygulamaktadır. 

Baby Face Thulium Kaç Seans ve işlem Süresi Nedir?

Baby Face uygulaması cildin ihtiyacına göre değişmekle birlikte sorunlu ciltlerde 4 ile 6 seansta uygulana bilmektedir. Uygulama aralıkları hafta 1 yapıla bilmektedir. İhtiyaca göre 2. Bir küre gerektiği durumlarda ise 1. Kürün bitiminden sonra  ortalama 3 ay sonra uygulamanın devamı yapılabilir.

Ayrıca hasarlı olmayan ciltlerde bakım amaçlı tek seans uygulamada yapıla bilmektedir.

Baby Face Beauty hangi amaçlar için kullanılabilir?

  • Güneş lekelerinin azaltılması
  • Gözenekleri küçültmesine yardımcı olmak
  • Yüz ve boyun bölgesi bakımlarında 
  • El Üstü bakımlarında
  • İnce kırışıklıkların azaltılmasında
  • Kol altı Renk koyulaşmalarında
  • Genital Bölge Renk koyulaşmalarında

Güneş lekeleri tamamen gider mi?

Güneş lekelerinin tamamen giderilmesi veya bir daha lekenin oluşmayacağının garantisi söz konusu olamaz. Böyle bir söylem gerçekçi olmadığı gibi etik bir yaklaşımda değildir.
Bunun nedeni ise lekelenme sonrası ciltteki melanin yapısını olumsuz yönde etkilediğinden kişi bu durumla ciddi anlamda mücadele etmeli ve tedavi süresinde sabırlı olması gerekir.

Yapılacak uygulamada lekelerden arındığında ise cildini ciddi anlamda güneşin olumsuz etkilerinden korumalı leke oluştura bilecek uygulamalardan uzak durmalı ayrıca beslenme, düzensiz yaşam şekli, çevresel faktörler gibi durumlardan olumsuz etkilenmemesi için gerekli tedbirleri almalıdır.

Daisy Poliklinik
WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!