Pürüzsüz Bir Teni Sen De Hak Ediyorsun! | Daisy Poliklinik
İstanbul Adana İskenderun
BİLGİ TALEP FORMU
BİLGİ TALEP FORMUPürüzsüz Bir Teni Sen De Hak Ediyorsun!

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için zaman harcamaktan ve o acı verici yöntemlerden sıkılmadın mı? Daha pratik bir yöntem olan lazer epilasyona başvurmanın zamanı sence de gelmedi mi?

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en kolay ve en etkili yöntemi şüphesiz ki lazer epilasyon tedavisidir. Uygulama açısından diğer yöntemlere göre sonuçları kişiyi daha çok tatmin eder. Fakat kişinin uygulamaya başlamadan önce vücudunda kullanılacak sistem hakkında biraz araştırma yapmasını ve buna göre karar vermesini daha doğru buluyoruz. Nasıl mı? Örneğin; ten rengi ve kılın yapısı için farklı lazer sistemlerini kullanmamız kıl evrelerinin değişiminde kıl kökünün derinliğine ve yapısına göre hedeflemede daha başarılı sonuçlar sağlamaktadır. Burada amaç kişinin sağlığını gözeterek dünyaca kabul görmüş FDA (ABD Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onaylı Alexandrite  (755nm), Nd; Yağ (1064) lazer sistemler ile cilde hasar vermeden kılları ve bunları besleyen hücreleri tahrip etmek, bu şekilde kıl üretimini en aza indirmek ya da tamamen yok etmektir. Günümüzde birçok sistem lazer diye adlandırılır. Bu tarz bir hizmeti alanlar uzun vakitlerini ve uğraşlarını harcayıp istenilen sonucu elde edemezler. Uygulamada lazerin ışık dalga boyu ve tüyler üzerindeki etkisi ilk seanstan itibaren önem arz etmektedir. Lazer epilasyonlar doğru seçim yapılmadığında yüzeysel etki verir. Doğru enerji kıl köküne ulaşmadığında kılı uyutur. Sonraki yıllarda tekrar eski halini alır. O yüzden doğru seçimler yapılmalısınız yani kalıcı epilasyonu tercih etmelisiniz. Bizler kendi kliniklerimizde 2015’ten bu yana daha acısız daha kısa seanslarla sonuca ulaştıran kalıcı ipek lazer uygulamaktayız. İstenmeyen tüylerin ilk seanstan bir süre sonra tekrar aynı yoğunlukta görülmesi tüylerin büyüme evresinin yavaşlatıldığının bir işaretidir. Bu da istenmeyen durumlar arasında yer alır. Bu durum karşısında kıl daha dirençli çıkabilir. Lazer tedavilerinin süreci kişiden kişiye göre değişiklik gösteren bir durumdur. Kadınlarda 4 ila 6 seans arasında bitmesi mümkündür. Hormonal problemler,  genetik olarak kıl kökünün aşırı uyarıldığı durumlar haricinde vücut bölgesinde tedaviye en hızlı cevap veren bölgeler; bikini, genital bölge, koltuk altı, alt bacak, göbek ve kol şeklinde sıralanabilir. Bu noktada bilinmesi gereken en önemli durum mevcutta var olan koyu renkte deri üzerinde görünen tüylerin yok edilmesi lazer epilasyon sistemiyle mümkündür. Ancak bu şu demek değildir; epilasyon yapılan bölge avucumuzun içi gibi tüysüz bir duruma dönüşecek. Bu beklenti ya da söylem kesinlikle yanlıştır. Cilt üzerinde var olan belli bölgelerimizde koyu renkli tüylerin dışında açık renkte ve ayva tüyü dediğimiz tüyler de vardır. Bu tüylerin tamamını yok etmek ya da edileceğini söylemek vücudumuzun doğasına aykırıdır. Ayrıca bu durum cilt sağlığını bozmadan yapılan lazer epilasyon söylemine tamamen ters bir durum yaratır. Lazer epilasyonun faydalarını sıralarsak;

Lazer epilasyon batık kıllarının ve kıl dönmelerinin en iyi tedavi şeklidir.

  • Lazer epilasyon kıl kökünü tahrip ettiği için yeni kıl oluşumunu engeller.
  • Lazer epilasyon hızlı, güvenli ve uzun süreli sonuç sağlar.
  • Ağda, sir, epilatör vs işlemler gibi kılı yalnızca cilt yüzeyinden uzaklaştırmaz kıl kökünü yok eder. şeklinde sıralayabiliriz.

Kliniğimizde kullandığımız lazer epilasyon tedavisi 2015 ve 2016’nın kısa seanslarla en hızlı sonuca götüren kalıcı lazer ödülünü almıştır. Siz de yaza yaklaştığımız bu dönemde pürüzsüz bir vücudu hak ettiğinizi düşünüyorsanız ve o eski yöntemlerden artık sıkıldıysanız lazer epilasyon tedavisine başvurabilirsiniz. Alacağınız sonuçlardan memnun olacaksınız ve şaşıracaksınız.

Türkiye’de bu alanda öncü olan Daisy farkını keşfedin. Eğitimli uzman kadromuz ve 1995 yılından bu günümüze kadar olan tecrübelerimizden ve deneyimlerimizden yararlanmak ve daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz :
İstanbul : 0 (212) 709 85 35 Cep: 0 (535) 669 40 69
Adana : 0 (322) 459 40 11 Cep: 0 (530) 936 00 44
İskenderun : 0 (326) 613 24 66 Cep: 0 (532) 595 96 51
info@daisypoliklinik.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.