Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltı Işık Dolgusu

Çökmüş göz altları ve göz altı torbaları estetik açıdan kişiye yorgun bir görünüm kazandırmakta ve estetik açıdan kötü görünmesine neden olmaktadır. Kadın erkek fark etmeden göz altı torbaları birçok kişinin sorunu haline gelmiştir. Göz altı torbalarının oluşması yaşla ilgili olabilirken, aynı zamanda kişinin uyku düzensizliğinin olması ve uzun süreler bilgisayara bakması gibi durumlarda da ortaya çıkabilmektedir.

Gözaltı ışık dolgusu göz altlarının yorgun görünmesi ve göz altı torbalarının ortadan kaldırılması için tercih edilmektedir. Bu gibi durumlarda genellikle hyaluronik asit tercih edilmektedir. Göz altında çukurlaşmanın olduğu kişilere de uygulanan göz altı ışık dolgusu normal dolgu maddeleri gibi göz altındaki deriye enjekte sistemi ile uygulanmaktadır.

Göz altı ışık dolgusunun etkisi yapıldığı ilk anda görülse de en iyi sonuç genellikle 1 ay sonrasında alınmaktadır. Gözaltı ışı dolgusunun etki süresi diğer dolgu işlemlerine göre daha uzundur. Genellikle 1-3 yıl arasında bir etki süresi vardır.

Gözaltı ışık dolgusu diğer dolguların aksine deri altına değil kemiğe denk gelecek şekilde yapılmaktadır. Uygulamada dolgu maddesi yavaş bir şekilde verilmektedir. Gözaltı ışık dolgusu içinde bulunan lokal anestezik madde nedeniyle işlem sırasında hasta herhangi bir acı veya ağrı hissetmez. Uygulama 15-20 dakika kadar sürmekte ve kişi işlemin ardından hemen günlük hayatına dönebilmektedir. Gözaltı ışık dolgusu uygulamasının ardından bölgede hafif morluklar oluşabilmektedir. Bu morluklar kısa süre içinde geçecektir. İşlemin ardından ilk bir hafta kişi normal hayatına geri dönse de yorucu aktivitelerden kaçınmalıdır. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan göz altı ışık dolgusunun uzman cerrahlar tarafından uygulanması önemlidir. Aksi halde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

Daisy Poliklinik
WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!