Göz Altındaki Morluklara Göz Altı Işık Dolgusu İle Elveda!

Hyaluronik asit içeren dolgunun özel uygulamalardan geçerek göz çevresine uygun hale getirilip uygulanmasına göz altı ışık dolgusu adı verilir.

Göz Altı Işık Dolgusu hangi durumlarda uygulanmaktadır?
  • Göz Altı Işık Dolgusu:
  • Göz altlarının kararması,
  • Göz altlarında yorgunluğa bağlı çökmeler,
  • Yorgun görünüm,
  • Doğuştan veya sonradan oluşan morluklar,

Gibi sebeplerden uygulanmaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Sadece Morlukları mı giderir?

Bu uygulama bir dolgu uygulamasıdır. Göz çevresinde oluşan çizgileri ve renk eşitsizliklerini bir arada yok edebilir.

Göz Altı Işık Dolgusu nasıl uygulanır?

Göz Altı Işık Dolgusu dudak ve yüz dolgusu gibi ince uçlu iğneler sayesinde enjeksiyon ile uygulanmaktadır. Uygulamadan önce göz çevresi uzman tarafından muayene edilir. Hastanın göz çevresindeki problem derecesi, ten rengi gibi unsurlar göz önüne alınarak uygulamanın içeriği planlanır. Uygulama sırasında lokal anestezi uygulanmaktadır. Lokal anesteziden sonra göz çevresi bir tonik suyu ile temizlenir. Yapılan bölgede makyaj kalıntısı veya kir olmamalıdır. Göz çevresinde planlanan doğrultuda işaretlenen noktalara uzmanın ayarladığı doz ile enjekte işlemi yapılır. Planlanan tüm noktalar enjekte edildikten sonra rahatlatıcı bir suya göz çevresi temizlenir. Tahrişten kaçınmak için kızarıklık giderici medikal bir krem uygulanır. Ardından kızarıklığı dindirmek ve rahatlatmak için göz çevresine soğuk uygulama yapılır. Uygulama yaklaşık 35-40 dakika sürmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu nasıl bir etki sağlar?

İşlem ile birlikte  hyaluronik asidin aktive olması, cildin altındaki kolajen ve elastinin uyarılması cilt pigmentlerine ışıltı etkisi yaratır. İşlem tek seans şeklinde uygulanmaktadır. Tek seanstan sonra göz çevresi parlak, pürüzsüz ve sıkı bir görünüme ulaşır. Bası hastalarda ise tek seans yeterli olmamaktadır. Tek seanstan kısa süre sonra bir daha işlemin tekrarlanması gerekebilir.

Göz Altı Işık Dolgusunu herkes yaptırabilir mi?

Göz Altı Işık Dolgusu; gebe olan, bebek emziren ve gelişim çağını tamamlamamış kadın erkek hastalara uygulanmamaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Kalıcı mıdır?

Bu uygulama kalıcı değildir. Her kişide hastanın ten rengi, deri yapısı gibi unsurlara bağlı olarak kalıcılık süresi değişmektedir. Fakat ortalama kalıcılık süresi 9-10 aydır.

Daisy Poliklinik
WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!