Çatlak ve Yara İzi Tedavisi | Daisy Poliklinik
İstanbul Adana İskenderun
BİLGİ TALEP FORMU
BİLGİ TALEP FORMUÇatlak ve Yara İzi Tedavisi

Cilt Çatlakları Neden Oluşur Nerelerde görülür?

Genellikle Cilt çatlakları kilo alıp verme sonrasında ,derinin incelmesinde,  yaşa bağlı olarak elastik liflerinin ve kol-ojenin kendini yenilemeyip zarar görmesi durumundan veya kortizonlu ilaç kullanımı sonrasında hormon el rahatsızlığı olanlarda daha çok görülmektedir. Çatlaklar genelde vücudun daha çok kalça, karın ve göğüs bölgesi çevresinde görüle bilmektedir. Bazı kişilerde bu çatlak izleri geniş alana yayılmış olup açık pembe çizgiler şekilde görülmektedir.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Çatlakları Gidermek İçin Nasıl Bir Yol İzlemeliyim?

Bayanlar bu çatlakları gidere bilmek için birçok yöntemi denerler fakat istenilen çözümü çoğu zaman elde etmek kolay olmaz. Çünkü kremler losyonlar var olan çatlağı onarması güçtür ancak çatlak oluşmadan önce cildiniz için gerekli doğru desteği sağlamak bu sorunları azaltmak için önemlidir. Var olan çatlakları kremlerle yada losyonlar gidermek kolay olmadığı gibi burada bilimsel dayanağı olan işlemleri tercih etmenin faydası vardır.

Neden Karbondioksit Radyo Frekanslı Fraksiyonel Lazer?

Uluslararası yapılan araştırmalarda çatlak tedavisinde tıbbi otoritelerin görüşü FDA Onaylı  Karbondioksit Radyo Frekanslı Fraksiyonel Lazer ile bu çatlakları tedavi etme yönteminin günümüz teknolojisinde alternatif bir sistem olarak tavsiye edilebilmektedir. Özellikle erken evrede olan çatlakları henüz o bölgedeki doku hücrelerinin tamamı zarar görmediği için özel dalga boyuna sahip bu lazerle cilt alt tabakasına güvenli bir şekilde uzanarak bunları uyarır ve uyarılan dokular çevrede harap olan dokularının tamiri ve onarımı için harekete geçer bu süreç dokunun kendini yenilemesi için en etkili yöntemdir.

Hangi Yara İzlerinin tedavisi yapılabilir?

Cilt yüzeyinde oluşan yara izleri
Cilt yüzeyinde oluşan derin skar (sivilce) izleri
Yeni oluşan kesikler (metal, bıçak, kaza sonrası oluşan diğer kesikler)
Yeni oluşan Ameliyat dikiş izleri.

İşlem Kaç Seanstır ve İyileşme Süreci Nedir?

Ortalama 1 ile 3 seans arası uygulama gerekebilir ihtiyaca göre bu sayı artışta göstere bilir ve her uygulama arası 45 ile 60 gün arası değişmektedir. Burada şunun bilinmesinde fayda vardır. Her kişinin doku iyileşmesi farklı olup yapılan çalışmaların sonucu ortalama değerler verilmekle birlikte kişiden kişi yede bu durum farlılık göstere bilmektedir.

Sonucu Nasıl Olur?

Bu uygulamalarda %100 sonuç vaat etmek hayalci ve yanıltıcı olur kişinin var olan sorunu ve iyileşme oranını işlemin başarısı ile birlikte kişinin cilt yapısının buna paralel olduğunu unutmamakta ve Karbondioksit Radyo Frekanslı Fraksiyonel  lazer ile yapılan uygulamaların diğer uygulamalara göre daha başarılı olduğunun görüşünü bilmekte fayda vardır.

Türkiye’de bu alanda öncü olan Daisy farkını keşfedin. Eğitimli uzman kadromuz ve 1995 yılından bu günümüze kadar olan tecrübelerimizden ve deneyimlerimizden yararlanmak ve daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz :
İstanbul : 0 (212) 709 85 35 Cep: 0 (535) 669 40 69
Adana : 0 (322) 459 40 11 Cep: 0 (530) 936 00 44
İskenderun : 0 (326) 613 24 66 Cep: 0 (532) 595 96 51
info@daisypoliklinik.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.