BTL Vanquish Me Mucizesi

Fazla kilolardan kurtulmak, insanların temel uğraş verdikleri konuların başında gelmektedir. Bu nedenle her geçen yıl bölgesel zayıflama ile ilgili bir yenilik okuyup öğrenmekteyiz. Konu güncel olunca, biz konusunda uzman olan doktorlar da bu konuyla ilgili gereken bütün araştırmaları yapmaktayız. Güncel tüm yenilikleri takip edip, yurt içi ve yurt dışı kongrelerden edindiğimiz bilgileri hastalarımıza aktarmak için çabalamaktayız. Bölgesel zayıflamada birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Önemli olan tıbbi olarak onaylanmış, kişiye hiçbir zarar vermeyecek, herhangi bir yan etkisi olmayacak, sonuçlarının gözle görülür olduğu ve en önemlisi doktor kontrolünde uygulanabilecek bir tedavi yapabilmektir. Bu özelliklerin hepsini bünyesinde bulunduran en yeni sistemlerden biri olan BTL VANQUISH ME teknolojisini kullanıyor olmak bana büyük bir mutluluk vermektedir.


BTL Vanquish ME Nasıl Uygulanır?

Uygulama yapılacak alana cihazın başlıkları 1,5-2 cm kadar mesafe kalacak şekilde, cilde temas etmeden yerleştirilir. Bu başlıklarda birçok elektrot bulunmaktadır. Cihaz çalıştırıldığında “Selektif Radyofrekans” teknolojisi ile her bölgenin kendi yağ direncine göre ısınması sağlanır. Cildin, yağın ve kasın ısınma oranları farklıdır. Cihaz bunu algılayarak yağın ısınmasını sağlayacak olan 44-45 derecelik ısıyı frekans aracılığı ile sağalar ve ciltten önce yağı ısıtır. Bu onu diğer cihazlardan ayıran başka bir özelliğidir. Doku farklılığını anlaması ve yağ seçiciliği sayesinde yağları bulup temassız bir şekilde eritebilmektedir. Bu ayrıca yağların homojen bir şekilde yok olmasını sağlayabilmektedir. Kişide bölgesel zayıflama ve buna bağlı olarak bölgesel incelme meydana gelebilmektedir. Liposuction gibi yöntemleri uygulamak istemeyenler için çok iyi bir alternatiftir.

Vanquish ME Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Vücutta; göbek, bel, basen veya bacak gibi tüm fazla yağların olduğu bölgelere uygulanabilmektedir. Her bölge için özel başlığı bulunmaktadır. Başlığının yapısı sayesinde,  tüm göbeği tek seferde sarararak bütün bölgeye uygulama yapmasını sağlamaktadır. Obez kişilere de uygulanabilmektedir. Bununla birlikte bacak ve basen bölgesine uygulamada yine bölgeye özel başlıklar kullanılmaktadır.

Vanquish ME İle En fazla Ne kadar İncelme Olur?

Temassız estetik etkisi kişiden kişiye göre değişebilmektedir. Yağ oranı, yağ birikimi, metabolizma gibi değişkenler incelme oranını etkilemektedir. Yapılan klinik çalışmalarda 3 ila 16 cm arası incelmenin mümkün olabildiği gözlemlenmiştir. Uygulamanın başarısını etkileyen diğer bir etken de uygulama öncesi bol su içilmesidir. Düzenli olarak günlük 2,5 lt su içilmesi, cihazın yağ seçimini kolaylaştıracaktır. Çünkü yağ, içerisinde su molekülü bulundurmaz. Bu da cihazın yağı  diğer dokulardan ayırmasını kolaylaştırmaktadır.

Uygulamanın herhangi bir yan etkisi var mıdır?

 

Bu teknoloji başta Amerikan FDA onayı olmak üzere, kullanıldığı 53 ülkede yapılan çalışmalar yoluyla da güvenilirliği açısından onylanmış olan bir cihazdır. Bu nedenle cihazın herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

 

Sonuç olarak patentli selektif radyofrekans teknolojisinin kullanıldığı, yatarak incelmenin sağlanabildiği bu uygulamanın avantajları sayesinde; kişi uzman doktor kontrolünde, hiçbir ağrı ve acı hissi olmadan, hiçbir temas olmadan, fazla zaman kaybı olmadan toplam bir ay içinde incelebilmektedir. FDA tarafından da onaylanmış bu uygulama sayesinde artık bölgesel yağlarımızdan kurtulmak çok daha kolay ve güvenli hale gelmiştir.

Daisy Poliklinik
WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!