Bölgesel Zayıflama Cihazları

Bölgesel zayıflama cihazları; yapılan diyet ve spora rağmen erimeyen, yerleşmiş yağların yakımına yardımcı olur ve cildi sıkılaştırır.

Tüp mide, liposuction, sezaryen gibi operasyonlardan sonra oluşan karın ve bel çevresini sarkmalarını toparlayıp, deriyi onarır. Basen, göbek, simitler, kollar, iç bacak gibi sporla toparlanmayan ve yağlanma olan bölgelere odaklanılarak sorunları düzeltir. Ayrıca  her kadının problemi olan selülit tedavisinde de en etkili yöntemlerdendir.

Ameliyatsız çözüm isteyen kişiler için geliştirilmiş, doğal yolla doku onarımı sağlayan bu cihaz ultrason ve odaklı radyofrekans ile birlikte, problemli bölgenin cilt altı dokusuna ulaşarak kollajenin yeniden yapılanmasını sağlar ve böylece kademeli olarak kollajen dokusunun kaybettiği elastikiyet kaybının yeniden kazanılmasını sağlar.  Cilt altına kontrollü ısı gönderir ve odaklı radyofrekans ve ultrason dalgaları aynı anda yağ katmanına ulaşarak yağ çeperinin küçülmesini sağlarken, kollajen dediğimiz cildin dolgunluğunu sağlayan liflerin de üretimini arttırarak daha sıkı ve genç bir dokuya sahip olmamızı sağlar.

Odaklanılan sorunlu bölgede ısı özel başlıktaki termometre ısı kontrolü sürekli sağlanarak 42,5 dereceye kadar ısıtıldıktan sonra özel soğutucu sayesinde 39,5 dereceye kadar düşülür. Bu sayede kişide ısı her zaman kontrolde tutulur ve tedavi konforlu bir şekilde devam eder. Çalışılan bölgede ısıyla birlikte kan dolaşımı da hızlanır ve yap tabakasına inen enerji ile birlikte yağ yakımı başlar. Yakılan yağlar dolaşıma katılarak terleme ve idrar yoluyla vücuttan atılır.

Tedaviye başladıktan hemen sonra kollajenler uyarılmış olduğundan lifting (kaldırma) etkisi hemen görülür. İlk seansta bile gençleşme ve sıkılaşma fark edilir. Buna bağlı olarak kırışıklıklarda, gevşemiş dokuda, birikmiş yağlarda dengeli bir azalma görülür. Kişi haftada bir, toplamda altı seans yapılan bu işlemde, seansa gelmeden önce bir buçuk litre kadar su içip dolaşımını harekete geçirmeye başlamış olmalıdır. Tedavi sonrasında da bir buçuk litre kadar bu içmeye devam edip yapacağı yürüyüşlerle ve sporla atılımı gerçekleştirmelidir.

Ayrıca kişi bu dönemde yeni yağların oluşumunu engellemek amacıyla karbonhidrat alımını en aza indirmeli, yeşil çay gibi dolaşım hızlandıran bitki çaylarından da destek alarak vücuttaki ödemi atarak dolaşımı hızlandırmalıdır. Eriyen yağlar hareketsiz kalmış, su içmeyerek atılımı gerçekleştirememiş kişilerde ödemle birlikte vücutta kalır. Kişi terleme ve idrar dışında atılımı hızlandırmak için lenf drenaj gibi ödem attırıcı cihazlardan da destek alarak sonuca daha hızlı ulaşabilir.

Altıncı seansın sonunda elastikiyet kaybı olan, sarkmış deride toparlama, sıkılaşma, dolaşım bozukluğunun sebep olduğu selülit görünümünde azalma, yerleşmiş yağlarda ise daralma ve zayıflama gerçekleşir. Kişi su içmeye devam ettiği, beslenmesine dikkat ettiği ve hareketsiz kalmadığı sürece yakılan yağlar yerine gelmez ve onarılan dokuda tekrar bir sarkma söz konusu olmaz. Cildin onarıldığı yerden yeni oluşumlar olmaya devam edeceği için kişi 3 ayda bir koruma seansına gelerek kollajen seviyesini her zaman maksimumda tutmayı sağlayarak, oluşan deformasyonları en aza indirir ve her zaman sıkı ve genç bir cilde sahip olur.

Uygulama alanları,

  • kol içindeki gevşeme, sarkıklık ve fazla yağlarda
  • karın, göbek ve yanlardaki yağ birikimlerinde
  • bel çevresinde oluşan yağlanmalarda
  • sırtta oluşan sarkmalar, yağ fazlalıklarında
  • popo altında oluşan yağ fazlalıklarında
  • basenlerdeki yağ ve sarkmalarda
  • selülitli bölgelerde
  • bacaklardaki elastikiyet kaybı olan yerlerde ve dalgalanmalarda
  • erkeklerde göğüs sarkması ve yağlanmalarda.

Yağ hücrelerini ameliyatsız bir şekilde yok eden bu uygulama vücudunuzu ağrısız bir  şekilde yeniden şekillendirir.

Ayrıca bir diğer bölgesel zayıflama sistemi de;

Temassız Estetik, hem bölgesel fazlalıklar, hem de zayıflama için üretilmiş bir teknolojidir. Cilde temas etmeden, bölgesel incelme uygulama yapılacak alandaki yağa odaklanıp, bölgedeki fazla yağları “Selektif (seçici) Radyofrekans” teknolojisi ile parçalayan konforlu bir bölgesel incelme cihazıdır. “Selektif Radyofrekans” teknolojisi sayesinde, doku farklılığını tanıyarak, bölgedeki yağı kendisi seçerek bulur ve homojen bir şekilde yok olmasını sağlar. Yağda seçiciliği olan ve temassız uygulanan ilk teknolojidir.

Uygulama esnasında cihaz kişiye temas etmediği ve uygulayıcıdan bağımsız olarak yapıldığı için “Temassız Estetik” ismini almıştır. Temassız İncelme uygulaması, etkinliği kanıtlanmış ve bölgesel incelme konusunda birçok klinik çalışmaları bulunan bir teknolojidir.

“Temassız Estetik Uygulaması” denmesinin nedeni uygulama esnasında cihazın kişiye temas etmemesi ve uygulayıcıdan bağımsız olarak yapılmasıdır.

Amerika Sağlık Örgütü (FDA) tarafından onaylanmış, kişi sağlığına zararı olmayan ve klinik çalışmalar ile sonuçları kanıtlanmış, son teknoloji, ameliyatsız bölgesel incelme ve yağ azaltma işlemidir. Karın, bel çevresi ve basen küçültme, bacak inceltme, bilek inceltme, kol inceltme ve sporcular için kasları belirginleştirmede iyi sonuçlar vermektedir.

Sistem Nasıl Çalışır, Etki Mekanizması nedir?

Bugüne kadar bölgesel zayıflama için üretilmiş tüm sistemler uygulama alanını ısıtarak yağların azalmasını hedef alırken, Temassız Estetik uygulamasında ciltten önce yağ ısıtılır. Yani yağda seçiciliği olan dünyadaki ilk ve tek temassız uygulamadır. Uygulama alanındaki yağ, sistemin belirlediği sıcaklıkta eşit ve homojen ısınır, bu sayede bölgesel yağlanma problemi yaşayan kişilerin sadece yağlarında ısınma gerçekleştirilerek istenilen sonuç alınır.

Uygulama nasıl yapılır?

Bölgesel Zayıflama işleminde kullanılan temassız estetik cihazı uygulama alanı olan karın ya da bacak-basen bölgesine yerleştirilir. Karın bölgesindeki yağları azaltmak için karın başlığı her ölçüde karın yağları için ayarlanmış olup, obez kişilere dahi uygulama yapabilecek kadar geniş alanı kapsamaktadır. Bacak inceltme ya da basen küçültme uygulaması için ise özel üretilmiş ayarlanabilir başlık bulunmaktadır. Cihaz uygulama yapılacak bölgeye yerleştirildikten sonra bölgesel yağlanmayı ölçen sistem kasın yağın ve cildin tuttuğu su oranına göre yağı analiz eder ve yağı ısıtmaya başlar. Kuşak tarzında, tüm hedef bölge, eşit oranda ısıtılmaktadır.

Vücuttaki yağ oranı düşük olan bireylerde uygulama 45 dakika kadar sürerken, yüksek yağ oranına sahip bireylerde ise bu süre 30 dakikaya kadar inmektedir.

Temassız Estetik Uygulamasının Zararları Var Mı?

Temassız Estetik Uygulamasının bilinen bir zararı yoktur. Klinik çalışmalar ile 5 yıldan fazla süre için testleri yapılmış ve onaylar aldıktan sonra kullanıma sunulmuştur.

Temassız estetik ile yağları eritirken diğer organlara zarar vermemektedir çünkü enerjiyi yönlendirirken yağı selektif olarak hedefleyerek çalışmaktadır.

Bunun dışında 5 yıllık uzun dönemli sonuçları da mevcuttur. Örneğin 5 yıl önce bel çevresine uygulama yaptırmış ve günlük yaşantısını bir miktar değiştirmiş olan kişilerden birisi sadece 2 kilo almış ancak bel çevresindeki incelme sabit kalmıştır. Uzun dönemli araştırmalar ile insan sağlığına hiçbir yan etkisi tespit edilmemiştir.

Temassız Estetik Uygulaması ile Ne Kadar İncelmek Mümkün?

Herkesin yağ oranı, yağ birikimi ve aynı zamanda metobolizması farklı olduğu için tedavinin başında cm bazında net bir sonuç verilememektedir. Ancak klinik çalışmalar ile 3 ila 16 cm arasında sonuçlar alındığı kanıtlanmıştır. Maksimum sonuç almayı sağlayan en önemli faktör uygulama öncesinde düzenli su içilmesidir. Uygulama öncesinde günlük rutine alınmış 2-2.5 lt su içilmesinin nedeni, cihazın yağı görmesini sağlamaktır. Kişinin cildi ve kası ne kadar suya doymuş olursa, içinde su molekülü bulundurmayan yağ, cihaz tarafından daha hızlı seçilecek ve yok edilmesi daha kolay olacaktır.

Temassız estetik ile bölgesel incelme yapılırken belki de en fazla dikkat edilmesi gereken diğer bir konu da kişinin beslenmesi ve diyetidir. Bu cihaz, parçalanamayan, metabolize edilemeyen büyük yağ partiküllerini küçük partiküllere parçalamaya yaramaktadır. Parçalanmış olan küçük yağ moleküllerinin sistemik dolaşım ile lenf drenajına katılıp atılabilir hale gelmesi için bolca su içilmesi gerekmektedir. İçilmiş olan su, yağ dokunun sulanmasını  sağlar, böylece alınan radyofrekans enerjisi o bölgede çok daha fazla işe yarar.

Temassız Estetik Kimlere Uygulanabilir, Kimlere Uygulanmaz

Her kilodaki kişiyi inceltmek için temassız estetik uygulanabilmektedir. Her mevsim uygulama yapılabilir. Her yaş grubuna uygulama yapılabilmektedir. Bu  cihazın çevresel yağı yok ettiğine dair Amerika Sağlık Örgütü – FDA tarafından onayı olduğu gibi bacak ve basen küçültme için de FDA tarafından onayı bulunmaktadır. Tabii ki diğer işlemler gibi, hamile ya da hamilelik şüphesi olanlara uygulama yapılmaz, kalp pili ya da kalp rahatsızlığı olanlara, kronik karaciğer rahatsızlığı olanlara, uygulama alanında açık yarası bulunanlara yapılmaz. Ücretsiz doktor konsültasyonu sonrasında işleme başlanabilir. Uygulama, günlük yaşantıyı kısıtlamaz, haftada 1 olmak üzere, toplam 4 seans olarak uygulanır.

İşlemin Kalıcılığı Ne Kadardır?

Bölgesel incelme ve zayıflama işlemlerinde kalıcılık kişiye bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Uygulamalar sonunda beslenme düzeni bozulmadığı sürece incelen bölgede değişim gerçekleşmez. Temassız Estetik sisteminin en belirgin özelliği yağ kalınlığında azalma yapmasıdır.

Daisy Poliklinik
WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!