Üçlü Kombine Tedavi

Cildin kollajenini uyarıp elastin liflerini sıkılaştırılmasına yardımcı Olur.

Kişilerde değişkenlik gösterebilmekte beraber ortalama 25’li yaşlardan sonra kollejen üretimi yavaşlamaya başlamasıyla ciltte oluşan olumsuz etkilerin belirtileri ortaya çıkmaya başlaya bilir.

Özellikle ilerleyen yaşlarda bu durum ciltte belirgin hale geldiği durumlar gözlemlene bilmektedir. 

Örneğin ciltte sarkmalar, yanak kısmında aşağı doğru düşmeler (buldokların oluşması)
cilt renginde solgunluk, gözeneklerin açıklığı, ciltte kırışıklıklar görülmeye başlayabilir. Bu sorunların azaltılması için  çeşitli kombine tedaviler ile desteklenebilir.

Kombine Cilt Bakımı  Nedir?

Kombine cilt bakımı 3 ayrı sistem ile farklı şekillerde uygulanabilen cilt bakımıdır.
Ciltte zamanla oluşan sarkmaların azaltılması, cildin sıkılaşması, lekelerin açılması, gözenek ve kırışıklıkların azalmasını hedefler. Uygulamanın 3 ayrı işlem olması cildin yaşlanma etkisini neden olan katmanlarına inerek hedeflenen sonuca daha hızlı ulaşılmasına yardımcı olur. 

Kombine Bakım İçin Yapılan Uygulamalar Nelerdir?

  1. Aşama: Öncelikle ciltte oluşan sarkmaları azaltmak ve cildin yavaşlayan kollejenini arttırmak için cildi uyarılmasında fayda var. Bu uyarıyı ameliyatsız saten kollajen yüz germe bir sistemi kullanmaktadır.
    Bu sistemin odaklanmış radyo frekans ve ultrason sisteminin bir arada efektif olarak çalıştığı bir yöntemdir. 
  2. Aşama:Bu aşama Kişinin Cilt Yapısı ve İhtiyacına göre 2 farklı uygulama yapılabilmektedir. Buna cildin analizi sonrasında karar verilmektedir. Örneğin Thulium lazer veya Frozen Face ( iğnesiz mezoterapi ) ile ciltte oluşan gözenekleri,  ince kırışıklıkları ton farklılıklarını azaltılmasını amaçlanmaktadır. Cildin ihyacına göre özel vitaminler, antioksidanlar ile de  cildin alt katmanlarında hedeflenen bölgeye ulaştırarak cildin nemlenmesi güçlenmesini ve ciltte oluşan sorunların azaltılması hedeflenmektedir.
  3. Aşama: Gold Liftin ile özellikle ip askısı gibi uygulamaların yerine non invazif (cerrahi olmayan) cilt altına her hangi bir enjeksiyonla yabancı madde eklemeden yüksek focuslu ultrason (ses dalgaları) kollajeni hedeflediğimiz bölgelerdeki zayıflayan elastin liflerini bir birine doğal yapısı içinde güçlenmesini sağlayarak bir nevi doğal askılama gibi  bağ dokusunu güçlendirip cildi sıkılaştırarak lifting etkisi sağlamaktır.

Kombine Bakım Uygulaması Kaç Seanstır?

Bu uygulama 1 veya cildin ihtiyacına göre örneğin; gözaltı morluk ve torbalanmaları, leke, gözenek, cilt ton farklılıkları yoğun ise (Saten Kollajen, Thulium Lazer, Frozen Face) uygulamaları arttırılarak seans sayıları değişiklik göstere bilir.

Her seans ortalama 90 dakikadır, her seansta yukarıda yazılı işlemler peş peşe uygulanmakta olup artan seans sayılarında ise haftada 1 yapılmaktadır uygulama sonrası kişinin sosyal yaşamı engellemez.

Daisy Poliklinik
WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!