Yaz Tatili Dönüşü Cildimize Nasıl Bakım Yapmalıyız? | Daisy Poliklinik
İstanbul Adana İskenderun
BİLGİ TALEP FORMU
BİLGİ TALEP FORMUYaz Tatili Dönüşü Cildimize Nasıl Bakım Yapmalıyız?

Deniz, kum, güneş, havuz derken yaz aylarında yıpranan saçlarınızı ve yorulan cildinizi nasıl yeniden eskisi kadar sağlıklı bir forma dönüştüreceğiniz konusunda şimdiden tatlı bir telaşa kapılmış olabilirsiniz.

Ancak, basit birkaç uygulama ile saçlarınızın eskisi gibi ışıl ışıl görünmesini sağlayabilir, cildinizin parlak ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

İşte yaz tatili dönüşünde cildinize ve saçınıza iyi gelecek birkaç tavsiye;

  • Nem maskesi

Yaz aylarının kavurucu sıcakları, özellikle güneş altında şezlongda bronzlaşmak adına kaldığınız o saatler; cildinizin nemini kaybetmesine neden olmuş olabilir.

Şimdi; kuruyan cildinizi nemlendirmenin tam zamanı! Haftada 2-3 kez uygulayacağınız nem maskeleri ile cildinizin kaybettiği nemi ona geri kazandırabilirsiniz.

  • Peeling

Yaz ayları sonunda hangimiz yüzümüzün kuru ve mat görünmesinden şikayet etmiyoruz ki? Mat görünümlü cildinize ışıltı katmak için düzenli aralıklarla peeling yaparak; daha parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

  • Dolgu

Yaz boyunca göz çevrenizde oluşan çizgilerden klasik bakım yöntemleri ile kurtulamıyorsanız, Dolgu yaptırabilir, mimik, gülme ve göz çevresi ince çizgilerinden kurtulabilirsiniz.

  • Saç bakım yağları

Yaz boyunca deniz ya da havuz suyuyla bol bol temas ettiği için kuruyan saçlarınızı nemlendirmek için saç bakım yağları kullanabilirsiniz.

Saç serumları ve saç maskeleri ile yıpranan saçlarınızı onarabilir; onarıcı saç bakım kremleri ile saçlarınızı bakıma alabilirsiniz.

  • Ayak kremi

Yaz boyunca sadece yüzümüz ve saçlarımız güneşten zarar görmüyor!

Kumsalda kızgın güneş ile yıpranan ve kuruyan ayaklarımıza da ilgi göstermemiz gerekiyor.

Bu yüzden ayak kremleri ve vazelin kullanarak; kuruyan ayaklarınızı nemlendirebilir ve yumuşamasını sağlayabilirsiniz.

  • Banyo yağları

Banyo esnasında kuruyan cildinizi sabunla daha da kurutmamak adına sabun yerine banyo yağları kullanabilir; vücudunuza nem kazandırabilirsiniz.

  • Fraksiyonel Lazer

Deniz, kum, sıcak hava nedeniyle nemini kaybeden ve cansızlaşan cildimizde lekeler ve ince kırışıklıklar oluşmaya başlar. Bu da ister istemez yaz sonrası cilt bakımı yaptırmamızın ne kadar önemli olduğunu bizlere hatırlatır. Fraksiyonel Lazer işte bu noktada imdadınıza yetişiyor. Fraksiyonel Lazer 2-3 hafta sosyal hayattan uzaklaşmayı gerektirecek tedaviler yerine ciltte  daha fazla olumlu sonucun alındığı, kısa süreli ve etkili tedavi imkanı sunuyor. Uygulama cilt dokunuzu onarırken cildinizi  gerginleştirip sıkılaştırır ve çizgilerden arındırır. Daha canlı ve genç bir cilde sahip olmanızı sağlar. hastalara 2-3 hafta sosyal hayattan uzak kalmayı gerektirecek tedaviler yerine aynı etkinin alınabileceği konforlu bir tedavi ve iyileşme şansı sunuyor.

 

 

Türkiye’de bu alanda öncü olan Daisy farkını keşfedin. Eğitimli uzman kadromuz ve 1995 yılından bu günümüze kadar olan tecrübelerimizden ve deneyimlerimizden yararlanmak ve daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz :
İstanbul : 0 (212) 709 85 35 Cep: 0 (535) 669 40 69
Adana : 0 (322) 459 40 11 Cep: 0 (530) 936 00 44
İskenderun : 0 (326) 613 24 66 Cep: 0 (532) 595 96 51
info@daisypoliklinik.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.