Yaş Yaş Popüler Estetik Ameliyatlar

Estetik cerrahi günümüzde çok sık kullanılan cerrahi işlemlerdendir. Bu operasyonların güzelleştirici gücü adına yılda milyonlarca kişi estetik operasyonu olmaktadır.  Estetik ameliyatlar bazı durumlar dışında tıbben gerekli olmadığından daha çok tercih meselesidir. Herkesin estetik ameliyatlardan beklentisi farklıdır. Bu yüzden yaş, cinsiyet  gibi demografik yapıyı tespit etmek pek mümkün değildir. Estetik operasyonların popüleritesi her sene değişir fakat bazı estetik ameliyatlar popülerliğini asla kaybetmez.

13-19 Yaş Aralığı Popüler Estetik Operasyonlar

13-19 yaş aralığındaki gençler arasında uygulanan en popüler estetik operasyonu burun ameliyatıdır. Vücudumuzdaki her bölge zaman içinde büyür gelişir, değişir. Fakat burun vücutta en az değişime uğrayan organdır. Yetişkinliğe giren gençler yepyeni yetişkinlik hayatlarına başlangıç yapmadan önce güzel bir görünüm kazanmak için bu estetiği olmaktadırlar.

20’li Yaşlarda Popüler Estetik Operasyonlar

Ergenlik bitiminde 20-29 yaş aralığındaki yetişkinlerde meme büyütme operasyonları en popüler estetik ameliyatlardandır. 20’li yaşlarda meme gelişimi tamamlanmış olmaktadır. Bu yaştan sonra memelerin şekli boyutu nadir oranda değişmektedir. 20’li yaşlardaki kadınlar için en önemli şey dış görünüştür. Genelde özgüven arttırmak, vücuttaki oranı sabitlemek amacıyla bu operasyon revaçtadır.

30’lu Yaşlarda Popüler Estetik Operasyonlar

Bu yaşlarda insanlarda genellikle metabolizma yavaşlamaktadır. Yaşam düzenleri değişmese de vücuttaki yağ oranı değişir. Ve vücut kilo almaya daha eğilimli olur. Alınan kilolardan, yağlardan kurtulabilmek için 30’lu yaşların popüler estetiği Liposuction’dır. Liposuction kilo vermek, yağ aldırmak için en güvenli yoldur.

40’lı Yaşlarda Popüler Estetik Operasyonlar

40’lı yaşlar gençliğin diriliğin bittiği yaşlardır. Yaş alındıkça ciltte sarkmalar, kırışıklıklar eskisi kadar sağlıklı olmayan cilt görünümü meydana gelmektedir. Gözaltı derisi kırışmaya en müsait bölgedir. Bu sebeple yaşlılığın başlangıcında genellikle öz kapağı ameliyatı, kaş kaldırma ameliyatı gibi cerrahi estetikler rağbet görmektedir.

55 Yaş Üstü Popüler Estetik Operasyonlar

55 Yaşına gelindiğinde cilt tamamen eski yetisini kaybetmektedir. Sarkmalar, kırışıklıklar, elastikiyet kaydı en fazla bu yaşlarda gözle görülür düzeye gelmektedir. Bu sebeple bu yaşların en popüler estetik ameliyatı yüz germe operasyonlarıdır. Yüz germe operasyonuyla beraber, göz kapağı, boyun sarkmaları, sarkık yanaklar gibi bölgeler  yeniden şekillendirilmektedir.

Daisy Poliklinik
WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!