Soğuk Lipoz Tedavisi Nedir ?

İnatçı yağ nedir?

  • Yağ hücrelerinin konumu çocukluk ve gençlik döneminde belirlenir, bu yetişkinlikte fazla bir değişikliğe uğramaz.
  • Bazı kişilerde egzersiz ve diyete dirençli bölgesel yağlanma problemi olabilir.
  • Bu inatçı yağların konumu kişiden kişiye değişir, çünkü her birimiz fazla yağ dokusunu vücudumuzun farklı bir bölgesinde taşırız.

Bölgesel fazlalıklara veda edin.

Teknik ismi kriyolipoliz, yani yağları dondurarak yok etmenin daha bilimsel bir adı. Uzmanlarımız CoolSculpting’i geliştirmek için yıllarca çalıştı ve ortaya yağ hücrelerini dondurarak yok eden, benzersiz teknoloji çıktı.

Soğuk Lipoliz Tedavisi: CoolSculpting 

Bir soğuk lipoliz tedavisi olan CoolSculpting™, lokal fazlalıkları hedef alarak, bölgesel fazlalıklardan kurtulmanızı sağlayan yenilikçi bir sistemdir. 

CoolSculpting™, lokal fazlalıkları hedef alarak daha biçimli bir vücut yaratan bir sistemdir. Sadece tek seansta kalıcı sonuçlar sağlayan CoolSculpting soğuk lipoliz denen bir bölgesel incelme yöntemidir.  Soğuk lipoliz işlemi yağ dokusunun dondurucu bir soğuğa maruz bırakılmasıdır. -8, hatta -11’lere kadar varan bu dondurucu soğuk yağ hücresinin bütünlüğünü bozarak, hücrenin parçalanmasına neden olur. Bunu yaparken de kas, sinir gibi çevre dokulara herhangi bir zarar vermez.

Her Soğuk Lipoliz Sistemi Aynı Değildir

 

Tek FDA onaylı soğuk lipoliz teknolojisi CoolSculpting’dir.  2009 yılında geliştirildiğinden beri tüm dünyada milyonlarca hasta üstünde başarıyla uygulanmış, etkinliği 100’den fazla bilimsel araştırmayla kanıtlanmıştır.  

Bölgesel yağlanma sorunu yaşayan, daha biçimli bir siluete kavuşmak isteyen ama cerrahi bir müdahale yaptırmaktan kaçınan herkes  faydalanabilir.  Sistemin en önemli artılarından biri de tedavinin hemen ardından işinize, sosyal yaşamanıza geri dönebilmeniz. Ağrısız ve acısız bir işlem olması, tek bir seansta etkisini göstermesi de CoolSculpting’i milenyumun en popüler bölgesel incelme tedavisi haline getiriyor.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Nasıl Yapılır?

CoolSculpting karın, bel, sırt, sutyen altı katları, gıdı, kollar, dizler, kalça ve basendeki bölgesel fazlalıkları kalıcı olarak yok eden bir teknolojidir. Sistem soğuk lipoliz denen bir yöntemle etki eder. Uygulama her bölge için kullanılan başlığa göre 35 ila 60 dakika sürer. İşlem öncesinde doktorunuz tedavi edilecek yerleri belirler. Bu bölgelere cildin üzerine cihazın soğutma etkisinden korumak için jel pedler yerleştirildikten sonra vakumlu bir kapsülün içine çekildikten sonra soğutma işlemi başlar. Uygulama sırasında hedeflenen yağ dokusu -8, -11 derecelere kadar soğutulur. Soğuğun etkisiyle yağ hücreleri parçalanır. Konforlu bir tedavi olsa da soğutma işleminin ilk 5-10 dakikasında uygulama yapılan bölgede bir soğuğa bağlı bir sızı hissedilmesi normaldir. Cilt boğuğa alıştıkça rahatsızlık hissi geçer. Hasta tedaviden hemen sonra normal yaşamına geri dönebilir.

Tedavinin etkileri ne zaman görülür?

Soğuk lipoliz sistemi CoolSculpting tedavisi sırasında parçalanan yağ hücreleri metabolize olarak birkaç gün sonra doğal yollardan vücuttan atılmaya başlar. İki hafta sonra hasta işlem yapılan bölgedeki küçülmeyi gözlemlemeye başlar. Ancak değişime uğrayarak, bütünlükleri bozulan yağ hücrelerinin vücuttan tamamen atılması için 2-3 ay geçmesi gerekir. Klinik araştırmalar sadece tek bir seansta işlem yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin %20- %40 kadarının yok olduğunu gösteriyor. İşlem sonrasında kilo kontrolüne dikkat edildiği müddetçe tedavinin etkileri kalıcıdır.
Daisy Poliklinik
WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!