Saç Mezoterapisi Fiyatları 2018 | Daisy Poliklinik
İstanbul Adana İskenderun
BİLGİ TALEP FORMU
BİLGİ TALEP FORMUSaç Mezoterapisi

Cildin, orta tabakasına uygulanmakta olan tedavi çeşidine mezoterapi denmekte ve saçın ihtiyacı olan proteinlerin, minerallerin, antioksidanların ve vitaminlerin, saçlı deri içerisine çok ince iğneler yardımıyla enjekte edilmesine ise saç mezoterapisi denmektedir. Saç mezoterapi uygulaması kıl köklerini beslemekte olan antioksidanların, vitaminlerin ve kan dolaşımını arttımaya yönelik ilaçların iki ya da dört milimetrelik özel iğneler ve bir enjektör aracılığı ile doğrudan kıl köklerine verilmesine dayanmaktadır. Saç mezoterapisi sayesinde hücresel metabolizma uyarılarak dokuları canlandırabilmek için uygun zemin hazırlanmaktadır. Saç mezoterapisi, saç dökülmesini kontrol altına almak ve iyileştirebilmek için bir ek yöntemdir ve saç mezoterapi uygulamasının sonuçları kalıcıdır. Ayrıca saç mezoterapi uygulaması ile saç gelişimi için gerekli olan eksiklikler giderilir ve bu sayede daha hacimli, daha parlak  ve daha dolgun saçlara sahip olunabilirken, uygulamanın yan etki oluşturma riski oldukça az ya da ihmal edilebilir ve uyguylamanın etkisi de çok kısa bir sürede elde edilebilir.

Kimler Saç Mezoterapi Uygulamasına İhtiyaç Duymaktadır?

Saç mezoterapi uygulamasında, cinsiyet farkı olmaksızın hem erkeklere hem de kadınlara başarıyla uygulanabilen bir yöntemdir. Strese bağlı, mevsimsel ya da metabolik sebepli saç dökülmeleri ile gebelik sonrası oluşabilen ani saç dökülmeleri durumunda saç mezoterapi uygulamasından fayda görebilecek olan saç dökülmesi türleridir. Özellikle de saç köklerinde bir küçülmenin gözlemlendiği ve saç telinin oluşumu ile büyüme evresinde görülmekte olan erkek tipi saç dökülmeleri için saç mezoterapisi uygulanması oldukça faydalıdır. Genetik saç dökülmeleri ile hormonal kaynaklı saç dökülmeleri durumunda saç mezoterapi uygulaması destek tedavi olara tercih edilebilmekte ve saç mezoterapi uygulamasında kullanılmakta olan karışım içeriği de kişinin ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenebilmektedir.

Saç Mezoterapisi Hangi Aylarda Ve Kaç Seans Uygulanır?

Saç mezoterapisi ile kişinin var olan mevcut saçları daha parlak, daha dolgun ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşur. Saçın ihtiyacına göre saç mezoterapisi, haftada bir ya da iki seans uygulanabilir ve altı ile on seansın ardından saçlarda ki dökülme ise tamamen durmuş olur. Saç mezoterapi uygulamasının her bir seansı, yaklaşık olarak kırk dakika kadar sürmekte ve ilk dört seans haftada bir kez şeklinde ve son dört seans ise on beş günde bir seans şeklinde yapılmaktadır. Saç mezoterapisi yaptırmak için uygun olan zamanlar ise, mevsim geçiş dönemleri olan Eylül ile Ekim ayları ve Nisan ile Mayıs aylarında birer kez saç mezoterapi uygulaması yaptırmak uygun olan dönemlerdir.

Türkiye’de bu alanda öncü olan Daisy farkını keşfedin. Eğitimli uzman kadromuz ve 1995 yılından bu günümüze kadar olan tecrübelerimizden ve deneyimlerimizden yararlanmak ve daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz :
İstanbul : 0 (212) 709 85 35 Cep: 0 (535) 669 40 69
Adana : 0 (322) 459 40 11 Cep: 0 (530) 936 00 44
İskenderun : 0 (326) 613 24 66 Cep: 0 (532) 595 96 51
info@daisypoliklinik.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.