Mükemmel Yüz Hatları için Dolgu Uygulamaları!

Yaşlanma ile ciltte oluşan dokularda azalma, sarkma, kırışıklık oluşumu, nem kaybı, çizgi oluşumu gibi problemlere etkili ve en çok uygulanan uygulamalardan biri dolgu uygulamalarıdır.
Oluşan bu problemler, özel üretilen dolgu ürünleriyle doldurularak estetik görünümün düzelmesi sağlanır.Üretilen birden fazla dolgu çişidi vardır. Bunlardan en fazla tercih edilen ise hyaluronik asit içerikli dolgulardır. Bu dolguların cilde nem kazandırma ve su çoğaltma gibi etkileri vardır. Hyaluronik Asitler insan vücudunda kendiliğinden oluşan asit türleridir. Fakat yaşlanmanın etkisiyle vücutta azalan hyaluronik asit vücutta bazı problemlere sebep olmaktadır. Hyaluronik asitin azalması ile birlikte ciltte kırışıklıklar, çökmeler ve doku kayıpları oluşur. Dolgu uygulamalarının amacı cildin su tutma kapasitesini arttırıp yaşlanmanın etkisiyle oluşan problemleri ortadan kaldırmaktadır.
Hyaluronik Asitli dolguların diğerlerinden fazla tercih edilmesinin sebebi ise bu asitlerin hayvan dokulardan oluşmamasıdır. Hayvan dokularından oluşmadığından diğer dolgu içeriklerine oranla hyaluronik asidin alerjen riski ve yan etki gösterme olasılığı daha düşüktür.

Dolgu Uygulamaları Hangi Bölgelerde Uygulanır?
Dolgu Uygulamaları;
*Yaşlanmanın etkisiyle veya doğuştan olan göz altı çökmeleri ve morlukları gidermek,
*Dudak dolgunlaştırmak ve konturlerini daha belirgin hale getirmek,
*Mimiklerden oluşan veya doğuştan olan alın ve kaş çizgilerini azaltmak,
*Ufak burunlarda oluşan kemelerin görünümünü azaltmak, burun hatalarını düzeltmek,
*Çene yapısını düzeltmek,
*Ellerde oluşan kırışıklık ve çizgilerin azaltılması,
*Elmacık kemiklerini daha belirgin hale getirmek
Amaçlı kullanılmaktadır.
Dolgu Uygulamaları Nasıl Uygulanmaktadır?
Kullanılacak olan dolgu miktarına hastanın istekleri ve uzmanın önerilerine göre karar verilir. Dolgu uygulanacak bölgeye lokal anestezik krem sürülür. Bu şekilde hastanın işlem esnasında acı hissetmemesi sağlanır. İşlem ortalama yarım saat sürmektedir. İşlem bitiminden sonra uygulanan dolgu 7 ila 10 gün içinde en belirgin halini almaktadır. Dolgu ürünlerinin su tutarak belirginleşme özelliğinden dolayı işlem sonrasında bol su içilmesi önerilmektedir.

Dolgu Uygulaması Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?
Uygulama bittikten sonra dolgu yapılan bölgede ufak şişlikler, morluklar oluşması gayet normaldir. Uygulama sonrasında bölgeye sert temaslardan kaçınılmalıdır. İşlemden birkaç saat sonra duş alınabilir.
Her dolgunun kalıcılığı içeriğine göre farklılık göstermektedir. Ortalama bir dudak dolgusu 6 ay kalıcılığa sahipken, vücudun diğer bölgelerine uygulanan dolgular 1 ila 1 buçuk sene arası kalıcılık göstermektedir.
Vücuda enjekte edilen dolgular vücut tarafından eritilir. Fakat uygulamadan sonra doku kalitesini arttırdığından vücutta yok olsalar da olumlu etkiler bırakırlar.
Dolgu işlemleri mutlaka uzman bir ekip tarafından ve güvenilir dolgu ürünleriyle, steril ortamlarda yapılmalıdır.

Daisy Poliklinik
WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz!