Lekeler Lazerle Tedavi Ediliyor | Daisy Poliklinik
İstanbul Adana İskenderun
BİLGİ TALEP FORMU
BİLGİ TALEP FORMULekeler Lazerle Tedavi Ediliyor

2013_11_deyzi_leke_tedavisi_buyuk

Günümüzde çoğumuzun korkulu rüyası olan ve ciltte oluşan güneş, doğum ve yaşlılık lekeleri, çiller ve çeşitli sebeplerde oluşan lekeler yüksek teknolojinin sayesinde bu soruna da en son yöntem olan lazer tedavisi ile çözüm sunuluyor.

Daisy Polikliniği sahibi Songül Durur Zevzir, 20 yıla yakın meslek hayatında en sık güneş, doğum ve yaşlılık lekeleri ile çiller gibi sorunlarla karşılaştığını belirterek “Bu güne kadar kliniklerimizde çeşitli metotlar uyguladık. Bunlar bitkisel ve kimyasal peelingler medikal gibi uygulamalardır. Gelişen yeni teknolojide lazerler ciltte oluşan lekelere ulaşabileceğimiz güvenli lazer dalga boyları sunması ile bu tedavilerde başarılı uygulamalar sunmamızın yolunu açtı. Bu sistemde çalışan lazerler ile uygulama yapıldığında sosyal hayattan kopmadan hayatınıza devam edebiliyorsunuz. Ayrıca uygulama süresi hasta adına kısa sürmesi son derece olumlu agresif değil. Bu başarılı metotları ve yeni teknolojileri hastalarımızla buluşturmak ve hayalci olmayan sonuçları kişilere sunmayı her zaman doğru buluyorum” dedi.

Songül Durur Zevzir, mesleki tecrübelerinin, kişilerin beklentisi doğrultusunda etik uygulamaların, başarılı metotlar ve yenilikler edinmenin her zaman doğru yol olduğunu öğrettiğini kaydederek “Cilt lekelenmeleri güneş ışınları yanı sıra hormonal, genetik faktörler, ilaç ve kozmetik kullanımı ve metabolik hastalıklar sebebiyle de oluşabilir. Lekelenme doğumsal olabileceği gibi sonradan da oluşabilmektedir. Derinin en üst tabakası veya deri altı tabaka ile ilişkili olabilen lekelenme, deride melanin pigmentinin artışına veya melanin dışı pigment birikimine bağlı olarak ortaya çıkabilir” diye konuştu.

Güneş ışınları yalnızca lekelenme oluşumunda değil oluşmuş leke bölgelerinin kararmasında önemli rol oynadığına işaret eden Zevzir şöyle konuştu: “Leke tedavisinde en temel prensip güneşten uygun şekilde korunmaktadır. Bu sağlandıktan sonra lekelenmenin tipine göre uygun tedavi seçenekleri uygulanmaktadır. Genel olarak lekelenme ne kadar yüzeyselse ve ne kadar yeni ise tedavinin yanıtı o derece hızlı ve olumlu olmaktadır.”

LAZER DERİYE ZARAR VERMEDEN TEDAVİ EDİYOR

Leke tedavisinde yeni geliştirilmiş bir teknik olan lazerde özel dalga boyu ışınlar kullanılarak pigment içeren hücreler harap edilmesi melanin pigmentinin yıkılması veya derinin en üst tabakasının soyulması ile lekeler yok edildiğini anlatan Zevzir, bu sistemle yapılan uygulamaların normal deriye zarar vermeden tedavinin yapıldığını açıkladı. Sistemin, şu ana kadar başarıyla uygulandığını dile getiren Songül Durur Zevzir “Lazerle leke tedavisi en sık yüze yapılmakla birlikte boyun el üstleri ve diğer vücut bölgelerinde uygulana bilmektedir” şeklinde bilgi verdi.

Türkiye’de bu alanda öncü olan Daisy farkını keşfedin. Eğitimli uzman kadromuz ve 1995 yılından bu günümüze kadar olan tecrübelerimizden ve deneyimlerimizden yararlanmak ve daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz :
İstanbul : 0 (212) 709 85 35 Cep: 0 (535) 669 40 69
Adana : 0 (322) 459 40 11 Cep: 0 (530) 936 00 44
İskenderun : 0 (326) 613 24 66 Cep: 0 (532) 595 96 51
info@daisypoliklinik.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.