Lazerle Yeni Bir Cilt | Daisy Poliklinik
İstanbul Adana İskenderun
BİLGİ TALEP FORMU
BİLGİ TALEP FORMULazerle Yeni Bir Cilt

Lazerle Yeni Bir Cilt: Genişlemiş Gözeneklere Son!

Gözenekler, vücudu serinletmek için ter ve yağı (sebum) vücuttan dışarı atmak için işlev gören küçük açıklıklardır. Cildin yüzeyinde santimetrekare başına yarım milyon gözenek ile artan ter ve yağ akışı, gözenek elastikiyetini fazla uzatarak birden fazla genişlemiş gözeneklerin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Ergenlik döneminde üretilen artmış sebase etki, özellikle burun, alın ve çene bölgelerindeki (T bölgesi) yağ akışını uyarır. Bu gibi bir durum geleneksel olarak genişlemiş gözenekler için en yaygın alanlar iken, bunlar tüm cilt tipleri ve koşullarında vücudun herhangi bir yerinde görülebilir. Genişlemiş gözeneklerin görünümünü arttıran diğer faktörler şunları içerir;

  • Genetik
  • Sebore (aşırı, yoğunlaştırılmış yağ akışı)
  • Siyah nokta akne
  • Geniş Gözenekler
  • Akne izi ve sivilce izi
  • Cilt çukurlukları ve skar izi
  • Cilt lekeleri ve kırmızı lekeler
  • Ton farklılıkları

Lazer tedavisi, genişlemiş gözenekler ve bunlara neden olan faktörlere yardımcı olabilecek bir tedavi seçeneğidir.

Lazer tedavisi ısı veya rahatsızlık vermeden hızlı deri onarımı ve yenilenmesini teşvik eden bir işlemdir. Genişlemiş gözeneklerden etkilenen alanlara hafifçe uygulanır ve cildin içinde hücresel yenilenmeyi ve kollajen sentezini teşvik eder. Böylelikle cilt sıkılaşmaya başlar ve gözenekler giderek küçülür. Lazer tedavisi uzman hekimler tarafından uygulanmalıdır ve cilt sorunlarına bağlı olarak birkaç seanstan oluşabilir.

Genişlemiş gözenekler çoğu zaman ciltte pürüzlü bir görünüme ve sorunlara neden olmaktadır. Geniş gözeneklere sahip olan kişilerin cildi çok daha yağlı görünmektedir ve bu da kişiyi rahatsız eder. Bu nedenle tedavi seçenekleri arasında en iyi tercih olan lazer tedavisi ile yeni bir görünüme kavuşmak mümkündür.

Diğer yandan lazer tedavisi genişlemiş gözeneklerin görünümünün düzelmesine yardımcı olsa da hastanın daha sonra düzgün bir cilt bakımı rutinini benimsemesi önemlidir.

Lazerle yeni bir cilt nedir.CO2+RF korbondioksit Fraksiyonel lazer nedir.Lazerle diğer fraksiyonellerden farkı nedir.?

Etkinlik derecelerinin aşılması amacıyla dünya çapında gelinen son nokta CO2+RF lazer sistemlerinin fraksiyonel versiyonudur.

Co2 Radyo frekanslı lazer ışınları ile derinin sıcaklığını artırılıp buharlaşma sağlanarak derinin en üst tabakası soyulur bu süreç.hücre yenilemesini hızlandırıp uygulamadan bir hafta sonra ise cilte sıkılaşma genel görünümde düzelme pürüzsülük ve gençleşme
Karbondioksit fraksiyonel lazerde diğer fraksiyonel lazer sistemlerinde olduğu gibi ciltte bazı noktalar ışını geçirmekte yani tüm cilt alanına lazer ışını gönderilmemektedir, bundan dolayı bu sistem ablatif (hasar verici) değil mikroablatif bir sistem olup ciltte yara ya da kalıcı hasar oluşturmamaktadır.

Bu sayede hastalar günlük yaşantılarından uzaklaşmamaktadırlar.

CO2+RF Fraksiyonel karbondioksit lazer uygulamaları sırasında tedavi edilen cildin kalınlığı kimyasal peeling veya dermabrazyonda olduğu gibi göz kararı veya tecrübeye dayalı değil, inilen derinlik kesin olarak bilinir.

Güçlü olmasına karşın fraksiyonel özelliği sayesinde uygulama sonrası iyileşme hızı çok yüksek olup iyileşme süresi kısadır.gözenek,akne,leke,ton farklılıkları,sivilce,akneizi,sivilceizi,yaraizi,cilt sarkmalarında cilt yenilenmesinde oldukça başarılı bir yöntemdir .etkinliği

Etkisi ise benzer sistemlere göre çok daha belirgindir. Dermabrazyon ve derin kimyasal peeling anestezi altında uygulanırken fraksiyonel karbondioksit lazer uygulaması için herhangi bir anestezi gerekmez, bazen topikal anestezi kullanılabilir.

CO2 +RF fraksiyonel lazer ışınları ile derinin sıcaklığı artırılıp buharlaşma sağlanarak derinin en üst tabakası soyulmaktadır.içten dışa bütün katmanları yenilerken Radyo frekans etkisiylede daha yoğun lifting ve germe gerçekleştirir.cilt yenilenirken çok daha iyi gençleşir . cildin sorunlarını giderken ,gözenek,akne,leke,sivilce,akne izi,yara izi.ve çukurlukları düzeltir. Ciltdeki sarkmaları çizgileri,kırışıklıkları azaltır.cildinizin hasarlanmış hücreleri içten dışa onarır tüm cildi yeniler sorunları giderir ameliyatsız.iğne ve enjeksiyon olmadan yeni bir cilde kavuşursunuz.aynı anda bütün sorunları giderebildiği için bunun yerine geçecek hiç bir yöntem yoktur .konforlu ve kısa sürede bu etki aldığı için dünyada en çok talep edilen ve sonuçlarından memnuniyet çok fazladır.

Her fraksiyonel mikro nokta termal bir alan oluşturur. İyileşme sürecinde ise tedavi uygulanan bölgenin çevresindeki zarar görmemiş hücreler, bölgenin iyileşmesine yardımcı olur. Bu süreç, hücre yenilenmesini hızlandırır. Uygulamadan bir hafta sonra ise ciltte sıkılaşma ve genel görünümde düzelme fark edilir. Derinin üst tabakasındaki sıcaklık arttırılarak doğal yara iyileşme süreci hızlandırılır. Fibroblastlar anında cildin yenilenmesini sağlayan kolajen, elastin ve glycosam inoglycanlerin üretimini artırarak bu işleme yanıt verirler.

CO2 +RFkarbondioksit fraksiyonel lazer,deride epidermal yada dermal derinliğe kadar uzanan .CO2 +RF nin Kontrollü Kaos Teknolojisi (Controlled Chaos Technology) ile her bir ışık demeti termal ısınma zonu oluşturmayacak şekilde birbirinden farklı bölgelere atılmaktadır. Bu sayade klasik karbondioksit lazer tedavilerinde karşımıza çıkan hiperpigmentasyon komplikasyonu CO2 RF uygulamalarında görünmemektedir.

Ayrıca kontrollü kaos teknoloji sayesinde daha hızlı ve acısız tedavi sağlamaktadır. Daha hızlı iyileşme süresi ve sonuçları çok etkilidir. Genişlemiş gözenekleri sıkılaştırır akne izlerini giderir kırmızı lekeleri giderir tonlamayı sağlar cildi yeniler canlandırır cildin pürüzlerini giderir ayrıca yara izlerini skar izleri ve cilt çatlaklarını azaltır. Seans aralıkları 3 haftada bir uygulanır tek seansta etki görülür. Cildin sorunlarına göre 3 veya 6 seans uygulamaktadır. Uygulamadan sonra 5 gün kızarıklık, ödem, pullanma görülmektedir. Bu süreç beklediğimiz etkidir. Bu süreci konforlu geçirmeniz için nemlendirici, güneş korunma ve BBL sürerek önleyebiliriz.

 

 

 

Türkiye’de bu alanda öncü olan Daisy farkını keşfedin. Eğitimli uzman kadromuz ve 1995 yılından bu günümüze kadar olan tecrübelerimizden ve deneyimlerimizden yararlanmak ve daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz :
İstanbul : 0 (212) 709 85 35 Cep: 0 (535) 669 40 69
Adana : 0 (322) 459 40 11 Cep: 0 (530) 936 00 44
İskenderun : 0 (326) 613 24 66 Cep: 0 (532) 595 96 51
info@daisypoliklinik.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.