Lazer ile Cilt Bakımı Nişantaşı Adana İskenderun | Daisy Poliklinik
İstanbul Adana İskenderun
BİLGİ TALEP FORMU
BİLGİ TALEP FORMULazerle Cilt Bakımı
lazer ile cilt bakımı

Lazerle Cilt Bakımı

Cilt vücudumuzun en büyük ve en görünür parçasıdır. Duygudan başlayarak korunmaya kadar bir çok işlevi yerine getirirken, çevresel kaosu, zorlu ürünlerin kullanımını ve diğer birçok dış ve iç sorunların etkilerini de yaşamaktadır.  Herhangi bir sorun, vücudun hangi kesiminde olursa olsun, deriyi etkileyecektir. Yaş, cildi etkileyen başka bir faktördür.

Sebep ne olursa olsun, cilt her şeyi dışarıdan belli etmektedir. Deride oluşan lekeler, sivilce, kırışıklıkları gibi sorunlar cildin yüzeyinden görünmekte ve estetik bir kaygı yaratmaktadır.  Yaşlanma koyu göz altı halkalarını ve sarkmış cilt yapısıyla beraber kırışıklıkları da getirirken birçok ürün ve ilaç bu problemlerde gerekli etkiyi sağlayamamaktadır. Ancak lazerle cilt bakımı yüzdeki kusurları azaltmak için kırışıklıkları ve ciltteki lekeleri ya da renk eşitsizliklerinin yanı sıra, akne izlerini de tedavi edebilmektedir.

Lazerler yüksek yoğunluklu ışık kaynaklarıdır. Lazer ışını kırışıklıkları, lekeleri tedavi etmek, veya cilt dokusunu iyileştirmek için cilt dokularına nazikçe etki etmektedir. Lazer tedavisi çeşitli cilt sorunlarını tedavi etmek için kullanılır. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir;

Sivilce izleri

Yaşlanma lekeleri, ince çizgiler ve yüzdeki kırışıklıklar gibi yaşlanma cilt problemleri

Doğum lekeleri

Sarkık göz kapağı ve koyu göz altı halkaları

Kaz ayakları

Kahverengi lekeler ve pürüzlü cilt

Yaralar

Cildin sarkması

Cilt lazer tedavisinde kullanılan birkaç lazer türü vardır. Lazer ışığının dalga boyu, darbe süreleri ve hedef cilt dokusunun bunu nasıl emdiği, lazer tiplerinin klinik uygulamalarını belirler.

Lazer ve ışık bazlı tedavilerin sonuçları, teknolojiye ve tedaviye bağlı olarak değişir. Düzgün bir şekilde uygulandığında, lazer ve ışık bazlı tedaviler cilt sorunları gözle görülür şekilde iyileştirebilir. Ayrıca cildi gençleştirirler.

İyileştirme de, kullanılan işlemin türüne bağlı olarak değişir. Düşük güçlü lazerler gibi hafif tedaviler genellikle birkaç gün ile bir hafta arasında olmak üzere çok hızlı iyileşme sürelerine sahiptir. Bu tür tedaviler cildin kabuklanmasıyla sonuçlanmaz. Agresif lazer tedavileri daha uzun bir iyileşme süresi gerektirir. Tipik olarak, ciltte kızarıklık, kabuklanma ve soyulma gibi aşamalar bir hafta boyunca sürecektir. Bundan sonra, cilt iki hafta kadar pembe kalabilir.

Türkiye’de bu alanda öncü olan Daisy farkını keşfedin. Eğitimli uzman kadromuz ve 1995 yılından bu günümüze kadar olan tecrübelerimizden ve deneyimlerimizden yararlanmak ve daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz :
İstanbul : 0 (212) 709 85 35 Cep: 0 (535) 669 40 69
Adana : 0 (322) 459 40 11 Cep: 0 (530) 936 00 44
İskenderun : 0 (326) 613 24 66 Cep: 0 (532) 595 96 51
info@daisypoliklinik.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.